اخبار گچساران

۱۳۲‬میلیون بشکه نفت در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران تولید شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۳:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٢٦
 

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: این شرکت در شش ماه گذشته، بیش از ‪ ۱۳۲میلیون بشکه نفت تولید کرد. رجبعلی رحمتی افزود: این میزان تولید نفت، ‪ ۶/۹درصد بیش از تعهدات این شرکت بوده است. وی ادامه داد:سهمیه شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران در شش ماه گذشته برای افزایش تولید۵۱هزاربشکه در  روز بود که این میزان به۵۴هزار۵۰۰بشکه افزایش یافت به گفته وی،این شرکت در شش ماهه گذشته۶۵۰هزار بشکه بیش از تعهدات خود نفت تولید کرد.

وی این موفقیت را حاصل تلاش شبانه روزی کارکنان متعهد بخش‌های مختلف شرکت نفت گچساران در راه اندازی چاه‌های جدید، تعمیر و عملیات ترمیمی چاه‌های موجود، تعمیرات اساسی به موقع تاسیسات و خطوط لوله دانست. رحمتی گفت:بهسازی و ترمیم سیستم گاز احیای گچساران و بی‌بی حکیمه، تلاش برای استقراراستانداردایزو ‪ ۱۷۰۲۵درآزمایشگاه‌های شیمیایی شرکت،ایمن‌سازی خطوط لوله صادراتی، برنامه ریزی برای جمع آوری گازهای همراه و گنبدی ، تعمیرات اساسی خطوط لوله نفت و گاز ، ساخت دستگاه تفکیک گر سیار نفت ، نصب فیلتر و احداث لخته گیر سیاهمکان با هدف تحقق اهداف زیست محیطی در تاسیسات شرکت صورت گرفته‌است .

وی افزود: در شش ماه گذشته بطور متوسط بیش از یک هزار و ‪ ۴۵۰میلیون فوت مکعب گاز همراه و گنبدی در گچساران تولید شد و حدود یک هزار و ‪ ۹۰میلیون فوت مکعب گاز در روز برای افزایش توان تولید در ‪ ۲۲حلقه چاه تزریقی گچساران و بی‌بی‌حکیمه تزریق شد.

او ادامه داد: مابقی گازهای تولید شده در پالایشگاههای گاز و گاز مایع ‪ ۹۰۰پازنان ، ‪ ۱۲۰۰گچساران و ۱۳۰۰ سیامکان مایع‌گیری و شیرین شد و پس از تولید به نفتا و مایعات گازی به مصرف خوراک مجتمع پتروشیمی بندرامام رسید.رجبعلی رحمتی گفت: میانگین تولید نفتا در شش ماه گذشته در کارخانه گاز و گاز مایع ۹۰۰پازنان دو روزانه ‪۱۲هزارو۲۷۷بشکه و مایعات گازی مجتمع های۱۲۰۰و۱۳۰۰در مجموع ۳۳هزار۵۰۰بشکه بوده است .

 ‪     ‪   

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران افزود: ایمن‌سازی خطوط لوله و تاسیسات به لحاظ اهمیت یکی از برنامه‌های مهم شرکت است و به همین دلیل ،مرمت خطوط لوله نفت و گاز واحدهای بهره برداری یک تا چهار گچساران با پنج میلیارد ‪ ۵۰۰میلیون ریال اعتبار به بخش خصوصی واگذار شده است .وی ، پروژه احداث ایستگاه تقویت فشار گاز نرگسی با هدف جمع آوری گاز و نسوزاندن آن را یکی از پروژه‌های مهم در دست اقدام برشمرد و ادامه داد:این پروژه بیش از ‪ ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گفته وی ، با بهره برداری از این پروژه ، روزانه از سوزاندن ‪۱۷/۶ میلیون فوت مکعب گاز جلوگیری می‌شود. رحمتی یکی دیگر از پروژه‌های مهم انجام شده در شرکت نفت گچساران را احداث مجموعه تفکیک گر نفت منصورآباد و خویز ذکر کرد و گفت: این پروژه علاوه بر امکان استحصال روزانه هفت هزار بشکه نفت ، به لحاظ دقت و سرعت عمل در طراحی ، تامین قطعات و نصب یک افتخار برای کارکنان شرکت است


 
 
مدیرکل جدید تربیت بدنی استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/۱٩
 
خبرگزاری فارس: رئیس سازمان تربیت بدنی در حکمی "دامیده" را به سمت مدیر کل تربیت بدنی استان کهگیلویه و بویر احمد منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در حکم محمد علی آبادی برای حمزه دامیده آمده است: بنا به پیشنهاد معاون هماهنگی و امور استان ها و نظر به سوابق و تجارب مدیریتی جنابعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان مدیرکل تربیت بدنی استان کهگیلویه و بویر احمد منصوب می‌شوید.
امید است با اتکال به خداوند و بهره گیری از کلیه امکانات، منابع و استعدادهای موجود و با توزیع متناسب، منطقی و عادلانه منابع در مناطق مختلف استان در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اعتلای ورزش همواره موفق و مؤید باشید.


 
 
خشکسالی ‪ ۱۵۰‬میلیارد تومان به عشایر گچساران خسارت وارد کرد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/۱٩
 
رییس اداره امور عشایر گچساران گفت: نباریدن باران و خشکسالی سال زراعی جاری در این شهرستان، یک هزار و ‪ ۵۰۰میلیارد ریال خسارت به عشایر منطقه وارد کرد. بهمن آزادی، دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عشایر شهرستان گچساران بیش از ‪ ۵۰۰هزار راس دام در اختیار دارندکه بدلیل خشکسالی وزن هر یک از آنها حداقل ‪ ۱۰کیلوگرم کاهش یافته است. وی افزود:باکاهش ‪ ۱۰کیلوگرمی وزن هر راس دام عشایر گچساران و با احتساب هرکیلوگرم گوشت گوسفندی زنده به قیمت ‪ ۳۰هزار ریال،خسارت ناشی‌ازاین مساله به عشایر به ‪ ۱۵۰میلیارد تومان می‌رسد.وی گفت:بدلیل نباریدن باران در فصل زمستان،مناطق عشایری با کمبود علوفه رو به رو شدند و بیشتر چشمه‌های مناطق عشایری خشک شده است به همین دلیل عشایر منطقه، اقدام به کوچ قبل از موعد به مناطق ییلاقی کرده‌اند.آزادی افزود: مناطق ییلاقی هم بدلیل کمی بارش ، با کمبود علوفه رو به رو هستند و همین امر عشایر را بیشتر در تنگنا قرار می‌دهد. وی ادامه داد: اداره امور عشایر گچساران با چهار دستگاه تانکر ، اقدام به آبرسانی به عشایر منطقه می‌کند که کافی نیست.به گفته وی برای آبرسانی به عشایر منطقه حداقل به سه دستگاه تانکر آبرسانی دیگر نیاز است.بیش از دو هزار خانوار عشایری گچساران حدود‪ ۵۰۰هزار راس دام در اختیار دارند.درسال جاری زراعی درشهرستان گچساران‌از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد کمتراز ‪ ۱۸۰میلی متر باران باریده که نسبت به سال قبل از آن ‪ ۵۰درصد کاهش یافته است

 


 
 
۹۶۰‬هزار مسافر نوروزی در تعطیلات نوروزی وارد شهرستان گچساران شدند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/۱٩
 
رییس سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی گچساران گفت: ‪۹۶۰ هزار نفر گردشگر و مسافر نوروزی در ایام تعطیلات نوروزی وارد این شهرستان شدند. هجیر عزیزی، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شمار مسافران نوروزی امسال نسبت به سال گذشته حدود ‪ ۱۸درصد افزایش نشان می‌دهد. سال گذشته حدود ‪ ۷۸۰هزار مسافر نوروزی از شهرستان گچساران دیدن کردند. وی ادامه داد: مسافران نوروزی امسال با ‪ ۲۱۵هزار خودرو سواری و سه هزار و ‪ ۳۰۰اتوبوس و مینی بوس وارد شهرستان گچساران شدند. او اظهار داشت: ‪ ۱۰۵هزار نفر از مسافران نوروزی در تعطیلات نوروز امسال، مرقد مطهر بی‌بی حکیمه (س) را زیارت کردند. عزیزی گفت: مناطق گردشگری شلال دان،قلات گناوه و دشتک دیل و مناطق تاریخی پل بریم ، چهارطاقی خیرآباد و پل خیرمحمدخان از جمله مناطقی بودند که مسافران نوروزی از آنها دیدن کردند.وی افزود: در ایام تعطیلات نوروزی حدود ‪ ۱۷۰هزار مسافر توسط دستگاه‌های ذیربط در شهرستان گچساران بمدت حداقل یک شب اسکان داده شدند. شهرستان گچساران دارای ‪ ۱۰۰اثر تاریخی و دهها اثر طبیعی گردشگری است. گچساران با حدود ‪ ۱۴۰هزار نفر جمعیت درجنوب استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد
 
 
سانحه رانندگی در گچساران یک کشته و سه زخمی بر جای گذاشت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/۱۱
 
سانحه رانندگی در محور ارتباطی گچساران به حرم مطهر بی بی حکیمه در استان کهگیلویه و بویراحمد یک کشته و سه زخمی بر جای گذاشت

به گزارش خبرنگار ما از محل ‌، این حادثه رانندگی که در فاصله 15 کیلومتری شهر گچساران و به علت وجود پیج خطرناک در جاده و نداتشن دید کافی راننده رخ داد منجر به کشته شدن خانم سمیرا کاشف 22 ساله شد.
این گزارش حاکی است، همچنین در این حادثه رانندگی امیر حسین چمن‌، صیاد چمن و مهر انگیز چمن نیز زخمی شدند که با حضور به موقع مأموران راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی و پایگاه امداد جاده‌ای جهت مداوا و درمان به بیمارستان شهید رجایی گچساران انتقال داده شدند