اخبار گچساران

یکی از جانبازان شیمیایی گچساران به خیل شهیدان پیوست
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۳۱
 

پیکر مطهر یکی از جانبازان شیمیایی شهرستان گچساران که پس از سال ها تحمل درد ناشی از جراحت شیمیایی به خیل شهیدان پیوست، روز سه‌شنبه در گچساران تشییع شد.

پیکر سید مسلم حسینی بیدک پس از تشییع توسط مردم شهید پرور گچساران در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.

براساس اعلام بنیاد شهید و امور ایثارگزان، حسینی در آذر ماه سال ‪ ۶۵‬در عملیات کربلای چهار در اثر حمله شیمیایی دشمن بعثی، مجروح شیمیایی شد.

وی مدت ‪ ۲۲‬سال تحمل ناشی از جراحت‌های شیمیایی را تحمل کرد و سرانجام ‪ ۲۸‬اردیبهشت سال جاری دعوت حق را لبیک گفت.

سید مسلم حسینی ‪ ۵۶‬سال سن داشت


 
 
در دور دوم سفرهای استانی:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۳۱
 

کهگیلویه و بویراحمد دهمین میزبان رئیس جمهور خواهد بود

 استان کهگیلویه و بویراحمد در دهمین سفر استانی دور دوم هیئت دولت، این هفته میزبان رئیس جمهور خواهد بود. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی کشورمان در دهمین سفر استانی دولت در دور دوم سفرهای استانی، چهارشنبه این هفته وارد یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد خواهد شد.
احمدی نژاد علاوه بر دیدار عمومی با مردم استان کهگیلویه و بویراحمد ، شرکت در کارگروه‌های تخصصی، ملاقات‌های مردمی، بازدید از یک روستا و یک منطقه محروم، روند پیشرفت مصوبات سفر دور اول هیئت دولت را بررسی خواهد کرد. همچنین در جلسه استانی هیئت دولت نیز تصمیمات جدیدی برای پیشرفت و آبادانی بیشتر این استان اتخاذ می‌شود.


 
 
منتخب مردم گچساران و باشت در مجلس:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۳۱
 

باید زمینه را برای حضورمدیران جوان فراهم کرد

منتخب مردم گچساران و باشت در مجلس هشتم شورای اسلامی معتقد است مسوولان استانی و نمایندگان مجلس هشتم کهگیلویه و بویراحمد باید با همدلی و وحدتی که اکنون بین آنان حکمفرماست تلاش نمایند بسترها و زمینه های حضور مدیران جوان را در پست های کلیدی دستگاههای اجرایی و شرکت های خدماتی این استان فراهم کنند.
“سید قدرت الله حسینی” در گفت و گو با سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، نتیجه حضورمدیران جوان برای تصدی مدیریت ها را ایجاد تحولگرایی و پیشرفت همه جانبه توسعه در بخش های مختلف عنوان کرد.
وی گفت: مدیران جوان با تکیه بر تدین ، تخصص و تعهد می توانند علاوه بر پیشبرد اهداف عالیه نظام و دولت خدمتگزار نهم در سرعت بخشی به رضایتمندی مردم تلاش های بیشتری از خود نشان دهند.
این فعال سیاسی، توسعه همه جانبه در ابعاد متعدد را حق قانونی و شرعی مردم کهگیلویه و بویراحمد ذکر و یادآور شد: شایسته است مسوولان و دولتمردان نیز برای فراهم کردن بسترها و حضور نیروهای جوان در بدست گرفتن مدیریت های ارشد این استان تلاش های مضاعفی نسبت به گذشته از خود نشان دهند.
حسینی افزود: حضور مدیران جوان در کنار مدیران با سابقه و استفاده از تجارب مدیریت های گذشته از راهکارهای عمده حل مشکلات و معضلات هم استانی هاست که در این بین می طلبد مردم نیز برای پیشبرد برنامه های مدیریت های جوان نیز همگام شوند.
منتخب مردم گچساران و باشت در مجلس هشتم شورای اسلامی معتقد است در دولت نهم توجه ویژه ای به جوانان بویژه در واگذاری مسوولیت ها شده ولی برای ارتقای رضایتمندی مردم و توسعه فراگیر، حضور بیشتر جوانان بعنوان مدیران آینده استان کهگیلویه و بویراحمد یک امر ضروری است.
وی گفت: استان ما نیازمند یک تحول اساسی در مدیریت هاست که در این بین نباید برخی تلاش کنند با طرح مسایل حاشیه ای علاوه برایجاد اختلاف ، نارضایتی مردم را نیز فراهم نمایند.
وی براین باوراست با حضور وهمفکری تمامی سلایق و برنامه ریزهای کارشناسی مدون و اصولی می توان بنحو مطلوبتری راه توسعه همه جانبه را در کهگیلویه و بویراحمد فراهم کرد بطوریکه این استان از بن بست محرومیت خارج و راه تکامل و پیشرفت را در پیش گیرد.
حسینی در ادامه شعار برنامه های خود در حوزه انتخابیه گچساران و باشت را “وحدت برای خدمت حول محور عدالت” برشمرد و اظهار داشت: با اتکال به پروردگار و همفکری با دانشگاهیان و نخبگان از هرگرایش فکری و سلایق مختلف سیاسی می توان به پبشبرد اهداف عالیه نظام کمک شایانی نمود.
به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد، “سید قدرت اله حسینی” نامزد جبهه متحد اصولگرایان است که توانست با اختلاف آرای کمتر از یک هزار رای از “غلامرضا تاجگردون” نامزد اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه گچساران و باشت پیشی گرفته و نماینده مردم این شهرستانها در مجلس هشتم شورای اسلامی باشد.


 
 
عضو کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۳۱
 

 

۹۰ درصد نیروهای بیکار شهرستان گچساران جوانان اند

عضو کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت : 90 درصد نیروهای بیکار شهرستان گچساران جوانان اند.
علی مراد جعفری  اظهار داشت:در مجموع بیش از 120 هزار نفر از جمعیت شهرستان گچساران تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی می باشند اما متأسفانه بیش از 60 درصد کارگران مشغول در کارگاهها کارهای ساختمانی انبوه سازی وغیره تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای نمی باشند که این مسئله آینده آنان را کاملا به مخاطره انداخته است.
نماینده شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد ، محروم است ولی استعدادهای بالقوه ای دارد که سازمانها می تواند با سرمایه گذاری در ابعاد مختلف ،خدمات مطلوبی را به این منطقه ارایه کند .
عضو کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد : عملکرد سازمان تامین اجتماعی خوب است اما می توان بهتر از این نیز فعالیت کرد ، زیرا که محرومیت شهرستان و استان زیاد است .
وی گفت : همچنین سرمایه گذاری سازمان تأمین اجتماعی و دیگر دستگاه ها با توجه به استعدادهای موجود در استان سبب اشتغال زایی و کاهش بیکاری در استان می شود .
وی در پایان افزود : پالایشگاه گچساران و سد چم شیر از صنایع مهم شهرستان به شمار می روند که اشتغال زایی مناسبی نیز دارند از نظر صنعت توریسم نیز ، این استان یکی از استانهای کم نظیر است اما سرمایه گذاری مناسبی در استان صورت نگرفته است .


 
 
توربین تلمبه خانه گوره از تاسیسات شرکت نفت گچساران تعمیر اساسی شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۳۱
 

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، اعلام کرد:تعمیر اساسی و راه اندازی توربین تلمیه خانه گوره از تاسیسات نفتی حوزه نفتی گچساران توسط متخصصان این شرکت انجام شد. رجبعلی رحمتی،  گفت: تعمیر و راه اندازی تلمبه خانه گوره توسط متخصصان شرکت نفت، امید به خودباوری و خودکفایی را در دل دوستداران نظام اسلامی افزایش داد و خط بطلانی بر حربه کهنه تحریم کشید.

وی افزود:توربین تلمبه خانه گوره قابلیت پمپاژ روزانه یک میلیون بشکه نفت در روز را دارد. وی گفت:از یک سو تعمیرات اساسی توربین به لحاظ فتی وتکنولوژی ویژگی خاص خود را دارد و از سویی چند قطعه حساس آن بدست متخصصین داخلی کشور تولید شد.

رحمتی ادامه داد: تعمیر این توربین مهم در نهایت دقت و با سرعت مناسب صورت گرفت و هم اینک وضعیت کارکرد آن عالی است. وی افزود: توربین تلمبه خانه گوره، بدلیل استهلاک بسیاری از قطعات داخلی آن کارایی خود را از دست داده بود و در بررسی‌ها مشخص شد که ‪ ۱۱۲‬قطعه از قطعات داخلی توربین باید تعویض شود که ‪ ۳۹‬قطعه از این قطعات در شرکت نفت وجود نداشت و ساخت آنها به شرکت‌های داخلی سپرده شد. او اظهار داشت : ساخت هفت نمونه رینگ نشت بند، دو نمونه نشت بند روغن و یاطاقان‌های اصلی کمپرسور به یک شرکت داخلی داخلی سپرده شد که در موقع مقرر قطعات توسط این شرکت ساخته و تحویل شرکت نفت شد.

رحمتی بیان کرد:ساخت قطعات توربین درداخل کشورعلاوه‌برآن که‌توان شرکت‌های داخلی برای رقابت باشرکت‌های خارجی را نشان داد براساس محاسبات انجام شده دو میلیارد ریال صرفه جویی ارزی برای کشور در پی داشته است.وی گفت:متخصصین شرکت نفت علاوه‌بر تعمیرات اساسی توربین تلمبه خانه گوره، با انجام ده‌ها اصلاحیه دیگر برروی این توربین ، تمهیدات لازم برای بازدهی و کارایی مفیدتر آن را فراهم کردند. تاسیسات نفتی گوره یکی از مراکز مهم نفتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران است.

روزانه حدود ‪ ۷۵۰‬هزار بشکه نفت در میدان‌های نفتی گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد تولید می‌شود.


 
 
نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۳٠
 

منتخبین مردم همه را یکسان ببینند

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت‌: منتخبین مردم نماینده کل کشور محسوب می‌شوند و انتظار می‌رود که طرفدار و غیرطرفد، سیدکرامت‌الله ملک‌حسینی عصر دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای عنوان کرد: برای تمام منتخبین مردم این استان در انتخابات مجلس هشتم توفیق انجام وظیفه و ادای دین را خواهانم و امید است که بتوانند با نگرش کلان و با نظارت بر حسن اجرای امور و اداره این استان و انجام تعهدات و قول‌های مشروعی که به مردم داده‌اند، روسفیدی دنیا و آخرت را برای خود فراهم کنند.
وی بیان کرد: ملت ایران با وجود شیطنت‌های آمریکا و نوکران اروپایی‌اش و بلندگوهای مرموز تبلیغاتی و سرویس‌های جاسوسی و سازمان‌های نامشروع بین‌المللی آمریکایی توانست از انتخابات هشتمین دوره مجلس سرافرازانه بیرون آید.
ملک‌حسینی در این بیانیه افزوده است: درود بر ملت قهرمان ایران که به جهان نشان داد با وجود ناملایمات و خیانت‌های مستکبران، اسلام و جمهوری اسلامی را می‌خواهند و برای سرنوشت و آینده‌اش خود تصمیم می‌گیرد و درود بر مردم استان کهگیلویه و بویراحمد که باز هم بزرگوارانه برای انجام وظیفه به صحنه آمدند.
نماینده کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: بدینوسیله مراتب قدردانی و تشکر خالصانه خود را از مردم این استان که با شور و نشاط وظیفه شرعی و قانونی خود را در لبیک به ندای جاودانه امام راحل (ره) و فرامین حکیمانه مقام معظم رهبری انجام دادند، ابراز داشته و برایتان سلامتی، خوشی، برکت و احسن‌الحال را در سال جدید خواهانم همچنین از فعالیت‌های موثر مسئولان سیاسی، قضایی، نیروهای امنیتی، نظامی، انتظامی و دست‌اندرکارانی که بی‌طرفانه و امانت‌دار اقدام به برگزاری انتخابات مجلس هشتم کردند، تشکر و سپاسگزاری می‌کنم.
ار را عادلانه و یکسان ببینند.


 
 
یک فعال سیاسی استان: جریان اصلاح طلبان شکست نخورده است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٢٩
 

یک فعال سیاسی کهگیلویه و بویراحمد معتقد است برغم تمامی مشکلاتی که برسر راه جریان اصلاح طلبی در چندساله گذشته بدلیل برخی ندانم کاری ها ایجاد شد اما این جریان به قوت خود باقی است و به راه پرفراز و نشیب خویش نیز ادامه خواهد داد.“غلامرضا تاجگردون” در گفت و گو با سایت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: جریان اصلاح طلبی که از زمان صدر اسلام وجود داشته و مورد تایید پیامبران الهی بوده اکنون مورد تایید اغلب مسوولان نظام است.
وی یکی از امتیازات عمده جریان مذکور را ورود به جریان رقیبی به نام اصولگرا دانست و اظهار داشت: باید پذیرفت که امروزه جریان اصلاح طلبی در دل جریان اصولگرایی رخنه پیدا کرده است.
نامزد انتخابات هشتم مجلس شورای اسلامی در شهرستانهای گچساران و باشت ، نتیجه رخنه جریان اصلاح طلبی به جریان اصولگرایی را پیروزی جریان اصلاح طلبان عنوان کرد.تاجگردون ادامه داد: جریان اصلاح طلبی همواره وجود خواهد داشت هرچند که در این بین ممکن است دچار برخی تحولات شود.
این فعال سیاسی از بوجود آمدن جریانی جدید در دورن جبهه اصولگرایی خبر داد و خاطرنشان کرد: جریان بوجود آمده در این جریان نیز تحولاتی را در آینده نزدیک ایجاد خواهد کرد.
“غلامرضا تاجگردون” معاون سابق سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و نامزد هشتمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه گچساران و باشت بود که با اختلاف کمتر از یک هزار رای کرسی سبز بهارستان را به رقیب جبهه متحد اصولگرایی خود”سید قدرت اله حسینی” واگذار کرد


 
 
پژوهشی دانشگاه آزاد گچساران خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٢٥
 

معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد گچساران، از برپایی نخستین همایش ملی کهگیلویه و بویراحمد، در تمدن، تاریخ و فرهنگ ایران زمین در گچساران خبر داد. دکتر علی آوانگاه دیروز در یک نشست خبری، اظهار داشت: این همایش با هدف معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان در زمینه‌های مختلف از جمله سرمایه‌های خدادادی، شخصیت‌های برجسته علمی و فرهنگی استان و بناهای تاریخی این مرز وبوم برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه 1/4 نفت صادراتی کشور در شهرستان گچساران پمپاژ می‌شود، گفت: به دلیل اطلاع‌رسانی ضعیف رسانه‌ها و ناشناخته ماندن این شهر، متأسفانه این توانمندی‌ها را به استان‌های دیگر، منسوب می‌کنند.
آوانگاه تاریخ برگزاری این همایش ملی را 30 اردیبهشت ماه جاری لغایت یکم خرداد ماه اعلام کرد.
وی افزود: تاکنون 68 مقاله از اساتید سراسر کشور به دبیرخانه همایش ارسال شده است که از این تعداد 52 مقاله تأیید شده است.

 


 
 
۱۸/۵‬میلیارد ریال‌به بهسازی جاده‌های مواصلاتی‌تاسیسات نفتی گچساران اختصاص یافت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٢٥
 

سرپرست اجرایی پروژه‌های راه شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت:
برای بهسازی جاده‌های مواصلاتی تاسیسات نفتی این شرکت ‪
۱۸میلیارد و ‪۵۰۰ میلیون ریال اختصاص یافته است. صفدر بنده، سه‌شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: برای این کار دو فقره قرارداد تعمیر و بهسازی منعقد می‌شود. وی گفت: در این پروژه‌ها در مجموع ‪ ۳۹۰کیلومتر از جاده‌های اصلی شرکت نفت بهسازی می‌شود. وی‌ادامه‌داد:بهسازی جاده‌های شرکت نفت با هدف افزایش ضریب ایمنی جاده ها برای رفاه کارکنان و مردم منطقه صورت می‌گیرد. بنده اظهار داشت : در اجرای این پروژه‌ها ، یک هزار و ‪ ۹۰۰مترمکعب سنگ کاری ،۸۰هزار مترمربع آیفالت گرم ، ‪ ۳۶۰هزار متر مربع خط کشی ،‪ ۱۵هزار عدد علایم راهنمایی ، شش هزار متر حفاظ جانبی و ‪ ۸۰هزار عدد بازتاب چشم گربه‌ای بکار گرفته می‌شود. سرپرست اجرایی پروژه‌های راه شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت:
شعاع عملیاتی‌این پروژه‌ها ‪
۱۰۰کیلومتر به مرکزیت گچساران و چهار راه بی‌بی حکیمه است و مدت اجرای آن یک سال پیش بینی شده است. روزانه ‪ ۷۵۰هزار بشکه نفت از میدان‌های نفتی گچساران تولید می‌شود


 
 
سازمان‌های دولتی و اصناف گچساران ‪ ۲۰‬میلیاردریال به تامین اجتماعی بدهکارند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٢٥
 

رییس تامین اجتماعی شعبه گچساران گفت: برخی سازمان‌های دولتی، اصناف و پیمانکاران در این شهرستان ‪ ۲۰میلیاردریال به این سازمان بدهکارند. عیسی ملک زاده، چهارشنبه در گفت و گو با ایرناافزود: پرداخت نکردن بدهی این سازمان‌ها،ارایه‌خدمات به‌بیمه‌شدگان تامین اجتماعی رادر گچساران با مشکل رو به رو کرده است. وی بیان کرد:پیگیری زیادی برای وصول مطالبات این سازمان از بدهکاران صورت گرفته اما نتیجه‌ای نداشته است. ملک زاده گفت: برخی اصناف گچساران موقع مراجعه بازرس تامین اجتماعی تلاش می کنند از بیمه کردن کارگران خودداری کنند که همین امر باعث شده تامین اجتماعی نتواند هنگام وقوع حادثه به خانواده این افراد خدمات بدهد. وی ادامه داد: تامین اجتماعی شعبه گچساران به رغم همه مشکلات ، بیش از ‪ ۸۰هزار نفر از جمعیت ‪ ۱۴۰هزار نفری این شهرستان را زیر پوشش خدمات خود دارد. او اظهار داشت : تامین اجتماعی گچساران ماهانه به دو هزار و ‪ ۹۲۰نفر در شهرستان گچساران مستمری پرداخت می‌کند. ملک زاده گفت: سازمان تامین اجتماعی پارسال ‪ ۹۶میلیارد ریال‌بابت تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت پرداخت کرد که این مبلغ به غیر از هزینه‌های درمان در مراکز ملکی و طرف قرار داد بوده است 


 
 
رییس اداره کارگچساران:بیکاران گچساران تمایل به‌اشتغال در شرکت نفت دارند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٢٥
 

رییس اداره کار و امور اجتماعی گچساران گفت:افراد بیکار در این شهرستان بیشترتمایل به‌اشتغال درشرکت نفت دارند وکمتر به سراغ سایر مشاغل می‌روند. ولی‌الله عنبری سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی مشاغل از قبیل حفاری، امور ساختمانی و نجاری در گچساران وجود دارد که جویندگان کار در شهرستان یا آنها را انجام نمی‌دهند و یا توانایی انجام آنها را ندارند. وی بکارگیری افراد بیکار درمجموعه شرکت نفت را با توجه به صنعتی بودن آن دارای مقرراتی دانست که مصادیق آن توسط یک کمیته روشن می‌شود. وی ادامه داد: پیشتر جذب نیرو در شرکت نفت گچساران دارای ضوابط خاصی نبود اما از سال گذشته، کمیته‌ای با عضویت فرمانداری، اداره کار و شرکت نفت در زمینه جذب نیرو برای شرکت نفت تصمیم‌گیری می‌کند. عنبری از بیکاران شهرستان گچساران خواست تنها به فکر جذب در شرکت نفت نباشند و به سایر مشاغل نیز فکر کنند. وی افزود: از جمعیت ‪ ۱۳۶هزار نفری شهرستان گچساران ، ‪ ۸۲هزار و ‪ ۵۰۰نفر جمعیت فعال بین سنین ‪ ۱۵تا ‪ ۶۵سال است. وی تعداد بیکاران شهرستان گچساران را هشت هزار و ‪ ۱۱۷نفر ذکر کرد و اظهار داشت: با توجه به بروز پدیده خشکسالی پیش بینی می‌شود در تابستان امسال یک هزار نفر به بیکاران منطقه افزود شود. عنبری گفت:هفت هزار و ‪ ۶۱۳نفر از جویندگان کار در این شهرستان در اداره کار ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد پنج هزار و ‪ ۴۸۳نفر مرد و بقیه زن هستند. وی افزود: از جمعیت جویای کار شهرستان گچساران، در سال گذشته ‪ ۲۰۰نفر مشغول بکار شدند و ‪ ۹۱۰نفر به مراکز فرصت‌های شغلی معرفی شدند. به‌گفته وی،ازجمعیت هفت هزارنفری جویای کاردر گچساران ، ‪ ۲۰۰نفر بی‌سواد و ‪۱۹۷نفر سواد خواندن و نوشتن، ‪ ۸۸۵نفر دارای مدرک پایان تحصیلات راهنمایی و بقیه دارای تحصیلات دیپلم فنی و غیر فنی ، کارشناسی و بالاتر هستند. عنبری از برنامه‌های سال جاری اداره کار گچساران را جایگزینی صددرصد کارگران ایرانی به جای اتباع بیگانه ذکر کرد 


 
 
فرماندار گچساران: فلسفه تشكيل شوراهاي اسلامي واگذاري امور به مردم است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٢٥
 
فرماندار شهرستان گچساران گفت: فلسفه تشكيل شوراهاي اسلامي شهر و روستا واگذاري امور و اداره مناطق شهري و روستايي توسط مردم است.منوچهر حبيبي، چهارشنبه در همايش يك روزه روساي شوراهاي‌اسلامي و دهياران بخش مركزي گچساران افزود: به همين دليل شوراهاي اسلامي بايد بموقع مسايل و مشكلات روستاهاي خود را به مسوولان منعكس كنند تا براي حل آن‌ها چاره‌انديشي شود.وي ادامه‌داد:مسووليت شوراهاي‌اسلامي‌درابعادمختلف سياسي،اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و امنيتي است بنابر اين بايد بر حوز ماموريت خود اشراف كامل داشته باشند.وي اظهار داشت: كار شوراي اسلامي برنامه ريزي است و بايد براي چهار سال فعاليت خود برنامه و هدف داشته باشند تا در پايان كار خود شرمنده مردم نباشند.حبيبي گفت: با توجه به بروز پديده خشكسالي در گچساران از اعضاي شوراي اسلامي انتظار مي‌رود در روستاهاي خود اين پديده را بخوبي مديريت كنند.وي افزود: مسوولان شوراهاي اسلامي با توجيه كردن روستاييان،از كشت محصولات آب دوست در منطقه جلوگيري كنندو درمصرف آب نهايت صرفه جويي را صورت دهند.بخشدار مركزي گچساران در اين همايش گفت:بيش از ‪ ۵۰درصد اعتبارات عمراني شهرستان گچساران يعني بيش از ‪ ۱۵۰ميليارد ريال به مناطق روستايي اختصاص يافته است.داودايوبي افزود:انتظارمي‌رودبامديريت اعضاي شوراهاي اسلامي اين اعتبارات بموقع جذب شود و با اجراي پروژه‌هاشاهدرفع محروميت از روستاها باشيم.وي بر مديريت بهينه مصرف آب در مناطق روستايي بدليل كبود آب تاكيد كرد.وي ادامه داد: بخش مركزي گچساران با ‪ ۱۰۷روستا داراي ‪ ۵۴شوراي اسلامي و ‪ ۲۴دهياري است.در اين جلسه برخي مسوولان ادارات گچساران،اعضاي شوراهاي اسلامي بخش مركزي رانسبت به‌پيامدهاي پديده‌خشكسالي توجيه كردند و اعضاي شوراها هم به بيان مشكلات روستاهاي خود پرداختند
 
 
دستگاه تفكيك گر جديد نفت در گچساران راه اندازي شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٢٤
 

رييس اداره بهره برداري شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران گفت: با نصب و راه اندازي يك دستگاه تفكيك گر جديد نفت در ميدان نفتي منصورآباد سه ، محدوديت توليد نفت از اين ميدان برطرف شد. حجت الله برات زاده دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: در اين پروژه ‪ ۷۰۰‬متر لوله يك تا شش اينچ گاز خروجي از تفكيك گر تا گودال سوخت و ‪۶۰‬ متر لوله شش اينچ ورودي به تفكيك گر و ‪ ۵۰‬متر لوله شش اينچ خروجي از تفكيك گر ساخته شد.

وي ادامه داد: اين تفكيك گر سيار نفت در مدت ‪ ۱۰‬روز ساخته شد و با موفقيت در مدار توليد قرار گرفت. او اظهار داشت: ساخت اين تفكيك گر علاوه بر رفع محدوديت‌هاي توليد نفت از مخزن منصورآباد ، امكان راه اندازي چاههاي بعدي را نيز فراهم آورده است. برات زاده بيان كرد: قبل از بهره برداري از اين اين تفكيك گر ، امكان افزايش بهره دهي چاه منصورآباد سه وجود نداشت و در صورت توسعه مخزن و افزايش تعداد چاهها ، امكان اتصال آنها به تفكيك گر ممكن نبود.

وي گفت: ميزان توليد نفت از طريق اين تفكيك گر در حال حاضر دو هزار بشكه در روز است كه در آينده نزديك توليد آن بدليل حفاري چاههاي توسعه‌اي جديد ، افزايش خواهد يافت. وي افزود: نفت توليدي در اين تفكيك گر به مجموعه ‪ ۲۹۵‬گچساران چهار منتقل مي‌شود و پس از جداسازي گاز به همراه نفت توليدي از مجموعه يك منصورآباد ، به واحد بهره برداري شماره چهار گچساران ارسال مي‌شود.

وي،اتصال چاههاي توسعه‌اي در حال حفاري به تفكيك گر را از از مزيت‌هاي مهم اين دستگاه ذكر كرد و افزود:اين كار موجب افزايش ميزان توليد نفت شده ونيازبه‌تلمبه تقويت فشار براي ارسال نفت به واحد بهره برداري وجود ندارد. توليد نفت از مخزن نفتي منصورآباد در حومه بهبهان از سال ‪ ۸۵‬آغاز شد و كه يكي از مخازن جديد و در حال توسعه شركت نفت محسوب مي‌شود. هم اينك از مخزن منصورآباد روزانه ‪ ۱۰‬هزار بشكه نفت توليد مي‌شود. روزانه از ميدان‌هاي نفتي شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران حدود ‪۷۵۰‬ هزار بشكه نفت توليد مي‌شود


 
 
گروهي از مسوولان گچساران از طرح آبرساني به گچساران بازديد كردند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٢٤
 

گروهي از مسوولان گچساران به همراه فرماندار اين شهرستان روز دوشنبه از طرح آبرساني به شهرگچساران بازديد و از نزديك مراحل اجرايي طرح را بررسي كردند. طرح آبرساني به شهر گچساران از سد كوثر ، از جمله طرح‌هاي مهم سفر سال ‪ ۸۵‬هيات دولت به گچساران است.

فرماندار گچساران در محل احداث مخزن ‪ ۲۰‬هزار مترمكعبي طرح در شمال شهر گچساران،اين طرح را از جمله طرحهاي با اهميت سفر رياست جمهوري به شهرستان گچساران ذكر كرد. منوچهر حبيبي گفت: با بهره برداري از اين طرح ، آب شرب مورد نياز شهر گچساران و ‪ ۲۲‬روستاي مسير براي افق ‪ ۳۰‬ساله تامين مي‌شود. وي از مجريان طرح آبرساني به شهر گچساران قدرداني كرد و خواستار تسريع در اجراي اين طرح شد. رييس اداره منابع آب گچساران هم در اين بازديد گفت: طرح آبرساني به گچساران شامل ‪ ۳۹‬كيلومتر خط لوله فولادي ‪ ۳۰‬اينچ، دو ايستگاه پمپاژ و چهار مخزن ذخيره آب با گنجايش دو هزار ، ‪ ۵۰۰‬و ‪ ۲۰‬هزار مترمكعبي است. آرش مصلح افزود: با اجراي اين طرح ، آب مورد نياز شهر گچساران ، شهرك صنعتي چهاربيشه و ‪ ۲۲‬روستاي مناطق خيرآباد و ليشتر در شهرستان گچساران تامين خواهد شد. وي هزينه اجراي اين طرح را ‪ ۱۶۰‬ميلييارد ريال ذكر كرد و اظهار اميدواري كرد تا پايان سال جاري به بهره برداري برسد.

مصلح گفت: با بهره برداري از اين طرح كه هم اينك بيش از ‪ ۵۰‬درصد پيشرفت فيزيكي داردساليانه‪ ۱۴‬ميليون مترمكعب آب از تصفيه خانه سد كوثربه گچساران منتقل مي‌شود.

در سفر فروردين ماه سال ‪ ۸۵‬هيات دولت بيش از‪ ۲۱۸‬پروژه براي رفع محروميت از شهرستان گچساران تصويب شد.


 
 
بازدید دانش آموزان دختر هنرستان فنی و حرفه ای گچساران از صدا و سیما
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٢٢
 
 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کهگیلویه وبویراحمد تعداد 50 نفر از هنرجویان دختر هنرستان فنی و حرفه ای شهرستان گچساران از واحدهای مختلف صداو سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد دیدار کردند.
بر پایه این گزارش ، این جویان از واحدهای پخش سیما، صدا انفورماتیک ، اتاق مایکروویو ، تدوین و بخش های مختلف واحد خبر دیدار کردن که دراین رابطه مسئولان و صاحبنظران این واحدها اطلاعات لازم را درباره کارکرد این بخش ها به دانش آموزان ارائه کردند.

 


 
 
رييس تربيت بدني گچساران:ادارات گچساران‌ازورزش‌اين شهرستان‌حمايت نمي‌كنند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٢۱
 

رييس اداره تربيت بدني گچساران گفت: دستگاه‌هاي اجرايي و نهادهاي دولتي اين شهرستان علاوه بر اينكه از ورزش و ورزشكاران اين شهرستان حمايت چنداني نمي كنند با مقوله ورزش هم بيگانه هستند.

اسماعيل پناهپوري، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: هر يك از ادارات گچساران مي‌توانند از يك تيم ورزشي حمايت مادي بكنند اما تاكنون از هيچ تيمي حمايت نكرده اند

وي ادامه‌داد:طبق قانون،سالانه يك درصداز اعتبارات هر دستگاه اجرايي بايد براي كمك به توسعه ورزش هزينه شود درحالي كه ادارات گچساران به اين قانون عمل نمي‌كنند.

وي اظهار داشت: شركت نفت گچساران تمام امكانات ورزشي را كه در اختيار دارد فقط متعلق به پرسنل خود و خانواده آنان مي‌داند.

پناهپوري درادامه گفت:اعتبارات عمراني اين اداره در سال جديد،‪ ۹‬ميليارد و ‪ ۲۵۶‬ميليون ريال است.

وي افزود:از اين اعتبار، پنج ميليارد و‪ ۶۰۰‬ميليون ريال براي ساخت استخر شناي باشت، ‪ ۸۰۰‬ميليون ريال براي تمكيل مجموعه شماره سه گچساران و بقيه براي ساخت و تكميل زمين‌هاي ورزشي هزينه مي‌شود.

به گفته وي، اعتبارات سال جاري تربيت بدني گچساران نسبت به سال گذشته ‪ ۵۰‬درصد افزايش يافته است.


 
 
نشست صمیمی خبرنگاران با مسئول ارشاد اسلامی گچساران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۱۸
 

نشست صمیمی خبرنگاران  گچساران با مسئول اداره ارشاد اسلامی این شهرستان در دفتر ایشان برگزار گردید در این نشست اصحاب مطبوعات مسائل و مشکلات خود را بیان نمودند. مسئول اداره ارشادبا توجه به مشکلات خبرنگاران قول دادند تا جای که میتوانند مشکلات انها را  حل نمایند وی همچنین از خبر نگاران خواست که فعالیت خبری خود را بیشتر  کنند .در طول زمان  مسئولیت برادر علیپور در ارشاد اسلامی گچساران بیشترین تلاش برای سرو سامان دادن به وضعیت خبرنگاران انجام گرفته که جای قدردانی و تشکر دارد


 
 
۲۵۹‬ميليون بشكه نفت در ميدان‌هاي نفتي گچساران توليد شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۱۸
 

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران اعلام كرد:‪۲۵۹‬ميليون بشكه نفت در ميدان‌هاي نفتي گچساران توليد شد. مهندس رجب علي رحمتي دوشنبه در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا افزود: اين توليدات مربوط به پارسال است.

وي گفتم در اين مدت چهار ميليون و ‪ ۲۶۵‬هزار بشكه نفتا در كارخانه گاز و گازمايع ‪ ۹۰۰‬پازنان دو و‪ ۱۰‬ميليون و ‪ ۴۸۰‬هزار بشكه گاز مايع در مجتمع‌هاي پالايشگاهي ‪ ۱۲۰۰‬و ‪ ۱۳۰۰‬گچساران توليد شد. وي به ارزش ريالي و همچنين ميزان افزايش توليدنفت در ميدان‌هاي نفتي گچساران در سال ‪ ۸۶‬نسبت به سال قبل از آن اشاره نكرد. وي ادامه داد:توليد گاز مايع در مجتمع پالايشگاهي ‪ ۱۳۰۰‬سياهمكان در سال ‪ ۸۶‬در مقايسه با مدت مشابه سال قبل از آن بيش از ‪ ۲۰۲‬بشكه يعني حدود ‪۶/۳‬ درصد افزايش يافت.

رحمتي گفت: حجم گازهاي توليدي همراه نفت درسال ‪ ۸۶‬درشركت بهره برداري نفت و گاز گچساران حدود پنج ميليارد و ‪ ۲۱۷‬ميليون مترمكعب و حجم گازهاي گنبدي توليد شده از مخزن پازنان دو بيش از ‪ ۹‬ميليارد و ‪ ۶۱۰‬ميليون متر مكعب بود. وي افزود: تزريق گاز به ميدان‌هاي نفتي يكي از اولويت‌هاي مهم اين شركت است كه‌علاوه بر تثبيت فشار مخزن و صيانت از توليد،موجب جلوگيري از سوزانده شدن گاز به عنوان يك ثروت و سرمايه ملي مي‌شود و از بروز آلودگي‌هاي زيست محيطي جلوگيري مي‌كند.

رجبي گفت:با همين هدف، تزريق گاز به ميدان‌هاي نفتي در سال ‪ ۸۶‬بطور جدي پيگيري شد و حاصل آن تزريق بيش از ‪ ۱۱‬ميليارد و ‪ ۴۱۲‬ميليون متر مكعب گاز در ميدان‌هاي نفتي گچساران و بي‌بي‌حكيمه بود. شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران، يكي از شركت‌هاي توليد نفت و گاز ايران است كه تاسيسات جانبي آن در استان‌هاي خوزستان ، بوشهر ، فارس و كهگيلويه و وبويراحمد قرار دارد. روزانه بيش از ‪ ۷۵۰‬هزار بشكه نفت از ميدان‌هاي نفتي گچساران برداشت مي شود.

شهرستان نفت خيز گچساران در جنوب استان محروم كهگيلويه و بويراحمد قرار دارد


 
 
منتخب مردم گچساران و باشت در مجلس
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۱۸
 

باید زمینه را برای حضورمدیران جوان فراهم کرد

منتخب مردم گچساران و باشت در مجلس هشتم شورای اسلامی معتقد است مسوولان استانی و نمایندگان مجلس هشتم کهگیلویه و بویراحمد باید با همدلی و وحدتی که اکنون بین آنان حکمفرماست تلاش نمایند بسترها و زمینه های حضور مدیران جوان را در پست های کلیدی دستگاههای اجرایی و شرکت های خدماتی این استان فراهم کنند.
“سید قدرت الله حسینی” در گفت و گو با سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، نتیجه حضورمدیران جوان برای تصدی مدیریت ها را ایجاد تحولگرایی و پیشرفت همه جانبه توسعه در بخش های مختلف عنوان کرد.
وی گفت: مدیران جوان با تکیه بر تدین ، تخصص و تعهد می توانند علاوه بر پیشبرد اهداف عالیه نظام و دولت خدمتگزار نهم در سرعت بخشی به رضایتمندی مردم تلاش های بیشتری از خود نشان دهند.
این فعال سیاسی، توسعه همه جانبه در ابعاد متعدد را حق قانونی و شرعی مردم کهگیلویه و بویراحمد ذکر و یادآور شد: شایسته است مسوولان و دولتمردان نیز برای فراهم کردن بسترها و حضور نیروهای جوان در بدست گرفتن مدیریت های ارشد این استان تلاش های مضاعفی نسبت به گذشته از خود نشان دهند.
حسینی افزود: حضور مدیران جوان در کنار مدیران با سابقه و استفاده از تجارب مدیریت های گذشته از راهکارهای عمده حل مشکلات و معضلات هم استانی هاست که در این بین می طلبد مردم نیز برای پیشبرد برنامه های مدیریت های جوان نیز همگام شوند.
منتخب مردم گچساران و باشت در مجلس هشتم شورای اسلامی معتقد است در دولت نهم توجه ویژه ای به جوانان بویژه در واگذاری مسوولیت ها شده ولی برای ارتقای رضایتمندی مردم و توسعه فراگیر، حضور بیشتر جوانان بعنوان مدیران آینده استان کهگیلویه و بویراحمد یک امر ضروری است.
وی گفت: استان ما نیازمند یک تحول اساسی در مدیریت هاست که در این بین نباید برخی تلاش کنند با طرح مسایل حاشیه ای علاوه برایجاد اختلاف ، نارضایتی مردم را نیز فراهم نمایند.
وی براین باوراست با حضور وهمفکری تمامی سلایق و برنامه ریزهای کارشناسی مدون و اصولی می توان بنحو مطلوبتری راه توسعه همه جانبه را در کهگیلویه و بویراحمد فراهم کرد بطوریکه این استان از بن بست محرومیت خارج و راه تکامل و پیشرفت را در پیش گیرد.
حسینی در ادامه شعار برنامه های خود در حوزه انتخابیه گچساران و باشت را “وحدت برای خدمت حول محور عدالت” برشمرد و اظهار داشت: با اتکال به پروردگار و همفکری با دانشگاهیان و نخبگان از هرگرایش فکری و سلایق مختلف سیاسی می توان به پبشبرد اهداف عالیه نظام کمک شایانی نمود.
به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد، “سید قدرت اله حسینی” نامزد جبهه متحد اصولگرایان است که توانست با اختلاف آرای کمتر از یک هزار رای از “غلامرضا تاجگردون” نامزد اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه گچساران و باشت پیشی گرفته و نماینده مردم این شهرستانها در مجلس هشتم شورای اسلامی باشد.


 
 
فرماندار گچساران: در وقت نماز جماعت، بايد كار اداري تعطيل شود
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۱٦
 

فرماندار گچساران اعلام كرد كه در وقت نماز جماعت بايد كار اداري به مدت ‪ ۱۵‬دقيقيه تعطيل شود.

منوچهر حبيبي، يكشنبه در جلسه ستاد اقامه نماز اين شهرستان گفت:از آنجا كه نماز روح تمام اعمال و اعتقادات است بايد كار را تحت الشعاع قرار دهد.

وي افزود: از سوي ديگر دست اندركاران نماز در سازمان‌هاي دولتي بايد تلاش كنند كه حاشيه نماز، نماز جماعت را به حاشيه نكشاند.

حبيبي گفت: نماز جماعت بايد ساده ، روان و سريع اقامه شود زيرا اين امر باعث جذب مردم به سوي نماز جماعت مي‌شود.

فرماندار گچساران بر توجه مديران اين شهرستان به مقوله نماز تاكيد كرد و گفت:اگرمديران در صف اول نماز ايستادند ديگر كارمندان نيز به سوي نماز جذب مي‌شوند.

حبيبي افزود:در صورت مشاهده بي‌توجهي مديري به مقوله مهم نماز،بطور قطع با آن مدير برخورد قانوني مي‌شود.

وي ادامه داد: زمينه‌كارهاي فرهنگي در شهرستان گچساران فراهم است و دولت نيز عنايت ويژه‌اي به كار فرهنگي دارد.

وي اظهار داشت: در سال جاري ‪ ۲۴‬ميليارد ريال اعتباربه‌بخش فرهنگ گچساران اختصاص يافته است.

دبير اقامه نماز گچساران در اين جلسه، شاخصه حكومت اسلامي را اقامه نماز دانست و گفت: براي ارزيابي يك مدير بايد به نمازخواني وي توجه كرد.

وي افزود: در سال جاري بر مقوله برگزاري نماز جماعت در ادارات نظارت بيشتري صورت مي‌گيرد.‪


 
 
مسابقات ليگ برتر هاكي كشور/تيم نفت و گاز گچساران برسمنان پيروز شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۱٥
 
تيم هاكي نفت و گاز گچساران با پيروزي مقابل تيم تربيت بدني سمنان به فينال مسابقات ليگ برتر هاكي كشور نزديكتر شد

به گزارش روز شنبه تربيت بدني كهگيلويه و بويراحمد از دو رفت مرحله نيمه نهايي اين مسابقات دو تيم نفت و گاز گچساران و تربيت بدني سمنان به مصاف هم رفتند كه در پايان تيم گچساران با نتيجه چهار بر دو تيم تربيت بدني سمنان را مغلوب كرد.

برنده دو ديدار در مجوع رفت و برگشت به ديدار فينال ليگ برتر هاكي كشور صعود خواهد كرد.

گل‌هاي تيم نفت و گاز گچساران در اين ديدار توسط رضا عباسي و يعقوب بهرامي وارد دروازه تيم هاكي تربيت بدني سمنان شد.

گل‌هاي تيم تربيت بدني سمنان توسط عباس ارويي به ثمر رسيد


 
 
محفل انس با قرآن با حضور قاري مصري در گچساران برگزار شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۱٥
 
شب گذشته محفل نوراني انس با قرآن با حضور قاري بين المللي از كشور مصر، استاد انور شحات انور در گچساران برگزار شد.به گزارش خبرنگار فارس از گچساران، در اين محفل نوراني كه با حضور جمع كثيري از مردم مؤمن و متدين گچساران، بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد صاحب الزمان اين شهر برگزار شد، سيد علي بلادي، رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان گچساران، با تمسك به آيه شريفه‌اي از قرآن، آن را معجزه جاويد معرفي كرد كه از زمان نزول قرآن كريم تا به امروز جامعه بشري نتوانسته است، مثل آنرا بياورد و اين دليل بر صدق ادعاي پيامبر مبني بر اينكه قرآن كلام الهي است.
در ادامه دو تن از قاريان شهرستان، شعباني و محمدي آياتي از كلام الله مجيد را تلاوت كردند.
در پايان اين محفل، قاري بين المللي استاد انور شحات انور، از كشور مصر با صوت دلنشين خود مجلس را به فيض رساند.
محفل انس با قرآني نيز در شهر باشت در سالن كانون آموزش و پرورش، برگزار شد.
 
 
دبیر جبهه متحد اصولگرایان استان: بیش از ۴۰ درصد مدیران تغییر می کنند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۱٤
 
دبیر جبهه متحد اصولگرایان کهگیلویه و بویراحمد از تغییر بیش از ۴۰ درصد مدیران کنونی دولت نهم این استان تا روزهای آینده خبر داد.“بهرام موحدزاده” در گفت و گو با سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، تغییر گسترده مدیریت های ارشد ، معاونین مدیران و سطوح کارشناسی دستگاههای اجرایی و شرکت های خدماتی این استان را ضروری خواند.
وی گفت: تغییر گسترده مدیریت های این استان بدلایل ناکارآمدی ، نارضایتی عمومی و اجرا نکردن مصوبات هیات دولت امری اجتناب ناپذیر و ضروری است.وی رویکرد دولت نهم مبنی بر تغییرگسترده مدیران کهگیلویه و بویراحمد را عامل دیگر در این ارتباط عنوان و اظهار داشت: در وضعیت کنونی با توجه به وعده های نمایندگان جبهه متحد اصولگرایان استان در انتخابات هشتم مجلس شورای اسلامی به مردم ، می طلبد تغییر مدیریت های ارشد ، معاونین و کارشناسان در کمترین زمان ممکن صورت گیرد.
این فعال سیاسی کهگیلویه و بویراحمد معتقد است تغییر مدیران ارشد ، معاونین و کارشناسان جهت بهبود وضعیت موجود دستگاههای اجرایی و شرکت های خدماتی انجام می شود و قطعا مردم از این تغییرات استقبال وافری از خود نشان خواهند داد.وی گفت: تغییر برخی مدیران کنونی دولت نهم می بایست توسط نمایندگان هشتم مجلس شورای اسلامی و استاندار استان هرچه زودتر صورت گیرد.
دبیر جبهه متحد اصولگرایان کهگیلویه و بویراحمد بر تغییربرخی مدیران ناکارآمد گذشته تاکید کرد و توجه به شعار مقام معظم رهبری مبنی بر سال نوآوری و شکوفایی را ضروری برشمرد.وی گفت: نگاه مدیران جدید دولت نهم باید نگاهی تحولی باشد تا علاوه بر پوشاندن ناکارآمدی های مدیران گذشته رضایتمندی مردم را نیز فراهم آورند.موحدزاده ، متوسط نمره مدیریت های گذشته دولت نهم کهگیلویه و بویراحمد را عدد
۱۳ ذکر و یادآور شد: این متوسط نمره براساس کارهای کارشناسی بوده که خود من انجام داده ام.
 
 
سيد قدرت حسيني منتخب مردم گچساران و باشت در مجلس هشتم
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۱٤
 

در بحث تغيير مديران استاني هيچگونه هماهنگي با اينجانب نشده است و از اين تغييرات بي اطلاعم

سيد قدرت حسيني منتخب مردم گچساران و باشت در مجلس هشتم با اظهار بي اطلاعي از تغيير مديران استاني گفت : در بحث تغيير مديران استاني هيچگونه هماهنگي با اينجانب نشده است و از اين تغييرات بي اطلاعم . به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران اسلامي (ايسنا ) مركز كهگيلويه و بويراحمد وي ادامه داد : در مورد تغيير مديريت برق استان آنگونه كه از سوي مسئولان وزارت نيرو اعلام شده است اين تغيير به علت نارضايتي مسئولان شركت توانير وزارت نيرو از عملكرد مديريت برق استان انجام شده است و در مورد مدير مخابرات استان نيز آقاي استاندار پيگير عزل ايشان بود . حسيني تصريح كرد : وقتي داستان مدير برق را شنيدم با آقاي هدايتخواه و استاندار تماس داشته و صحبت كردم و گفتم كه استفاده از نيرو هاي غير بومي با وجود نيرو هاي توانمند بومي به صلاح نيست و تاكيد بسيار كردم كه با وجود نيروهاي توانمند بومي مخالف حضور نيروهاي غير بومي در راس مديريت هاي استان هستم كه آقاي هدايتخواه و استاندار قول پيگيري دادند و حتي استاندار گفت كه بررسي هاي شده است و آنچه كه بنده از سخنان استاندار استنباط كردم اين بود كه ايشان نيز مخالف حضور نيروي غير بومي در اين شركت است. منتخب مردم گچساران در مجلس هشتم افزود : در مورد بحث تغيير مدير مخابرات استان نيز با آقاي مومن بلا يكي از معاونين شركت مخابرات كشور تماس داشته و به ايشان گفتم اجازه بدهيد مدير استان تا شروع بكار مجلس هشتم عزل نشده تا هماهنگي هاي لازم انجام شود . وي گفت : به عنوان منتخب مردم گچساران و باشت در خصوص استفاده از حضور نيروهاي غير بومي به شرطي موافق هستم كه نيروي توانمند و مشابه بومي در استان وجود نداشته باشد و هماهنگي با نمايندگان در تعيين مديريت ها در راستاي خدمت بهتر است . حسيني تاكيد كرد : قطعا از ناهماهنگي هاي ايجاد شده در بحث تغيير و انتخاب مديران استاني نارضي ام
 
 
اعتراض رئیس شورای شهر گچساران نسبت به ساخت دیوار شرکت نفت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۱٠
 
رئیس شورای اسلامی گچساران گفت: شرکت نفت گچساران در اقدامی بی‌سابقه اقدام به ساخت دیوار عریضی کرده تا منطقه شرکت نفت را از مناطق شهری جدا کند، لذا از مسئولین انتظار داریم از ادامه این کار جلوگیری کنند.کوکب حاتمی در گفتگو با خبرنگار فارس در یاسوج افزود: مسئولین شرکت نفت گچساران به جای در اختیار گذاشتن مجموعه های ورزشی مازاد بر نیاز خود به جوانان شهرستان، پیرامون خود دیوار می‌کشند و این کار گلایه و اعتراض شدید مردم گچساران را به همراه داشته است.
حاتمی با بیان اینکه طرح کشیدن دیوار حائل، توهین به مردم محروم و نجیب گچساران است، تاکید کرد: نفت یک منبع ملی است که به همه مردم تعلق دارد و مازاد درآمد آن نیز باید شامل رفاه همه مردم شود نه اینکه هزینه دیواری شود که مردم را بدبین و نگران ساخته است.
رئیس شورای شهرستان گچساران در ادامه اظهار داشت: در محله‌های فقیرنشین شهر گچساران، مشکلات زیادی وجود دارد و این در حالی است که هزینه این دیوار می تواند بسیاری از مشکلات مردم را برطرف کند.
شهرستان گچساران، یکی از مناطق نفتخیز کشور با 140 هزار نفر جمعیت و تولید روزانه 750 هزار بشکه نفت، 1/3 از نفت تولیدی کشور را به خود اختصاص داده است

 
 
خداداد افشاریان: به داوران کهگیلویه‌وبویراحمد توجه چندانی نمی‌شود
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٩
 
داور بین‌المللی فوتبال گفت:باوجود استعدادهای غنی داوری و داوران مستعد در استان کهگیلویه و بویراحمد، توجه چندانی از سوی مسوولان ورزش این استان و کشور به آنان نمی‌شود.
خداداد افشاریان ا افزود: مهمترین بی‌توجهی‌های انجام شده به داوران این استان شامل امور مادی، معنوی، عزت و احترام است.
وی بیان کرد:با توجه به اینکه داور، مربی و بازیکن موازی با یکدیگر کار می‌کنندو در بسیاری از موارد مسوولیت داور نیز سنگین تر است ولی توجه خاصی به زحمات داوران در این استان نمی‌شود.
افشاریان اظهار داشت:اشتباهات داوربیش از اشتباهات یک مربی و یا بازیکن زیرذره‌بین مردم و مسوولان ورزشی قرارمی‌گیرد و بیشتر مورد انتقاد شدید واقع می‌شود.
وی عنوان کرد: تیم‌های داوری محدودی از استان کمتر توسعه‌یافته کهگیلویه و بویراحمدبه مسابقات کشوری اعزام می‌شوند و این امر یکی از مهمترین موانع پیشرفت داوری این استان به شمار می‌رود.
افشاریان، نبود یک تیم استانی در لیگ‌های کشوری، فوتبال خیز نبودن این استان و تلاش محدود مسوولان ورزش اینی استان برای رونق فوتبال را از سایر موانع پیشرفت داوری در استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.
وی ابراز داشت: مسوولان ورزش این استان بایدبه‌مقوله مهم خواستن، توانستن است، توجه داشته باشند و برای رونق ورزش فوتبال و داوری این استان چاره‌ای اساسی بیندیشند و اقدامی جدی انجام دهند.
افشاریان افزود:اداره‌کل تربیت بدنی‌کهگیلویه‌وبویراحمدبه تنهایی نمی‌تواند مسایل و مشکلات متعدد فوتبال وداوری این استان را برطرف کند، بلکه نیازمند تلاش همه‌جانبه داوران و مسوولان ورزش برای گرفتن حق خود از فدراسیون فوتبال است.
وی گفت: سالانه بودجه محدودی در حوزه ورزش و به ویژه فوتبال این استان هزینه می‌شود و انتظار می‌رود که مسوولان تربیت بدنی برای گرفتن اعتبار بیشتر اقدام کنند.
افشاریان بیان کرد: در صورتی که فوتبال و داوری این استان پیشرفت کند، موجب رونق اقتصادی، گردشگری، بازار و رفع معضل بیکاری در این استان می‌شود و ایجاد نشاط و شادابی در بین مردم و افزایش رغبت و کارآیی آنان را نیز به دنبال دارد.

 
 
نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته معلم در گچساران گشایش یافت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٩
 
همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم، نمایشگاه کتاب روز یکشنبه در شهر گچساران گشایش یافت.در این نمایشگاه ‪ ۱۰هزار جلد کتاب در چهار هزار عنوان در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.کتب ارائه شده در این نمایشگاه در زمینه‌های فرهنگی و هنری ، علمی ، تخصصی ، تاریخی ، سیاسی و کودک و نوجوان است.کتابه‌ای این نمایشگاه با ‪ ۱۵درصد تخفیف به مدت ‪ ۲۰روز به دوستداران کتاب و کتابخوانی عرضه می‌شود.دراین نمایشگاه، آثار مکتوب استاد شهید مرتضی مطهری بصورت جداگانه برای مطالعه و استفاده علاقه مندان به نمایش گذاشته شده است.نمایشگاه کتاب در شهر گچساران در اولین روز دایر شدن با استقبال اقشار مختلف مردم بویژه دانش آموزان رو به رو شد.
 
 
فرماندار گچساران: کتاب باید در سبد مصرف خانواده‌ها قرار گیرد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٩
 
فرماندار گچساران گفت: با توجه به اهمیت بالای کتاب و کتابخوانی ، کتاب باید در سبد مصرف خانواده‌ها قرار گیرد. منوچهر حبیبی، یکشنبه در جلسه اعضای انجمن کتابخانه‌های عومی گچساران افزود:کتاب را باید از کنج زندان خانه‌ها بیرون آورد تا اثر خود را در جامعه برجای بگذارد. وی ادامه داد: نتیجه کتابخوانی غرور مثبت است که نیاز به کارفرهنگی در جامعه دارد. حبیبی گفت: کتابخوانی در شهرستان گچساران نیاز به نهادینه کردن از جمله ساخت کتابخانه در مناطق مختلف دارد. وی افزود: در سال جاری ‪ ۲۴میلیارد ریال به بخش فرهنگ و هنر در گچساران اختصاص یافته است که از اعتبار بخش کتاب راضی نیستیم. مسوول امور کتابخانه‌های عمومی گچساران در این جلسه ،تعداد کتابخانه‌های عمومی این شهرستان را هشت باب ذکر کرد. سید فاضل شکرالله زاده گفت:در این تعداد کتابخانه، بیش از ‪ ۵۵هزار جلد کتاب با ‪ ۲۴۲هزار عنوان کتاب وجود دارد. وی افزود: کتابخانه‌های عمومی شهرستان گچساران یک هزارو ‪ ۷۴۰نفر عضو فعال دارند. وی گفت:دریافت نشدن بدهی شهرداری، مشکل برق و نبود تلفن همگانی از جمله مشکلات کتابخانه‌های عمومی در شهرستان گچساران از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد است .
 
 
جلسه مسوولان هيات‌هاي ورزشي شهرستان گچساران برگزار شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۸
 
جلسه مسوولان هيات‌هاي ورزشي شهرستان گچساران روز شنبه با حضور مدير كل تربيت بدني استان كهگيلويه و بويراحمد برگزار شد. به گزارش ايرنا، مدير كل تربيت بدني استان كهگيلويه و بويراحمد در اين جلسه گفت: مهمترين اصول اوليه كار در تربيت بدني، عدالت، صداقت، شجاعت و جديت در كار و انضباط كاري است. حمزه داميده افزود: لازم است كه مسوولين هيات‌هاي ورزشي ، برنامه‌ريزي و دقت در كار را سرلوحه فعاليت‌هاي خود قرار دهند.وي از ورزشكاران استان كهگيلويه و بويراحمد خواست در مسابقات المپياد ايرانيان ، تلاش و كوشش نمايند تا كهگيلويه و بويراحمد در بين استان‌هاي برتر اين مسابقات قرار گيرد. وي با اشاره به اينكه برنامه‌ريزي توسط مسوولين و نايب رييسان هيات‌هاي ورزشي، زمينه ساز موفقيت است،گفت:لازم است هيات‌هاي ورزشي اين استان در برگزاري كلاس‌هاي‌آموزشي درزمينه‌هاي داوري ومربيگري وارتباطات با فدراسيون‌ها در برگزاري ميزباني مسابقات تلاش نمايند. داميده با استقبال از برگزاري مراسم تجليل از پيشكوستان و مدال‌آوران ورزش شهرستان گچساران، پيشكوستان ورزشي را ذخاير ورزش استان كهگيلويه و بويراحمد دانست.مديركل تربيت بدني كهگيلويه‌وبويراحمدگفت:ورزش همگاني از جمله ورزش‌هايي است كه لازم است همه مردم، ورزشكاران و مسوولين در رونق آن تلاش كنند.داميده در ادامه از مسوولين ورزش نفت و گاز گچساران در جهت رونق ورزش اين شهرستان تقدير و بر تعامل بيشتر با مسوولين ورزش نفت و گاز گچساران تاكيد نمود. همچنين امروز با حضور فرماندار شهرستان گچساران و مدير كل تربيت بدني كهگيلويه و بويراحمد از روند اجراي پروژه استخر شهر باشت بازديد شد. احداث استخر باشت از پروژه‌هاي مصوب سفر هيات دولت به استان كهگيلويه و بويراحمد است كه در زميني به مساحت يك هزار و ‪ ۷۰۰متر مربع و اعتبار پنج ميلياردريال‌اجرامي‌شود و درصورت تخصيص اعتبارات دراواخرسال جاري راه‌اندازي مي‌شود.
 
 
برای حضور در مسابقات آزاد جهانی
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٧
 
تیم پینگ پنگ گچساران به بلاروس می‌رود مسابقات پینگ پنگ آزاد بلاروس طی روز های 2 تا 5 خردادماه در شهر مینسک برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، در قسمت مردان این رقابت ها 88 ورزشکار و در بخش زنان 44 بازیکن در دو قسمت تیمی و انفرادی از 23 کشور با هم به رقابت خواهند پرداخت که تیم نفت و گاز گچساران، نماینده ایران با 12 بازیکن در این پیکارها شرکت می کند .
محمدرضا اخلاق پسند، افشین نوروزی، محمد فرقدانی، حامد باشت باوی، پوریا عمرانی، امید ایزدی، مجید حاتمیان، مهدی یوسفی، علی بهادری، مجتبی یوسفی محمد اسداللهی و محمد دستگذار بازیکنان ایرانی شرکت کننده در این مسابقات هستند که رضا پیشیار و سهیل دستگذار مربیگری و حمید ایزدی سرپرستی تیم اعزامی را برعهده دارند.
مسابقات آزاد بلاروس 10 هزار دلار جایزه نقدی دارد .
ولادیمیر سامسونوف بلاروس با رنک 5 جهان، ینگ چائو هو از چین با رده 21 جهان، توربن وسیک از آلمان با رنکینک 67 دنیا و ایگور روبتسوف از روسیه با رده جهانی 99 بازیکنان مطرح شرکت کننده در این بازی ها هستند .


 
 
فرماندار شهرستان گچساران :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۱
 

ظرفیت تخت های بیمارستانی در این شهرستان دو برابر شده است

فرماندار شهرستان گچساران گفت : ظرفیت تخت های بیمارستانی در این شهرستان دو برابر شده است و ساخت و ساز بیمارستان 96 تختخوابی گچساران که بخشی از کار ساخت و ساز آن به پایان رسیده است از مهمترین اقدامات دولت نهم در این شهرستان است .
مهندس منوچهر حبیبی به مناسبت هفته سلامت در گفتگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت : ساخت و ساز بیمارستان 10 تختخوابی شهرستان باشت ، 64 تختخوابی وزارت نفت که هرکدام 10 و 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارند بخشی از اقدامات دولت نهم در این شهرستان است . وی گفت : توسعه در جامعه سالم با محوریت انسان سالم صورت می گیرد پس باید به این مقوله مهم توجه شود چرا که دین مبین اسلام نیز توجه به بهداشت را در رأس امورات می داند و آنرا جزء دین اسلام بر شمرده است.
وی در انتها گفت : همایش پیشکسوتان سلامت ازجمله برنامه های مراکز بهداشتی این استان جهت گرامیداشت هفته سلامت بوده است که طی آن از پیشکسوتان این عرصه با اهداء جوایز و لوح تقدیر از سوی مسئولین تقدیر به عمل آمد

 
 
احياي 250 هكتار از اراضي باشت در گچساران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۱
 

با اجراي طرح ساماندهي رودخانه باشت، علاوه بر كاهش خسارات ناشي از سيلاب هاي اين رودخانه به تأسيسات و حاشيه جنوبي شهر، ميزان 250 هكتار از اراضي جديد احيا شد.

   به گزارش خبرگزاري فارس از گچساران،، در جلسه شوراي اداري شهرستان گچساران كه امروز در محل بخشداري باشت برگزار شد، آرش مصلح، رئيس اداره منابع آب اين شهرستان با بيان اينكه طرح ساماندهي رودخانه باشت يكي از پروژه هاي زيربنايي شهرستان گچساران است كه شاخص مهمي در توسعه شهرستان خواهد بود، از مسئولين شهرستان، درخواست كرد همكاري لازم را در خصوص تملك اراضي احيا شده به نفع دولت جمهوري اسلامي، براي اجراي طرح هاي عام المنفعه، اعم ار آموزشي، تفريحي و بهداشتي، به عمل آورند.
باشت از توابع شهرستان گچساران در استان كهگيلويه و بويراحمد قرار دارد.