اخبار گچساران

تشکیل جلسه شورای اداری در گچساران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۳٠
 

 

جلسه شورای اداری با حضور فرماندار، بخشداران مرکزی و باشت، حسینی نماینده مردم ،مدیران و روسا ادارات و نهادها، اعضای شورای تامین و دیگر مسئولین شهرستان و بخش باشت برگزار گردید . در این جلسه ابتدا رضاپور معاون فرماندار ضمن خیر مقدم به حاضرین گزارشی از وضعیت شهرستان ارائه و انگاه سه نفر از مسئولین گزارشی از وضعیت ادارات خود را بیان نمودند سپس نماینده مردم گچساران و باشت ضمن بیان دیگاههای یک خدمتگزار از منظر امام علی از انها خواست به نحو احسن به مردم خدمتگزاری نمایند وی همچنین از مسئولین خواست تا با دلگرمی به کار خود ادامه دهند وبه انها اطمینان داد هیچ مسئولی حتی اگر به او رای نداده باشد را بدون کم کاری تعویض نخواهدکرد.  ایشان همچنین به سفر دوم ریاست جمهوری به استان اشاره کردند و گفتند : چندین پیشنهاد به ریاست جمهوری ارائه شده که یکی از انها بحث منطقه ویژه تجاری شهرستان گچساران است که وزارت صنایع قول داده که ان را عملی کند  وی در پایان از مسئولین خواست که گوش به حرفهای کسانی که هرروز شایعه میکنند این ویا ان مسئول عوض میشود نکنند 


 
 
حسینی نماینده گچساران و باشت در مجلس :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۳٠
 

وظیفه یک نماینده قانون گذاری است نه تعویض مدیران

 سید قدرت الله حسینی در یک نشست خبری با اصحاب رسانه در شهرستان گچساران به پرسشهای خبرنگاران پاسخ داد  در این نشست ابتدا مدیر وب سایت خبری اخبار گچساران و خبرنگار امید مردم به نمایندگی از خبرنگاران ضمن خیر مقدم به ایشان گفت :  نظام جمهوری اسلامی دارای دو ویژگی اساسی با دیگر حکومتهای جهان است که یکی اسلامی بودن و دیگری مردمی بودن نظام است . نظام ما بر خواسته از بطن مردم، وآراعمومی جامعه بوده ،و مردم همیشه در چهار چوب احکام ، دین و قوانین شرح مقدس ،در سرنوشت خود تاثیر گزار بوده اند  که یکی از این حماسه ها سرنوشت ساز انتخابات بوده و امیدواریم که شما هم همه را به یک چشم نگاه کنید چه انها که به شما رای دادند وجه انها که به شما رای ندادند .سپس نماینده محترم مردم گچساران در مجلس ضمن تقدیر و تشکر از خبر نگاران  ابتدا مختصری در مورد شهرستان گچساران گفتند :

بسم الله الر حمان الرحیم  بنده  از جنابعالی و همکارانتان  تشکر میکنم شهرستان گچساران دارای دو شهر، دو بخش،شش دهستان ،223روستای دارای سکنه و با وسعت معادل 4683 کیلومتر مربع کیلومتر مربع وجمعیتی بالغ بر 140000هزارنفررا در خود جاداده است . نکته قابل توجه غالب بافت جمعیتی گچساران شهری به نوعی است که حدود68درصد جمعیت گچساران شهر نشین هستند . 

شهرستان گچساران در خیلی از بعدها در استان در کشاورزی، نفت و گاز ،کشت ذرت،گردشگری،ورزش و تعداد ملی پوشان کشور، تئاتر  مقام اول را داراست

حسینی در ارتباط با طر حهای عمرانی در شهرستان به خبر نگار امید گفت :

  خدمات دولت خصوصا ّ دربعد از انقلاب در کل کشور و استان و شهرستان واقعا چشمگیر و قابل توجه است  ما هم اکنون 685 طرح عمرانی در دست اجرا داریم طرحها واقدامات وخدمات عمرانی که در شهرستان صورت میگیرد به سه بخش تقسیم وهمچنین به سه منبع تامین اعتبار میشود یکی پروژه های که از محل سفر ریاست محترم  جمهوری است که این پروژه ها بالغ بر 228 پزوژه عمرانی در بخش اقتصادی ، ورزشی ، فرهنگی و بهداشتی هستنند که انصافا شهرستان را در مسیرتوسعه همه جانبه قرار داده که تا حدودی شهرستان به یک کارگاه عمرانی ثبدیل گردیده است . از محل اعتبارات استانی 2در صد نفت و توازن منطقه ای هم 357 پروژه عمرانی در شهرستان در حال احداث میباشد  در مجموع میتوان گفت که20درصدجمع اعتبارات استانی به شهرستان گچساران اختصاص داده شده است . سومین بخش از پروژه ها  که شما مستحضرید که یکی ازرویکردهای وزادت نفت خصوصا در مناطق محروم توسعه و عمران آبادانی شهرهاوروستاهاست برخی از پروزه های مهمی که از محل اعتبارات نفت در حال اجراست وشما هم در جریان هستید ا00 پپروژه هم وزارت نفت در حال اجرا دارد که یکی احداث پارک،فضاهای آموزشی ، گازرسانی روستاها ،بهسازی و محوطه سازی گلزار شهدا،روشنای ورزشگاههای شهرستان حتی زمینه سازی جاده قلات که جای دیدنی و زیبایست که شرکت بهرهبرداری نفت و گاز گچساران کار انها را انجام میدهد . پس سه منبع تامین اعتبار یکی پروژه های ریاست جمهوری دوم اعتبارات استانی سوم پروژه های ویژه و خاص وزارت نفت که در حال انجام هستند.  احداث دانشکده نفت و گاز ، احداث بیمارستان  96 تختخوابی و بسمارستان 64 تختخوابی که ویژه وزارت نفت ، بستر درمانی10 تخت خوابی باشت ، توسعه و تجهیز تکمیل فرودگاه گچساران که عملیات اجرایی ان اجراست ،ابرسانی به شهر گچساران که حدود 39کیلومتر لوله گذاری و احداث 2 منبع شرب اب  که اب شهر گچساران و 22روستادر مسیر تامین میشود ، گاز رسانی به 35 روستا ، اجرای 6مکان ورزشی شامل چند منظوره استخر وزمین فوتبال ،احداث 125کلاس درس با اعتباری بالغ بر 16میلیارد ریال، احداث شهرک صنعتی خان احمد به مساحت 100هکتار ، احداث 350 واحد مسکن اجارهای ،کاشت 200 هزار اصل نهال درخت در طول برنامه چهارم ، احداث 40واحد مسکن محرومین ، روشنای معابر 43روستای شهرستان ، احداث کمپینگ اقامتی رفاهی امام زاده ببی حکیمه و همچنین احداث بیمارستانی 10 تخت خوابی باشت پروژه های  هستند که از محل سفر ریاست محترم ریاست جمهوریتامین اعتبار شده است . احداث مصلا نماز بزرگ دوگنبدان ، احداث چند پارک در سطح شهر دوگنبدان و باشت ،احداث پل زهره با مشارکت وزارت نفت ، احداث جاده ده بزرگ پیچاب و تکمیل محور باشت چرام ودوباند کردن محورپل بریم گچساران و خیراباد و تعاد زیادی دیگر پروژه که از محل اعتبارات وزارت نفت که یا اتمام ویا در اجراست    

خبر نگار امید مردم از ایشان پرسید

در رابطه با مدیران اجرایی د ر استان  وگچساران حقیقتا بعضی از انها بسیار ضعیف و در حد یک مدیر نیستند بعضی از انها سفارشی وخط وباند بازی روی کار امدند نظر شما در این مورد چیست  و. چرا نیروهای گچساران در استان  در پست های کلیدی کم به گرفته میشوند؟  ما هرجا تشخیص بدهیم که مدیری ضعیف و در انجام کارش کوتاهی کند قطعا برخورد مکنیم و هر وقت هم  تشخیص دادم که مدیری واقعا کاری است به هر کسی که رای داده باشد از او حمایت میکنم  . اگر قراراست مدیری  عوض شود باید بسیار قوی تر و پرکار تر و منطقی تر باشد . وظیفه یک نماینده هم قانون گذاری است نه تعویض مدیران . اما در رابطه با بکارگیری نیروهای گچساران در استان متاسفانه سهم گچساران کمتر از 2درصد بوده و عدم حضور نیروهای تحصیل کرده ما در پست های تاثیر گزار در استان هنوز محقق نشده و ما به دنبال این هستیم که از این نیروها در سطح استان استفاده شود و انشالله هم قطعا این کار صورت میگیرد  

 

ایشان در زمینه تعغیر استاندار کنونی گفت : استاندار فعلی یکی از سالم ترین، با تقواترین استاندار های کشور است وم هیچ مشکلی با ان نداریم و امیدواریم بماند و برای این استان کار کند .

وی در مورد حرفهای اقایی رحیم مشایی در جراید گفت : حرفهای اقای مشایی اصلا منطقی نبوده تا به حال دو سه بار از این اشتبا هات کرده و وقتی هم مجلس ان را جهت پاسخگویی فرا خواند ایشان بسیار با تاخیر به مجلس امد


 
 
نماینده‌مردم‌گچساران خواستارتسریع دراجرای طرح‌های عمرانی این شهرستان شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢٩
 

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی گفت: روند اجرایی طرح‌های عمرانی در این شهرستان باید با نظارت وپیگیری مداوم شتاب بیشتری به خود گیرد.

سیدقدرت‌الله حسینی روز دوشنبه همراه با مدیران گچساران در بازدید از طرح‌های عمرانی این شهرستان، افزود:طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی خوبی در این شهرستان در دست اجرا است که باید روند اجرایی آنها را سرعت داد.

وی بااشاره به مصوبات سفر دوم هیات دولت به کهگیلویه‌و بویراحمد در دوم و سوم مردادماه جاری افزود: در این سفر برای شهرستان گچساران طرح‌های خوب و موثری مصوب شده که با اجرای آنها چهره شهرستان متحول خواهد شد.

نماینده مردم گچساران از مدیران اجرایی خواست با پیگیری بیشتر زمینه اجرای طرح‌های مصوب دور دوم هیات دولت به کهگیلویه و بویراحمد را فراهم کنند.

حسینی بااشاره به پتانسیل‌ها و استعدادهای شهرستان گچساران در بخش‌های مختلف، گفت: گچساران برغم تولید یک سوم نفت کشور و قطب اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد و کشور همچنان در بسیاری از شاخص‌ها در محرومیت به سر می‌برد. وی بیکاری را عمده‌ترین مشکل جوانان این شهرستان عنوان کرد وافزود:نبود تاسیسات زیربنایی نظیر کارخانه‌های بزرگ، عدم سرمایه‌گذاری ، نبود مراکز اشتغالزا و عدم استفاده مناسب و بهینه از ظرفیت‌ها وپتانسیلهای شهرستان در بخش‌های مختلف بویژه کشاورزی ، دامپروری و گردشگری عمده دلایل بیکاری دراین شهرستان است.نماینده‌مردم گچساران درمجلس شورای اسلامی افزود:مدیران باید ضمن خودداری از دامن زدن به مسائل قومی، قبیله‌ای، خطی وسلیقه‌ای در جهت خدمات رسانی به مردم و رفع مشکلات با وحدت وهمدلی تلاش کنند. حسینی اظهار داشت: اختلافات قومی ، قبیله‌ای ، باندی و سلیقه‌ای در سنوات گذشته مانع پیشرفت ، توسعه ، عمران و آبادانی این شهرستان شده است. در این بازدید نماینده مردم گچساران و باشت از طرح احداث بیمارستان ‪۹۶‬ تختخوابی ، دانشکده نفت وگاز، کارخانه قطعات ماشین‌سازی و چند طرح عمرانی دیگر در گچساران بازدید کرد


 
 
شهردار شهرستان گچساران :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢۸
 

آمار بالای بیکاری سبب افزایش دست فروشان شده است

شهردار شهرستان گچساران گفت : آمار بالای بیکاری سبب افزایش دست فروشان در این شهرستان شده است.
رمضان عباسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود : آمار دست فروشان روزبه روز در این شهرستان در حال افزایش می باشد در حالی که شهرداری و شورای شهر طی چند مرحله اقدام به ساماندهی دست فروشان نمودند اما ما می بینیم این ساماندهی نه تنها سبب کاهش دست فروشان نشده و روز به روز به تعداد آنان افزوده می شود .
شهردار گچساران تصریح کرد : هم اکنون چند مکان ویژه دست فروشان در این شهرستان راه اندازی شده اما این افراد بدون توجه به این مکان ها به خیابان ها و معابر می آیند و اقدام به دست فروشی می کنند و سد معبری برای مردم بوجود می آورند.
وی خاطر نشان کرد : کنترل دست فروشان بسیار سخت است چرا که اغلب آنان افراد بیکاری می باشند و گاها هم متأسفانه با مأموران ما درگیر می شوند و برخورده های فیزیکی بوجود می آورند .
وی در انتها گفت : شهرداری جهت ساماندهی دست فروشان روزانه اکیب هایی را به سطح این شهر می فرستد تا دست فروشان را ساماندهی کنند که متأسفانه علیرغم تلاش های فراوان در این زمینه موفق نبوده ایم و این پدیده زشت که سبب زشتی شهر می شود روز به روز در حال افزایش می باشد.


 
 
در پاسخ به مصاحبه اسکند ر کریمی رئیس اداره ابفا گچساران :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢۸
 

حبیب ا.. رضایی رییس خدمات نگهداری وتعمیرات شرکت نفت :

یا سلام این بخش از گزارش آقای کریمی که  حدود 20 روستای بخش مرکزی گچساران از آب فضای سبز شرکت نفت استفاده میکنند را تکذیب نموده واعلام میگردد تمام روستاههای مذکور از آب شرب دارای کلر مصرفی کارکنان وتاسیسات ومنازل شرکت نفت بهره مند هستند.


 
 
فرماندار گچساران: بازسازی بافت فرسوده گچساران یک ضرورت است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢۸
 

فرماندار گچساران گفت: بازسازی مناطق و بافت فرسوده و قدیم گچساران یک اولویت اساسی در این شهر است. منوچهر حبیبی روز شنبه در بازدید از محله‌های لبنان، سادات و رادک شهر گچساران، افزود: بافت فرسوده این مناطق چهره شهر را دگرگون کرده که باید در جهت بازسازی آن تلاش جدی کرد.

وی اظهار داشت: قدمت ساخت سازهای این محلات مربوط به قبل از انقلاب است که اصول ایمنی و ساخت وساز قانونی هنگام احداث رعات نشده است. فرماندار گچساران افزود: درصورت بروز یک زلزله بالای ‪ ۴/۵‬ریشتر امکان تخریب ‪۱۰۰‬درصدی ساختمان‌ها و منازل موجود در این محله‌ها وجود دارد. حبیبی بااشاره به اینکه جمعیت ساکن در این محله‌ها عمدتا از اقشار و خانوارهای ناتوان ، محروم ، کم درآمد و در عین حال پرجمعیت است، اظهار داشت: باید با اجرای طرح بازسای این مناطق مشکل را مرتفع کرد. وی بیان کرد: در سفر دوم هیات دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد طرح واگذاری زمین به یکهزارو‪ ۳۰۰‬خاخوار ساکن در بافت فرسوده لبنان و پروبالی تصویب شده که در اینده نزدیک عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی ازمسوولان شهری گچساران بویژه شهردرای و مسکن وشهرسازی خواست تا هرچه زودتر در جهت اجرای طرح بازسازی بافت قدیم و فرسوده این شهر اقدام کنند.شهر گچساران با حدود ‪۱۰۰‬هزارنفرجمعیت یکی‌ازشهرهای قدیمی استان کهگیلویه و بویراحمد است


 
 
رییس آبفای روستایی گچساران: آبرسانی به روستاها نیاز به اعتبار دارد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢٦
 

رییس اداره آب و فاضلاب روستایی گچساران گفت: آبرسانی به روستاهای فاقد آب این شهرستان نیازمند تامین اعتبار مناسب است. اسکندر کریمی روز پنجشنبه افزود: برای آبرسانی به روستاهای این شهرستان بالغ بر ‪ ۱۱‬میلیارد ریال اعتبار نیاز است. وی اظهار داشت: اگر اعتبار مورد نیاز برای آب روستاهای شهرستان گچساران تامین شود تا پایان امسال مشکل بی‌آبی در روستاهای نیازمند مرتفع می‌شود. کریمی طرح مجتمع آبرسانی چاه تلخ، مجتمع آبرسانی حرم تاحرم به روستاهای دهستان بی‌بی‌حکیمه و امامزاده جعفر(ع)، طرح آبرسانی به روستاهای دهستان بویراحمد گرمسیری را از مهمترین طرح‌های آبرسانی در دست اقدام در این شهرستان ذکر کرد. وی افزود: با بهره برداری از این طرح‌ها بالغ بر ‪ ۱۰‬هزار نفر از جمعیت روستایی این شهرستان از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند خواهند شد.

وی با اشاره به این که برای اجرای این طرح‌ها تاکنون بالغ بر‪ ۲۰‬میلیارد ریال اعتبار هزنیه شده است افزود: در صورت تامین اعتبار این طرح‌ها تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهند رسید. رییس اداره آب و فاضلاب روستایی گچساران گفت: با توجه به شرایط آب وهوای گچساران تامین آب برای مردم به ویژه روستاها امری ضروری است که باید در این زمینه توجه جدی کرد. کریمی افزود: بیش از ‪ ۲۰‬روستای بخش مرکزی گچساران با جمعیتی بالغ بر هشت هراز نفر اکنون از آب فضای سبز شرکت نفت استفاده می‌کنند. وی گفت: با بهره‌برداری از طرح‌های آبرسانی روستایی شهرستان تا پایان سال جاری بسیاری از این روستا نیز زیر پوشش شبکه آبرسانی روستایی قرار خواهند گرفت.

از جمعیت ‪ ۱۴۰‬هزار نفری گچساران حدود ‪ ۴۰‬هزار نفر در ‪ ۲۲۰‬روستا سکونت دارند


 
 
ما ایرانی هستیم و به ایرانی بودن خود افتخار میکنیم
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۳:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢۳
 

نام : علی اصغر

خانوادگی : باقری زاده

متولد : 1343

شماره شناسنامه: 1050

صادره از: گچساران

شغل : نظامی پاسدار

ساکن ک گچساران

تاریخ اسارت : 4/4/67

منطقه اسارت : جنوب پد خندق

مدت اسارت 26 ماه

خاطره تلخ : زمانیکه خبر رسید حضرت امام فوت نمودند اردگاه  یک پارچه به عزاداری پرداخت . حدود یک هفته همه کار اسرا شده بود عزاداری،بچه ها در طول این یک هفته یک انسجام خوب و بسیار عالی با هم داشتند چون عزاداری به صورت مخفیانه انجام میگرفت هرگز اجازه ندادند که دشمن بفهمد . اگر عراقیها بفهمیدند اسرا را اذیت می کردند وحدت و انسجام اسراباور نکردنی بود.

خاطره دیگر :

در زمانیکه در اردوگاه رومادیه 13 بودیم یکی از اسرا ظهر اذان  میگفت  عراقیها فهمیدند یکی از سربازان عراقی امد پشت پنچره و گفت کی بود که اذان میگفت  همه بچه ها با وحدتی که داشتند هیچی نگفتند عراقیها از شدت عصبانیت همه اسرا را تا سه روز حبس و نگذاشتند که بیرون اردوگاه بیایند . وقتی ما ایرانی ها با هم وحدت و انسجام داشته باشیم هرگز دشمن خیال حمله به این کشور رابه سر خود راه نمیدهد ما ایرانی هستیم و به ایرانی بودن خود افتخار میکنیم


 
 
دیدار رئیس امور ورزش شرکت نفت گچساران با کفاشیان
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢۳
 

در دیدار رییس امور ورزش شرکت بهره برداری نفت وگازگچساران در مقرکمیته ملی المپیک با دبیر کل کمیته ملی المپیک و رییس فدراسیون فوتبال کشور ، موضوع برخورداری شهرستان گچساران بواسطه باشگاه ورزشی نفت وگاز از امتیاز یک تیم فوتبال در لیگ دسته 1 یا 2 بزرگسالان ایران مورد بررسی قرار گرفت و موافقت نهائی به جلسه آینده موکول گردید .

ضمناً آقای کفاشیان با توجه به عملکرد ورزش نفت وگاز در سطح استان و کشور ، علاقه مندی خود را جهت دیدار با مسئولین و بازدید از امکانات ورزشی نفت وگاز گچساران اعلام نمودند .


 
 
وزارت نفت ‪ ۱۰۰‬پروژه در شهرستان گچساران در حال اجرا دارد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢۳
 

فرماندار گچساران اعلام کرد: وزارت نفت یک صد پروژه عمرانی،رفاهی و شهری در این شهرستان در دست اجرا دارد. منوچهر حبیبی  گفت: پروژه‌های در دست اجرای وزارت نفت توسط شرکت بهره برداری‌نفت و گاز گچساران و بیشتر در مناطق دارای تاسیسات نفتی و شهر گچساران احداث می‌شوند.

وی ادامه داد: برای اجرای این تعداد پروژه وزارت نفت بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است. فرماندار گچساران بیان کرد که وزارت نفت ، امکانات مناسبی برای کمک به رفع محرومیت منطقه و تسریع در توسعه شهرستان گچساران در اختیار دارد. وی اظهار داشت: رویکرد سرمایه‌گذاری وزارت نفت توجه به مناطق روستایی حاشیه تاسیسات نفتی و محرومیت زدایی از این مناطق است . حبیبی گفت: گازرسانی به شش روستای حاشیه تاسیات نفتی با ‪ ۴۰‬میلیارد ریال ، احداث پارک تفریحی نفت در شهر گچساران ، تکمیل و احداث بلوار ‪۵۰۰‬ دستگاه و دو بلوار به طول ‪ ۱۰‬کیلومتر در شهر ، بهسازی جاده منطقه تفریحی قلات از پروژه‌های در دست اجرای وزارت نفت در گچساران است.

وی ، بهسازی سیستم روشنایی استادیوم تختی ، بهسازی گلزار شهدای گچساران و احداث زمین چمن هاکی را از دیگر پروژه‌های در دست اقدام وزارت نفت در گچساران ذکر کرد. فرماندار گچساران گفت: در دور اول سفر هیات دولت به شهرستان گچساران در بهار ‪ ، ۱۳۸۵‬پروژه‌های مهمی برای احداث به وزارت نفت واگذار شد . حبیبی افزود: ساخت بیمارستان ‪ ۹۶‬تختخوابی گچساران ، احداث دانشکده نفت و گاز و بهسازی وتکمیل وتجهیز فرودگاه گچساران را از جمله این پروژه هاست که باساخت آنها تحول بزرگی در شهرستان ایجاد خواهد شد. وی افزود: در دور دوم سفر هیات دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد، طرح‌های بزرگی با اشتغال بالا و سرمایه‌گذاری کلان برای شهرستان گچساران در نظر گرفته شده است که می‌توان به احداث کارخانه پتروشیمی و پالایشگاه نفت اشاره کرد.

شهرستان نفت خیز گچساران در جنوب استان کهگیلویه و بویراحمدقرار دارد.

روزانه ‪ ۷۵۰‬هزار بشکه نفت از میادین نفتی زیر پوشش این شهرستان تولید و صادر می‌شود


 
 
شهردار گچساران: شهر گچساران ‪ ۱۴۷‬هکتار بافت فرسوده دارد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢٢
 

شهردار گچساران گفت: این شهر دارای ‪ ۱۴۷‬هکتار بافت فرسوده است که بیشتر در محله‌های قدیمی گچساران قرار دارد. مهندس رمضان عباسی  افزود: بدلیل وضعیت خاص مناطق دارای بافت فرسوده در شهر گچساران، شهرداری در این گونه مناطق فقط اقدام به صدور پایان کار ساختمانی می‌کند.

وی گفت:پایان کاربیانگر تاریخ دقیق ساخت ساختمان نیست ونمی توان بدرستی درباره مشخصات فنی بنا در مناطق دارای بافت فرسوده اظهار نظر کرد. وی اظهار داشت: در صورتی که ساختمانهای ساخته شده در بافتهای جدید شهر بدلیل استفاده از مجوز شهرداری و رعایت مسایل فنی ، حتی می‌توان مکان آنها را مشخص کرد .

عباسی ادامه داد: بیشتر ساختمانهای ساخته شده پس از زلزله سال ‪ ۸۲‬بم در گچساران از طرح اجباری شناژبندی استفاده کرده و از استحکام کافی برخوردار هستند. شهردار گچساران گفت: متاسفانه بافت فرسوده این شهر در زمینه دسترسی به امکانات امدادی از جمله آتش نشانی و اورژانس با مشکلات جدی رو به رو است. عباسی افزود: طرح تفصیلی بازسازی بافت فرسوده شهر گچساران در حال تهیه است. وی اظهار داشت: شرکت نفت گچساران هم اینک مرحله مطالعه بازسازی بافت فرسوده گچساران را انجام داده و در حال تهیه طرح ویژه تفضیلی است.

وی‌افزود:انتظارمی‌رود بانک‌های عامل و مسوولان استانی ومحلی برای بازسازی بافت فرسوده شهر گچساران اقدامات جدی تری صورت دهند.شهردار گچساران جمعیت این شهر را حدود ‪ ۸۴‬هزار نفر ذکر کرد و افزود: محدوده قانونی برای ساخت و ساز در گچساران ‪ ۲۸۷‬هکتار است


 
 
وب سايت خبري اخبار گچساران بعنوان برترين وب سايت گچساران شناخته شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢۱
 

وب سايت خبري اخبار گچساران از سوي فرماندار و رئيس اداره ارشاد بعنوان برترين وب سايت خبري شهرستان گچساران شناخته شد .

در مراسمي با حضور مهندس حبيبي فرماندار ،مهندس ايوبي بخشدار،كرمي رئيس آموزش وپرورش ،علي پور رئيس اداره ارشاد اسلامي،كمايي رئيس روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران لوح برترين وب سايت خبري به آقاي زواره كائيدي مدير وب سايت خبري اهدا شد.

همچنين اين مسئولين با حضور در منزل اقاي كائيدي هداياي به رسم ياد بود به ايشان اهدا نمودند.

نظير چنين مراسمي در پارك دوستي با حضور ديگر مسئولين و هزاران نفر از مردم بر گزار و هديه اي به مدير وب سايت خبري اخبار گچساران اهدا گرديد

 


 
 
‪ ۵۸‬هزار نفر در گچساران تحت پوشش طرح پزشک خانواده هستند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢۱
 

رییس شبکه بهداشت ودرمان گچساران گفت: حدود ‪ ۵۸‬زارنفر از جمعیت این شهرستان تحت پوشش پزشک خانواده هستند. دکتر محمدرضا محمدی افزود: این میزان حدود ‪ ۴۰‬درصد جمعیت ‪ ۱۴۵‬هزارنفری شهرستان گچساران هستند که در روستاها تحت پوشش طرح پزشک خانواده قرار دارند.

وی اظهار داشت: حدود ‪ ۴۲‬هزار نفر از این جمعیت دارای دفترچه بیمه روستایی می‌باشند که درقالب این طرح تحت پوشش خدمات بهداشت ودرمانی قرار دارند. رییس شبکه بهداشت ودرمان گچساران با اشاره به خدمات ارائه شده در قالب طرح پزشک خانواده به روستاییان افزود: حدود هشت مرکز شهری وروستایی با ‪۲۳‬ پزشک و ماما در قالب این طرح به مردم این شهرستان خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

وی بیان کرد:درقالب این طرح بطور متوسط برای هر چهارهزارو‪ ۷۰۰‬نفر جمعیت یک پزشک ویک ماما وجود دارد. به گفته‌وی،حدود ‪۸۹‬درصد جمعیت خانوار شهرستان گچساران معادل ‪۲۷‬هزار و‪۴۰۰‬ خانوار نیز دارای پرونده سلامت می‌باشند. شهرستان گچساران باسی هزارو‪ ۸۰۰‬خانواردارای ‪ ۱۴۵‬هزار نفر جمعیت است


 
 
فرماندار گچساران : نتیجه کنترل ترافیک شهری سلامت شهروندان است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢۱
 

فرماندار شهرستان گچساران گفت: نتیجه کنترل ترافیک و تسهیل در حمل و نقل عمومی ، کمک به سلامت شهروندان است. منوچهر حبیبی یکشنبه در جلسه شورای ترافیک گچساران افزود: با کنترل ترافیک ، به افزایش نظم ، انضباط عمومی ، صرفه جویی در وقت مردم و به حداقل رساندن تصادفات کمک می‌شود. وی با اشاره به وجود گره‌های ترافیگی در شهر گچساران ، تاکید کرد که با رعایت قوانین و مقررات راهنمای و رانندگی گره ترافیک این شهر گشوده خواهد شد.

وی اظهار داشت: رسیدگی به مسایل ترافیک گچساران برای مسوولان شهرستان از اهمیت بالایی برخوردار است و در این مورد انجام کارهای فرهنگی زمینه استفاده مردم از وسایط نقلیه عمومی مثل اتوبوس را فراهم می‌کند. فرماندار گچساران گفت: بررسی انجام شده نشان داده‌است که استفاده مردم ازاتوبوس پس ازتاسیس شرکت اتوبوس رانی شهرداری گچساران،هم رضایتمندی آنان را موجب شده و هم از بار ترافیک شهر کاسته است . بخشدارمرکزی گچساران هم خواهان تغییر مکان ایستگاههای مسافربری دهستان بویراحمد گرمسیری از بازار هلال احمر گچساران شد. شهردار گچساران هم گفت:برای روان شدن ترافیک ، در هشت نقطه حادثه خیز شهر چراغ راهنمایی و علایم هشداردهنده نصب خواهد شد. دراین جلسه مقرر شد شهرداری گچساران نسبت به خط کشی معابر شهری و اصلاح سرعت گیرهای موجود در شهر اقدام کند و مجوز تردد مسافربرهای شخصی روستایی تنها با معرفی بخشدار صادر شود


 
 
رییس منابع آب گچساران:بااحداث سد شیو کشاورزی باشت متحول خواهد شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢۱
 

رییس اداره منابع آب گچساران گفت: با احداث سد "شیو" در منطقه باشت این شهرستان بخش کشاورزی این منطقه متحول خواهد شد. آرش مصلح روز شنبه در گفت وگو با ایرنا، افزود: طرح احداث سد شیو در منطقه باشت از طرحهای مصوب سفر دوم هیات دولت به استان بوده که هم اینک عملیات مطالعاتی و زمین شناسی آن در دست انجام است. وی اظهار داشت: هم‌اینک عملیات مطالعات آب و خاک جهت سامانه انتقال آب از محل این سد به دشتهای باشت ، خان احمد و امامزاده جعفر در دست بررسی است.

مصلح افزود: سد شیوه از نوع سدهای خاکی ، سنگریزه‌ای و هسته‌ای است که با هدف تامین آب کشاورزی حدود ‪ ۱۷‬هزار هکتاراز اراضی کشاورزی منطقه باشت ، خان احمد و امامزاده جعفر احداث خواهد شد. وی تامین آب شرب در افق دراز مدت برای شهر باشت و روستاهای اطراف، توسعه پایدار کشاورزی و منابع آب وخاک ، توسعه گردشگری و اکوسیستم‌های زیست محیطی را از دیگر اهداف احداث این سد برشمرد. رییس منابع آب شهرستان گچساران با اشاره به اهمیت احداث سد "شیو"افزود:
برای احداث این سد با حجم مخزن ‪ ۱۲۵‬میلیون متر مکعب و حجم آب تنظیم شده ‪ ۱۰۰‬میلیون متر مکعبی بالغ بر ‪ ۲۵۰‬میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مصلح افزود: سامانه انتقال آب این سد به دشتهای باشت ، خان احمد و امامزاده جعفز حدود ‪ ۸۵۰‬میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد. وی اظهار امیدواری کرد: با اتمام طرح مطالعاتی این سد تا پایان امسال عملیات اجرایی آن شروع شود.شهرستان گچساران با دو بخش باشت و مرکزی دارای بیش از ‪ ۶۰‬هزار هکتار اراضی کشاورزی است.


 
 
خبرنگاران شهرستان گچساران مورد تجلیل قرار گرفتند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢٠
 

در آیینی از خدمات و تلاش یک ساله عرصه اطلاع رسانی خبرنگاران شهرستان گچساران تجلیل شد.

در این آیین که روز جمعه با حضور گروهی از مردم ، فرماندار، بخشدار مرکزی ، مسوولان محلی و خبرنگاران در محل پارک دوستی گچساران برگزار شد ، خبرنگاران رسانه‌های گروهی شهرستان مورد تشویق مردم و مسوولان قرار گرفتند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گچساران در این آیین ، وظیفه خطیر خبرنگاران را در دنیای امروز اطلاعات ، اطلاع رسانی صحیح و به موقع ذکر کرد. سید زمان علی پور گفت: خبرنگاران در نظام اسلامی چشمان بینا و گوشهای شنوای جامعه هستند که با حضور به موقع در صحنه‌های خبری ، اطلاعات لازم را به مخاطبان انتقال می‌دهند. وی با گرامیداشت یاد و خاطره محمود صارمی خبرنگار شهید خبرگزاری جمهوری اسلامی ، افزود: خبرنگاران رسانه‌های گروهی باید درددلها و خواسته‌های به حق مردم را به گوش مسوولان رسانده و از آنان جواب بخواهند. علی پور روز خبرنگار را به خبرنگاران عرصه خبر و اطلاع رسانی تبریک گفت و از آنان خواست اطلاع رسانی را محدود نکرده بلکه به عرصه‌ها و بخش‌های مختلف جامعه تسری دهند.

در پایان این آیین ، به پاس خدمات خبرنگاران شهرستان ، هدایایی به آنان داده شد.

‪ ۱۷‬مرداد روز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی و روز خبرنگار است که در مرداد ماه ‪ ۷۷‬در مزار شریف بدست گروه متحجر طالبان بشهادت رسید.


 
 
فرماندار گچساران: نقش خبرنگاران در توسعه پایدار جامعه انکارناپذیر است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢٠
 

فرماندار شهرستان گچساران گفت: نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه ، در توسعه همه جانبه و پایدار کشور انکارناپذیر است . منوچهر حبیبی پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های خبری گچساران افزود:امروز شاخص اصلی توسعه در هر کشور میزان دانایی آن است و هر کشوری که از دانش بیشتری برخوردار باشد توسعه یافته تر است.

وی ادامه داد: وجه غالب توسعه در جامعه توسعه محور،اطلاعات است که تولید و انتشار این اطلاعات توسط خبرنگاران تلاشگر صورت می‌گیرد. او باگرامیداشت روزخبرنگارو یاد و خاطره شهید محمود صارمی گفت:در جوامع کنونی رسانه‌ها به مثابه تیغ دو لب عمل می‌کنند، هم می‌توانندبااخبار واقعی به توسعه کشور شتاب دهند و هم با اخبار غیر واقعی جامعه را مشوش کنند. فرماندار گچساران بیان کرد:در نظام اسلامی بزرگنمایی و سیاه نمایی اخبار و اطلاعات وبرخی موضوعات توسط اصحاب رسانه‌کاری نادرست‌است که در واقع جامعه را به انحطاط می‌کشاند.

حبیبی گفت: خبرنگاران به عنوان تلاشگران عرصه اطلاع رسانی باید به ایجاد شور و نشاط،آگاهی بخشی و افزایش امید به آینده در کشور کمک کنند. وی،تنویر افکار عمومی را رسالت اصلی خبرنگاران دانست وافزود: خبرنگاران بابد با مجهز شدن به اطلاعات روز، اخبار تاثیرگذار منتشر کنند. حبیبی گفت: خبر کالایی گرانقیمت است که باید توسط خبرنگار مجرب بخوبی پردازش و در اختیار مخاطب قرار داده شود. فرماندار گچساران حرفه خبرنگاری را زیان آور و پردردسر دانست و اظهار داشت:با این وجود اخبار منتشر شده باید بروز ، تازه و واقعی باشد. حبیبی با قدردانی از تلاش مستمر خبرنگاران برای انتشار اخبار شهرستان گچساران، اضافه کرد: خبرنگاران در انتشار اخبار نباید گزینشی برخورد کنند زیرا خبر گزینشی ابتر و موجب تشویش در جامعه می‌شود. وی گفت: خبرنگاران در دنیای شیشه‌ای سیاست نباید واقعیت گویی را فدای مصلحت گرایی سیاسی و سلیقه‌ای کنند. حبیبی تاکید کرد: وابستگی خبرنگاران به جربانات سیاسی، رسالت خبری آنان را خدشه دار و اعتماد مردم به آنان را نیز متزلزل می‌کند.

فرماندار گچساران، توسعه شهرستان گچساران را بدون کمک خبرنگاران مشکل ذکر کرد و اظهار داشت: در زمان فعالیت دولت نهم خبرنگاران در این شهرستان برای کمک به توسعه این شهرستان تلاش وافری داشته اند. حبیبی به خبرنگاران شهرستان گچساران قول داد برای حل مشکلات آنان از هیچ کوششی فروگذار نکند و همواره در کنار آنان خواهد بود


 
 
نماینده شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢٠
 

اتمام پروژه جاده یاسوج به بابا میدان سبب توسعه کهگیلویه و بویراحمد می شود

نماینده  شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت : در صورت اجرائی شدن مصوبات سفر دور دوم رئیس جمهور و هیئت همراه به استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: اتمام پروژه های جاده ملی یاسوج به بابامیدان خود به تنهایی نیز می تواند راهکار مهمی جهت برون رفت استان از توسعه نیافتگی باشند که توسعه صنعتی یکی از مشکلات عمده این استان قطعی مکرر برق بوده که توسعه صنعتی استان را به مخاطره انداخته بود که با ساخت نیروگاه 500 مگا واتی استان این مشکل حل خواهد شد .
حسینی مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهور به این استان راقابل تحسین خواند و خاطر نشان کرد : : این استان بزودی به منطقه ویژه تجاری تبدیل خواهد شد.
وی در پایان اضافه کرد: این استان در کشور به عنوان اتصال شمال به جنوب شناخته خواهد شد و نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفاء خواهد نمود .


 
 
رییس منابع آب گچساران:بااحداث سد شیو کشاورزی باشت متحول خواهد شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢٠
 

رییس اداره منابع آب گچساران گفت: با احداث سد "شیو" در منطقه باشت این شهرستان بخش کشاورزی این منطقه متحول خواهد شد. آرش مصلح افزود: طرح احداث سد شیو در منطقه باشت از طرحهای مصوب سفر دوم هیات دولت به استان بوده که هم اینک عملیات مطالعاتی و زمین شناسی آن در دست انجام است.

وی اظهار داشت: هم‌اینک عملیات مطالعات آب و خاک جهت سامانه انتقال آب از محل این سد به دشتهای باشت ، خان احمد و امامزاده جعفر در دست بررسی است. مصلح افزود: سد شیوه از نوع سدهای خاکی ، سنگریزه‌ای و هسته‌ای است که با هدف تامین آب کشاورزی حدود ‪ ۱۷‬هزار هکتاراز اراضی کشاورزی منطقه باشت ، خان احمد و امامزاده جعفر احداث خواهد شد. وی تامین آب شرب در افق دراز مدت برای شهر باشت و روستاهای اطراف، توسعه پایدار کشاورزی و منابع آب وخاک ، توسعه گردشگری و اکوسیستم‌های زیست محیطی را از دیگر اهداف احداث این سد برشمرد. رییس منابع آب شهرستان گچساران با اشاره به اهمیت احداث سد "شیو"افزود:
برای احداث این سد با حجم مخزن ‪ ۱۲۵‬میلیون متر مکعب و حجم آب تنظیم شده ‪ ۱۰۰‬میلیون متر مکعبی بالغ بر ‪ ۲۵۰‬میلیارد ریال اعتبار نیاز است. مصلح افزود: سامانه انتقال آب این سد به دشتهای باشت ، خان احمد و امامزاده جعفز حدود ‪ ۸۵۰‬میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد. وی اظهار امیدواری کرد: با اتمام طرح مطالعاتی این سد تا پایان امسال عملیات اجرایی آن شروع شود. شهرستان گچساران با دو بخش باشت و مرکزی دارای بیش از ‪ ۶۰‬هزار هکتار اراضی کشاورزی است.


 
 
روز خبر نگار مبارکباد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۱٩
 

هفده مرداد که به یاد خبرنگار شهید محمود صارمی، روز خبرنگار نام گرفته، روز پاسداشت کوشش‌های صادقانه روزنامه‌نگاران آزاده‌ای است که برای دسترسی، تولید، توزیع و انتشار

اطلاعات از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزند 
صارمی از آن جهت در یادها ماندگار است که با خون پاک خود حیات تازه‌ای بر عزت خبرنگاری بخشید و در راه ایثار و مقاومت در عرصه اطلاع‌رسانی خوش درخشید
و حالا بازهم 17 مرداد رسید. روز خبرنگار؛ کسانی که از جنس خبر هستند و به دنبال خبر... کسانی که تمام زندگی و دغدغه‌هایشان رساندن خبر به مردم است، کسانی که همواره براین باورند دانستن حق مردم است
در منابع دینی و اخلاقی ما آنجا که سخن از قلم و نوشتن به میان می‌آید آنچنان محترمانه از قلم و اهالی آن یاد می‌کنند که گویی ارزشی بالاتر و والاتر از آن نه یافته شده است و نه می‌توان یافت و گاهی این ارزش با خون شهیدانی که تمام وجود و هستی خود را در طبق اخلاص نهاده و به قربانگاه معشوق ارزانی داشته‌اند مقایسه شده و ارزش قلم را بالاتر و والاتر از آن ارزیابی کرده‌اند

در منابع ادبی ما قلم در مقابل عشق است که از هم می‌شکافد و نشانی از مهر و عشق‌ورزی بر همنوع انسانی است، همه این ارزش‌ها را بارها و بارها گفته و شنیده‌ایم، ولی 17 مرداد ماه تجربه‌ای را در مقابل چشمان جامعه بشری به نمایش گذاشته است و آن را به رخ همه می‌کشد که اهالی قلم و خبر اهل نشستن و نوشتن و در امنیت نیستند، بلکه برای به ثمر رسیدن این رسالت انسانی و الهی خود همواره و در طول تاریخ از هستی خود نیز مایه گذاشته و هنوز هم نه تنها در حوادث ایام به لحاظ ماهیت کارشان مورد بی‌مهری و قهر هستند که در میدان‌های کار و زار نیز هماره ایام مورد طعن و ضرب و شتمند

به راستی شهید صارمی و ده‌ها خبرنگار و عکاس و فیلمبردار و نویسنده که همه آن‌ها را در یک عنوان رسای خبرنگار می‌توان معرفی کرد با چه انگیزه و هدفی قدم در میدان‌هایی نهادند که نیک می‌دانستند این میدان‌ها مکان‌های خطرات و دست شستن از جان است، آیا هدفی غیر از ثبت جنایت جانیانی را دنبال می‌کردند که از طرفی آسایش انسان‌ها را هدف قرار داده‌اند و از طرف دیگر بوق و کرنایشان گوش فلک را در حمایت از حقوق انسان‌ها کر کرده است

شهید صارمی و صدها خبرنگاری که تا به‌حال جان خود در این مسیر به ودیعت سپرده‌اند به راستی پی برده‌اند نشان دادن چهره مخفی و مخوف کسانیکه به همه ارزش‌های انسانی دهن‌کجی می‌کنند و با کمال وقاحت با رنگ و لعاب انسانی کارهایشان را تزیین کرده و تاریخ را به انحراف می‌کشند رسالتی است که تنها و تنها از عهده اهل قلم و خبرنگاران برمی‌آید، و به همین انگیزه است که تمام خطرات را به جان خریده و وارد میدان‌های خطر می‌شوند

در یک کلام می‌توان گفت 17 مرداد ماه یادآور زحمات و رشادت کسانی است که قلم ارزشمندشان با ارزش‌های والای انسانی و دفاع از حقوق انسان‌های مورد ظلم و ستم قرار گرفته پیوندی ناگسستنی یافته است و این روز در تاریخ به عنوان سند مظلومیت کسانی است که در عین مظلومیت دفاع از حقوق مظلومان را وجهه همت خود ساخته‌اند

از ویژگی‌های بارز چشمان بیدار جوامع (خبرنگاران) مقاومت و تسلیم‌ناپذیری در مقابل دو اهرم ویرانگر «زر» و «زور» بوده و هست که در طول تاریخ چون مارهای روئیده بر دوش ضحاک در نابودی حق و عدالت و طرفدارانشان چهره‌های متفاوتی را به نمایش گذاشته‌اند

 

خبرنگاران راستین نه حق‌السکوت می‌گیرند و نه در برابر زور عقب‌نشینی می کنند. مرگ خبرنگاران جسور و آگاه همراه با ستمدیدگان در مناطق بحرانی و جنگ زده‌ی جهان، قتل عمدی آن‌ها، به گروگان گرفتن، مخفیانه معدوم کردن و صدها مرگ ناشی از خطرپذیری برای کشف حقیقت و انتقال آن به جامعه از جمله سندهای افتخار و کارنامه کسانی است که به عنوان کاشفان حقیقت، نامیرایی خود را به رخ خودخواهان و تمامیت خواهان می‌کشند؛ بنابراین جایگاه آنان که اینگونه‌اند با آنانی که برای نان می‌نویسند و می‌گویند، با آنها که نوشتن و گفتن را به عرصه‌ای برای تسویه حساب‌ها و حب و بغض‌های شخصی و گروهی قرار داده‌اند و میدان فعالیت و دید خود را محدود به دیدن نوک بینی خود ‌می‌کنند، جداست

 

خبرنگار، چشمِ بیدارِ جامعه همه چیز را می‌بیند و در انعکاس دیده‌ها و شنیده‌های خود به مردم هیچ ابایی ندارد، حتی اگر آنچه را می‌بیند طبق میل و خوشایندش نباشد. مهم کشف حقیقت و انتقال واقعیت به مردم است؛ باشد تا از این طریق، مردم بتوانند در فضایی شفاف و روشن درست‌ترین انتخاب‌ها را برای سعادتمندی خود رقم بزنند

روز خبرنگار ؛ روز حق گویی و حق جویی است روز خبرنگار ، روز حق گویی و حق جویی و روز پاسداشت قلم را به همه روزنامه نگاران، صاحبان اندیشه و قلم وعرصه اطلاع رسانی تبریک گفته و برای همه مجاهدان این عرصه آرزوی سرافرازی و تداوم توفیق دارم