اخبار گچساران

فرماندار شهرستان گچساران : روزانه ۷۵۰ هزار بشکه نفت در این شهرستان تولید می شود
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱/٢۳
 

فرماندار شهرستان گچساران با اشاره به اینکه این شهرستان دارای پتانسیلها و قابلیتهای زیادی در زمینه های مختلف ازجمله نیروی انسانی ، کشاورزی ، ورزش ، صنعت و معدن ، گردشگری و دامداری می باشد گفت :بعنوان نمونه در بخش گردشگری در ایام تعطیلات نوروز امسال این شهرستان پذیرای حدود 900 هزار مسافر و گردشگر بوده است .
به گزارش خبرنگار مامهندس منوچهر حبیبی که در شورای اداری شهرستان گچساران به ریاست معاون سیاسی امنیتی استانداربرگزار شد افزود : در بخش صنعت و معدن روزانه با تولید  750 هزار بشکه نفت و هزاران فوت مکعب گاز بعنوان قطب اقتصاد کشور عمل می کند .
وی با بیان این مطلب که دغدغه اصلی مدیران و مسولان شهرستان حل مشکلات مردم و توجه به توسعه و ترقی این شهزستان است اظهار داشت :با تلاش آ نها شهرستان در اکثر بخشها ازجمله پروژه های سفر دور اول هیأت دولت و توجه به امور فرهنگی دارای زتبه برتر استان بوده است.
فرماندار شهرستان گچساران پیگیری جهت استقرار ادارات ومراکز دانشگاهی ، تلاش جهت سرمایه گذاری ،تسریع در پروژه های عمراتی ،گسترش مسائل فرهنگی و دینی و حفظ و اخیاء ارزشها و تقویت روحیه اعتماد مردمی را از جمله اقدامات انجام شده ودر حال انجام در این شهرستان عنوان کرد .


 
 
فرماندار شهرستان گچساران :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱/۱٩
 

باید تلاش بیشتری جهت عملی کردن اصلاح الگوی مصرف صورت گیرد .

فرماندار شهرستان گچساران گفت : سال 88 با تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری سال اصلاح الگوی مصرف نامگذاری گردید که  مصرف ما درامورمختلف ایراد و ضعف دارد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کهگیلویه و بویراحمد منوچهر حبیبی که در شورای صرفه جویی انرژی شهرستان سخن می گفت افزود : دولت به راحتی خدمات را در خدمت مردم قرار می دهد اما استفاده بهینه و درست از آنها نمی شود و باید الگوی مصرف تغییر کند.
وی اظهار داشت : شعار مقام معظم رهبری همه جنبه دینی دارد و هم جنبه ملی ، در قرآن آمده است که اسراف نوعی گناه است پس باید در کاهش هزینه ها در ابعاد مختلف به نحو شایسته ای صرفه جویی شود.
فرماندار شهرستان گچساران خاطر نشان کرد : در بخش ملی هم مسئله اقتصاد مملکت و هم بار سنگینی بر عهده دستگاههای اجرایی می باشد لذا در این خصوص باید تلاش بیشتری جهت عملی کردن اصلاح الگوی مصرف که ازسوی مقام معظم رهبریامسال به این نام  نامگذاری شده صورت گیرد .

 

 


 
 
فرماندار گچساران:گچساران در تعطیلات نوروز تصادف منجر به فوت نداشت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱/۱٩
 

 فرماندار گچساران گفت: با وجود سفر 900 هزار مسافر و گردشگر به مناطق دیدنی و متبرکه حتی یک مورد تصادف منجر به فوت در مدت تعطیلات نوروز 88 در این شهرستان به وقوع نپیوسته است.منوچهر حبیبی در گفتگو با خبرنگار فارس در یاسوج افزود: روزانه 4 هزار و 500 خودرو حامل مسافران و زائران برای زیارت حرم مطهر امام زاده بی‌بی حکیمه (س) در فاصله 35 کیلومتری گچساران به این منطقه تردد می‌کردند.
فرماندار گچساران گفت: شیوه خدمات رسانی در زمینه‌های مختلف از جمله معرفی مکان‌های گردشگری استان به مسافران نوروزی، نظارت بر ارائه مایحتاج عمومی مردم و همکاری با نیروهای انتظامی در راستای راهنمایی مسافران از مهم‌ترین برنامه‌های این ستاد در ارائه خدمات به مسافران و گردشگران بوده است.
وی اظهار داشت: با وجود بارندگی شدید و مناسب نبودن شرایط جوی در چند روز از ایام تعطیلات نوروزی 900هزار نفر مسافر و گردشگر وارد این شهرستان شدند.
فرماندار شهرستان نفت خیز گچساران گفت: شیوه خدمات رسانی در زمینه‌های مختلف از جمله معرفی مکان‌های گردشگری استان به مسافران نوروزی، نظارت بر ارائه مایحتاج عمومی مردم و همکاری با نیروهای انتظامی در راستای راهنمایی مسافران در سراسر استان به نحو مطلوبی انجام گرفت.
حبیبی در پایان خاطر نشان کرد: با ارائه بروشورهای تهیه شده، مهمانان نوروزی در استان کهگیلویه و بویراحمد با برنامه ریزی دقیق و استفاده از فرصت‌های خود به نحو شایسته از مکان‌های دیدنی ومتبرکه این شهرستان دیدن کردند.