اخبار گچساران

آب چشمه باغ فردوس شهر گچساران آلوده اعلام شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢٧
 

شورای سلامت و امنیت غذایی گچساران اعلام کرد که اب چشمه باغ فردوس این شهرستان آلوده است و قابل مصرف شرب نیست. اعضای شورای سلامت شهرستان گچساران گرد هم آمدند تا برای رفع مشکل آلودگی آب چشمه باغ فردوس این شهر چاره اندیشی کنند. سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: براساس آزمایشهای صورت گرفته آب چشمه باغ فردوس آلودگی میکروبی دارد و قابل مصرف شرب نیست.
محمدرضا محمدی افزود: حوضچه ساخته شده برای این چشمه دارای شیب مناسب نبوده و موجب جمع شدن طولانی مدت آب و درنتیجه آلوده شدن آن می شود.
وی گفت: هم اینک شهروندان و گردشگران از این آب آلوده برای تهیه چای و همچنین مصرف شرب استفاده می کنند که بیم آن می رود به بیماری های روده ای مبتلا شوند.
باغ فردوس یکی از نقاط دیدنی و گردشگرپذیر شهرستان گچساران است که هم اکنون در اختیار سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است. بخشدار مرکزی گچساران گفت:مقرر شده است در مدت سه روز یک گروه کارشناسی از ادارات ذیربط پس از بازدید و کار کارشناسی ، برای رقع آلودگی از آب چشمه باغ فردوس راهکار اجرایی ارایه دهند.
از دیگر راهکارهای ارایه شده توسط شورای سلامت گچساران برای عدم استفاده مردم از آب چشمه باغ فردوس تا رفع آلودگی، نصب تابلو مبنی بر غیر قابل استفاده بودن آب چشمه بود. سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران از بی توجهی اعضا به مصوبات شورای سلامت شهرستان انتقاد کرد و گفت: هیچکدام از مصوبات نخستین جلسه شورای سلامت که در فروردین ماه برگزار شد، عملیاتی نشده است.


 
 
سالانه 15 هزار تن انواع فلز از کارخانه ماشین‌سازی دوگنبدان تولید می‌شود
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۳
 

فرماندار گچساران گفت: با بهره‌برداری از کارخانه ماشین‌سازی پارس دوگنبدان با ظرفیت تولید سالانه 15 هزار تن انواع مخازن و فلز نیاز کارخانه ماشین‌سازی کشور تامین می‌شود.

منوچهر حبیبی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در یاسوج، اظهار داشت: کارخانه ماشین‌سازی پارس دوگنبدان با ظرفیت تولید سالانه 15 هزار تن انواع مخازن و سازمان‌های فلزی بزرگ‌ترین کارخانه ماشین‌سازی کشور پس از کارخانه ماشین‌سازی اراک است.
وی با اشاره به اینکه با بهره‌برداری از این کارخانه 650 شغل مستقیم و غیرمستقیم فراهم می‌شود، افزود: این کارخانه نقش موثری در تأمین سازه‌های فلزی صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، فولاد و سیمان جنوب کشور دارد.
فرماندار گچساران بیان داشت: وجود 70 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی، سد کوثر و چم شیر و نزدیکی به بنادر جنوب کشور و وجود منابع سرشار فسفات، سنگ و سنگ گچ از جمله ظرفیت‌های شهرستان گچساران برای سرمایه‌گذاری است.
حبیبی در ادامه اذعان داشت: توسعه صنعتی نقش موثری در کاهش بیکاری و رونق اقتصادی دارد و باید زمینه سرمایه‌گذاری صنعتی را فراهم کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: این کارخانه با توجه به ظرفیت تولید روزانه 50 تن انواع سازه های فلزی می تواند نیاز بازار منطقه جنوب را برطرف کند.


 
 
فرماندار گچساران خبر داد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢٠
 

کمک 300 میلیارد ریالی وزارت نفت برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد

فرماندار گچساران گفت: وزارت نفت برای اجرای پروژه‌های مختلف در بسیاری از مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد 300 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داد.

منوچهر حبیبی امروز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: این میزان اعتبار در بخش‌های تربیت‌بدنی، تکمیل و راه‌اندازی فرودگاه گچساران، آموزش و پرورش، پزشکی و امور عمرانی صرف می‌شود که با اجرای این پروژه‌ها بسیاری از زیرساخت‌های این استان توسعه می‌یابد.
وی اظهار داشت: طبق مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت به کهگیلویه و بویراحمد، وزارت نفت متعهد به پرداخت هزینه‌های عمرانی در این بخش‌ها شد و هم‌اکنون بسیاری از این پروژه‌ها با پیشرفت فیزیکی بین 70 تا 90 درصد انجام شده و بسیاری نیز به بهره‌برداری رسیده است.
حبیبی تصریح کرد: تکمیل و تجهیز باند فرودگاه گچساران که عملیات اجرایی آن در مرداد ماه سال گذشته آغاز شد، احداث بیمارستان 96 تختخوابی گچساران که عملیات اجرایی آن از اسفند سال 86 آغاز شد و احداث دانشکده نفت و گاز گچساران از جمله پروژه‌های عام‌المنفعه وزارت نفت به شمار می‌آید که عملیات اجرایی آنها از سوی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در حال انجام است.
وی گفت: با اجرای این پروژه‌ها و بسیاری طرح‌های مهم دیگر در حوزه‌های تربیت‌بدنی، آموزش و پرورش و امور عمرانی، مناطق پیرامون صنعت نفت در این استان از توسعه چشمگیری برخوردار شده و به یک قطب صنعتی تبدیل می‌شود.
فرماندار گچساران افزود: اجرای این پروژه‌ها و وجود ظرفیت‌های نفت و گاز در شهرستان گچساران، مسئولان و مدیران اجرایی این شهرستان را بر آن داشته تا برای ایجاد یک منطقه ویژه اقتصادی تلاش کنند.
وی بیان داشت: دسترسی آسان گچساران به بنادر استان بوشهر و آب‌های خلیج فارس، بهترین شرایط را برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان فراهم کرده است، ضمن اینکه گچساران علاوه بر دسترسی به بندرهای استان بوشهر، در مسیر ترانزیت آبادان، بندر امام‌خمینی، ماهشهر و هندیجان در استان خوزستان قرار دارد.
حبیبی گفت: با توسعه راه‌های در دست احداث، اتمام جاده یاسوج به بابامیدان همچنین جاده بهبهان به اصفهان، این منطقه به استان‌های مرکزی کشور از جمله اصفهان، اراک، یزد و فارس بهترین دسترسی را دارد.
وی افزود: فرودگاه اختصاصی شرکت ملی نفت ایران که در حال انتقال به سازمان فرودگاه‌های کشور است و طرح توسعه و تکمیل آن در حال اجراست، یکی از مزیت‌های اصلی طرح منطقه ویژه اقتصادی گچساران به شمار می‌آید.
فرماندار گچساران اظهار داشت: گچساران دارای منابع عظیم نفت و گاز است و تمام نفت تولیدی آن از طریق خط لوله به جزیره خارک منتقل و صادر می شود، این مساله به تنهایی خود یک بازار صادراتی بزرگ است و در کنار آن صنعت نفت نیازهای صنعتی خود که برخی را باید از خارج کشور تامین کند، از منطقه ویژه اقتصادی تامین می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: طرح مطالعه، امکان‌سنجی و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در گچساران از جمله مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت در مرداد ماه سال گذشته به استان کهگیلویه و بویراحمد است.
فرماندار گچساران اضافه کرد: اراضی مورد نظر برای احداث منطقه ویژه اقتصادی در منطقه دشت‌گز و دژ‌سلیمان در دهستان لیشتر از توابع بخش مرکزی گچساران است که از نظر تامین امکانات زیربنایی آب، برق و گاز مشکلی ندارد و کمترین فاصله را با مرزهای آبی کشور دارد.


 
 
سناریو‌های سوخته
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱٤
 

دو کاندیدای شکست خورده انتخابات دهم ریاست جمهوری روز نهم تیر را به صدور بیانیه با ادبیات مشترک اختصاص دادند. از یک سو آقای کروبی با صدور یک بیانیه سیاسی و فاقد چارچوب‌های منطقی و عقلی خواسته‌است در تداوم شکست چهار سال پیش که خواب یک ساعته را بهانه‌ای برای شکست خویش اعلام کرده بود و امروز برنامه‌ریزی مسؤولان برای محروم کردن مردم از توانمندی و دانش‌اش! که در مناظره‌ها مردم شاهد بخشی از آن بودند را با صدور بیانیه جبران کند. از دیگر سو، کاندیدای سخنور دوم خرداد با صدور بیانیه‌ای شش صفحه‌ای و آسمان و ریسمان بافتن و تهدید این و آن، تلاش کرد جسم نیمه‌جان خود را به رخ مردم بکشد. کاندیدای قانون‌گریزی که با توسل به جعل اسناد، دولت مشروع و مورد حمایت آحاد جامعه را متهم به تخریب ساختارهای نظام تصمیم‌گیر جامعه کرده و در بیانیه خود با کمال وقاحت، رئیس‌جمهوری که در سخت‌‌ترین شرایط حاضر به کمترین امتیاز به زیاده‌خواهان زورگوی غربی نشد را متهم به افتادن در ورطه امتیاز دادن به بیگانگان در آینده می‌نماید. نامزدی که در توهمات پیش ساخته ذهنی کارگزاران و مشارکتی‌ها گرفتار آمده و خود را پیروز انتخابات می‌پنداشت و فضای کشور را در خطر می‌دید، ظاهراً در بیانیه نهم خود نیز هنوز به این درک نرسیده که اوست که دچار توهم است نه کشوری که میلیون‌ها انسان آزاده و پای در رکاب نظام و رهبری از کیان انقلاب و امام(ره) به دفاع برخاسته‌اند و لحظه‌ای بر ادامه این مسیر، تردید به خویش راه‌ نداده‌اند. در بیانیه‌های کروبی و موسوی و سازمان مجاهدین چند نکته وجود دارد که پرداختن به آنها لازم به نظر می‌آید:
1- موسوی در مقدمه بیانیه خود بار دیگر خود را به غفلت زده و با بیان همان استراتژی سوخته اجازه اجتماع برای نشان دادن ظرفیت‌های طرفین در صحنه متوسل گردیده است. غافل از اینکه بیشترین خاستگاه رأی او در بالای کمربند فقر تهران بوده و حوادث دو هفته‌ای تهران نشان داد به رغم برنامه‌ریزی و تحریک این گروه، جامعه شهری با خط متوسط و پایین به درخواست‌های مکرر آنها جواب مثبت ندادند. ضمن اینکه به نظر می‌رسد موسوی برای اداره کشور به دوران یونان باستان که در دولت شهرهای یونان، مردم هر روز در میدان «آتن» جمع می‌شدند و برای آن روز خویش تصمیم می‌گرفتند، رجوع کرده است و هنوز جوامع مدرن قرن 21 که همه تصمیمات در بستر انتخابات و تشکیل دولت معنا پیدا می‌کند را درک نکرده است. آیا با این تفکر، چنین فردی متحجر است یا رقیب که قانون اساسی و قوانین جاری کشور را مبنای رفتار خویش قرار داده است؟
2- بیانیه موسوی و کروبی پر از تناقض‌های آشکار است. از یکسو موسوی مدعی بازگشت به قانون است و این را بزرگ‌ترین میثاق ملت معرفی می‌کند و معترف است که باید به قوانینی که خود وضع کرده‌ایم پایبند باشیم و آن را اجرا کنیم که در غیر این صورت سنگ روی سنگ بند نخواهد شد و از سوی دیگر رئیس‌جمهور برآمده از قانون را نامشروع و فاقد وجاهت معرفی می‌کند. از یکسو به استیفای حقوق خود از راه قانونی اشاره می‌کند و از دیگر سو، مردم را تشویق و تحریک به ریختن در خیابان‌ها و پیگیری مطالبات – مطالبات‌خودخوانده – می‌کند. از یکسو مردم را از شعارهای فریبنده ساختارشکنانه علیه نظام حذر می‌دهد و از سوی دیگر آنها را تشویق به شعار دادن کرده و اینکه هر شهروند برای فعالیت در عرصه سیاسی، اقتصادی و ... باید اعتراض خود را به هر نحو ممکن ابراز دارد و در بروز این اعتراضات معتقد است نباید به صرف گفتن و شنیدن بسنده کرد! این در حالی است که در آن سوی میدان، کروبی به عنوان همراه موسوی در بیانیه خود به صراحت از تغییر قانون اساسی سخن می‌گوید!‌
3- در این بیانیه‌ها دو سناریو که به نظر می‌رسد بیشتر حاصل اتاق‌های فکر سازمان مجاهدین و مشارکتی‌‌ها باشد، بیان گردیده است. پروژه «نسبت دروغ و تقلب بزرگ» به جریان حاکم در دولت، اولین سناریوی طراحی شده این جریان است که با انتخابات ریاست جمهوری و با پشتوانه فکری عناصری همچون نوری‌زاده و ... کلید خورده بود و اکنون پس از انتخابات نیز اصرار بر ادامه آن است. موسوی به صراحت در بیانیه خود مطرح می‌کند این مورد باید تبدیل به یک مطالبه انکارناپذیر مردمی شود و پیامدهای تلخ دروغ و تقلب به مردم القا گردد. در سناریوی دوم در بیانیه موسوی و کروبی اعلام شده است گروهی از نخبگان گرد هم آمده‌اند تا با تشکیل جمعی، صیانت از حقوق و آرای پایمال شده مردم در انتخابات گذشته را از طریق انتشار مدارک و اسناد تخلف‌ها و رجوع به محاکم قضایی پیگیری کنند و حتی به اذعان کروبی در نشریات به چاپ برسانند. هر چند در این سناریوها نکته جدیدی نیست و اولی در آستانه انتخابات و با بهره‌گیری از رسانه‌های خارجی شروع گردید و امروز نیز ادامه دارد و مردم با ارائه گزارش‌های مستند مسؤولان اجرایی و نظارتی انتخابات از ماهیت چنین رفتارهایی توسط کروبی و موسوی و اطرافیان آنها آگاه شدند و پرداختن به برخی جزئیات انتخابات و اعلام جعل اسناد توسط آنها می‌تواند سیاست شیطانی و جنگ روانی آنها را خنثی نماید و در سناریوی دوم نیز به نظر می‌رسد تشکیل گروهی برای به اصطلاح افشاگری، در استمرار کمیته صیانت از آرایی است که توسط برخی بزرگان حاشیه‌نشین و پنهان اصلاح‌طلب مدیریت می‌گردید و کانون این فتنه را باید در همان افراد اندک جست‌وجو کرد. اما نکته حائز اهمیت برای خنثی کردن این اقدام، شفاف‌سازی در ارائه اطلاعات صندوق‌های بازشماری شده و ماهیت آرای کسب کرده موسوی و کروبی در این صندوق‌ها و عدم پیگیری آنها در اعلام نتایج این صندوق‌هاست. ضمن اینکه پخش بخشی از اعترافات افراد دستگیر شده می‌تواند پرده از برنامه‌ریزی این جریان برای به چالش کشیدن اصل نظام نه صرفاً‌ دولت بردارد.
4- همزمانی انتشار بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب با دو بیانیه موسوی و کروبی و استفاده از ادبیات واحد در این بیانیه‌ها و تأکید بر ابطال انتخابات به تأیید رسیده شورای نگهبان و پیگیری اعتراضات مردمی و همچنین نامشروع جلوه دادن دولت قانونی که 24 میلیون رأی مردم را به همراه دارد،‌ گویای این واقعیت است که کانون این فتنه خاموش نمی‌شود، مگر در برخورد با عناصر تئوریک و برنامه‌‌ریز این جریان که در سازمان مجاهدین، مشارکت، کارگزاران و مجمع روحانیون لانه کرده‌اند.


 
 
تأیید صحت انتخابات دهمین دوره‌ی ریاست‌جمهوری توسط شورای نگهبان
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٩
 

دبیر شورای نگهبان طی نامه‌ای به وزیر کشور، صحت انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری را تأیید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس اعلام اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، متن نامه به این شرح است:

 

جناب آقای محصولی

وزیر محترم کشور

سلام علیکم

 

در مورد نتیجه کلی و نهایی دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، روز جمعه مورخ ‌٢٢/٣/١٣٨٨، بدین‌وسیله اعلام می‌نماید پس از آگهی عمومی اعلام شکایات و اعتراضات نسبت به روند رأی‌گیری و برگزاری انتخابات، طبق ماده ‌٨٠ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری علاوه بر مهلت قانونی دریافت شکایات، در دوره تمدید پنج‌روزه نیز نسبت به دریافت شکایات اقدام و متعاقب بررسی‌ها و رسیدگی‌های دقیق و همه‌جانبه، از آن‌جا که بخش عمده‌ای از موارد اعلامی از مصادیق تخلف یا تقلب انتخاباتی خارج و بعضا تخلفات مختصری که وقوع آن در اغلب انتخابات مشهود و غیرقابل اعتناست، سرانجام شورای نگهبان با بررسی موضوع در جلسات عدیده و با وارد ندانستن شکایات و اعتراضات، صحت انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری را طبق ماده ‌٧٩ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری مورد تأیید قرار داد.

شورای نگهبان فرصت را مغتنم شمرده، ضمن تکریم حضور حماسی و فراگیر مردم در برگزاری شکوهمند دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری که با تجلی و ظهور جمهوریت نظام در کنار اسلامیت آن، برگ زرینی در تاریخ مردمسالاری دینی ایران اسلامی از خود به جا گذاشت، بر خود فرض می‌داند از تلاش همه‌جانبه وزارت محترم کشور، عوامل اجرایی، همچنین هیأت‌های نظارت و رسانه‌های گروهی و بویژه از نامزدهای محترم که با حضور خود گرمی و رونق عرصه رقابت را فراهم آورده‌اند، قدردانی نماید.

احمد جنتی

دبیر شورای نگهبان


 
 
مدیر وبلاک اخبار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۳
 

تاکنون بیش از 10200نفر از وبلاک اخبار گچساران بازدید کردند

زواره کائیدی مدیر وبلاک اخبار گچساران  گفت : از زمان راه اندازی وبلاک اخبار گچساران تاکنون 10200نفر از این وبلاک پر بیننده باز دید کردند که 10023مرتبه از ایران ، 34 مرتبه از امریکا ،31 مرتبه از انگلستان ،29 مرتبه از کانادا ،19 مرتبه از آلمان ،11 مرتبه از امارات ،8 مرتبه ترکیه ،پاکستان و نروژ 6 مرتبه  و هلند 4 مرتبه بازدید نمودند . وی افزود : بطور میانگین روزی 20 نفر بازدید کننده از وبلاک داریم که 3000 نفر ان نظرات خود را در وبلاک ثبت نمودند .

کائیدی افزودند : به صورت مستقیم 4141مرتبه( 26.1در صد) و به واسطه لینک وبسایت این وبلاک و سایتهای دیگر4693 مرتبه ( 57.6درصد) و با جستجو در موتور های جستجو گر 1361 مرتبه (16.3در صد ) باز دید داشتند که این برای یک وبلاک بسیار خوب  است .

باز دید کنندگان عزیز میتوانند به نشانی http://gachsarannews.orq.ir/ از  این وبلاک خبری بازدید کنند. 

 


 
 
210 میلیارد ریال برای توسعه و آبادانی شهرستان گچساران اختصاص یافت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢
 

   فرماندار شهرستان گچساران گفت: 210میلیارد ریال اعتبار تملک داراییهای سرمایه ای که 22 درصد کل اعتبار سهم استان می باشد برای توسعه، عمران و آبادانی این شهرستان اختصاص یافت و به تفکیک فصل، برنامه و دستگاه توزیع شد.    مهندس منوچهر حبیبی در گفت و گو با پایگاه خبری استانداری در یاسوج، افزود: 150میلیارد ریال این اعتبار استانی و 60 میلیارد ریال هم از محل دو درصد نفت است.  وی اظهار داشت: به ترتیب بیشترین اعتبار48میلیارد ریال به فصل مسکن، عمران شهری، روستایی و عشایری ، 37میلیارد ریال به فصل حمل و نقل و32 میلیارد ریال به آموزش و پرورش و بقیه به فصل های دیگر اختصاص یافت.  به گفته حبیبی، اولویت توزیع اعتبارات با پروژه های نیمه تمام است، بنحوی که پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای50 درصد از اولویت بیشتری برخوردارند.