اخبار گچساران

نماینده مردم شهرستان گچساران و بخش باشت خواستار شد :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢٢
 

استاندار فرماندار جدید این شهرستان را تعیین کند

نماینده مردم شهرستان گچساران و بخش باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود 2 ماه است که این شهرستان فرماندار ندارد و مسوولان استان باید نسبت به این موضوع اقدامات لازم را انجام دهند.

سید قدرت اله حسینی در گفت و گو ی افزود: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام " همت مضاعف و کار مضاعف " نامیده شده حدود دو ماه است که این شهرستان فرماندار ندارد چرا که مسائل و مشکلات شهرستان را باید فرماندار پیگیری و دنبال کند.

وی اظهار داشت : تعیین فرماندار وظیفه استاندار است که باید در این زمینه پیگیریهای لازم را انجام داد تا این مشکل شهرستان حل شود.

نماینده شهرستان گچساران و بخش باشت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در آینده نزدیک معاون جدید سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد معرفی خواهد شد.

گفتنی است که منوچهر حبیبی فرماندار سابق شهرستان گچساران بعنوان مدیر کل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد و حدود دو ماه است که این شهرستان فرماندار ندارد


 
 
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱٧
 

کارخانه بهره برداری نرگسی روزانه 15 هزار بشکه نفت تولید می کند

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت : در کارخانه بهره برداری نرگسی روزانه 15 هزار بشکه نفت تولید و بعد از فرآوری به سمت تلمبه خانه گوره انتقال داده می شود . مهندس علی پولادی وندا در گفت و گو با خبرنگار ما ، افزود:این کارخانه یکی از تأسیسات نفتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران است که در استان بوشهر و در شهرستان برازجان و در فاصله 220 کیلومتری گچساران واقع شده است .
وی اظهارداشت : فعالیت این کارخانه در سال گذشته به علت برخی مشکلات حدود 6 ماه متوقف شد که در این مدت بالغ بر 200 میلیون دلار خسارت به همراه داشته است .
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران خاطرنشان کرد : شهرداری شهر وحدتیه در استان بوشهر درخواست پرداخت یک درصد عواید حاصل از فروش محصولات این کارخانه را به دلیل آلایندگی این کارخانه داده بود که با پیگیریهای صورت گرفته این مشکل مرتفع و فعالیت کارخانه در روزهای آخر سال گذشته از سر گرفته شد .
پولادی وندا تصریح کرد : بر اساس قانون منابع آلاینده که نام آن در لیست محیط زیست قرار دارد باید یک درصد حاصل از فروش محصولات خود را به شهرداران مناطق حوزه فعالیت بپردازند که متأسفانه نام نفت به اشتباه در لیست آلاینده ها قرار گرفته شده بود که با پیگیریها و اقدامات به عمل آمده سازمان محیط زیست به صراحت اعلام کرد که واژه نفت به اشتباه اعلام شده و باید واژه گاز جایگزین شود . وی ادامه داد : خوشبختانه با اعلام سازمان محیط زسیت مشکل این کارخانه مرتفع و فعالیت آن مجدداً آغاز شد .
گفتنی است که شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با تولید روزانه 750 هزار بشکه نفت در چهار استان کهگیلویه و بویر احمد ، بوشهر ، فارس و خوزستان دارای تأسیسات نفتی است .


 
 
سال کار مضاعف همت مضاعف
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱۱
 

تأثیرآموزه های دینی برکارآفرینی و کسب و کار

چکیده

«کارآفرینی»که در واقع فرآیند تأسیس یک شغل برمبنای یک فکر و یک ایده ی نو است.راهبردی است برای حل مسأله ی اشتغال و ایجاد و خلق عرصه های نویت در جهت رشد و پویایی و تولید ثروت در جامعه، که با توجه به اهمیت کلیدی آن در اقتصادهای نوین، کشورهای گوناگون مجدانه برنامه های مفصلی را برای بسط چنین فرهنگی درجامعه ی خود تدارک دیده اند.
این نوشتاردرپی آن است تا با بررسی و تجزیه و تحلیل برخی از معیارها و اصول کارآفرینی درآموزه های نبوی در جهت ثمربخشی کارآفرینی، که برپایه ی باورها و ارزش ها و روش ها و شیوه های خاصی استوارشده است، بپردازد،و درنتیجه ی راهبردها و رهیافت هایی را در جهت ایجاد فرصت های شغلی و تولید ثروت و بهبود شرایط اقتصادی برای نظام اسلامی بیابد.

مقدمه و طرح مسأله

در میان عوامل تولید،کارجایگاه ممتازی دارد، به ویژه که با انسان و اراده ی او سروکار دارد.ازاین رو، می تواند جهت گیریهای مختلف و متفاوتی داشته باشد.جهت گیری های متفاوت، آثارفردی و اجتماعی متفاوتی نیز درسطح هر جامعه برجای خواهد گذاشت.به همین دلیل ضرورت دارد جهت گیری های مطلوب دراین امرشناخته شود.به نظر می آید مهم ترین جهت گیری ها توجه به استراتژی توسعه ی کارآفرینی است که در برنامه ی چهارم توسعه نیز بر آن تأکید شده است.
از یک سو،مسأله ای که در برآوردهای آماری اشتغال را با نارسایی مواجه کرده است، وجود نوعی «بداشتغالی»است که در برخی موارد، افزایش اشتغال به قیمت افزایش بیکاری پنهان و هم جهت با بداشتغالی و نادیده گرفتن تخصیص بهینه بوده است.
ازدیگرسو،بیکاری یک مسأله ای اجتماعی و نشان دهنده ی اتلاف انرژی نیروی انسانی است.از این رو از جمله دلایل توجه به توسعه ی کارآفرینی، می توان به قدرت آن در ایجاد کسب و کارهای جدید با ارزش افزوده ی بالا، توسعه ی کسب و کارهای موجود،افزایش درصد استفاده از ظرفیت های بدون استفاده ی تولید و به تبع آن رشد اقتصادی و رفاه اجتماعی،کاهش نرخ بیکاری، افزایش سرانه ی تولید و عدالت اجتماعی، که از مهم ترین دغدغه های نظام اسلامی به شمار می آید، اشاره کرد.

تعریف کارآفرینی:

کارآفرینی،فرآیند پذیرش مخاطرات و پیامدهای تأسیس کسب و کار بر مبنای اندیشه ها و ایده های است که نتیجه ی آن ایجاد فرصت های شغلی و بهبود شرایط اقتصادی و ارتقای توانمندی جوامع خواهد بود.به عبارت دیگر کارآفرینی فرآیند ایجاد ثروت و هدایت خلاقانه ی منابع، خلق سازمان یا سازمان های جدید و نیزتوسعه ی موقعیت های اقتصادی و روش اداره و مدیریتی است که فرصت ها را کنترل و تعقیف کرده و به عنوان شیوه ای عالمانه اززندگی، با درک ظرفیت های بلااستفاده، زمینه را برای بهره گیری از آن فراهم می سازد، و برای رسیدن به آرمان رشد اقتصادی رفاه اجتماعی به وسیله ی افزایش سرانه ی تولید کاهش نرخ بیکاری به جریان ها و شریان های اقتصادی کمک های شایان توجه و مؤثری می کند.