اخبار گچساران

ایجادشهرستان باشت در نقشه جغرافیایی کهگیلویه وبویراحمد ابلاغ شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٢۳
 

سید صولت مرتضوی معاون سیاسی وزارت کشور در نامه ای به استاندار کهگیلویه و بویر احمد ایجاد شهرستان باشت به مرکزیت شهر باشت در نقشه جغرافیایی این استان را ابلاغ کرد. در این نامه از نوذری استاندار کهگیلویه و بویر احمد خواسته شده است با توجه به قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری و آئین نامه اجرایی در این مورد اقدامات لازم بعمل آید. بر اساس ابلاغیه جدید هیات دولت در نقشه جدید جغرافیایی استان کهگیلویه و بویراحمد باشت به شهرستان و بوستان به بخش ارتقا یافته است.
به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور این تصمیم هیات دولت بر اساس ضوابط و تعاریف تقسیمات کشوری و بنا به ضرورت های منطقه ای اتخاذ شده است. بر اساس این گزارش، با تصویب هیئت وزیران و بنا به پیشنهاد وزارت کشور، بخش بوستان به مرکزیت روستای بوستان از ترکیب دهستانهای بابوئی و تلخاب در تابعیت شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می شود.
بر اساس مصوبه هیئت وزیران، روستاها، مزارع و مکانهای چهار راه گشین ، پزین ، ده کهنه ظفری ، کوشک ظفری ، تلخاب سلفی بیدک ، پاتاوه بیدک ، سطان آباد ، مزک (میر محمد نبی) ، بیدک علیا ، مه تم ، تلخاب علیا و دره چاه بیدک از دهستان کوه مره خامی بخش باشت استان کهگیلویه و بویر احمد منتزع و به دهستان بابوئی همان بخش الحاق می شود. همچنین دهستان سرآب نیز به مرکزیت سرآب نیز بالا از ترکیب روستاهاف مزارع و مکانهای سرآب نیز ، صول ، نول ،برغون ، منصور آباد ، سعادت آباد ، ملک آباد ، تل مویزی ، گروس ، دره نین ، تلمبه حاج نبی برغون ، بادخون باشت ، چهارراه گشین ، پزین ، ده کهنه ظفری ، کوشک ظفری ، تلخاب سفلی بیدک ، پاتاوه بیدک ، سلطان آباد ، مزک (میر محمد نبی ) ، بیدک علیا ، مله تم ، تلخاب علیا و دره چاه بیدک در تابعیت بخش باشت شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویر احمد ایجاد می شود. بر این اساس ، دهستان تلخاب به مرکزیت روستای چاه تلخاب علیا از ترکیب روستاها، مزارع و مکانهای چاه موره ، پاکوه مراسخون ، بهره عنا ، دره باشت ، دلی رباط ، امامزاده سید فخر الدین عنا، منشتر عنا ، چاه تلخاب علیا ، گوهرگان سفلی ، ده جلیل (آشیری) ، چاه چنار عنا ، ده بزرگ ، گوهرگان علیا ، گوهرگان سفلی ، تکیه و سرمور ، شهدای چنار و مورتن گوهرگان در تابعیت بخش باشت شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویر احمد ایجاد می شود. این مصوبه از سوی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است


 
 
شهیدی از گچساران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱۳
 

سردار شهید حشمت الله سلیمانی

نام پدر :

خانقلی

محل تولد :

گچساران شاه بهرام

محل سکونت :

گچساران شادگان

تحصیلات :

وارد نشده

یگان خدمتی :

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران

مسئولیت :

فرمانده گروهان

استان :

کهگیلویه و بویر احمد

شهرستان :

گچساران

تولد :

1346/1/1

شهادت :

1366/12/18

محل شهادت :

کردستان

محل مزار مطهر شهید :

استان کهگیلویه و بویر احمد / شهرستان گچساران

 

 

 


 
 
بحثی پیرامون هولو کاست
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٢
 

 

 


 
 
موتلفه اسلامی از حضور در حزب جمهوری اسلامی تا استقلال مجدد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٢
 

موتلفه اسلامی که از سای 1342,‌رسما آغاز به فعالیت کرده است, در فرازهای مختلف تاریخ فراز و فرودهای متعددی را به خود دیده است. این امر در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی, رویکرد کاملا متفاوتی به خود دید. یادمان این شماره را به پاس خون شهدای هفتم تیرماه, به بررسی این دوره (فعالیت‌های یاران موتلفه اسلامی در حزب جمهوری اسلامی) پرداخته‌ایم.

استاد عسگراولادی می‌گوید < در آبان ماه سای 57 من از طرف آیت‌الله بهشتی و آیت‌الله مطهری در واقع روحانیت مبارز آن روز و جامعه‌ی محترم مدرسین پیامی خدمت امام (ره ) در نوفل لوشاتو بردم . پیام شامل دو موضوع بود یکی از آنها راجع به حزب‌الله بود امام (ره ) در آخرین روزهایی که در عراق بودند راجع به تشکیل حزب‌الله بیاناتی فرموده بودند و در پاریس هم راجع به این موضوع صحبت کرده بودند و در آن مقطع زمانی بزرگان روحانی می‌خواستند که ایشان نظرشان را بدهند که الان باید چه کرد. بعد از تقدیم این پیام‌ها خدمت امام (ره) رسیدم . ایشان فرمودند بمانید من فردا جواب می‌دهم. فردای آن روز وقتی خدمت ایشان رسیدم فرمودند در جواب مطالبی که آقایان سوای کردند بگو‚ید ان شا الله به زودی به ایران می‌آیم و در آنجا راجع به این چیزها صحبت خواهیم کرد .>


 
 
بخشدار مرکزی گچساران منصوب شد .
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٠
 

طی حکمی از سوی وزیر کشور یحیی ذبیحی به عنوان بخشدار مرکزی گچساران منصوب شد .

ذبیحی پیش از این معاون اداری مالی آموزش و پرورش شهرستان بهمئی بود که با حکم وزیر کشور به عنوان بخشدار مرکزی گچساران معرفی شد . پیشتر داود ایوبی که هم اینک فرماندار شهرستان خرم بید فارس می باشد بخشدار مرکزی گچساران بود.
فرماندار گچساران در آیین معارفه بخشدار مرکزی افزود : مدیریت در فضای مجازی صورت نمی گیرد بلکه اعمال مدیریت در فضای حقیقی و واقعی ممکن است . سید اکبر علیزاده با اشاره به اینکه سه عامل مدیر ، سازمان و محیط و جامعه در مدیریت اثرگذار هستند، افزود : هر یک از این عوامل به خودی خود عامل کنترل و تحرک می باشند که زمینه را برای ایجاد مدیریت پایدار و اثربخش فراهم می کند . فرماندار گچساران گفت : مدیریت ها فرصتی است برای خدمت به جامعه که باید مدیران از این فرصت بیشترین بهره را برده و در جهت ارائه خدمات صادقانه به مردم تلاش کنند . وی تصریح کرد : عمر مدیریت ها محدود است اما مهم این است که از این فرصت به نحو بهینه و مطلوب استفاده کرد تا مردم از خدمات مدیران بهره مند شوند . فرماندار گچساران با اشاره به درخواست و مطالبات مردم از مدیران گفت : برخی توقعات و مطالبات مردم در چهارچوب قانون و ضوابط و شرایط اداری و سازمانی نمی گنجد که رفع این مطالبات و توقعات آنان از مدیران مهمترین چالش فراروی مدیریت های جامعه است . وی اظهار داشت : افراد جامعه نباید به عنوان طلبکار به مدیران مراجعه کنند بلکه باید به عنوان همکار مطالبات خود را از مدیران مطالبه نمایند .


 
 
فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٠
 
20 درصد سهام پتروشیمی گچساران به مردم‌ اختصاص یابد
فرماندار شهرستان گچساران خواستار اختصاص 20 درصد سهام پتروشیمی این شهر به مردم گچساران و جذب نیروهای بومی در آن شد.سیداکبر علیزاده اظهار داشت: 157 هکتار زمین در گچساران به اجرای این طرح اختصاص یافته است. وی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح پتروشیمی گچساران 700 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است، افزود: 70 درصد این اعتبار از منابع بانک توسعه معدن اختصاص یافته است. فرماندار گچساران با بیان اینکه طرح پتروشیمی گچساران باید در کمتر از چهار سال اجرا شود، تصریح کرد: یک واحد اتیلن با ظرفیت یک میلیون تن در پتروشیمی گچساران وجود دارد که می تواند مواد مورد نیاز واحدهای ممسنی، بروجن،‌ دهدشت و کازرون را تامین کند. وی اجرای طرح پتروشیمی در گچساران را برای اشتغالزایی مردم این شهرستان مهم دانست و گفت: شهرستان گچساران از نظر پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها نسبت به سایر شهرستان‌‌های استان کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت بهتری برخوردار است. فرماندار گچساران بیان داشت: بسیاری از راه‌های روستایی این شهرستان آسفالت شده، تمام روستاها از نعمت گاز بهره‌مند و آبرسانی به روستاها نیز پیشرفت خوبی داشته است. وی با اشاره به اینکه در راستای خدمت‌رسانی دولت نهم مردم شهرستان گچساران از خدمات ارزنده‌ای برخوردار شدند، عنوان داشت: زیر‌ساخت‌های لازم برای جهش توسعه‌‌‌ در شهرستان فراهم شده است. علیزاده افزود: شهرستان گچساران 25 درصد از نفت و گاز کشور را تولید می کند، ضمن آنکه با احداث سدهای چم شیر، شیو و کوثر آب پایدار برای شرب و کشاورزی صنعتی مردم تامین می‌شود. وی با بیان اینکه میزان اعتبارات عمرانی سال جاری این شهرستان 303 میلیارد ریال است، اظهار داشت: در سال گذشته بخش عمده‌ای از اعتبارات این شهرستان در بخش‌های مختلف جذب و کار‌‌های مثبتی انجام شد. فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مختلف این شهرستان موظف به جذب اعتبارات مصوب و پیگیری آن از طریق شورای اداری و سایر کمیسیون‌ها هستند.

 
 
رئیس تربیت بدنی گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٠
 

 هزار ورزشکار زن در گچساران فعالیت می‌کنند

رئیس تربیت بدنی گچساران گفت: 7 هزار ورزشکار زن در قالب 23 هئیت ورزشی در رشته‌های مختلف در این شهرستان فعالیت می‌کنند.اسماعیل پناه‌پوری  اظهار داشت: هم‌اکنون 15 ورزشکار شهرستان گچساران عضو تیم‌های ملی در رشته‌های مختلف هستند. وی اختصاص یک سالن ورزشی چند منظوره، استخر شنا و مکانی برای ورزش اسکیت را از جمله درخواست‌های بانوان از مسئولان شهرستان گچساران عنوان کرد و افزود: استعدادهای ورزشی بانوان شهرستان گچساران چشمگیر است که باید بیش از گذشته به ورزش بانوان در این شهرستان توجه کرد. رئیس تربیت بدنی گچساران تصریح کرد: حضور زنان در عرصه مختلف اجتماعی و فرهنگی به ‌ویژه در فعالیت‌های ورزشی موجب پویایی و نشاط خانواده و سلامت جسمی و روحی بانوان شده که به تناسب آن محیط خانواده و جامعه در آرامش و نشاط و شادابی به سر خواهد برد. وی گفت: هر یک از دستگاه‌های اجرایی این شهرستان باید در حد توان اداره خود از یک تیم ورزشی حمایت مادی کنند، ولی متاسفانه برخی از نهادهای دولتی این شهرستان تاکنون اقدامی نکردند. رئیس اداره تربیت‌ بدنی گچساران به درخشش تیم هاکی بانوان نفت و گاز گچساران در کشور اشاره کرد و عنوان داشت: اقدام شرکت گاز و نفت شهرستان در حمایت از این رشته ورزشی ستودنی است. وی بیان داشت: برخی نهادهای دولتی اعتبار و امکانات لازم را در اختیار دارند، ولی به مقوله ورزش توجه نمی‌کنند، طبق قانون سالیانه یک درصد از اعتبارات هر دستگاه اجرایی باید برای امور مربوط به تربیت ‌بدنی و ورزش از قبیل انجام و اداره باشگاه‌های ورزشی، احداث و توسعه اماکن ورزشی، ارائه خدمات ورزشی و کمک به سازمان تربیت ‌بدنی هزینه شود. پناه‌پوری با اشاره به اینکه از یک درصد اعتبارات هر یک از دستگاه‌های اجرایی طبق قانون باید 30 درصد از این اعتبارات به تربیت ‌بدنی اختصاص داده شود، گفت: نهادهای دولتی گچساران با حمایت مادی خود می‌توانند ورزش و ورزشکاران این شهرستان را به جایگاه واقعی خود در استان کهگیلویه و بویراحمد و حتی کشور برسانند. وی عنوان دا‌شت: استعدادها و ظرفیت‌های ورزشی خوبی در بین بانوان شهرستان وجود دارد که باید بستر را برای پرورش و شکوفایی این استعدادها فراهم کرد. رئیس اداره تربیت‌ بدنی گچساران خاطرنشان کرد: توجه به ورزش و گرایش جوانان به‌ ویژه بانوان به سمت فعالیت‌های ورزشی از رواج برخی ناهنجاری‌های اجتماعی که امروز گریبان‌گیر جامعه شده کاسته می‌شود.


 
 
نیمه شعبان مبارک باد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٤