اخبار گچساران

فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/۳۱
 

افراد جویای کار در این شهرستان به دنبال مشاغل غیراداری باشد

 فرماندار گچساران گفت: افراد بیکار و جوانان جویای کار در این شهرستان بدنبال مشاغل غیراداری باشند و به مهارت آموزی بهای بیشتری بدهند. سید اکبر علیزاده در گفت و گو با خبر نگار ایرنا افزود: معضل بیکاری در این شهرستان در دو محور شامل تغییر فرهنگ کار و رفتن به سمت مشاغل فنی قابل حل است. وی بیان کرد: برخی پیمانکاران غیربومی گچساران که در شرکت های این شهرستان مشغول بکار هستند نیروهایی را به همراه خود می آورند که این امر بدلیل سود آوری و منفعت طلبی بیشتر آنهاست.
علیزاده اظهار داشت: چنانچه این امر متوقف شود بخش عمده ای از افراد توانمند و جویای کار شهرستان مشغول بکار خواهند شد. فرماندار گچساران عنوان کرد: پتروشیمی گچساران که فعالیت اصلی آن حدود پنج تا شش ماه آینده آغاز خواهد شد بیش از 300 نفر اشتغالزایی مستقیم خواهد داشت . علیزاده ابراز داشت: با افتتاح پتروشیمی گچساران ، سد چم شیر و سایر طرح های ملی و واگذاری پرو‍ژه ها به پیمانکاران بومی معضل بیکاری در این شهرستان 50 درضد کاهش می یابد.
وی تصریح کرد: هم اکنون 13 هزار 500 نفر بیکار با تحصیلات متفاوت در این شهرستان وجود دارد و نرخ بیکاری در این شهرستان 18 و سه دهم درصد است. علیزاده، میزان اشتغالزایی سد چم شیر را یک هزار نفر اعلام کرد و افزود: در حال حاضر 81 نفر در این سد مشغول بکار هستند که از این تعداد 54 نفر معادل 70 درصد غیر بومی هستند.
وی اظهار داشت: تعداد نیروهای غیر بومی سد چم شیر روز به روز افزایش می یابد


 
 
اولین کارگاه اموزشی شبکه سازی مجازی در گچساران برپا شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/۳۱
 

رییس کانون فرهنگی و پرورشی بسیج سپاه پاسداران ناحیه گچساران گفت: بمناسبت هفته دفاع مقدس اولین کارگاه آموزشی شبکه سازی عرصه مجازی در رده های مقاومت در کانون بسیج این شهرستان تشکیل شد.سرهنگ محمد رمضانی، با اشاره به اینکه دشمنان نظام اسلامی برای ضربه زدن به نظام اسلامی به شیوه تهاجم فرهنگی روی آوردند ،افزود: دشمنان نظام و انقلاب در این تهاجم رفتار و اندیشه مردم را نشانه گرفته اند که خطرناکترین نوع تهاجم اقتصادی، سیاسی و نظامی بوده است.
وی بیان کرد: در این زمینه مهمترین وظیفه ما شناخت فرهنگ مذهبی ،ملی منطقه خود می باشد تا با مفاهیم تهاجم فرهنگی دشمن آشنا و به حراست از فرهنگمان بپردازیم. رئیس کانون فرهنگی و پرورشی بسیج ناحیه گچساران افزود: دشمنان به دنبال ابتذال فرهنگی در جامعه هستند به همین دلیل لازم است با ترویج فرهنگ ایثارگری و شهادت در مقابل ناتوی فرهنگی دشمن بایستیم. رمضانی اظهار داشت: هدف اصلی دشمن از جنگ نرم علیه کشور و ملت ایران ضربه زدن به باورهای عمیق دینی مردم این مرز و بوم است که باید با هوشیاری در مقابل آن ایستادگی کرد. وی، تقویت نیروهای انسانی و تقویت باورهای دینی جوانان برای اداره کشور را یکی از وظایف خانواده ها اعلام کرد و اظهار داشت: برای مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان باید در مرحله اول به فرهنگ دینی و بومی خود اهمیت داد. رمضانی، نقش مهم بسیج فرهنگیان را ارتقا بخشی به دانش، بینش و بصیرت دانش آموزان در مقابل تهاجم فرهنگی دانست و عنوان کرد: در جامعه ای که در حال رشد است باید بین معلمین و دانش آموزان تطابق رای باشد که این تطابق از طریق آموزشهای رایانه و استفاده از شکبه های اینترنتی و وبلاگ نویسی میسر است. رمضانی، میزان سهمیه شهرستان گچساران در عرصه وبلاگ نوسیی فرهنگی را 600 نفر عنوان کرد و گفت: افرادی که در این دوره حضور دارند پس از طی آموزش های لازم در زمینه ساخت و طراحی وبلاگ و وبلاگ نویسی به عنوان مربیان فضای مجازی در سطح بسیج به بسیجیان دیگر آموزش می دهند. وی اظهار داشت: فضای مجازی اینترنت از حساسیت خاصی برخوردار است و دشمن با این سیستم می تواند به راحتی تولید خوراک کرده و جوانان را به انحراف بکشاند


 
 
فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/۳۱
 

اقدامات لازم برای راه اندازی فرمانداری باشت انجام شده است .

فرماندار شهرستان گچساران گفت: بخش عمده ای از اقدامات لازم برای راه اندازی فرمانداری باشت و بخشداری بوستان انجام شده است. سید اکبر علیزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،اختصاص مکان لازم ، تهیه تجهیزات مورد نیاز و تامین نیروی انسانی مورد نیاز فرمانداری باشت را از جمله این اقدامات عنوان کرد. وی اظهار داشت: هنوز فرماندار جدید باشت و بخشداری جدید روستای بوستان تعیین نشده اند و این امر بزودی از سوی مسئولان استانی و کشوری صورت خواهد گرفت.
علیزاده بیان کرد: پیش بینی می شود فرمانداری باشت و بخشداری بوستان نیمه اول مهر ماه امسال با حضور مسئولان کشوری بطور رسمی افتتاح شوند. وی ابراز داشت: شهرستان شدن باشت در توسعه و پیشرفت همه جانبه آن نقش چشم گیری خواهد داشت و آرزوی دیرینه مردم باشت محقق می شود. فرماندار گچساران افزود: این شهرستان دارای استعداد های فراوانی در زمینه های مختلف است که با شهرستان شدن و جذب اعتبارات عمرانی این استعداد رو به شکوفایی خواهد رفت . بخش باشت با بیش از 25هزار نفر جمعیت از سوی هیات دولت به شهرستان ارتقا یافته است . بخش باشت قدیمی ترین بخش استان کهگیلویه و بویراحمد است که قدمتی بالای 60سال دارد


 
 
قاموس قدسی دفاع مقدس
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/۳۱
 

سیمای شقایق را حاجت تقریر قلم نیست. آفتاب را بی آیینه می توان به گرمی حس کرد و چشمه را بدون ساغر نوشید. جمال بهار در تقویم واژه ها نمی گنجد و لطف باران را بر سیاهه صفحه نشاید دید. سرخی آلاله شهادت و سبزی سرو آزادگی و جام جمیل جانبازی، محتاج شرح نیست و امواج حماسه را در کویر بیان به تفسیر نتوان نشست. تا مهاجر نباشی، پرواز پرستوهای سپیدبال عرش نشین را ادراک نخواهی کرد. شهادت، تنها یک کلمه و مفهوم نیست. شهادت، مفهوم تمام مفاهیم و مصداق کل کلمات است. شهادت، مجموعه ادراکات اندیشه و دل است و بحر ناپیدای کرانه وصل؛ و این همه حسن و شکوه در تراوش هیچ خامه و در ارتعاش هیچ حنجره ای موصوف نخواهد شد.
شهید، غریق دریای عشق نیست، ناجی خیل غریقان اعماق ظلمت است. برهان مشائین است و الهام اشراقیان. حکمت حکیمان است و نوشداروی طبیبان و اکسیر کیمیائیان.
آزاده، آفتابی است فرا راه تاریخ. مدار جغرافیای غیرت است و پیر خرابات صابران و عارفان.
جانباز، بازنده جان نیست. جان یافته جانبخش است و بذر حیات در خراب آباد دنیا می افشاند. جانباز، سند ولایت و مهر حاکمیت مستضعفین بر صحیفه ارض است. پروانه نایب الائمه است و شعاع خورشید قیام خاتم الاوصیاء(عج). او لشکر عاشقان را پرچمداری کند و سالکان را سالاری، مراد فاضلان است و مرید اباالفضل(ع).
در جام جنگ، انوار رخسار یار دیده ایم و در محفل دلدادگی، نوای خنیاگران بیدل شنیده ایم. از قطره خون بر زمین ریخته شیدائیان، هزاران چشمه جوشان سر برآورده و جرعه ای از زلال آن، عالمی را هشیاری عطا کند. اسم اعظم حق از چکاچک سلاح مجاهدان به گوش
می رسد و جان اهل جنون را جلا می بخشد؛
نسبت رویت اگر با ماه و پروین کرده اند
صورت نادیده تشبیهی به تخمین کرده اند
شمه ای از داستان عشق شورانگیز ماست
آن حکایتها که از فرهاد و شیرین کرده اند
نکهت جانبخش دارد خاک گوی گلرخان
عارفان ز آنجا مشام عقل، مشکین کرده اند
ساقی بلابخش و صفاگستر، مینای رنج و باده درد را به دست نخبگان صافی صفت و می پرست سپرد و رامشگر مجلس رندان، چنگ بر چنگ جنگ نهاد و با آوای عشق، فراخوانی دلدادگان نمود. دفاع مقدس ما اجابت چاووش بلا در معرکه «هل من ناصر» بود؛
روی بنما و وجود خودم از یاد ببر
خرمن سوختگان را همه گو باد ببر
ما که دادیم دل و دیده به توفان بلا
گو بیا سیل غم و خانه ز بنیاد ببر
اگر خواهی که عصاره ایثار و نکهت کرامت و گلاب گلهای عطوفت را، زینت افزای وجود خویش کنی، چونان جانبخشان حریم جنگ، غبار خود از خود بروب و اناالحق گویان، سربدار دلدار شو. بسان آنان که تمامت ایثار و خلوص بودند و وجودشان غالیه دان عطر شکوفه های یاس در سرای احساس. رزم آوران عرصه ایثار، اندیشه را حیثیت عطا کردند و به دلها شمیم عرش بخشیدند.
شکوه کوه، تموج موج، سخای سحاب، ملاحت مهتاب، فتوت آفتاب، رشادت شمشاد، وقار بهار و صولت صبح، رهین یک واژه از قاموس قدسی دفاع مقدس است. سوگند به خاک میخانه مهر، هماره رهین ایثار عاشقان و حماسه وران جرگه جنگیم و از بوستان کرامتشان خوشه برمی چینیم.
عشق، مقوله ای است موقوف جان باختن و مانعی است بر راه فریفتگی انسان به رنگ و خاک. زنگ آیینه دل جز باده خون نزداید. افسانه لیلیها و مجنونها در پیش روایت رزم رزمندگان ما رنگ می بازد. در جبهه های ما اندیشه را به فرمان دل آورده بودند.
خاک کوی گلرخان، نکهت دلآرای بلا و ولا دارد. عارفان از این خطه، مشام عقل را لبالب
می سازند. بر غبار چکمه های مبارزان راه فضیلت، به تساهل ننگرید، چه این نشانه خدمت به دلآرام عاشقان است و توصیف آن از عهده عقول، خارج است. جنگ، خرابات اهل کرامت بود و دانشگاه دلدادگی. جنگ، باغ شهادت بود و بسیجی، کلید درب آن. آنان بنده طلعت سیمای آن شاهدند که چشمه چشم و جاری خونشان را به بهای وجود، خریدار است. کمان ابروان یار، قلب آنان را نشانه رفته و هوای دیدار، خمارشان کرده است. قرعه عشق، اقبال الهی و عزم رسا خواهد. در مسلخ وفا جرعه نوشان می پرست را می خوانند. خنجر بلیات بر حنجر ناز پروردگان سبکبار و ساحل نشین نمی نشیند. آرامگاه شمشیر دوست، قلب ایمانیان قلعه توحید است و بس.
بسیجی، گزیده تیر بلاست. بوی خاک تفتیده میدان بلا برای درد پروردگان مجاهد، خوشتر از عطر گلهای یاس در موسم بهاران است. گردباد برخاسته از معرکه ایثار، وزش نسیم بامدادان را ماند که از جانب منزلگه معشوق می آید. سرخی خون، زیباترین رنگها در نظرگاه مبارزان طریق حقیقت است و حرارت گلوله های خصم در سینه عاشقان، موجی از ملایمت هوای نوروزین را به ارمغان می آورد.
سلام و ثنای صالحین و صدیقین، نثار عزم آسمانی شان باد.


 
 
نگاهی به مفهوم بیعت در اندیشه سیاسی صدر اسلام
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/۳٠
 

                                           میثاق امت با ولی خود

واژة بیعت از ماده «بیع»، به معنی خرید و فروش و معامله است. اما «اصطلاحاً بیعت بر هم زدن کف دست راست از طرفین به علامت ختم معامله و تسلیم و نیز هر عمل و رفتاری را که شخص به وسیله آن فرمان برداری خود را از شخص دیگر و سر سپردگی در برابر امر و سلطه او را نشان می دهد، بیعت گویند.» «و چنین مرسوم بود که هر گاه با امیر بیعت می کردند و بر آن پیمان می بستند، دست خود را به منظور استواری و تأکید پیمان در دست امیر می گذاشتند و چون این شیوه به عمل فروشنده و خریدار شبیه بوده است آن را «بیعت» نامیده اندکه از مصدر باع (خرید و فروش) می باشد » از همین روی در فقه سیاسی بیعت به معنای پذیرش خلافت و حکومت خلیفه و حاکم مسلمان است.
با مطالعه تاریخ اسلام و به طور مشخص سیره رسول خدا در آغازین مراحل تشکیل جامعه اسلامی مشخص می گردد که بیعت یکی از از اساسی ترین مفاهیم سیاسی بوده است. مفهومی که افراد جامعه را به رهبر آن متصل کرده و حدود و قیود تعهدات آنان را نسبت به یکدیگر معین می ساخته است.
ابن خلدون درباره معنا مفهوم بیعت می نویسد: «باید دانست که بیعت عبارت است پیمان بستن به اطاعت و فرمانبرداری است. بیعت کننده با امیر خویش پیمان
می بست که در امور مربوط به خود و مسلمانان تسلیم نظر وی باشد و در هیچ چیز از امور مزبور با او به ستیز برنخیزد و تکالیفی را که بر عهده وی می گذارد و وی را به انجام دادن آنها مکلف می سازد اطاعت کند، خواه آن تکلیف به دلخواه او باشد و خواه مخالف میلش.»
آنچه در خصوص بیعت در منابع و تاریخ اسلام آمده است اولین زمان تعین آن را به واقعه عشیره الاقربین منسوب
می نماید. واقعه ای که طی آن رسول گرامی اسلام حضرت محمد (ص) به دستور الهی از نزدیکان و خویشان خود دعوت نمود با ایشان بیعت نمایند و البته کسی جز مولای متقیان حضرت علی (ع) به دعوت پیامبر گرامی اسلام (ص)  لبیک نگفت. اما گذشته از عشیره الاقربین، در جریان عقبة اول که جمعی از اهالی مدینه با پیامبر گرامی اسلام (ص)   دیدار نموده، مسلمان شدند و طی آن تعهداتی را به ایشان سپردند تجلی بیشتر یافت.


 
 
فرمانده انتظامی گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/۳٠
 

۴/٨ میلیارد ریال کالای قاچاق در شهرستان گچساران کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان گچساران گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از چهار میلیاردو 836 میلیون ریال انواع قاچاق کالا در شهرستان گچساران کشف و ضبط شده است. سرهنگ قدرت اله بیعت اصل ،بدون اشاره به آمار کشفیات سال گذشته ،افزود: میزان کشفیات امسال نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش داشته است. وی بیان کرد: ماموران نیروی انتظامی این شهرستان روز گذشته هفت هزارو 800 عدد قرص نیرو زا ، 56 قوطی پودر نیروزا و 125 تخته پتوی گلبافت قاچاق در شهرستان کشف کردند. وی، از راه اندازی یک کیوسک ایست و پاسگاه انتظامی در مسیر گچساران به دیلم در آینده نزدیک خبر داد و افزود: با ایجاد این مراکز، نیروی انتظامی تلاش خواهد کرد میزان قاچاق کالا را به شهرستان بشدت کاهش دهد


 
 
قرآن سوزی ، حماقت بزرگ در عصر جاهلیت مدرن
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/۳٠
 

قرآن کریم خود در ضمن آیات مختلف، خصوصیات دشمنان اسلام را برشمرده و از توطئه های مختلف و برنامه های آنها پرده برداشته و آنها را معرفی می کند  و مسلمانان را به هشیاری و بیداری فرا
می خواند :
 تلاش دشمنان برای نابودی اسلام
1-صرف بودجه (انفال – 36)
2-کم جلوه دادن قدرت مسلمانان ( شعرا- 54)
3-محاصره اقتصادی (منافقون – 7)
4-ایجاد صحنه های سرگرم کننده (لقمان – 6)
توطئه ها و برنامه های دشمنان : 1- آنها دوست ندارند هرگز به شما خیری برسد . (بقره – 105) 2- تضعیف ایمان ها (بقره 109) 3- اغفال مسلمانان از تجهیزات نظامی و مادی ( نساء – 102)
4- دوست دارند مسلمانان در رنج و مشقت قرار گیرند . (آل عمران – 118) 5- دوست دارند همانند آنها کافر شوید. ( نساء – 89) 6 – هرگز از مسلمانها راضی نمی شوند مگراز آنها پیروی شود . (بقره – 120) 7- ناراحت شدن آنها به هنگام رسیدن خیر به  مسلمانان . (آل عمران – 120) 8- آنها اصلا" شما را دوست ندارند. (آل عمران – 119) 9- آنها دوست دارند شما را گمراه کنند. ( آل عمران – 69)
حال ، با عنایت به آیات فوق الاشاره پر واضح است علت اینکه نظام استکباری و صهیونیست های مسیحی نما ، قرآن را آتش زده و می سوزانند این است که قرآن ماهیت ضد خدایی و ضد بشری آنها را معرفی و نقشه ها و اهداف پلید آنان را برای مسلمین و بلکه جوامع بشری برملا و آشکار می سازد و از این رو است که با قرآن و مفاهیم ارزشی و الهی آن دشمن اند و این دشمنی خود را با توهین و جسارت به نمایش می گذارند غافل از اینکه همین رفتار آنها موجب توجه بیشتر بشریت به قرآن کریم خواهد شد .
هرگز فراموش نخواهیم کرد که پیام آور وحی ، محمد مصطفی (ص) می فرمایند : « هرگاه فتنه ها همچون پاره های شب ظلمت افزا ، شما را فرا گرفت و به شبهه انداخت بر شما باد به مصاحبت قرآن»، ودرادامه درباره عظمت قرآن می افزاید : «شگفتی های آن به شماره در نمی آید و سخن های نو و تازه اش کهنه نمی گردد ، در آن چراغ های هدایت و مناره های حکمت قرار دارد .»( 1)
و همچنین هرگز فراموش نخواهیم کرد فرمایشات گوهر بار قرآن ناطق علی علیه السلام را که می فرمایند : «آگاه باشید قرآن یگانه خیرخواه است که تقلّب و خیانت نمی کند و هدایتگری است که گمراه نمی سازد و سخنگویی است که دروغ نمی گوید ، هیچ کس با قرآن همنشین نشد مگر اینکه از کنار قرآن با افزایش یا کاهشی برخاست ، افزایشی در هدایت و کاهشی از کوری و ضلالت .»( 2)
و اما اقدامات موهن و جسارت های بی شرمانه نظام استکباری و حکومت های خود کامه  طاغوتی نظیر حکومت آمریکا ، انگلیس  فرانسه ، .... طی چند سال گذشته  که در قالب داستان سرایی و تخیّلات شیطانی سلمان رشدی مرتد و کشیدن کاریکاتورها و حمله به مساجد و آتش زدن آنها و توهین به پیامبر اعظم (ص) شروع و در ادامه اقدام به عمل احمقانه «پاره کردن و سوزاندن قرآن » ختم شده است را
 می توان در چند نکته خلاصه کرد:


 
 
در 10 روز گذشته:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢۸
 
پنج باند سرقت در شهرستان گچساران متلاشی شد
فرمانده نیروی انتظامی گچساران گفت: در ده روز گذشته پنج باند بزرگ سرقت در شهرستان گچساران متلاشی شد.سرهنگ قدرت الله بیعت اصل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، این باندها را شامل سرقت احشام، خودرو، منزل، متورسیکلت و طلا فروشی عنوان کرد و افزود: در این زمینه 18 نفر توسط ماموران آگاهی و کلانتری های شهرستان شناسایی و دستگیر شدند. وی اظهار داشت: مقداری از وسایل کشف شده توسط نیرو انتظامی به مال باختگان تحویل داده و مابقی تشکیل پرونده داده شد. بیعت اصل بیان کرد: پس از بازجویی سارقان متورسکلیت به سرقت 35 دستگاه موتورسکلت اعتراف کردند که از این تعداد 15 دستگاه کشف شده است. وی ابراز داشت: سه نفر سارق احشام و سه سارق منزل در هنگام سرقت دستگیر شدند و اموال در همان مکان به به مابختگان داده شد. فرمانده نیروی انتظامی گچساران افزود: در شهرستان گچساران و شهرستانهای همجوار سه نفر سارق اقدام به سرقت خودرو می کردند که با تلاش مستمر نیرو انتظامی این باند متلاشی شد . بیعت اصل اظهار داشت: تعداد سارقین دستگیر شده در این پنج باند بعد از تشکیل پرونده به قوه قضایه تحویل داده شدند. وی عنوان کرد: انتظار می رود مردم شهرستان گچساران در صورت مشاهده افراد مشکوک ، مراتب را در کمترین زمان به نیروی انتظامی این شهرستان اطلاع دهند.

 
 
فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢۸
 
هتک حرمت قرآن در غرب موجب تحولات شگرفی در جهان اسلام می شود
 فرماندار شهرستان گچساران گفت: هتک حرمت به قرآن کریم در غرب موجب تحولات شگرفی در جهان اسلام خواهد شد و بسیاری از مسلمانان از ساده اندیشی بیرون بیرون می آیند. فرماندار شهرستان گچساران  ،رفتار نابخردانه و گستاخی آشکار دین ستیزان در به آتش کشیدن قرآن کریم را محکوم کرد. سید اکبر علیزاده با اشاره به اینکه شکی نیست که این عمل موهن از جانب موساد و سیا برنامه ریزی شده است ، بیان داشت: این اقدام فقط از عهده کسانی که دارای تفکر و اعتقادات صهیونیستی هستند برمی آید. وی بیان داشت: صهیونیست ها به هیچ دینی معتقد نیستند و از آنجایی که پلیس آمریکا مانع از این حرکت جاهلانه و تفرقه افکنانه نگردید ، بطور حتم این عمل موهن توسط موساد و سیا برنامه ریزی شده است. وی اظهار داشت: بی شک این حرکت غیرانسانی که توسط عنودترین و لجوج ترین دشمنان اسلام صورت گرفته است حاکی از عظمت و اهمیت قرآن کریم بوده و مسلمانان کشورهای اسلامی در سرتاسر جهان نسبت به این مهم آگاهتر از پیش خواهند شد. فرماندار گچساران ادامه داد: علاوه بر مسلمانان انسانهای آزاده جهان نسبت به این عمل موهن عکس العمل نشان داده و آن را محکوم کرده اند که این امر حاکی از عظمت قران کریم است

 
 
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢۸
 

اهانت به قرآن اهانت به همه پیامبران و ادیان آسمانی است .

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در غرب را اهانت به همه پیامبران و ادیان آسمانی دانست .مهندس غلامرضا پاکدل  ، هتک حرمت به قرآن کریم را محکوم کرد و اظهار داشت: بار دیگر توطئه ای شوم از سوی ایادی استکبار جهانی و بویژه صهیونیستها و آمریکای جنایتکار رقم خورد و این بار بزرگترین نسخه خیر و صلاح و نجات بشریت از یوغ اسارت و بندگی غیر خدا مورد خبیث ترین اهانت ها قرار گرفت . وی ادامه داد: این بار دشمنان انسانیت و آزادگی ، کانون هدایت و رحمت الهی را هدف گرفتند و فاجعه ای هولناک را در مقابل کاخ ظلم و الحاد در کارنامه سیاه و ننگین خویش ثبت کردند . وی ابراز داشت: اهانت به قرآن کریم ، اهانت به همه فضائل و کمالات و عقاید بیش از یک میلیارد و نیم مسلمان و میلیاردها انسان آزاد اندیش ، خیرخواه و دیندار جهان و اهانت به تمامی پیامبران و ادیان آسمانی است . پاکدل گفت: این ننگ همان خبائث ذاتی آمریکا و اسرائیل و دشمنی آنها با همه معارف توحیدی را بر ملا کرد اگرچه این مصیبت بزرگ غم بار و جانسوز است ولی اطمینان داریم که به برکت قرآن ، قلوب پاک مردم دنیا بیش از پیش به این یگانه نسخه شفابخش انسان از دسایس شیطان معطوف خواهد شد .
وی افزود: است تمامی کارکنان متعهد مجموعه شرکت نفت انزجار شدید و عمیق خود را از آمران و عاملان این جنایت هولناک اعلام داشته و این اقدام بی شرمانه را قویاً محکوم می کنند و از خداوند مسئلت می نمایند که کید دشمنان اسلام را به خودشان برگرداند .


 
 
فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢٤
 

دفاع مقدس اوج عزت و اقتدار ایران اسلامی است

دوران هشت سال دفاع مقدس و دفاع رزمندگان ایران اسلامی مقابل رژیم تا دندان مسلح بعث عراق ، اوج عزت و اقتدار ایران اسلامی است. اکبر علیزاده در نشست ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: در شرایطی، جنگ تحمیلی بر ملت ایران تحمیل شد که کشور ایران اسلامی تازه ثبات سیاسی و استقلال خود را بدست آورده و دشمنان با حمایت آشکار از رژیم بعث جنگ نابرابری را بر ملت ایران تحمیل کردند.
علیزاده اظهار داشت: شجاعت، سلحشور ،فداکاری ، ایثارگری و از خود گذشتگی رزمندگان ایران اسلامی در جنگ هشت ساله تمامی اهداف شوم دشمنان را خنثی کرد و رژیمی که تا بن و دندان مسلح و از حمایت غرب و شرق برخوردار بود در مقابل رزمندگان ایران اسلامی به زانو در آمد. وی عنوان کرد: جنگ هشت ساله برای ملت ایران یک نعمت بود چرا که از این طریق روحیه خود باوری ،خود اتکایی، ایستادگی ، مقاومت و ایثار گری در بین ملت ایران بارور شد و امروز به برکت دفاع مقدس ایران در اوج عزت ، سربلندی، استقامت و اقتدار در عرصه جهانی حضور پیدا می کند. علیزاده ، در بخش دیگر از سخنان خود با محکوم کردن هتک حرمت به قرآن کریم توسط اعیادی صهیونیست و آمریکا تصریح کرد: دشمن که در مقابل عزت مسلمانان دچار ضعف و زبونی شده دست به چنین اعمال سخیف و ناپسند می زنند. فرماندار گچساران افزود: توهین به ساحت قرآن کریم بیانگر ذلت و ناتوانی دشمنان در مقابل مسلمانان جهان است و به همین خاطر آنها باورهای دینی و مذهبی مسلمانان را مورد هدف قرار داده اند. علیزاده ابراز داشت: بی حرمتی به کتاب قرآن کریم بی فرهنگی صهیونیست و ایادی استکبار بویژه آمریکا و اسرایئل را به معرض نمایش می گذارد .


 
 
فرمانده انتظامی گچساران خبرداد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢۳
 

کشف بیش از10کیلو گرم حشیش در شهرستان

فرمانده انتظامی شهرستان گچساران گفت : با تلاش ماموران انتظامی این شهرستان بیش از 10 کیلو گرم حشیش که در یک باغ مدفون شده بود کشف شد. سرهنگ قدرت الله بیعت اصل در گفت و گو ی  افزود: ماموران انتظامی پاسگاه "آرو" گچساران از حمل مقادیری مواد مخدر از یکی از روستاها به مرکز این شهر توسط شخصی بنام "س- ک " مطلع شدند که بلافاصله موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. وی اظهارداشت : ماموران پاسگاه پس از عزیمت به محل و حین کنترل خودروهای عبوری در مسیر جاده منتهی به روستا به یک دستگاه خودرو پژو مشکوک شدند که ان را متوقف کردند. فرمانده انتظامی شهرستان گچساران خاطرنشان کرد : در بازرسی از خودرو هیچ گونه مورد مشکوکی مشاهده نشد که با بررسی و تحقیقات کامل از راننده خودرو مشخص شد که مواد در باغی در حوالی روستا مدفون شده است. سرهنگ بیعت اصل اضافه کرد : مأ موران پس از ورود به باغ با راهنمایی متهم یک کیلو و پانصد و بیست گرم مواد مخدر صنعتی از نوع حشیش را که در زیر خاک دفن شده بود کشف و ضبط کردند.


 
 
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢۳
 

نقش نفت در عمران و توسعه شهرستان گچساران مهم است

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در گفت و گو ی نقش شرکت نفت در عمران و توسعه شهرستان گچساران را مهم ارزیابی کرد. مهندس غلامرضا پاکدل با تشریح نقش نفت در عمران و توسعه گچساران به تاریخچه فعالیت های نفتی در این منطقه اشاره کرد و افزود : در طول 80 سالی که از استخراج و تولید نفت در شهرستان گچساران می گذرد شاهد تحولات مختلفی بوده ایم. وی ادامه داد: ولی بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و بویژه در 10 سال اخیر ، نفت نقش مهم و تعیین کننده ای در تحولات اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی ، ورزشی و رفاهی شهرستان گچساران داشته است . وی با مقایسه میزان تولید نفت در سال های آغازین فعالیتها و امروز گفت : آمارها نشان می دهد که در سال های نخست این فعالیت ها ، روزانه تولیدی فراتر از شرایط فعلی داشته ایم و امروز میزان تولید بدلیل کاهش ذخایر زیرزمینی و افت فشار چاهها ، بطور طبیعیً کاهش پیدا کرده است . وی تصریح کرد : امروزه تولید نفت با زحمت فراون تولید می شود و کارکنان شرکت نفت با تمام قدرت در سنگر تولید مشغول انجام وظیفه هستند. وی با اشاره به تعداد کارخانه ها ، تأسیسات و خطوط لوله حوزه مدیریت شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: تأسیسات شرکت در سطح چهار استان کشور پراکنده است که فضایی به طول 400 کیلومتر و عرض 150 کیلومتر را شامل می شود. به گفته وی ، اغلب این تأسیسات در نقاط کوهستانی و صعب العبور واقع شده اند و برخی نقاط نظیر دره مرگ بسیار خطرآفرین است. وی افزود : تعداد 33 نفر از همکاران ما در جریان عملیات تولید ، علیرغم رعایت نکات ایمنی ، شهادت گونه جان خود را از دست داده اند و تعداد دیگری نیز در اثر استرس های ناشی از کار ، جان به جان آفرین تسلیم نموده اند و اینها همه نشان از صعوبت کار در این بخش دارد و لذا امکانات رفاهی فعلی که سالها قبل برای حداکثر 300 نفر طراحی شده ، اکنون برای جمعیت سه هزار نفری کارکنان رسمی کافی نیست . مهندس پاکدل گفت : انتظار ما از عموم مردم شریف و فهیم شهرستان و نیز مسئولین محترم این است که نگاهشان به این صنعت بزرگ یک نگاه ملی و بلکه فراملی باشد باید نگاه ما ملی باشد و فراملی فکر کنیم و منطقه ای عمل نماییم . وی با اشاره به سختی و صعوبت وحساسیت کار در صنعت نفت و میزان امکانات رفاهی آن گفت : اعتقاد دارم که کار دراین صنعت ، مدیریت خاص و از جان گذشتگی می خواهد. شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران یکی از شرکتهای تابعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت ملی نفت ایران است. مأموریت اصلی این شرکت تولید نفت، گاز و مایعات گازی و همچنین تزریق گاز بر اساس برنامه‎های مصوب ابلاغی بارعایت اصول صیانت از مخازن هیدروکربنی می‎باشد. با دوراندیشی‎ها و سرمایه‎گذاری انجام شده در حال حاضر مخازن گچساران و بی‎بی حکیمه که مهمترین مخازن شرکت را تشکیل می‎دهند با استفاده از مکانیزم تزریق گاز در واقع کاراترین روش افزایش بهره‎وری این گونه مخازن در دنیا شناخته شده مورد بهره‎برداری قرار می‎گیرند. این شرکت با تولید متوسط 750 هزار بشکه نفت در روز حدود 20 درصد کل نفت تولیدی کشور وظیفه مهمی را در صنعت نفت و اقتصاد ملی بعهده دارند. توان تولید روزانه این شرکت عبارت از 750 هزار بشکه نفت خام، 11 میلیون متر مکعب گاز همراه و 21 هزار بشکه نفتا می باشد. در حوزه تحت عمل این شرکت 360 حلقه چاه ، 10 واحد بهره برداری (حوزه نفتی) و 3373 کیلومتر خط انتقال لوله قرار دارد. اداره مرکزی این شرکت از حیث جغرافیائی در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده لیکن تاسیسات شرکت در چهار استان خوزستان ، بوشهر ، کهگیلویه و بویراحمد و فارس قراردارد و همین ویژگی موقعیت این شرکت را در بین سایر شرکتها از درجه اهمیت ویژه ای برخوردار کرده است.


 
 
نمایشگاه پاییزه عرضه کالا در گچساران برپا شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٢:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢۳
 

نمایشگاه پاییزه عرضه کالا و ملزومات مورد نیاز دانش آموزان در شهر گچساران برپا شد.

رییس اداره بازرگانی گچساران گفت: نمایشگاه پاییزه عرضه کالا تا 30 شهریور در شهرستان گچساران برپاست شهروندان می توانند با مراجعه به نمایشگاه کالاهای مورد نیاز خود را خرید کنند. رضا شریفی افزود: اداره بازرگانی شهرستان گچساران به منظور جلوگیری از افزایش بی رویه و غیر منطقی کالا مورد نظر اقدام به بر پایی این نمایشگاه با 140 غرفه کرده است. وی با اشاره به اینکه 20 درصد غرفه های این نمایشگاه از استانها همجوار است ، اظهار داشت: در این نمایشگاه لوازم تحریر مدرسه ، کیف و کشف، نوشت افزار، پوشاک مدراس و انواع مواد غذایی به نمایش گذاشته شده است.
شریفی برپایی این نمایشگاها را یکی از سیاست ها و وظایف مهم بازرگانی اعلام کرد و ابراز داشت: هر ساله در آستانه بازگشایی مدارس برای تنظیم بازار و تضمین کالا و ارقام مورد نیاز مردم در سطح بازار این نمایشگاه بر پاه می شود. هدف از برپایی این نمایشگاه را تقویت جریان عرضه کالا، ایجاد فضای رقابت، افزایش قدرت خرید و دسترسی آسان و بهتر مردم به کالا های مورد نظر خود با قیمت مناسب عنوان کرد.
شریفی تصریح کرد: در این نمایشگاه ارقام مورد نظر شهروندان با کیفیت بالا و با نرخ 20 درصد پایین تر از قیمت بازار عرضه می شود. وی، ساعت های برپایی این نمایشگاه را صبح ها از ساعت هشت و و نیم الی 12 و نیم و عصرها از ساعت 17 و نیم الی 22 و نیم اعلام کرد و افزود: این نمایشگاه در ضلع غربی بیمارستان شرکت نفت دایر شده است


 
 
گچساران قهرمان مسابقات تنیس روی میز نونهالان و نوجوانان کشور شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢۳
 

مسابقات تنیس روی میز نونهالان و نوجوانان باشگاههای کشور روز دوشنبه با قهرمانی تیم نفت و گاز کچساران به پایان رسید. به گزارش ایرنا ، در این مسابقات که به مدت سه روزه در مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک جریان داشت تیم پتروشیمی بندر امام دوم و تیم های غرب دانه کردستان و هیئت قم مشترکاً در مکان سوم جای گرفتند .
در بخش رقابتهای انفرادی رده سنی نونهالان ' متین حیدری از باشگاه تاب افزار مازندارن اول شد و ' مهدی ثابت ' از نفت و گاز گچساران در مکان دوم ایستاد و ' محمد رضا حنطه ' از هیات قم و ' محمد جواد باباجانیان ' از باشگاه تاب افزار مازندران به صورت مشترک سوم شدند. در رده سنی نوجوانان نیز ' حامد باشت باوی ' از باشگاه نفت و گاز گچساران اول شد و ' میلاد یعقوبی ' در مکان دوم ایستاد و ' محمدپارسا جنتی ' از کردستان و ' متین لطف اله نسبی ' از غرب دانه کردستان مشترکا سوم شدند. در این مسابقات 200 ورزشکار در قالب 24 تیم از 13 استان کشور در هشت گروه با هم رقابت کردند


 
 
رئیس اداره تربیت بدنی گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢٢
 
برخلاف مراکزاستانها، شهرستانها ازیک درصد اعتبار ورزشی ادارات محرومند .
رئیس اداره تربیت بدنی گچساران گفت: براساس بند ب ماده 17 مبنی بر تخصیص یک درصد از اعتبارات ادارات و نهادها به ورزش، این اعتبارات تنها درمراکز استانها جذب می شود.  اسماعیل پناهپوری   افزود: توسعه ورزش در شهرستانها درموارد فراوانی عامل رشد ورزش استانها و نهایت معرفی آنان به سطح ملی خواهدشد . وی ادامه داد: تخصیص یک درصد از اعتبارات از قوانین مصوب بودجه است که ادارات و نهادها می توانند در ورزش شهرستانها و استانها سرمایه گذاری کرده و رشته های ورزشی را زنده و پویا کنند. وی گفت: بی توجهی برخی مسوولان شهرستان گچساران دربهره گیری سهم اعتبارات خود ازمرکز استان موجب تسریع روند سیر نزولی در ورزش و تعطیلی تیم داری توسط هیات های ورزشی شده است.
پناهپوری افزود: باوجود چنین مشکلاتی هم اینک در شهرستان 140 هزارنفری نفتخیزگچساران ، 16 هزار ورزش کار در 36 رشته ویژه مردان و 25 رشته ویژه بانوان فعالیت دارند. وی گفت: شهرستان گچساران قلب ورزش استان کهگیلویه و بویر احمد است چون در سالن 1352 در رشته فوتبال قهرمان ایران بوده و تیم هندبال بانوان این شهرستان نیز در سال 1355عنوان نخست کشور را کسب کرده اند. وی افزود: اولین زمین چمن مصنوعی هاکی ایران در شهرستان گچساران به بهره برداری رسید و به زودی نیز نخستین سالن اختصاصی هاکی کشور نیز در این شهرستان به بهره برداری می رسد. وی بیان کرد: با همکاری فدراسیون و هیات هاکی استان برای برگزاری تورنمت بین المللی هاکی همزمان با بهره برداری نخستین سالن اختصاصی هاکی کشور در گچساران در حال پیگیری و رایزنی هستیم. رئیس اداره تربیت بدنی گچساران ، کمبود اعتبارات و امکانات را مهم ترین مشکل ورزش این شهرستان عنوان کرد و گفت: این اداره برای پیشبرد ورزش و توفیق بیشتر در بخش سخت و نرم افزاری ورزش گچساران نیاز به 10 میلیارد اعتبار به صورت سالانه دارد. وی افزود: ادارات و نهادهای مستقر در گچساران علاقمند به سرمایه گذاری و اسپانسری تیم های ورزشی ندارند و تنها با حمایت نفت و گاز گچساران تیم های این شهرستان در لیگ های مختلف حضور می یابند.

 
 
35 تعاونی برتر شهرستان گچساران تجلیل شدند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢٢
 

 

فرماندار شهرستان گچساران : یکی از مهمترین اهدافی که تعاونی ها باید به دنبال آن باشند ایجاد عدالت اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار ما سید اکبر علیزاده در مراسم تجلیل از تعاونی های برتر شهرستان افزود: تعاونی ها باید با برنامه ریزی صحیح و با ایجاد یک مدیریت صحیح و تجمیع اندیشه ها به دنبال اجرایی کردن اهداف اصلی تعاون باشند. وی امنیت اقتصادی برای تمامی اقشار جامعه و کم شدن فاصله طبقاتی را از دیگر اهداف تعاون عنوان کرد و اظهارداشت: با ایجاد و گسترش تعاونی در جامعه اقتصاد از انحصار گروهی خاص خارج می شود و به این ترتیب علاوه بر اینکه جامعه به سمت افزایش اشتغال نزدیک می شود ، تعاونی ها منبع ایجاد اشتغال نیز خواهند بود. علیزاده اظهار داشت: کمک به تآمین سرمایه و وسایل تولید برای نیروی کار و نیز تحکیم مبانی تعاون و مشارکت عمومی در سطح جامعه از دیگر اهدافی و برنامه هایی است که تعاونی ها باید به آن توجه ویژه داشته باشند. همچنین مدیر کل تعاون کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در توسعه و احیای سیاست های ابلاغی اصل 44 قانون اساسی و پیگیری جدی ریاست محترم جمهور بر قابلیت بخش تعاون نسبت به بخش دولتی و خصوصی برای رفع نابسامانی های اقتصادی با مشارکت و همکاری قشرهای مردمی سهم تعاون را تا پایان برنامه پنج ساله پنجم در اقتصاد کشور 25 درصد قرار داده است. لطف الله  جشن ساز افزود: با توجه به مصوبه اخیر دولت تعاونی های فراگیر در شهرستان ها فعال می شوند که 70 درصد اعضای این تعاونی ها از دهک های پایین جامعه هستند که در این زمینه تفاهم نامه هایی با ادارات کمیته امداد و بهزیستی و باقی ادارات مربوطه آماده شده است. وی اعطای تسهیلات به تعاونی های فراگیری که در سایت وزارت تعاون ثبت نام کنند را در صورت دارا بودن شرایط لازم تا سقف یک میلیارد ریال عنوان کرد و ابراز داشت: این تسهیلات با کارمزد 4 درصد و باز پرداخت 5 ساله اعطاء می شود. همچنین رئیس اداره تعاون شهرستان گچساران نیز گفت : پیگیری برای راه اندازی اداره تعاون شهرستان باشت ، راه اندازی اتاق تعاون ، راه اندازی تعاونی نمایشگاه های بین المللی و نیز راه اندازی بنیاد توسعه تعاون از جمله فعالیت های اداره تعاون شهرستان گچساران در سال 89 بوده است. سید اسلام حسینی نیک اظهار کرد: نامگذاری خیابان تعاون از ابتدای شهرداری تا انتهای چهار راه فرمانداری قدیم و افتتاح سه طرح تعاونی در هفته دولت به نمایندگی از 30 تعاونی تشکیل شده در سال جاری با اشتغالزایی بیش از 250 نفر و نیز روند رو به رشد پروژه عظیم مسکن مهر گچساران با پیشرفت 50 درصد در طول 9 ماه اخیر از دیگر اقدامات انجام شده در این اداره است. لازم به ذکر است که در پایان مراسم از 35 تعاونی برتر شهرستان گچساران با اهداء لوح سپاس و جوایزی تجلیل شد.

 

 


 
 
1200 واحد مسکونی روستایی در گچساران مقاوم سازی می شود
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢٢
 

رئیس بنیاد مسکن گچساران گفت: یک هزارو 200 واحد مسکونی روستایی تا پایان سالجاری در این شهرستان گچساران ساخته و مقاوم سازی می شود.

غلامرضا امیدوار در گچساران ،مبلغ تهسیلات اهدایی برای مقاوم سازی و ساخت واحد های مسکونی روستایی در شهرستان گچساران را 100 میلیون ریال با بازپرداخت ده ساله عنوان کرد. وی افزود: با مقاوم سازی ساختمانها می توان از بروز برخی خسارت احتمالی و غیره مترقبه جلوگیری کرد. وی اظهار داشت: نیاد مسکن شهرستان گچساران تاکنون هشت هزار 700 فقره سند روستایی برای مردم روستاها صادر کرده و هم اکنون از مجموع 232 روستا ی این شهرستان 44 روستا دارای سند مالکیت هستند . امیدوار عنوان کرد: در سالجاری برای اهالی 14 روستای شهرستان سند روستایی صادر می شود. وی، این روستاها را شامل سادات آباد لیشتر، انجیر سیاه،آبتوت، آبده گاه، چالموره، چم خون و آبرگو عنوان کرد و افزود: از این تعداد روستا تاکنون 210 نفر برای دریافت سند به اداره ثبت اسناد گچساران معرفی شده اند.
شهرستان گچساران با 140 هزار نفر جمعیت بیش از 220 روستای دارای سکنه دارد