اخبار گچساران

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٥
 

پست باید تا حد امکان از شیوه سنتی خارج شود

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار گچساران گفت: حیات و تداوم پستی در گرو ایجاد و انجام خدمات نوین متناسب با نیازهای جامعه خصوصاً شهروندان است. سید مرتضی سجاد پور در آئین تودیع و معارفه رؤسای اداره پست شهرستان گچساران افزود: پست به عنوان یکی از ارکان حیات سیاسی ، اداری ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی و عامل همبستگی ملی و میهنی و جهانی شناخته شده است و در برقراری ارتباطات و فعالیت های جوامع نقش زیربنایی دارد.وی با اشاره به قدمت تاریخی پست در کشور و اینکه جایگاه حقوقی پست در 70 سال گذشته تا کنون در سه مقطع دستخوش حوادث بوده است اظهار داشت: سازمان پست جمهوری اسلامی ایران با تغییر نام به وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات ، چارت سازمانی خود را متحول نموده و با توجه به پیشرفت تکنولوژی در جوامع ، این اداره نیز باید تا حد امکان از شیوه سنتی خارج شود.سجادپور یادآور شد: امروزه با وجود وسایل ارتباطی نوین مانند اینترنت و تلفن همراه همچنان شاهد استفاده از پست در جامعه هستیم و این بیانگر این است که هنوز پست جایگاه خود را نزد عموم حفظ کرده است.مقیمی مدیرکل پست استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، تحولی عظیم در صنعت پست ایران رخ داد و فعالیت های ارزنده ای در بخش های مختلف پست از جمله راه اندازی خدمات جدید پستی، ارتقای کمی و کیفی خدمات، حذف ساختار سنتی پست و اجرای مکانیزاسیون و اتوماسیون شبکه پستی صورت گرفت.وی اضافه کرد: مسوولان اداره پست باید با تلاش و جدیت بیشتری امور محوله را پیگیری نمایند و به گونه ای عمل کنند که اعتماد سازی صورت پذیرد.در پایان از این مراسم آقای دوستی نسب به عنوان سرپرست اداره پست شهرستان گچساران معرفی و از خدمات سید رضا موسوی رئیس قدیم  تقدیر بعمل آمد.

 


 
 
نقشه جدید کهگیلویه و بویراحمد رونمایی شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٥
 

نقشه جدید کهگیلویه و بویراحمد که در آن دو شهرستان تازه تاسیس باشت و چرام مشخص شده است رونمایی شد . مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد روز یکشنبه در نشستی با حضور خبرنگاران رسانه های استان به نمایش نقشه جدید سیاسی این استان پرداخت . وی در این نشست گفت : مردم این دو شهرستان طی چند دهه اخیر علاقه مند بودند در قالب شهرستان جداگانه ای در تقسیمات کشوری در نظر گرفته شوند که با تلاشها و رایزنی های مسوولان استانی در سال 89 این امر محقق شد . شکرالله امامی بیان کرد : شهرستان باشت ؛ دارای 2 بخش ، یک شهر ، 4 دهستان ، 122 روستا ، 22 هزار و 437 نفر جمعیت و به مرکزیت شهر باشت است . وی عنوان کرد : هشت هزار و 349 نفر در شهر باشت ، مرکز این شهرستان سکونت دارند و 14 هزار و 88 نفر نیز در روستاهای این شهرستان زندگی می کنند . امامی اظهار داشت : این شهرستان 144 روستا دارد که 20 روستای آن در حال حاضر بدون سکنه است . وی درباره شهرستان تازه تاسیس چرام نیز گفت : 36 هزار و 426 نفر در این شهرستان سکونت دارند که 12هزار و 76 نفر آن در شهر چرام و 24 هزار و 350 نفر نیز در روستاهای اطراف این شهر زندگی می کنند . امامی بیان کرد : 181 روستا در این شهرستان وجود دارد که 142 روستای آن دارای سکنه هستند . وی عنوان کرد : این شهرستان دارای دو بخش سرفاریاب به مرکزیت دهستان های زیلایی و خود دهستان سرفاریاب و همچنین بخش چرام که مرکب از شهر چرام و دهستان القچین است . امامی در باره شرایط کنونی تقسیمات سیاسی استان نیز گفت : در حال حاضر کهگیلویه و بویراحمد به هفت شهرستان ، 17 بخش ، 43 دهستان ، 16 شهر و یک هزار و 826 روستای دارای سکنه تقسیم می شود . وی عنوان کرد : بخش بوستان نیز همزمان با شهرستان شدن باشت در این منطقه تاسیس شده است . امامی در حاشیه این نشست نیز گفت : به احتمال زیاد نقشه استان در آینده باز تغییر خواهد کرد که این تغییر احتمالا در شهر شدن چند دهستان ، شهرستان شدن بعضی شهرها و احتمالا تغییر بخشی از مرزهای استان خواهد بود . وی افزود : مطالعات اولیه این تغییرات احتمالی صورت گرفته و در حوزه تقسیمات کشوری در حال بررسی است


 
 
باند سرقت خودرو در گچساران متلاشی شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٥
 

سرهنگ پاسدار قدرت اله بیعت اصل فرمانده انتظامی گچساران گفت: در پی دریافت گزارش های مردمی از وقوع سرقت خودر و لوازم داخل خودرو در محدوده گچساران این مسئله در دستور کار ماموران نیروی انتظامی شهرستان قرار گرفت.
ویافزود: چهار سارق حرفه ای عضو این باند پس از هماهنگی های لازم طی یک عملیات در محل اختفای خود دستگیر شدند. وی ابراز داشت: درباز جویی اولیه ، سارقان به سرقت 12 دستگاه خورو اعتراف کردند که از این تعداد شش مورد کشف و به مالباختگان تحویل داده شد. بیعت اصل، با اشاره به اینکه متهمان دستگیر شده از اعضای یکی از بزرگترین باندهای سرقت خورو و موتور سیکلت در جنوب کشور گفت: بعد از بازجویی ، سارقان به همراه پرونده به مراجع قضایی ارسال و همگی با قرار قانونی روانه زندان شدند


 
 
فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٤
 

متأسفانه شوراهای شهر و شهرداری ها توجه چندانی به خدمات رسانی شهری ندارند 

فرماندار شهرستان گچساران گفت: امنیت روحی و روانی ، یکی از مهمترین نیازهای شهروندان در جامعه است.

 سید اکبر علیزاده که در همایش شهرداران استان سخن می گفت ، افزود: چهره ظاهری شهر و نیز امکانات موجود جهت رفع نیازهای روزانه ، در برقراری امنیت روحی و روانی افراد جامعه نقش بسزایی دارند.وی اظهارداشت: سرعت گیر های غیر استاندارد ، پیاده روهای نامناسب ، ایستگاه های اتوبوس و تاکسی شلوغ و مسافرهای سرگردان ، جدول های ناتمام در شهرک ها ، زباله ها و نخاله های ساختمانی موجود در ورودی شهرها ، عدم هماهنگی لازم میان شهرداری و ادارات خدمات رسان و حفار و در نتیجه کنده کاری های همیشگی در خیابان های شهر از جمله مواردی است که متأسفانه شوراهای شهر و شهرداری ها به آن چندان توجهی ندارند و همیشه از سوی مردم مورد اعتراض واقع شده است.


 
 
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دوگنبدان:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٤
 
دوره‌های فنی و حرفه‌ای باید متناسب با بازار کار باشد .
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دوگنبدان گفت: در موقعیت کنونی دوره‌هایی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای باید متناسب با بازار کار و هماننگ باشند.علی صفدری در گفت‌وگو ی با بیان اینکه گروه‌های هدف آموزش فنی و حرفه‌ای، افراد جویای کار، فارغ التحصیلان و دانشجویان هستند، اظهار داشت: در موقعیت کنونی دوره‌هایی که در مراکز فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود بایستی با بازار کار متناسب و هماهنگ بوده ودر واقع کاربردی باشند. وی گفت: تلاش ما بر این است که در بازار کار از این گروه‌های هدف و در بخش صنعت و کارخانجات و در بخش خدمات دوره‌های مورد نیاز برگزار شود.
صفدری با بیان اینکه اگر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای جدی‌تر و با تبلیغات صحیح انجام گیرد می‌تواند گام موثری برای رفع معضل بیکاری باشد. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دوگنبدان با اشاره به اینکه یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌های بیکاری جوانان در این شهرستان نداشتن مهارت و تجربه است افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یک فرصت بیدار باش برای جوانان است که بتوانند معضل بیکاری خود را حل کنند که این امر نیازمند همکاری و همدلی مسئولان است. صفدری بایان اینکه با همدلی بیشتر می‌توان رسالت آموزش فنی و حرفه‌ای به جامعه معرفی کرد افزود: این امر از سوی اصحاب رسانه و کسانی که در حوزه‌های مختلف تاثیر گذار هستند امکان‌پذیر است. وی افزود: از دیگر سوی آموزش فنی و حرفه‌ای باید از تکنولوژی روز استفاده شود و تجهیزات و رشته‌های سنتی را کنار بگذارد و تلاش شود که دوره‌های آموزش را با نیاز بازار و کارخانجات و صنایع هماهنگ مرتبط باشد. وی با بیان این که آموزش فنی و حرفه‌ای باید از تکنولوژی روز در آموزش فنی و حرفه‌ای گچساران شکل گرفته است افزود: در سال‌جاری متناسب با نیاز بازار و در راستای صنعت و کسب مهارت جوانان جویای کار آموزش‌های صورت گیرد و در این زمینه نیز با تلاش همکاران در مرکز و پشتیبانی مدیرکل و معاونت ایشان توانستیم برای تعداد زیادی از کارگاه‌های مرکز تجهیزات خوبی خریداری شد. وی افزود: احداث مرکز آموزش پتروشیمی نفت و گاز مصوب شده که با توجه به موقعیت منطقه در داشتن ذخائر نفت و گاز این شهرستان از ضروریات است. صفدری در ادامه گفت: در المپیاد ملی مهارت کشور تنها مدال رنگی استان توسط کارآموز گچسارانی به دست آمد. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دوگنبدان در ادامه به عملکرد آموزشی مرکز برادران در دوگنبدان در 5 ماه اول سال 89 اشاره کرد و گفت: در 5 ماه اول سال 25 دوره آموزشی در رشته‌های مختلف در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گچساران برگزار شد. صفدری گفت: در این دوره 365 نفر شرکت کردند که در مجمعع 188 هزار و 979 نفر ساعت آموزش ارائه شد. وی افزود: در گروه شغلی آموزش در صنایع و بنگاه‌های اقتصادی 9 دوره با شرکت 171 نفر برگزار شد که در مجموع 19 هزار و 549 نفر ساعت آموزش ارائه شد. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دوگنبدان با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش دانشجویان در جوار دانشگاه گفت: در این زمینه 7 دوره با شرکت 195 نفر و در کل با 63 هزار و 348 نفر ساعت آموزش انجام گرفت.
وی افزود: در بخش آموزش در مرکز زندان نیز 8 دوره برگزار شد که 106 نفر شرکت داشتند و 32 هزار ساعت آموزش انجام شد. صفدری به آموزش در مرکز پادگان آموزشی نیز اشاره کرد و گفت: در این زمینه 3 دوره با حضور 88 نفر برگزار شد و در مجموع 41 هزار و 460 نفر ساعت آموزش ارائه شد. وی آموزش در مناطق روستایی را مهم دانست و افزود: در مناطق روستایی 4 دوره آموزشی برگزار شد که 62 نفر در این دوره‌های شرکت داشتند و 26 هزار و 290 نفر ساعت آموزش شکل گرفت. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دوگنبدان با اشاره به اینکه بخشی از آموزش مناطق روستایی توسط آموزشگاه‌های آزاد انجام گرفت گفت: این آموزش‌ها شامل 4 دوره که با شرکت 83 نفر و در مجموع 12 هزار و 984 نفر ساعت آموزش انجام شد. وی آموزش گروه‌های شاغلین در رشته‌های پایه و پیشرفته را 8 دوره اعلام کرد و گفت: 190 نفر دوره شرکت داشتند که 22 هزار و 255 نفر ساعت آموزش دیدند. صفدری در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع 68 دوره با یک هزار و 260 نفر دوره و 406 هزار و 867 نفر ساعت آموزش در 5 ماه اول سال در این مرکز انجام شد.

 
 
فرماندار گچساران: دشمنان با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مخالف هستند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢۱
 

فرماندار گچساران گفت: دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب به شدت با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مخالف هستند.  سید اکبر علیزاده چهارشنبه در نشست با معتمدان معین بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستانگچساران افزود: دشمنان از ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در ایران می ترسند و به خوبی می دانند که حفظ این روحیه و فرهنگ در بین جوانان دلیل اصلی ناکامی های آنان در براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است. وی بیان کرد: هر هفته یک کار فرهنگی مربوط به ایثارگران در شهرستان گچساران برگزار می شود که برای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت و صدور آن به سایر کشورها ضروری است که چنین برنامه هایی از نظر کمی و کیفی تقویت شود.
علیزاده ، با اشاره به بحث اشتغال نیروی انسانی در دستگاههای اجرایی ، اظهار داشت: در زمینه بکارگیری فرزندان شاهد در نهادهای دولتی این شهرستان تاکنون هیچگونه بی توجهی و کم کاری انجام نشده و بر همین اساس به ادارات دستور داده شده تا مجوز لازم برای استخدام فرزندان شاهد را دریافت و آنها را بکار گیرند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان گچساران نیز در این نشست ، گفت: بهره گیری از جامعه ایثارگری برای توسعه و تعمیق فرهنگ دینی و مذهبی ، نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت با استفاده از نظرات مشورتی و توان کارشناسی معتمدان معین و نمایندگان جامعه ایثارگری و رشد و توسعه منطقه ای و ملی از اهداف اصلی تشکیل این نشستها است. عادل شریعت پور افزود: جامعه ایثارگری دارای توانمندیهای بالقوه ای در زمینه های مختلف است که تشکیل این شورا و بکارگیری توان آنها زمینه را برای شکوفایی این استعدادها ، رفع مشکلات و خدمت رسانی مطلوب به آنها فراهم آورده است. پیگیری ساماندهی گلزار شهدای گچساران و روستاها و گلزار شهدای گمنام ، پیگیری مجوز استخدام فرزندان شاهد در دستگاههای اجرایی ، برگزاری همایش ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با حضور دهیاران ، برگزاری نشستهای معتمدان معین شهرستان به صورت ماهانه ، فعال شدن شبکه معتمدان معین دانشجویان ، برقراری بیمه تکمیلی در آموزش و پرورش و احداث باشگاه فرهنگی چندمنظوره از جمله مواردی بود که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت


 
 
برگزاری اولین همایش بزرگ رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در گچساران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٠
 

اولین همایش بزرگ رزمندگان هشت سال دفاع مقدس شهرستان گچساران در فضایی مملو از معنویت برگزار شد .

 دراین مراسم باشکوه که باحضور  رزمندگان افتخار آفرین هشت سال دفاع مقدس ،خانواده های معظم شهدا ، بسیجیان و فرمانده تیپ چهل هشت فتح استان سرهنگ امان الله گشتاسبی، فرماندار و اعضای شورای تأمین شهرستان گچساران ، مدیرعامل ، مدیران ، رؤسا و کارکنان ادارات مختلف شهرستان و کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در مجتمع ازادی این شرکت برگزار شد ، پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و نواخته شدن سرود مقدس جمهوری اسلامی ، ابتدا مهندس پاکدل ضمن خیرمقدم به حاضرین در مراسم ، خدمت به  رزمندگان وخانواده های معظم شهداء  را وظیفة همیشگی همه خادمین به نظام جمهوری اسلامی دانست .پس از سخنان مهندس پاکدل ، اقای مطلبی معاون سیاسی امنیتی استان نیز طی سخنانی ، ایمان را رمز اصلی پایداری و پایمردی رزمندگان و شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی دانست و افزود : آنچه باعث ماندگاری فرهنگ جهاد و شهادت و پایداری انقلاب شکوهمند اسلامی شده است ، نیروی ایمان و عمل به تکلیف الهی شهیدان والامقام و همرزمان آنان بود . سرهنگ امان الله گشتاسبی فرمانده تیپ 48 فتح استان سخنران بعدی این  همایش بود. وی گفت: استکبار جهانی با کمک سرویسهای جاسوسی ، همه نیروهای خود را برای ضربه زدن به نظامی اسلامی وارد میدان کرده است اما تا رزمندگان دلیری مثل شما داریم هیچ کاری نمی توانند انجام دهند.
گشتاسبی گفت: سیره و راه شهدای انقلاب اسلامی معادلات سیاسی و فرهنگی جهان را بر هم زده به طوری که به برکت خون شهدا اسلام در کشورهای جهان درحال رشد و پویایی است. گشتاسبی ادامه داد: امروز دشمنان به هر وسیله ای تلاش می کنند رکن اصلی نظام اسلامی یعنی ولایت فقیه را خدشه دار کنند چرا که ولایت فقیه جایگاه آنان را به خطر انداخته است.این مراسم با مداحی و مرثیه سرایی یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) و اجرای سرود ، نماهنگ وخطره گویی تعدادی از رزمندگان ادامه یافت که با استقبال شایان توجه حاضران مواجه شد .  همچنین به تعدادی از رزمندگان که بیشترین و کم سن سال ترین و باسوادترین سابقه حضور در جبهه را داشتند هدایایی به رسم یادبود اهدا گردیید، شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تعداد 1800 نفر رزمنده و 30 شهید دارد که تعداد زیادی از این عزیزان در سنگرهای تولید تأسیسات نفت و گاز درپی حملات هوایی ناجوانمردانه دشمن بعثی به درجه رفیع شهادت نایل آمده اند .درپایان این مراسم رزمندگان درضیافت ناهار شرکت نمودند .


 
 
شبکه های ماهواره ای و جنگ نرم
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٠
 

به دلیل نبود آمار دقیق و روشن،
نمی توان حجم استفاده از شبکه های ماهواره ای را در ایران تعیین کرد ولیکن با عنایت به شواهد و قراین موجود
می توان حدس زد که میزان بهره برداری از این شبکه ها در سال های اخیر افزایش محسوسی داشته است.
به لحاظ فنی در159  مدار تلویزیونی در کل جهان،203  ماهواره تلویزیونی فعال است که از این تعداد در80  مدار قالب دریافت در ایران، یکصد ماهواره تلویزیونی-یعنی نیمی از ماهواره های جهان-قرار دارد. این تعداد ماهواره ها، امکان تماشای حدود18000  شبکه تلویزیونی را در ایران فراهم می آورد.
با رسیورها و دیش های معمولی می توان تا نزدیک2000  کانال ماهواره ای را در ایران با کیفیت بالا دریافت کرد.  شبکه هایی که اکثر قریب به اتفاق  برنامه های آنها با سنت و فرهنگ ایرانی و اسلامی در تضادند و اثرات مخرب روحی و روانی بر مخاطبین ایرانی
می گذارند و یکی از مهمترین تاکتیک های غرب در جنگ نرم علیه ارزش های اسلامی و ایرانی است.
در بین شبکه های ماهواره ای که به سهولت در ایران قابل دریافت است، بیش از380  کانال خاص موسیقی وجود دارد که شبانه روز در حال پخش موسیقی، کلی‘، رقص، آهنگ های درخواستی و کنسرت هستند. عموم این برنامه ها آکنده از حرکات ضداخلاقی و اروتیکال است. در حالی که علا وه بر این شبکه  های اختصاصی موزیکال، حدود1200  شبکه هم در خلال برنامه های خود کلی‘ ها و شوهای موزیکال پخش می کنند.
در حوزه کودک و نوجوان بیش از250  کانال ماهواره ای قابل دریافت در ایران است ضمن آنکه بخش مهمی از برنامه های کانال های عمومی نیز به بخش برنامه های کودک و نوجوان اختصاص دارد. این شبکه ها علاوه بر پخش کارتون هایی که عموما در تضاد با مبانی اخلاقی ماست، به فرهنگ سازی ارزش های لیبرالی و اومانیستی غرب در ذهنیت اطفال ایرانی  می کند و آنان را شیفته زندگی آمریکایی و غربی می نماید. در حوزه مصرف زدگی و فرهنگ سازی پوشش و مد، حدود80  شبکه وجود دارد که اختصاص به نمایش مد ولباس دارد، لباس هایی که رسما تبلیغ فرهنگ عریانی است.
این شبکه ها، حتی تحت عنوان “میس بیکینی” به تبلیغ لباس زیر مردانه و زنانه می پردازند. بایستی بدانیم که تبلیغ پوشش غربی صرفا به این کانال ها منتهی نمی شود و سایر شبکه های ماهواره ای نیز در متن برنامه های خویش بدان اقدام می ورزند.
در کنار کانال های ماهواره ای فوق، حجم شبکه های اروتیک قابل توجه است. مروری بر موارد فوق که به اجمال اشاره شد نشان می دهد که امپریالیسم رسانه ای دنبال هویت زدایی از کشورهای غیر غربی و
بویژه اسلامی و تبلیغ و ترویج فرهنگ منحط غربی است. حجم انبوه و روزافزون این شبکه ها باعث رویگردانی مخاطبین از فرهنگ خودی و دل بستن به آموزه های بیگانه می شود. جالب است بدانیم که رژیم صهیونیستی با دو ماهواره رسمی2 وAmos 1 ،  214    شبکه شبانه روزی راه اندازی کرده و بدیهی است مهمترین هدف آن مبارزه با جهان اسلام و ارزش های اسلامی است.
در حوزه مسائل سیاسی در کنار هزاران شبکه ماهواره ای،32  شبکه فارسی زبان سیاسی، ضد فرهنگی، تجزیه طلب و برانداز، قوم گرا،
ضد دینی، فیلم و موسیقی فعالیت می کنند که هدف مشترک همه اینها القای ارزش های ضد اسلامی و ضد اسلامی به فرهنگ ایرانی و دستکاری در افکار عمومی ملت ایران است.
شبکه های فارسی زبان در راستای جذب مخاطب ضمن پخش
برنامه های ناسیونالیستی افراطی به ایجاد شکاف های قومی، ملی و دینی می زنند تا اقتدار ملی کشور را تضعیف و آن را در شرایطی از التهاب و اضطرار نگه دارند.
در انتخابات اخیر ریاست جمهوری شبکه های ماهواره ای با استفاده از انواع تاکتیک های خبر رسانی سعی در تاثیرگذاری در تصمیم ملت ایران داشتند. در این میان نقش برخی  شبکه ها از جمله
B.B.C Persian   ،VOA    ،   ƒ CNN  بارز تر بود. این شبکه ها که با CIA   و  MI6   ارتباط ارگانیک دارند با دستیازی به انواع تاکتیک های جنگ نرم در صدد القای وجود دروغ بزرگ تقلب در انتخابات و به تبع آن مشروعیت زدایی از نظام جمهوری اسلامی ایران بودند.
در کنار شبکه های فوق، کانالهای فارسی زبانی چون تلویزیون رنگارنگ، ملی، پارس، آپادانا، ایرانیان، کانال یک، آزادی، تپش، ایران، جام جم
 بین المللی،  امید ایران، IPN   و... که اغلب به گروهگ ها ضد انقلابی سلطنت طلب، کمونیست ها و... منتسب هستند به شایعه پراکنی علیه نظام اسلامی می پردازند.


 
 
نماینده مجلس:بیشترین کارشکنی ها در دولتهای نهم و دهم صورت گرفت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱٩
 

نماینده مردم شهرستانهای باشت و گچساران درمجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک بیشترین و شدیدترین کارشکنی ها و بی مهری ها در دولتهای نهم و دهم صورت گرفت.

 

 

سید قدرت الله حسینی افزود: این در حالی است که شخص رییس جمهور و دولت ایشان بیشترین تاکیدات را بر حفظ ارزشها ،مبانی و اصول اساسی انقلاب و آرمانهای امام (ره) داشته است. وی بیان کرد: حیرت آور آن است که همه این ظلم ها و سنگ اندازی در مقابل عملکرد دولت در کنار تبعیت ایشان از ولایت فقیه ، اصلاح ریشه ای مسایل اقتصادی ، مبارزه جدی با دنیای کفر و استکبار و شکستن حصارهای مدیریتی شکل گرفته و هنوز هم این مخالفتها و کارشکنی ها به انحاء گوناگون بر علیه دولت ادامه دارد. حسینی ابراز داشت: در کنار همه مخالفتها و بی مهری هایی که از سوی برخی منافقان و معاندان به نظام و انقلاب در داخل کشور و برعلیه دولت و شخص رییس جمهور انجام شده دشمنان خارجی نیز با حربه های مختلف سعی در کمرنگ کردن خدمات دولت و گسترش اختلافات عمیق بین مردم و مسوولان نظام را دارند. وی با بیان اینکه مخالفت و زیرسووال بردن اقدامات و خدمات ارزنده دولت و نظام جز کمک کردن به دشمن برای رسیدن به اهداف شوم خود چیز دیگری را در پی نخواهد داشت ، بر اطلاع رسانی و تبلیغات بیشتر خدمات و اقدامات شایسته دولت از طریق رسانه های گروهی جهت تنویر افکار عمومی تاکید کرد. حسینی اظهار داشت: امروزه همه ما به خصوص مدیران و مسوولان اجرایی باید از عملکرد دولتی که شجاعانه و بی منت مشغول خدمات رسانی ، محرومیت زدایی و برقراری عدالت اجتماعی در سطو ح مختلف مردمی است حمایت قاطع و بی دریغ داشته باشیم. وی ، به 75 سفر استانی هیات دولت و رییس جمهور به استانهای سراسر کشوراشاره کرد و اظهار داشت: بررسی ها نشان داده با توجه به شناخت و آگاهی که وزراء و مسوولان اجرایی از کمبودها و نارسایی های درون استانها پیدا کرده اند ، بیشترین گره گشایی و رفع مشکلات مردمی طی همین سفر ها انجام شده است.


 
 
باشت سرزمینی کهن به وسعت تاریخ
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱٧
 

در جنوب شرقی استان کهگیلویه و بویر احمد و در شمال شهرستان گچساران منطقه ای حاصلخیز و سرسبز با انبوه جنگلهایی از بلوط و با مردمانی اصیل و نجیب و پر تلاش و مقاوم به نام باشت باوی وجود دارد که چون نگینی در استان کهگیلویه و بویر احمد و جنوب کشور می درخشند . 

 از سمت یاسوج به طرف گچساران و در گذر از شهرستان ممسنی در استان فارس به منطقه ای می رسیم که دستهای آن پوشیده از مزارع گندم و جو و کلزا و صیفی جات بوده که آبیاری قطره ای و بارانی و اجرای طرحهای گلخانه ای و باغات مرکبات رنگ و جلوه ای خاص به آن داده است . منطقه باشت با جمعیتی بالغ بر 30 هزار نفر با وسعتی حدود 5/2981 کیلومتر مربع دارای قدمتی دیرینه در تاریخ استان کهگیلویه و بویر احمد می باشد که آثار تاریخی به جامانده از ادوار گذشته حاکی از قدمت و تاریخ کهن این مرز و بوم دارد . انوار درخشان خرد و اندیشه ، دانش و هنر ایران کهن در فضای سرسبز و زیبای منطقه باشت روشنایی و تفرجگاه پایدار و زیبایی را رقم زده که نگریستن و تماشای آن تاریخ و تمدن پرافتخار این منطقه را نمایان می کند. موقعیت آب و هوایی ، وجود منابع غنی آب زیرزمینی ، وجود دو رودخانه پر آب زهره و شاه بهرام از دو طرف این منطقه ، جنگلهای بلوط و دشتهای وسیع و حاصلخیز و کوهستانهای زیبا و سر به فلک کشیده این منطقه را به یکی از مناطق مستعد ، زیبا و منحصر به فرد در جنوب کشور تبدیل کرده است .وجود پایه ها و ستونهای سنگی و تخته سنگهای منقوش به دست آمده که شباهت زیادی با آثار تخت جمشید دارد مؤید این مطلب است که جاده شوش به تخت جمشید در مسیر این شهر کهن و باستانی قرار دارد .رشادتها و دلاوریها ، شجاعت ها و مقاومت های مردم منطقه مناسب در ادوار و تاریخ کهن این منطقه زبانزد خاص و عام است بطوری که در جریان هجوم وحشیانه اسکندر مقدونی به ایران با مقاومت دلیرمردان رشید این منطقه مواجه شده و آثار به جای مانده نیز گواه این رشادتها است . آثار تاریخی به جای مانده در منطقه باشت نشانگر قدمت دیرینه این منطقه است که آثار تاریخی چون دوگوردوپا ، سنگ فرش گردنه الله اکبر ، اشکفت شاه پیچاب ، پل برین (بریم) ، مجموعه خان احمد و ... از مهمترین آثار تاریخی به جا مانده در این منطقه کهن است .در کنار آثار تاریخی مناطق زیبا و دلپذیر باشت با چشم اندازهای دیدنی و شگفت آور مانند رودخانه سادات ، باغات روستای نیمدور ، شالی زارهای شاه بهرام ، آبشار گله شادگان ، چشمه سرآبیز ، چالموره زیبا تا دره باشت ، کوههای خامی ، الورز و کوه لار ، منطقه زیبای پیچاب و بی رهکون و سایر مناطق دیدنی این منطقه را به یک منطقه مستعد گردشگری در جنوب کشور تبدیل کرده است .وجود اماکن مذهبی و امامزاده های متنوع و بقاع متبرکه همچون امامزاده شاه زینعلی ، امامزاده سید محمد ، امامزاده فخر احمد ، امامزاده سلطان محمود شاه و سید شمس الدین و سایر بقاع متبرکه زیبایی معنوی خاصی به این منطقه داده و منطقه باشت به عنوان یک منطقه سیاحتی ـ زیارتی در جنوب کشور شناخته شده است .طبیعت محصور بین دو کوه خامی و لار و دو رودخانه شاه بهرام و رودخانه زهره با زیبایها و جذابیت های خدادادی و سرشار طبیعی بهترین مکان برای گردشگران و دوستداران به طبیعت است که با حضور در این مناطق از زیبایهای آن بهره مند شوند .دشتهای وسیع و خاکهای حاصلخیز باعث شده تا منطقه باشت به عنوان قطب کشاورزی استان معرفی بطوری که محصولات تولیدی کشاورزی و دامی آن مورد استفاده سایر نقاط استان قرار می گیرند.این منطقه نسبت به سایر نقاط استان از قدمت بیشتری برخوردار است بطوری که در سال 1312 اولین بخشداری استان کهگیلویه و بویر احمد در این منطقه تأسیس و زمانی باشت محور فعالیتهای اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و علمی و آموزشی استان کهگیلویه و بویر احمد بوده است .قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی شهرستانهای کهگیلویه به یاسوج و ممسنی در استان فارس و همچنین مسیر ترانزیتی فارس به خوزستان این منطقه را به یک منطقه استراتژیک و دارای اهمیت اقتصادی تبدیل کرده است .در کنار این همه پتانسیلها و استعدادهای خدادای و سرشار طبیعی عدم اجرای طرحهای اشتغالزا و مولد باعث شده تا مردم این منطقه از بیکاری و عواقب آن در امان نباشند و همین باعث مهاجرت مردم این منطقه به سایر شهرهای استان بویژه گچساران شده است . زمانی روستاهای این منطقه پر از جمعیت و 80 درصد جمعیت منطقه را در قبل از انقلاب روستاییان تشکیل می دارند اما با گسترش شهرنشینی هم اینک اکثر روستاها خالی از سکنه و شهرنشینی در این منطقه گسترش یافته است . اگر چه ظرف چند سال گذشته با توجه دولت ویژه در ایجاد مراکز آموزشی بویژه راه اندازی دانشگاه پیام نور ، دانشگاه آزا و استقرار ادارات در شهر باشت زمینه را برای کاهش مهاجرت و توسعه این منطقه فراهم کرد . اما می طلبد مسئولان با اختصاص امتیازات مناسب و اجرای طرحهای بزرگ در جهت رفع محرومیت از چهره این منطقه تلاش بیشتری کنند .مردم شهرستان بر این باورند که توجه دولت در تبدیل منطقه باشت به شهرستان در توسعه و پیشرفت اقتصادی منطقه و جلوگیری از مهاجرت به شهرستان مردم منطقه مؤثر است .آنها معتقدند در صورت تبدیل شدن باشت به شهرستان این منطقه از بن بست اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی خارج خواهد شد .نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت : تبدیل شدن بخش باشت به شهرستان در دست اقدام است و در آینده نزدیک این بخش به شهرستان تبدیل خواهد شد .سید قدرت اله حسینی افزود : بخش باشت استعداد و پتانسیل تبدیل شدن به شهرستان را  داراست و دولت با تبدیل شدن آن به شهرستان موافقت کرده است .وی با اشاره به عمق محرومیت منطقه باشت افزود : با تبدیل این بخش به شهرستان افق روشنی فرا روی مردم این منطقه خواهد بود .بخش باشت از توابع شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویر احمد است


 
 
دیدار فرماندار شهرستان گچساران با مدیران و سرپرستان هیئت فوتبال گچساران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱٤
 

فرماندار شهرستان گچساران : ورزش گچساران دارای استعدادهای فراوانی است که برای شکوفا شدن نیاز به حمایت مالی از سوی مسئولین دارد.

سید اکبر علیزاده در نشستی که با حضور معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ، شهردار ، رئیس تربیت بدنی و جمعی از مدیران ، سرپرستان ، داوران و اعضاء هیئت فوتبال شهرستان گچساران در محل تربیت بدنی گچساران برگزار گردید بیان داشت: ورزش فوتبال یکی از مهمترین و پرطرفدار ترین ورزش ها در دنیا است که باید به آن توجه خاصی شود. وی افزود: بهترین و اثرگذارترین کارهای فرهنگی و اجتماعی را می توان در ورزش و بخصوص در فوتبال اجرا کرد.علیزاده ابراز داشت: اهمیت و ثأثیر پذیری فوتبال در جوامع به گونه ای است که امروزه این ورزش جنبه فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی و نیز اجتماعی پیدا کرده است تا جایی که دولت ها و ملت ها از آن برای تبادل و حتی تحمیل تفکرات خود در همه عرصه ها استفاده می کنند.وی با اشاره به وجود پتانسیل ها و علاقمندان زیاد فوتبال در شهرستان گچساران تأکید کرد: مسئولین تربیت بدنی و هیئت فوتبال گچساران می بایست با جدیت بیشتری به دنبال حل مشکلات مالی این ورزش باشند تا هرساله فوتبال شهرستان گچساران را در پله های بالاتری از ترقی و پیشرفت ببینیم.رئیس هیئت فوتبال شهرستان گچساران نیز در این جلسه بیان داشت: ورزشکاران ، داوران و مسئولین ورزش شهرستان گچساران با کمترین هزینه های مالی به فعالیت مشغول هستند و این امر باعث گردیده است تا روز به روز از تعداد علاقمندان و حتی تماشاچیان ورزش فوتبال کاسته شود.عبدالکریم قاضی فر افزود: در حال حاضر 10 تیم فوتبال در رده های نوجوانان ، امید و بزرگسالان در لیگ های مختلف شهرستانی و استانی و کشوری فعالیت دارند که تیم امید شهرداری گچساران با تمرین سه ماهه توانست برای اولین بار در استان به لیگ یک کشور صعود کند که این نشان از استعدادهای درخشان در بین فوتبالیست های گچساران دارد.وی ابراز داشت: جایگاه ورزش فوتبال گچساران بالاتر از حد کنونی است اما متأسفانه بدلیل وجود مشکلات مالی فراوان برنامه هایی که برای ارتقاء سطح فوتبال شهرستان لازم است تاکنون اجرایی نشده است.قاضی فر با اشاره به اینکه مدیران و سرپرستان فوتبال گچساران با صرف هزینه های شخصی به اداره تیم های خود می پردازند ، عنوان داشت: کمبود هزینه های مالی در فوتبال گچساران به گونه ای است که حتی یکی از مربیان که شغل اصلی او بنایی است با کار کردن در خانه اعضای تیم خود هزینه های حضور آنان را برای ادامه بازی در تیم متقبل می شود.در این نشست مدیران و سرپرستان هیئت فوتبال گچساران ضمن گله مندی از مسئولین گذشته شهرستان که با دادن وعده های بی عمل ، کمترین توجه را به فوتبال شهرستان نداشتند ، کمبود امکانات ورزشی از قبیل توپ فوتبال ، وسایل کمک آموزشی لباس ورزشی ، سالن تمرین ، زمین چمن ، نبود سرویس بهداشتی ، نبود شیر آب شرب در مکان تمرین تیم ، ایجاد ساختمان هیئت فوتبال و تجهیزات اداری را از جمله مشکلات موجود در رابطه با ورزش فوتبال این شهرستان عنوان داشتند


 
 
فرمانده نیروی انتظامی گچساران گفت:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱۳
 
در سال‌ جاری؛
6529 نفر با پلیس110 گچساران تماس گرفتند .
قدرت‌اله بیعت‌اصل عملکرد نیروی انتظامی را در سال‌ جاری چشمگیر عنوان کرد و اظهار داشت: نیروی انتظامی این شهرستان طی یک‌سال گذشته فعالیت‌های ارزنده‌ای در مبارزه با مفاسد اجتماعی، دستگیری متهمان، کشف مواد مخدر انجام داده است.
فرمانده نیروی انتظامی گچساران گفت: نیروی انتظامی این شهرستان در زمینه برقراری امنیت در کشور مقام اول را کسب کرده است. وی بیان کرد: طی 6 ماه گذشته سال 89 نیروی انتظامی این شهرستان توانست 681 کیلو انواع مواد مخدر، یک هزار و 611 دستگاه ماهواره و 4 هزار دستگاه موتور سیکلت که برای شهروندان مزاحمت ایجاد می‌کردند توقیف کنند. وی با بیان اینکه در سال‌جاری 6 هزار و 529 نفر با پلیس 110 این شهرستان تماس گرفتند که از این میزان 5 هزار 923 تماس آن اجرایی شد گفت: نیروی انتظامی با همکاری مسئولان و اقشار مختلف مردم این شهرستان روز به روز در حال پیشرقت است و انتظار می‌رود مردم بیش از گذشته با این نیرو همکاری لازم را داشته باشند تا نیروی انتظامی در سریع‌ترین وقت ممکن برای امنیت شهر و مبارزه با ناهنجاری‌ها اقدام لازم را انجام دهد. فرمانده نیروی انتظامی گچساران در پایان تصریح کرد: نیروی انتظامی متعلق به همه اقشار مردم است و این نیرو از هیچ تلاشی برای برقراری نظم، امنیت و آرامش شهروندان که جزو وظیفه این نیرو است کوتاهی نخواهد کرد.

 
 
فرماندار شهرستان گچساران :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱۳
 
بی بی حکیمه خاتون ( س ) شناسنامه دینی و معنوی گچساران است
فرماندار شهرستان گچساران گفت : بی بی حکیمه خاتون ( س ) خواهر امام رضا ( ع ) شناسنامه دینی و معنوی و مایه برکت برای شهرستان گچساران است .سید اکبر علیزاده در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره ملی عکس رضوی که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویر احمد و جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان گچساران برگزار شد ، بیان داشت : با توجه به جایگاه و منزلت این بانوی قدیسه ضرورت دارد همه ادارات برای باشکوهتر برگزار شدن این جشنواره همکاری لازم را داشته باشند . وی افزود: برگزاری باشکوه این چنین جشنواره ای کار یک یا چند دستگاه خاص نیست و همه دستگاه ها و نهادها می بایست در این راه همت گمارند و اگر حتی هزینه زیادی هم متحمل شوند باید بدانند در راه شناخت هرچه بیشتر و بهتر اهل بیت(ع) و معرفی اهل بیت(ع) به دیگران قدم برداشته اند. وی با اشاره به نحوه تعامل ادارات در این جشنواره اظهار داشت : این جشنواره در سطح کشوری و در استان های مختلف برگزار می شود که هرچه پربارتر باشد علاوه بر اینکه به اهل بیت ( ع ) خدمت کرده ایم ، افتخاری برای شهرستان گچساران نیز رقم خورده است . حجت الاسلام عبدی پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این جلسه بیان داشت : وظیفه ما در قبال ائمه اطهار ،محبت و دوستی آنان است و اگر برای ائمه کاری انجام بدهیم در واقع برای اعتقادات و شناخت اهل بیت (ع) کار انجام داده ایم. وی بی بی حکیمه خاتون (س) را گنج مادی و معنوی این سرزمین دانست و ابراز داشت: اکنون این فرصت پیش امده تا بتوانیم در کنار جشنواره بین المللی رضوی این گنج مادی و معنوی را در سطح کشور و حتی بین المللی معرفی نماییم . جشنواره ملی عکس رضوی 17 مهرماه 89 در کنار حرم مطهر بیبی حکیمه خاتون در شهرستان گچساران برگزار می شود. حرم بی بی حکیمه خاتون در 80 کیلومتری جنوب شهرستان گچساران قرار دارد و سالانه افزون بر 500 هزار زایر از سراسر ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس آن را زیارت می کنند

 
 
نمایشگاه دستاوردهای نیروی انتظامی در گچساران گشایش یافت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱۱
 

بمناسبت هفته نیروی انتظامی ، نمایشگاه دستاوردهای ناجا در سالن وحدت شهرستان گچساران گشایش یافت.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد ، هدف از برپایی نمایشگاه را ارزیابی عملکرد نیروی انتظامی، تقویت ارتباط نیرو با مردم، آشنایی مردم با دستاوردهای نیروی انتظامی، افزایش تعامل مردم با نیروی انتظامی و آشنایی جوانان بخصوص دانش آموزان با آسیب های اجتماعی عنوان کرد.
سردار علیرضا عادلی، با اشاره به نقش مردم در موفقیت پلیس برای ایجاد آرامش و جلوگیری از آسیبهای اجتماعی ، افزود: در بسیاری از آسیب های اجتماعی جوانان بخصوص دانش آموزان در معرض خطر هستند.
وی اظهار داشت: برپایی این نمایشگاه فرصت مناسبی برای نیرو انتظامی است تا چالش ها را ارزیابی کرده و برای حل آنان راهکار ارایه دهد.
وی مهمترین چالش های استان کهگیلویه و بویراحمد را مواد مخدر، نزاع های دسته جمعی و اقلام ضد فرهنگی عنوان کرد و افزود: امسال برای اولین بار این نمایشگاه با رویکرد جدید در شهرستنان گچساران برپا شده است و با جمع اوری نظرات و پیشنهادات مردم در سالهای آینده این نمایشگاه متنوع تر برگزار خواهد شد.
فرمانده انتظامی گچساران نیز در این مراسم گفت: در این نمایشگاه 15 غرفه شامل بخش های یگان ویژه، معاونت وظیفه عمومی، فناوری و اطلاعات و ارتباطات، پلیس مبارزه با مواد مخدر، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، پلیس آگاهی و تشخیص هویت، نظارت حمایتی و پیش گیری، مشاور حقوقی، معاونت اجتماعی، عقیدتی سیاسی و امور ایثارگران برپا شده و در هر غرفه خدمات متعددی به بازدیدگان ارائه می شود.
سرهنگ پاسدار قدرت الله بیعت اصل بیان کرد: این نمایشگاه صبح ها از ساعت 8 ال 12 و عصر ها از ساعت 15 الی 20 برای بازدید علاقمندان باز است.


 
 
السلام علیک یا امام جعفر صادق (ع)
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱٠
 

مشخصات حضرت
  اسم : جعفر
  لقبها : صادق- مصدق - محقق - کاشف الحقایق - فاضل - طاهر - قائم - منجی - صابر
 کنیه : ابوعبدالله - ابواسماعیل - ابوموسی
  نام پدر : حضرت امام محمد باقر ( علیه السلام )
  نام مادر : فاطمه ( ام فروه ) دختر قاسم بن محمد بن ابی بکر
  زمان تولد : هفدهم ربیع الاول سال 83 هجری
  در روز جمعه یا دوشنبه ( بنا بر اختلاف ) در هنگام طلوع فجر مصادف با میلاد حضرت رسول . بعضی ولادت ایشان را روز سه شنبه هفتم رمضان و سال ولادت ایشان  را نیز برخی سال 80 هجری ذکر کرده اند . ( 1 )
  محل تولد : مدینه منوره
  عمر شریفش : 65 سال
  مدت امامت : 34 سال
  زمان رحلت ( شهادت ) : 25 شوال سال 148 هجری درباره زمان شهادت نیز گروهی ماه شوال و دسته ای دیگر 25 رجب را بیان کردند . ( 2 )
  قاتل : منصور دوانیقی بوسیله زهر
محل دفن : قبرستان بقیع
زنان معروف حضرت : حمیده دختر صاعد مغربی ، فاطمه دختر حسین بن علی بن الحسین بن علی بن أبی طالب( علیهم السلام )
فرزندان پسر : موسی ( علیه السلام ) - اسماعیل - عبدالله - افطح - اسحاق - محمد - عباس - علی
فرزندان دختر : ام فروه - فاطمه - اسما که اسماعیل ، عبدالله وام فروه مادرشان فاطمه دختر حسین بن علی بن حسین ( علیهما السلام )( نوه امام سجاد ) است . وامام موسی کاظم (علیه السلام) ، اسحاق و محمد که مادرشان حمیده خاتون می باشد . وعباس ، علی ، اسماء و فاطمه که هر یک از مادری به دنیا آمده اند .
نقش روی انگشتر حضرت : ما شاء الله لا قوة إلا بالله ، أستغفرالله .
اصحاب معروف امام صادق (علیه السلام) : ابان بن تغلب - اسحاق بن عمار- برید - صفوان بن مهران - ابوحمزه ثمالی – حریر بن عبدالله سجستانی زراره بن اعین شیبانی - عبدالله بن ابی یعفور-عمران بن عبدالله اشعری قمی .
روز زیارت ایشان : روزهای سه شنبه می باشد .
رخسار حضرت : بیشتر شمایل آن حضرت مثل پدرشان امام باقر (علیه السلام) بود . جز آنکه کمی لاغرتر و بلند تر بودند .
مردی میانه بالا ، سفید روی ، پیچیده موی و پیوسته صورتشان چون آفتاب می درخشید . در جوانی موهای سرشان سیاه و در پیری سفیدی موی سرشان بر وقار و هیبتشان افزوده بود . بینی اش کشیده و وسط آن اندکی برآمده بود وبر گونه راستش خال سیاه رنگی داشت .
ریش مبارک آن جناب نه زیاد پرپشت و نه زیاد کم پشت بود . دندانهایش درشت و سفید بود ومیان دو دندان
پیشین آن گرامی فاصله وجود داشت . بسیار لبخند می زد و چون نام پیامبر برده می شد رنگ از رخسارش تغییر می کرد .

گوشه ای از حیات امام صادق ( علیه السلام )

پدرش 26 ساله بود که او زاده شد . دوازده تا 15 سال بنابر اختلاف از عمر شریفش را درکنار جدش امام سجاد ( علیه السلام ) و نوزده سال را در کنار پدرش امام باقر ( علیه السلام ) گذراند .


 
 
دفاع مقدس از منظر مقام معظم رهبری
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٦
 
 

 

این جنگ [[]جنگ هشت ساله‏]، مظهر و تجلى همه‏ى روحیات خوب و سازنده‏‌اى است که یک ملت و یک کشور را مى‏تواند به تعالى حقیقى برساند.
* ما در جنگ نظامى توانستیم خودمان را پیروز کنیم؛ به کمک چه چیزى؟ به کمک باور و ایمان و اتّکاى به نفس و وحدت و امید به آینده و روشن‌بودن هدف‌ها و تکیه به نیروهاى ذاتى خویش و تکیه به اسلام.
*حماسه‏ى ملت ایران در دفاع مقدس، نمایش‌گر قله‏ى ظرفیت‌هاى انسانى مردم این سرزمین خدایى است.
* جنگ ایران و عراق یک جنگ معمولى نبود، جنگ دو ارتش یا دو کشور با هم نبود؛ جنگ یک کشور در مقابل عمده قواى نظامى و پشتیبانی‌هاى نظامى جهان بود. تمام قدرت نظامى و سیاسى امریکا پشت سرِ رژیم بعثى عراق ایستاد.
* این جنگ [[]جنگ هشت ساله‏] حقیقتاً یک گنجِ تمام‌نشدنى است.
* جنگ، حقیقتاً کوره‏اى بود که جوانان و بقیه مردم را آب‌دیده کرد.
* این جنگ هشت ساله و این دفاع مقدّس، از بزرگ‌ترین افتخارات ملت ایران بود.
*اگر ملت ایران هشت سال جنگ تحمیلى را نمى‏داشت، البته خیلى از ویرانی‌ها را، خیلى از فقدان‌ها را، خیلى از خسارت‌ها را نمى‏داشت؛ اما این اعتماد به نفس را هم نمى‏داشت؛ این قدرت علمى، نظامى و پیشرفت صنعتى را هم نمى‏داشت؛ این عزّتى را هم که در مقابل چشم جهانیان به دست آورده است، نمى‏داشت؛ این حالت یأس و ناامیدى از تسلّط بر این ملت هم در دل دشمنان بزرگ او به وجود نمى‏آمد.
* مقاومت بى‌نظیر مردم سلحشور ما در دفاع مقدس و دفع متجاوز در طول قریب به هشت سال، این ستم بزرگ را در رده ناموفق‌ترین تجربه‌ى استعمار در تاریخ معاصر ثبت نموده است.
* در همه مراحل این جنگ، چه در عملیات نظامى جبهه، چه در عملیات نظامى بیرون از جبهه، چه در برخورد با اسرا، چه در تبلیغات - در همه مراحل - ارزشها و اخلاق انسانى رعایت شد. کار بى‏اخلاق و کار ضدّ ارزش و ضدّ بشر، از این ملت ایران صادر نشد
* هفته‌ى جنگ هفته‌ى افتخار است، هفته‌ى مقدس است، در حقیقت جشن است، عید است و یک بزرگداشتى است] از روحیه‌ى مردم، ایثار مردم و مقاومت مقدس و دفاع مقدس مردم].
* حماسه‏ ملت ایران در دفاع مقدس، نمایش‌گر قله ظرفیت‌هاى انسانى مردم این سرزمین خدایى است
* فداکاری‌ها‌ى هشت سال دفاع مقدس‏ توانست یک نظام الهى و معنوى و متّکى بر تفکّر و اندیشه درست و برخاسته از ایمان را تحکیم کند.
* این تجربه‏ى درس‏آموزدفاع مقدس‏، سرمشق همیشگى ملت بزرگ ایران و الگوى موفقى در برابر چشم همه‏ى ملت‌هاى مسلمان است.
* این جنگ آن‏قدر حرف گفتنى دارد که اگر دهها سال هنرمندان ما و افراد خوش‌ذوق و با ابتکار بنشینند و در جزء جزء آن کار کنند، باز هم حرف‌هاى گفتنى خواهند داشت.
*ما جنگِ با این عظمت و پُر از حماسه و حقیقتاً پُر از جلوه‏هاى زیبا و بى‏نظیر داشته‏ایم؛ نسل جدید هم از آن خبر ندارد؛ باید این‌ها احیاء، بازیابى و بازسازى شود و در معرض دید قرار گیرد.
* جوهر انقلاب و ایمان در این میدان خطر، میدان جنگ 8 ساله خود را در اراده و عمل و قدرت مدیریّت انسانها نشان داد.
* جنگ تحمیلى هشت ساله ما، داستان عبرت‏آموز عجیبى است.
* جنگ هشت ساله، جنگ دو کشور و دو ارتش نبود؛ جنگِ یک ائتلاف نانوشته جهانى علیه ملتى که تصمیم داشتند حدّاکثر فشار ممکن را از لحاظ نظامى و اقتصادى و غیره بر او وارد بیاورند بود، تا از راهى که در پیش گرفته بود برگردد؛ ولى نتوانستند.
*شروع جنگ یعنى شروع افتخارات این ملت، شروع تهاجم دشمن یعنى شروع دفاع مقدس ما، شروع شعله‌ور شدن آتش خیانت استکبار یعنى شروع بروز شجاعت همه‌ى قشرهاى ملت براى ایستادگى در مقابل استکبار، پس این افتخار دارد.
* هفته‌ى جنگ در حقیقت هفته‌ى ایثار است، هفته‌ى فداکارى است، هفته‌اى است که در آن بزرگ‌ترین آزمایش فداکارانه‌ى ملت ما شکل گرفته است.
*روزهاى آخر شهریور و اول مهر ماه همه ساله یادآور یکى از تجربه‌هاى بزرگ و بسیار پرارزش تاریخ ملت ماست. من به جاى این‌که سالگرد آخر شهریور را سالگرد جنگ به حساب بیاورم، مایلم آن را سالگرد مقاومت دلیرانه‌ى مردممان که از روى کمال آگاهى و ایمان و شهامت انجام گرفته بنامم.
* تلاش خستگى‌ناپذیر 8 ساله، افتخارى است که امروز نیروهاى مسلح و ملت ما مى‌توانند آن را در سوابق درخشان خود جاى دهند.
*هفته دفاع مقدس یادآور حادثه‌اى عظیم و به بار نشستن نتایجى عظیم‌تر در سیر انقلاب ملت ماست و هیچ گاه از ذهن ملت محو نخواهد شد.