اخبار گچساران

فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۳٠
 
بسیج در چارچوب دسته و حزبی نمی‌گنجد
فرماندار گچساران گفت: بسیج متعلق به همه امت اسلامی بوده و بسیجیان تنها قشری هستند که افکار و عملکرد آنها در چارچوب هیچ یک از دسته‌ها و احزاب سیاسی نمی‌گنجد.سید اکبر علیزاده امروز در نشست هماهنگی هفته بسیج که با حضور روسای ادارات و نهادهای این شهرستان برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان 8 سال دفاع مقدس و به خصوص شهیدان بسیجی، اظهارداشت: مردمی و توده‌ای بودن بسیجیان از جمله خصوصیاتی است که کمتر در دیگر تشکیلات و احزاب سیاسی می‌توان دید.
وی گفت: شهیدان همیشه به عنوان نماد بسیجیان مخلص هستند چرا که هیچ کدام از احزاب و دسته‌های سیاسی نمی‌توانند شهیدان را از خود بدانند و وقتی نام یک شهید بر زبان جاری می‌شود، نمی توان آرم حزب و تشکیلاتی برای او در نظر گرفت.
علیزاده عنوان داشت: از دیگر خصوصیات قابل تحسین و انکار ناشدنی بسیجیان، ولایت مداری آن‌ها در عرصه‌های مختلف بوده که همه بسیجیان می‌بایست این اصل را به عنوان نردبانی برای رسیدن به ذات حق همواره مورد توجه قرار داده و آن را به عنوان چراغ روشنگری در پیش روی خود قرار دهند.
وی ضمن تاکید به همه روسای ادارات و نهادهای این شهرستان برای شرکت و همکاری فعال در هفته بسیج، ابراز داشت: لازم است مسئولان ادارات و نهادها، از کارکنان فعال بسیجی خود در این هفته تقدیر شایسته‌ای به‌عمل آورده و در برنامه‌های هفته بسیج که توسط سپاه ناحیه گچساران برگزار می‌شود، شرکت فعال داشته باشند.

 
 
نگرانی دشمن از وحدت اصولگرایان ترفندها و تدبیرها
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢٥
 

با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس نهم و همچنین قطعی شدن اینکه فتنه 88 دیگر به تاریخ پیوسته است، بحث ها و رایزنی ها درباره وحدت بیشتر اصولگرایان جانی تازه گرفته است.
در هفته های گذشته جلسات و رایزنی های فراوانی با موضوع ایجاد مبانی و ساز و کارهای جدید وحدت در میان طیف های گوناگون اصولگرایان برگزار شده و در مواردی به نتایج مهمی هم رسیده است. از جمله جمعی از سران گروه های اصولگرا دو هفته پیش به دعوت رئیس جمهور در دفتر وی حاضر شدند و به گفت وگو درباره وضعیت سیاسی کشور و برنامه ریزی برای تحرکات آینده پرداختند. پیش از این جلسه، جلسات دیگری نیز به همین منظور در جمع های درونی برخی از گروه های اصولگرا تشکیل شده بود که در برخی از مهم ترین این جمع ها با بازخوانی درس های فتنه 88، مبانی گفتمان انقلاب اسلامی حول مفهوم ولایت پذیری در حال تدوین مجدد و تبدیل شدن به یک برنامه عملیاتی است.
برخی از حاضران در جلسه اصولگرایان و رئیس جمهور به کیهان گفتند که این جلسه در فضایی بسیار صمیمی برگزار شده و نهایتاً در آن توافق شده است که تیمی به انتخاب جمع با تشکیل جلساتی به آسیب شناسی اصولگرایی پرداخته و دستور کارهایی برای جلسات بعدی فراهم آورند. علاوه بر این، در این جلسه دو نکته دیگر نیز مورد تاکید مجموعه حاضران قرار گرفته است. نخست اینکه برای اصولگرایان هیچ امری در شرایط فعلی مهم تر از مرزبندی جدی و صریح با جریان فتنه و فاصله گذاری شفاف با آنها نیست و هرگونه بحث درباره وحدت یا آشتی ملی به گونه ای که هدف نهایی یا ضمنی آن کمرنگ شدن مرزها با جریان فتنه گر یا گشودن راه هایی برای بازگشت بی هزینه آنها به جامعه سیاسی کشور باشد، بحث هایی کاملاً انحرافی و مردود است. نکته دوم هم این بوده است که حاضران عقیده داشته اند فرآیند فعالیت سیاسی اصولگرایان در دو سال گذشته باید مورد مطالعه جدی قرار بگیرد و خصوصاً مجال فعالیت از کسانی که در پوشش های مختلف و بدون احراز صلاحیت های لازم، می خواهند خود را به محور گفتمان بزرگ اصولگرایی تبدیل کنند یا نقش آفرینی افرادی که به سبب عدم مرزبندی با جریان فتنه هویت سیاسی اصولگرایانه آنها زیر سؤال است، گرفته شود.
در عین حال برخی از کارشناسان مطلع از فرایندهای درونی جریان اصولگرا که در عین حال رفتار و الگوی عمل جریان فتنه را نیز از نزدیک رصد می کنند عقیده دارند وحدت مستلزم نکات مهمی است که اگر به آنها بی توجهی شود، فرایند مبارک وحدت اصولگرایان دچار افت خواهد شد.
نخستین نکته که مورد تاکید مکرر رهبر معظم انقلاب هم قرار گرفته این است که آنچه کلیدی است و باید همه همت های اصولگرایانه صرف آن شود این است که موضوع وحدت از بحث وحدت احزاب و گروه های سیاسی فراتر برود و عمیق تر شدن وحدت در لایه های اجتماعی و پیوندهای قلبی میان آحاد مختلف مردم را مدنظر خود قرار دهد. کارشناسان عقیده دارند یکی از مهم ترین پروژه های دشمن در جریان فتنه 88 انتقال شکاف به محیط اجتماعی و رویارو قرار دادن مردم با یکدیگر با هدف ایجاد نوعی فروپاشی اجتماعی بوده است. این پروژه به این دلیل شکست خورد که عوامل وحدت بخش و انسجام آفرین در میان مردم ایران که هویت دینی و بیگانه ستیزی در راس آنهاست بسیار قدرتمندتر از روش های عملیات روانی دشمن بود. اکنون نیز اگر برخی به نام اصولگرایی سعی در شقه شقه کردن مردم و منحرف کردن حواس آنها از دشمن اصلی داشته باشند، مسیر را کاملاً برعکس رفته اند.
پروژه های جریان فتنه
بر اخلال در فرایند وحدت اصولگرایان
نکته دوم این است که با انتشار همین اخبار مختصر درباره جدی شدن فرایند وحدت اصولگرایان ، جریان فتنه که مدت هاست مرگ زودرس خود را پذیرفته دچار نگرانی های جدی شده و پروژه هایی را برای مخدوش ساختن این فرایند در نظر گرفته است. که بی توجهی به آنها می تواند کل پروژه وحدت را دچار مشکلات اساسی کند. اولین پروژه مدنظر فتنه گران این است وحدت اصولگرایان را نوعی وحدت علیه دولت جلوه بدهند و حال آنکه اکنون تمامی جناح ها و گروه های اصولگرا مصرانه عقیده دارند دولت اصولگرا و خدوم نهم بخش اصلی هر نوع فرایند وحدت درون اصولگرایان خواهد بود و با وجود تلاش های عده ای کم شمار درون دولت برای اختلاف افکنی میان رئیس جمهور و اصولگرایان، خود دکتر احمدی نژاد از ایده وحدت اصولگرایان پشتیبانی می کند. پروژه دوم نزدیک شدن برخی چهره های فتنه گر به اصولگرایان با هدف جلوگیری از پیوستن آنها به فرایند کلی وحدت اصولگرایان از طریق جدی کردن اختلاف سلیقه ها و دلخوری هاست.کیهان در آینده اطلاعات ریزتر و مصداقی تری از این پروژه را منتشر خواهد کرد.
پروژه سوم تلاش برای مخدوش کردن فرایند وحدت از طریق دروغ سازی و جعل خبر درباره حضور برخی از چهره های شناخته شده حامی فتنه در آن است که چند نمونه آن را در روزهای گذشته شاهد بوده ایم. و نهایتاً آخرین پروژه مدنظر جریان فتنه آن است که با استناد به برخی وقایع تاریخی مانند انتشار منشور برادری، حالا که بحث وحدت جدی شده، راهی برای بازگشت جریان وطن فروش و فتنه گر به عرصه فعالیت سیاسی باز کنند. از جمله برخی تحرکات جدید در این جریان تحت عنوان تدوین منشور بازگشت یا طرح بحث آشتی ملی با این هدف انجام شده است که البته هیچ کدام از آنها پیشرفت جدی نداشته است و عملاً این امکان وجود ندارد که پروژه وحدت اصولگرایان تبدیل به مجرایی برای بازگشت فتنه گران به نظام شود.کیهان این بحث را پی گیری خواهد کرد.

عسگراولادی: بین اضلاع اصولگرایان و دولت هیچ شکافی وجود ندارد
دبیرکل جبهه پیروان خط امام(ره) و رهبری، وحدت اصولگرایان را امری اجتناب ناپذیر دانست.

حبیب الله عسگراولادی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران با بیان این که ما اکنون در وسط معرکه نبرد نرم آمریکا علیه ملت ایران هستیم گفت: کشف ترفندهای دشمن و حضور به هنگام و توام با اخلاص و تدبیر آگاهانه شرط توفیق و رمز پیروزی جمهوری اسلامی ایران علیه توطئه های دشمنان نظام است.
دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با تاکید بر وجود وحدت میان اصولگرایان افزود: وحدت میان اصولگرایان امری اجتناب ناپذیر است و همچنین اصولگرایان به دلیل تولی به ولایت فقیه و تبری از فتنه گران به طور طبیعی در مسیر وحدت و همگرایی پیش می روند.
وی درباره شانتاژهای خبری مبنی بر شکاف میان اصولگرایان و دولت اظهار داشت: میان اصولگرایان و دولت هیچ شکافی وجود ندارد و دولت خود اکنون پرچم اصولگرایی را در دست دارد و همچنین اصولگرایان به ابتکار رئیس جمهور و طرح بحث های صمیمانه و گرم درخصوص افزایش کارآمدی نظام، خدمت بیشتر به مردم و بسط عدالت در جامعه، فضای مناسب اضلاع اصولگرایان را پر کرده است.


 
 
جشن شهرستان شدن باشت با حضور وزیر کشور برگزار شد.
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢۳
 

شنبه22/8/89 روزی بیاد ماندنی برای تمام باشتی ها بود روزی که آرزوی دیرینه باشتی ها با تلاش مسئولین دلسوز به واقعیت رسید و جشن شهرستان شدن باشت بر پا شد. جشن شهرستان شدن باشت امروز شنبه با حضور مصطفی محمدنجار وزیر کشور ، استاندار و معاونین

  نماینده مردم گچساران در مجلس و مسئولین شهرستان گچساران و محلی و با شرکت پرشور و گسترده اقشار مختلف مردم شهرستانبرگزار شد. شرکت کننده در این مراسم با برپایی جشن و سردادن شعارهایی از قبیل رییس جمهور محترم تشکر تشکر مراتب ارادت و سپاسگذاری خود را نسبت به مدیران خدمتگزار کشور در زمینه تحقق آرزوی دیرینه شان نشان دادند .این مراسم ابتدا با تلاواتی جند از کلام الله مجید اغاز و سپس سرود جمهوری اسلامی نواخته شد.

در ادامه سید قدرت الله حسینی نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس در این مراسم گفت :  77سال بود که تابلوی بخشداری باشت دست نخورده باقی مانده بود اما امروز بعد از گذشت بیش از هفت دهه آرزوی دیرینه مردم غیور و عشایر سرافراز این منطقه محقق شد.  وی ابراز داشت :   در طول زما ن طاغوت عشایر این منطقه  همیشه با رژیم پهلوی درگیر بودند اما از زمانی که نظام جمهوری اسلامی به پیروزی رسید تاکنون با وجود اینکه همه مسلح هستند یک تیر بر علیه نظام شلیک نکردند و در تمام انتخابات و همچنین شرکت در جبهه های حق علیه باطل مقام اول را کسب نمودند. وی گفت : هرچه که این استان و منطقه دارد به برکت استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و این مردم در همه حال قدرشناس اسلام، امام، نظام و رهبری هستند .

 مصطفی محمدنجار وزیر کشور در آیین افتتاح فرمانداری شهرستان باشت در استادیوم تختی این شهر هم گفت : این دولت از بدو شروع به کار تاکنون سعی بر آن داشته که شعار محوری حضرت امام را که همان عدالت‌محوری بوده به سرعت اجرایی کند.
وزیر کشور گفت: ایران امروز سراسر شور برای حرکت و پویش است چراکه این مردم همواره در صحنه‌ها حاضر بوده و در طول انقلاب دوشادوش و حتی پیشرو تر از مسوولان در راه توسعه و پیشرفت قدم برداشته‌اند.
وی گفت: دولت اصولگرا کمر همت بسته تا با کار شبانه‌روزی و خدمت‌رسانی بی‌منت در برپایی عدالت و پیاده‌سازی شعارهای امام و انقلاب در راه توسعه و پیشرفت ایران اسلامی قدم بردارد.

در این مراسم باشکوه استاندار کهگیلویه و بویراحمد با خوشامدگویی به وزیر کشور و هیئت همراه اظهار داشت: دولت و وزارت کشور برای انجام این کار مردم‌پسند بررسی‌های لازم را انجام داده و با کار کارشناسی این مهم با تصویب عدالت‌محور در اوایل سال 89 بعد از گذشت 77 سال انتظار مردم به واقعیت تبدیل کردند.  در این مراسم بعد از 77 سال بخش باشت در استان کهگیلویه و بویراحمد به شهرستان تبدیل و کلنگ فرمانداری آن توسط وزیر کشور به زمین زده شد.

وزیر کشور به کارهای بزرگ این دولت اشاره کرد و افزود: دولت از ابتدای شروع کار،‌ اقدامات بزرگی همچون پرداخت سهام عدالت، سه دور سفرهای استانی با مصوبات کارگشا، آسفالت تمامی راه‌های روستایی و کارهای بزرگ دیگری را انجام داده و اینک کشور به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل شده است.

 شهرستان باشت دارای دو بخش ، یک شهر ، چهار دهستان ، 122 روستا و 22 هزار و 437 نفر جمعیت به مرکزیت شهر باشت است. هشت هزار و 349 نفر در شهر باشت مرکز این شهرستان سکونت دارند و 14 هزار و 88 نفر نیز در روستاهای این شهرستان زندگی می کنند.
این شهرستان 144 روستا دارد که از این تعداد 20 روستا در حال حاضر بدون سکنه است.


 
 
جشن شهرستان شدن باشت شنبه هفته آینده برگزار می شود
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٧
 

بخشدار باشت گفت: جشن شهرستان شدن باشت روز شنبه هفته آینده با حضور وزیر کشور ، نماینده مردم استان در مجلس خبرگان ، نمایندگان مجلس ، مسوولان و مردم منطقه در ورزشگاه تختی باشت برگزار می شود. بخشدار باشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در گچساران افزود: مقدمات لازم برای برگزاری این جشن فراهم شده است.
علی اصغر قلی پور اظهار داشت: در حال حاضر 40 اداره، نهاد، نیروی انتظامی و بانک در شهر باشت مستقر شده است.
وی بیان کرد: استقرار برخی از ادارات در مراحل اولیه شهرستان شدن باشت ضروری است و انتظار می رود مسئولان استانی و شهرستانی برای توسعه این ادارات در این شهر همکاری لازم را داشته باشند.
وی افزود: بخشداری این بخش امادگی لازم برای همکاری با این ادارات را دارد زیرا با راه اندازی این ادارات مردم برای رفع مشکلات خود به دیگر شهرستانهای استان مراجعه نخواهند کرد.
وی اظهار داشت: با ارتقای بخش باشت به شهرستان ، قابلیت های منطقه بیش از پیش رشد کرده و شکوفا می کند.
قلی پور تاکید کرد که شهر باشت آمادگی کامل برای برگزار کردن این جشن بزرگ را دارد و مردم منطقه هم برای برگزاری این آیین بی تابی می کنند.
شهر باشت یکی از شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد است.
باشت که اخیرا به شهرستان ارتقا یافته است داری 137 روستا و دو دهستان اس


 
 
کشف 118 کیلو تریاک در گچساران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٧
 

ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان گچساران در بازرسی ازدو دستگاه خودرو 118کیلو مواد مخدر از نوع تریاک را کشف و ضبط کردند .

سرهنگ "بیعت اصل" فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گچساران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما اعلام داشت : ماموران در حین کنترل خودروهای عبوری به دودستگاه خودرو مشکوک و آنها را متوقف کردندو در بازرسی از دودستگاه 118کیلو مواد مخدر از نوع تریاک کشف و ضبط شد.

فرمانده نیروی انتظامی گچساران گفت : در نیمه سال 89 مقدار 815 کیلو مواد مخدر کشف و ضبط شده است

سرهنگ "بیعت اصل " با بیان اینکه در شش ماهه اول9 باند مواد مخدر تاکنون منهدم شدند خاطر نشان کرد :  تاکنون 36 قاچاقچی  به همراه 65 توزیع کننده مواد مخدر دستگیرو به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند


 
 
یاد شهیدان 13 آبان را پاس بداریم
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٢
 

روز 13 آبان یکی از روزهای به یاد ماندنی تاریخ ایران، روز ملی مبارزه با استکبار نامیده شده است ودر کنارمبارزه با آمریکا نام دانشجویان پیرو خط امام به ثبت رسیده است. این روز تاریخی یک حادثه بزرگ تاریخ ایران است که دارای پیام مهم و قابل توجهی می‌باشد ومردم ایران و جهان این روز عظیم و بزرگ را فراموش نخواهند کرد . آن روز دانشجویان پیرو خط امام به سمت سفارت آمریکا هجوم آوردند و تسخیرلانه جاسوسی آن‌قدرحائز اهمیت بود که حضرت امام خمینی (ره) از آن  به عنوان انقلاب دوم یاد کردند . این حرکت مهم نه حرکت دولتی بود و نه مورد حمایت نیروهای مسلح، بلکه یک  حرکت مستقل ومردمی بود. تسخیر سفارت آمریکا در آن موقع در تهران به خبری مهم و جهانی تبدیل شد . این حرکت به روشنی به همگان ثابت کرد که استکبار جهانی و در راس آن آمریکا هیچ تاثیری در روند انقلاب اسلامی ایران نداشته است. در 13 آبان سال 1357 حدود ده هزار دانش آموز ودانشجو واقشار مردم در محوطه دانشگاه تهران تجمع کردند و با سربازان حکومت شاه مواجه شدند و دانش آموزان ودانشجویانی که داخل محوطه دانشگاه بودند با تیراندازی  آنان به زمین افتادند و در خون خود غلتیدند این درگیری با ماموران نظامی تا شب ادامه داشت . حضرت امام به همین مناسبت از پاریس برای مردم ایران پیام فرستادند واعلام کردند : " مردم  قهرمان عزیز، صبور باشید که پیروزی نهایی با شماست و خدا با صبرکنندگان است ، ایران امروز جایگاه آزادگان است . من از این راه دور چشم امید به شما دوخته و صدای آزادیخواهی واستقلال طلبی شما را به گوش جهانیان می‌رسانم ".
حال ما مانده‌ایم با خاطرات آن روزها . پس بیاییم با تجدید میثاق هر ساله با واقعه‌ای که آن روزها با آن روبه رو بودیم یاد و خاطرات دانش آموزان ودانشجویان عزیز و شهید را همیشه وهرساله با بهترین مراسم پاس داریم و زنده نگه داریم.


 
 
یک خطر جدید فرهنگی
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٠
 

گسترش مراسمهای هالوین در کشورهای مشرق زمین و حتی برخی کشورهای مسلمان به طور طبیعی نگرانی های فرهنگی زیادی ایجاد می کند .در این میان برخی به غلط معتقدند که جذابیتهای این مراسم و مراسمهای مشابه آنها را صرفا در حد یک تفریح برای جوانان باقی می گذارد و حتی برخی آن را به لحاظ روانی مجرایی برای تخلیه هیجانات روحی می دانند!!!
در اینجا لازم است بعد فرهنگی موضوع پررنگ شود و بار دیگر بحث فرهنگ مهاجم مورد توجه قرار گیرد. برخی از افراد جامعه تصور می کنند که فرهنگ مهاجم خود را در کنار فرهنگ اصیل بر افکار عمومی و نسل جوان عرضه می نماید؛ اما حقیقت امر این است که فرهنگ مهاجم و فرهنگ اصیل با یکدیگر جمع پذیر نیستند. این خصلت
جمع ناپذیری میان فرهنگ ها موجب می شود تا فرهنگ مهاجم از ابتدا با هدف نابودی فرهنگ اصیل وارد جامعه شود. پس فرهنگ مهاجم به نسل جوان یک جامعه فرصت انتخاب و امکان تعقل در خصوص فرهنگ اصیل و غنی را نمی دهد بلکه با عقب مانده و غلط جلوه دادن فرهنگ غنی و اصیل سعی دارد خود را به عنوان جایگزین برای این فرهنگ در جامعه مطرح کند. از این روست که مقابله نکردن با فرهنگ مهاجم ضربه های سنگینی را بر بستر جامعه وارد می سازد. در اینجا حقیقتی وجود دارد که یادآ وری آن خالی از لطف نیست.اینکه مولدان فرهنگ مهاجم نسبت به اصالت ها، ریشه ها و بنیان ها و باورهایی که در میان یک ملت ریشه داشته و موجبات بیداری آنها را در مقابل بیگانه فراهم
می آورد بسیار بدبین و حساس بوده و سعی دارند باخشکاندن اصالت ها و ریشه ها زمینه را جهت مسخ انسان ها و شکل دادن به آنها در قالب هایی ایستا فراهم آورند.این ایستایی و سکون دقیقا همان چیزی است که غرب می خواهد. در حالت سکون فرد بیشترین ضربه پذیری فکری را دارد . این همان خواسته دشمنان فرهنگی اسلام است.
بدیهی است که فرهنگ غربی هیچ گاه خود را بر اساس واقعیاتش جلوه نمی دهد . ایالات متحده آمریکا و برخی کشورهای اروپایی سعی داشته اند فرهنگ مهاجم را به صورتی تزئین شده وارد زندگی و مناسبات روزمره سایر مردم دنیا نمایند. بدیهی است جامعه ای اسلامی که فرهنگ اسلامی و پویایی این دین مبین در زیرساخت ها و متن آن جاری
می باشد همواره از سوی فرهنگ مهاجم مورد هجمه قرار
می گیرد. این مسئله امری اجتناب ناپذیر است. به عبارت دیگر نمی توان وجود ضد فرهنگ مهاجم و کلیت آن را نادیده گرفت،بلکه باید با این تهاجم فرهنگی به مبارزه پرداخت. این مبارزه باید در سایه آگاه سازی افکار عمومی صورت گیرد.دوباره تاکید می کنیم تنها مقوله ای که سبب شناختن فرهنگ مهاجم غرب می شود تقویت آگاهی های فردی و جمعی در جامعه است.در سایه همین آگاهی است که فرهنگ مهاجم دیگر نمی تواند خود را برای مخاطبان و مخصوصا جوانان تزئین نماید .پس ناچارا با همان ماهیت پلید در مقابل چشمان بیدار افراد ظاهر می شود و مورد پذیرش نیز قرار نمی گیرد.از این حیث باید اصلی ترین راهبرد کشور ایجاد آگاهی فرهنگی در میان جوانان باشد.فرهنگ در معادلات هر جامعه ای نقش پایه و اساسی را دارد و اگر این پایه و اساس آسیب پذیر باشد دیگر ابعاد و ارکان نظیر ارکان اقتصادی نیز به صورت مستقیم ضربه می خورد.این قاعده در خصوص هالوین نیز صادق است .
در هر حال شناخت و تحلیل فرهنگ مهاجم در برهه فعلی یکی از ضروریات زندگی فردی و اجتماعی ما محسوب می شود.پس باید در برابر فرهنگ مهاجم غرب ایستادگی کامل نمود. فرهنگ مهاجم همواره در مقابل فرهنگ اصیل و مخصوصا فرهنگ اسلامی قرار دارد. اما پویایی فرهنگ اسلامی و آشنا نمودن نسل جوان با آن هرگونه تهاجم فرهنگی غرب در این زمینه را خنثی خواهد کرد.غرب در راستای تهاجم فرهنگی علیه کشورمان نهادهای آموزشی را نشانه گرفته است.غرب همچنان به توطئه های فرهنگی خود در محیطهای علمی و آموزشی ما ادامه می دهد.این
توطئه ها در راستای مقابله با فرهنگ اصیل ما طراحی شده است.افشای توطئه های فرهنگی غرب این امکان را به ما
می دهد تا این توطئه ها را شناخته و نسبت به دفع آنها از فضای علمی و فرهنگی کشور اقدام نماییم.در این خصوص لازم است فرهنگ مهاجم غربی به صورت دقیق مورد واکاوی قرار گیرد تا بتوان در ابعاد و جنبه های مختلف با آن به مبارزه پرداخت.


 
 
فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٠
 
250 هیئت مذهبی در گچساران فعالند

فرماندار گچساران گفت: 250 هیئت مذهبی فعال گچساران در طول سال و در مناسبت‌های مختلف مشغول به فعالیت هستند.پیش از ظهر امروز اکبر علیزاده در جلسه شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان گچساران اظهار داشت: در برپایی مراسم عزاداری ائمه اطهار نیازی به برنامه‌ریزی خاص نیست، چراکه مردم همیشه به صورت خودجوش این برنامه‌ها را بر پا کرده اما هیئت‌های مذهبی برای هرچه بهتر برگزار شدن آیین‌های مذهبی به پشتیبانی و تقویت مالی بیشتری نیاز دارند
علیزاده اجرای همیشگی برنامه‌های عزاداری ایام محرم و سایر مناسبت‌ها را در مدارس و دانشگاه‌ها امری ضروری دانست و ابراز داشت: در این راستا مدیران مدارس وظیفه دارند با برنامه‌ریزی و دعوت از روحانیون و کارشناسان، حوادث و وقایع مذهبی به خصوص حادثه عاشورا و شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفایش را برای دانش‌آموزان تبیین کرده تا نسل نوجوان و جوان‌ ما با تمامی ابعاد این حادثه‌ عظیم آشنایی پیدا کنند.
فرماندار گچساران تعداد هیئت‌های مذهبی این شهرستان را250 هیئت ذکر کرد و اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی در دو بخش خواهران و برادران در مناسبت‌های مختلف به‌ویژه در ایام محرم مشغول به فعالیت هستند.
مسئول شورای هیئت‌های مذهبی گچساران نیز اظهار داشت: تعداد 70 هیئت که از هیئت‌های شناخته شده این شهرستان بوده به حمایت مالی از سوی ادارات و نهاد‌ها نیاز دارند.
بررسی و تجدید نظر در نحوه انتخاب هیئت امنای مساجد، حضور مسئول شورای هیئت‌های مذهبی در جلسه شورای فرهنگ عمومی، تعیین اهداف و زوایای مختلف عاشورا توسط بانوان شاغل در ادارات و تغییر فضای شهر متناسب با ایام محرم از جمله مصوبات این جلسه بود


 
 
برگزاری پنجمین یادواره شهدای نفت و گاز گچساران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٠
 

پنجمین یادواره شهدای نفت و گاز شرکت بهره برداری نفت و گاز ، در فضایی مملو از معنویت برگزار شد . دراین مراسم باشکوه که باحضور خانواده های معظم شهدا ، ایثارگران، بسیجیان ، مدیرعامل ، مدیران ، رؤسا و کارکنان ادارات مختلف شهرستان و کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در حسینیه امام جعفر صادق (ع) برگزار شد ،

 پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و نواخته شدن سرود مقدس جمهوری اسلامی ، ابتدا مهندس پاکدل مدیر عامل شرکت نفت گچساران ضمن خیرمقدم به حاضرین در مراسم ، خدمت به خانواده های معظم شهداء و پاسداشت ارزشهای بجا مانده از خون شهدای عزیز و رهبری حکیمانه رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) را وظیفة همیشگی همه خادمین به نظام جمهوری اسلامی دانست .سپس حجه الاسلام حجتی از راویان وعضو گروه تجسس مناطق جنگی طی سخنانی ، ایمان را رمز اصلی پایداری و پایمردی رزمندگان و شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی دانست و افزود : آنچه باعث ماندگاری فرهنگ جهاد و شهادت و پایداری انقلاب شکوهمند اسلامی شده است ، نیروی ایمان و عمل به تکلیف الهی شهیدان والامقام و همرزمان آنان بود ..شایان ذکر است ، شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران درطول هشت سال دفاع مقدس ، 30 شهید تقدیم انقلاب اسلامی نموده که تعداد زیادی از این عزیزان در سنگرهای تولید تأسیسات نفت و گاز درپی حملات هوایی ناجوانمردانه دشمن بعثی به درجه رفیع شهادت نایل آمده اند .درپایان این مراسم به خانواده های محترم شهدا تندیسی به رسم یاد بود اهدا گردید .گفتنی است در حاشیه برگزاری این مراسم نمایشگاهی از تصاویر شهدای والامقام و نیز فضاهایی که یادآور سنگرهای رزمندگان اسلام بود ، به همت بسیج شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برپاشده بود


 
 
300میلیون یورو به پتروشیمی گچساران اختصاص یافت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٩
 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت : شورای اقتصاد کشور 300میلیون یورو برای تکمیل و راه اندازی پتروشیمی گچساران اختصاص داد . قوام نوذری یکشنبه در حاشیه بیست و چهارمین نشست ستاد پشتیبانی واحدهای تولیدی کشور در یاسوج افزود : برای تکمیل این پتروشیمی 300 میلیون یورو ارز نیاز است که شورای اقتصاد کشور مصوب کرد این میزان ارز ، از محل حساب ذخیره ارزی پرداخت شود . وی اظهار داشت : 75 میلیون یورو از این میزان ارز در سال 89 پرداخت می شود که با این کار بخش عظیمی از مشکلات مربوط به ساخت این پتروشیمی حل و فصل خواهد شد . نوذری بیان کرد: با تصویب این میزان ارز ، سرمایه گذاران این کارخانه از جمله شرکت ملی پتروشیمی ایران به طور جدی پیگیر تکمیل این پتروشیمی شده اند . وی عنوان کرد : 20 از سهام این شرکت به صورت سراسری پذیره نویسی می شود و همه هموطنان می توانند سهامدار این کارخانه شوند . نوذری تصریح کرد: با پیگیریهای صورت در ماه های اخیر و رایزنی های صورت گرفته با وزیر امور اقتصاد و دارایی ، وزیر صنابع و معادن و بانک مرکزی تخصیص این میزان ارز تصویب شده است . وی افزود : این مجتمع خوراک مجتمع های بروجن، بهدشت، ممسنی و کازرون را به میزان ??? هزار تن در روز تامین خواهد کرد.
کارشناسان ارزش افزوده مجتمع پتروشیمی گچساران را بیش از ?? درصد دانست سرمایه گذاری و خرید سهام این شرکت منافع اقتصادی مناسبی برای سرمایه گذاران خواهد داشت . احداث پتروشیمی در این شهرستان در راستای اقدامات دولت نهم در جهت محرومیت زدایی از مناطق توسعه نیافته است که برای 3 هزار و 500 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد می‌کند. به گفته نوذری این مجتمع پتروشیمی تأثیر بسیار زیادی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه و استان کهگیلویه و بویراحمد خواهد داشت. این مجتمع در زمینی به مساحت 150 هکتار در منطقه سربیشه شهرستان گچساران احداث می‌شود که می بایست تا سال 89 به بهره برداری می رسید. مجتمع پتروشیمی گچساران پس از بهره‌برداری، بیش از یک میلیون تن اتیلن و پرویان (c3t) تولید خواهد کرد که مواد اولیه بسیار از محصولات دیگر پتروشیمی هستند ضمن آنکه خوراک این مجتمع نیز یک میلیون و 300 هزار تن است و از حراج بید بلند تأمین می‌شود. میانگین تولید نفت خام در گچساران 748 هزار بشکه در روز است و همچنین مایعات گازی به میزان 60 هزار بشکه و تولید گاز گنبدی و همراه نفت معادل یک میلیارد و 469 میلیون فوت مکعب در روز از دیگر تولیدات نفتی در شهرستان گچساران است


 
 
مدیرعامل شرکت نفت گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۸
 

از سوزاندن 32میلیون متر مکعب گاز جلوگیری شد

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: با تکمیل توربوکمپرسور ردیف D 702C- فشار ضعیف شماره 3 گچساران ، از سوزانده شدن 32 میلیون متر مکعب گاز در روز جلوگیری شد. غلامرضا پاکدل در گفت و گو با ایرنا افزود: با پایان یافتن پروژه تکمیل توربوکمپرسور و تعویض سیستم کنترل ردیف D 702C- ایستگاه فشار ضعیف شماره 3 گچساران این پروژه مهم در مدار عملیات قرار گرفت . وی اظهار داشت: با اجرای این پروژه و راه اندازی این ردیف روزانه از سوزانده شدن 32 میلیون متر مکعب گاز جلوگیری می شود. مهندس پاکدل افزود : با اجرای این پروژه ، ادوات و تجهیزات توربوکمپرسور ایستگاه مزبور تکمیل و به عنوان ردیف یدک از آن استفاده خواهد شد . وی تصریح کرد : با راه اندازی این ردیف یدک ، بخشی از گازهای همراه نفت واحد بهره برداری شماره 4 گچساران جمع آوری و به ایستگاه تقویت فشار ضعیف شماره 3 انتقال داده خواهد شد و بدین ترتیب ضمن جلوگیری از آلودگی محیط زیست ، از سوزانده شدن این ثروت ارزشمند ملی ، جلوگیری بعمل خواهد آمد. مهندس پاکدل افزود : برای تکمیل این پروژه 16 میلیارد ریال هزینه شده است. شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با تولید روزانه حدود 750 هزار بشکه نفت و میلیون ها متر مکعب گاز نقش مهمی در اقتصاد ملی ایران دارد


 
 
یک مسوول در دانشگاه ازاد کشور:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۸
 

ضرورت ایجاد مرکز تحقیقات نفت در گچساران احساس می شود

رییس منطقه 16 دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به پتانسیل های دانشگاه آزاد واحد گچساران در تمام زمینه ها ،ایجاد یک مرکز تحقیقاتی در زمینه صنعت نفت در این دانشگاه ضروری است. دکتر سید جواد انگجی در دیدار با اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد گچساران افزود: دانشگاه آزاد گچساران از لحاظ تجعهیزات و امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی از سطح کیفی مطلوبی برخوردار است بطوری که دانشگاههای منطقه نیز از این امکانات استفاده می کنند.
وی اظهار داشت: تمامی پروژه های دانشگاه آزاد اسلامی بدون کمک دولت و هزینه نفت تحقق پیدا کرده و در سراسر جهان همچون نگینی می درخشد.
انگجی عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از لحاظ کمی به انتها نزدیک شده و از لحاظ کیفی با ارائه مقاله ISI ، مسابقات ربوکاپ، تربیت بدنی و فعالیت های فرهنگی از جمله اقامه نماز در سطح دانشگاههای کشور به مقام برتر رسیده است.
وی ابراز داشت: لازم است با تربیت اعضای هیأت علمی در مقطع دکتری زمینه جذب دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی را فراهم کنیم. .
ریئس دانشگاه آزاد واحد گچساران در این دیدار گزارشی از فعالیت های انجام شده در این واحد ارائه داد و اظهار داشت: و احد گچساران از نظر امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی از سطح کیفی بسیار مطلوبی برخوردار است .
علی بیژنی افزود: با اتمام طرح های عمرانی این واحد دانشگاهی گام ارزنده ای را در جهت شکوفایی برداشته است


 
 
تودیع ‌ومعارفه‌ مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه‌وبویراحمد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٥
 

مراسم تودیع و معارفه‌ی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد، که با حضور "ذوالفقاری"، مدیرکل امور استان‌ها و بازرسی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، با حاشیه‌های عجیب و قابل‌تاملی همراه بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام "سید اقبال راستگویی"، مشاور استاندار کهگیلویه و بویراحمد در امور روحانیت، در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، گفت: تودیع و معارفه یک یادآوری است که انسان به دنیا دل نبندد. مدیران باید به نحوی با ارباب رجوع و مردم برخورد و صحبت کنند که اگر بمیرند مردم برایشان بگریند و اگر از مردم جدا شدند مردم در فراغشان ناراحت و غمگین باشند.

وی اظهار داشت: فراغ آقای "مرادی"، مدیرکل قبلی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد برای برخی‌ها ناراحتی دارد اما امیدواریم با مدیریت جدید زمینه برای ارتقاء و رشد استان فراهم شود.

مدیرکل قبلی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: فرهنگ یک ترکیب پیچیده‌ای از علوم، فنون، دانش و معماری است که در چنین ترکیبی نظم و قانون شاخص جامعه‌ی بافرهنگ و متمدن است.

"ید‌الله مرادی"، با اشاره به اینکه عصر جمهوری اسلامی با هویت دینی و شاخصه اسلامی است، افزود: در جامعه فرهنگی و متمدن و برگرفته از اندیشه علوی، باید همه مدیران ما این سیر و سلوک را داشته باشند چرا که آنها می‌خواهند طرحی نو دراندازند.

وی اظهار داشت: تمدن ظرفیت بزرگی دارد که این ظرفیت مفاهیم انتقال و هویت‌ساز مخصوصی دارد.

مدیرکل قبلی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: زبان ریا، نفاق، دروغ، هتک حرمت و تهمت، زبان جامعه اسلامی نیست، بلکه شجاعت، ‌شهامت، عدالت، اصالت و اخلاق در جامعه دینی و اسلامی، اصل است.

مرادی تصریح کرد: در مراسم معارفه بنده در 23 ماه قبل که در چهارم آذر ماه 87 برگزار شد، شناسایی و معرفی استان، تعامل با سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان، ارتباط با اصحاب رسانه داخلی و خارجی و برگزاری تورهای گردشگری را، از برنامه‌های اصلی خود اعلام کردم که در این خصوص با توان و تلاش خود پیگیری و اقدام کرده‌ام.

وی ادامه داد: زمانی که توفیق خدمتگزاری در این سمت را پیدا کردم استان کهگیلویه و بویراحمد از اینکه کسی نمی‌دانست این استان کجاست و استان ما را با استان‌های دیگر اشتباه می‌گرفتند، رنج می‌برد!

مدیرکل قبلی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: این استان محروم نیست و با این کلمه می‌خواهند ما را گول بزنند و فریب دهند بلکه این استان، استانی ناشناخته است که در زمان رژیم پهلوی به عمد و در مقاطعی از سال‌های گذشته به دلایلی دچار عقب‌ماندگی شد.

مرادی بیان کرد: در زمینه تعامل با دستگاه‌های اجرایی خدا را شاکر هستم که با قاطعیت به حد مطلوب دست پیدا کردم و در رسانه‌ها و مطبوعات داخلی حضور داشته‌ام.

وی ابراز داشت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سطح استان در انزوا بود که در حال حاضر در هر تصمیم‌گیری در استان یکی از محورهاست.

مدیرکل قبلی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در دو سال اخیر با وجود رشد 50 درصدی بودجه‌های این سازمان، 100 درصد بودجه‌های استان جذب شده‌اند.

مرادی گفت: بیش‌از سه بار با آقای بقایی در مورد اینکه با بودجه استان تبعیض‌آمیز برخورد می‌شد، مجادله داشته‌ام.

وی افزود: مدیران ما باید از رییس‌جمهور برای سفر به استان‌ها الگو بگیرند و با این وضعیتی که می‌خواهند با این استان برخورد کنند، رشد و توسعه‌ای صورت نمی‌گیرد.

مدیرکل قبلی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: حتی یک نیرو و مستخدمی در سازمان میراث فرهنگی از این استان وجود ندارد اما از استان‌های دیگر نیروهای زیادی هستند که در تصمیم‌گیری‌ها موثرند.

به گزارش ایسنا، نماینده شهرستان گچساران در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: عظمت ایران اسلامی را باید در دو سفر اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و رییس‌جمهور به استان قم و کشور لبنان دید.

"سید قدرت‌الله حسینی‌پور" افزود: مدتی قبل استاندار به من گفت که سازمان میراث فرهنگی به من فشار آورده که باید آقای مرادی برداشته شود؛ و من به آقایان استاندار و ذوالفقاری(مدیرکل امور استان‌ها و بازرسی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری) عرض کردم که عملکرد آقای مرادی خیلی خوب است چرا باید برداشته شود؛ که در تماسی که با آقای ذوالفقاری داشتم گفتند می‌خواهیم از توان آقای مرادی در استان بزرگ‌تری استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: اگر می‌خواهید بچه‌های انقلاب را عزل کنید، باید مردانه عزل شوند، مسوولان مربوطه باید بدانند که آقای یدالله مرادی؛ جانباز، ولایی، انقلابی و از خانواده شهداست، پس به چه جرمی برداشته می‌شود و چرا این‌چنین با او برخورد می‌شود و چرا در این زمینه توضیحی نمی‌دهند؟ پس معلوم است که مساله‌ای در کار است.

نماینده شهرستان گچساران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجمع نمایندگان استان با برداشتن مدیرکل میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد از سوی آقای بقایی، موافق نبودند چراکه رتبه این استان در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری 72 و با این وجود مدیرکل جدید از استان همدان رتبه آن در زمینه میراث فرهنگی   32 بوده برای این استان معرفی شده است.

حسینی‌پور معتقد است: با این وضعیت مدیران استان هیچ‌کدام احساس امنیت نمی‌کنند و تاکی باید تحمل کنیم و شاهد باشیم که چنین مشکلاتی پیش بیاید؟

وی اظهار کرد: من و برخی افراد دیگر از نیروهای اصولگرای استان، در دور اول انتخابات، بر اساس نظر تشکیلاتی، با آقای لاریجانی بوده‌ایم و در دور دوم از آقای احمدی‌نژاد حمایت کرده‌ایم. اما همین آقای مرادی بزرگوار، از اول با آقای احمدی‌نژاد بوده‌اند.

نماینده شهرستان گچساران در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: من به عنوان یکی از نماینده‌های استان کهگیلویه و بویراحمد زیر بار این فشارها نخواهم رفت. چرا باید نیروهای استان که دارای توانمندی‌های زیادی هستند، عزل شوند؟ و این، ظلمی در حق نیروهای انقلابی و ولایی این استان است.

به گزارش ایسنا، همچنین "ذوالفقاری"، مدیرکل امور استان‌ها و بازرسی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با این کنایه که "از مهمان‌نوازی در این استان لذت می‌برم"، ابراز عقیده کرد: به خاطر همین مسایل و برخوردها برخی مسوولان به این استان نمی‌آیند!

وی اظهار داشت: مسایلی را که بین من، استاندار و مجمع نمایندگان استان گذشت، افشا نمی‌کنم و من بی‌پروا صحبت نمی‌کنم و احترام می‌گذارم؛ اما همین آقای بقایی که مورد انتقاد جناب آقای حسینی‌پور قرار گرفت، از بچه‌های انقلابی، ولایی و حامیان پر و پا قرص احمدی‌نژاد است.

وی اظهار داشت: در هر صورت جای مطرح شدن خیلی از مسایل در این جلسه نبود و مطالبی که جناب آقای حسینی‌پور فرمودند، به قرآن قسم می‌خورم که درست نبود و من اگر توهینی به کسی کردم عذر می‌خواهم.

به گزارش ایسنا، در ادامه، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: فعالیت‌های مختلف جناب آقای مرادی، مدیرکل قبلی گردشگری استان، باعث تحول در معرفی استان شد.

دکتر "علی حیدری" افزود: برای مدیر جدید آرزوی توفیق و سربلندی می‌کنم و انشاءالله موفق باشند و مجموعه استانداری به‌خصوص بنده و شخص استاندار بیشترین همکاری را با مدیرکل قبلی داشته‌ایم.

وی ابراز داشت: مجموعه استان با آقای مرادی مشکل و موردی نداشته و با تمام توان در سطح داخل و خارج کشور برای معرفی استان تلاش کرده است و همه این تلاش‌ها در راستای رشد و توسعه استان بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: هیچ چیز بهتر از صبر و حوصله نیست و بهتر است که صبر داشته باشیم چرا که با صبر کارها درست خواهد شد.

گفتنی است، در حالی که یدالله مرادی، مدیر‌کل قبلی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در حال صحبت کردن بود و انتقاداتی را نسبت به رییس سازمان میراث فرهنگی مطرح می‌کرد، ذوالفقاری، مدیرکل امور استان‌ها و بازرسی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به نشانه اعتراض و ناراحتی از این صحبت‌ها، جلسه معارفه را ترک کرد که با اعتراض و عکس‌العمل حاضران در جلسه، به خصوص نماینده شهرستان گچساران در مجلس شورای اسلامی، مواجه شد و برخی گفتند که "چرا جلسه را ترک می‌کنید، باید تحمل انتقاد را داشته باشید و بنشینید به آنها گوش دهید" که در نهایت با میانجی‌گری و پادرمیانی "راستگویی"، مشاور استاندار در امور روحانیت و "علی حیدری"، معاون عمرانی استاندار، ذوالفقاری به سالن برگشت و صحبت‌های مدیرکل قبلی میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، نیمه‌، رها و جو سالن متشنج شد.

در پایان صحبت‌های حسینی‌پور، نماینده گچساران در مجلس، عده‌ای با شعار "درود بر حسینی" از صحبت‌های وی حمایت کردند.

نماینده شهرستان گچساران بعد از اینکه پشت تریبون قرار گرفت و صحبت‌های خود را بیان کرد، در اعتراض به عزل مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، به همراه جمعی از حاضران در سالن، جلسه را ترک کرد.

یکی از روحانیون حاضر در جلسه در حین صحبت‌های ذوالفقاری، مدیرکل امور استان‌ها و بازرسی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به وی گفت: شما به مردم استان کهگیلویه و بویراحمد اهانت کرده‌ و گفته‌اید که این استان ناامن است و ما می‌ترسیم که به این استان بیاییم که باید در این خصوص پاسخگو باشید.

طبق روال سایر مراسم تودیع و معارفه، که از زحمات مدیر قبلی تقدیر و مدیر جدید معرفی می‌شود، در این جلسه چنین برنامه‌ای اجرا و مدیر جدید نیز معرفی نشد! در حالی که قرار بود "علیرضا ایزدی"، معاون اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان، به عنوان مدیر‌کل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد معرفی شود.

 


 
 
بیش از 95 درصد راه‌های روستایی گچساران آسفالت شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱
 

فرماندار گچساران گفت: دولت در زمینه آسفالت راه‌های روستایی این شهرستان کار بزرگی انجام داده به طوری که 95 درصد راهای روستای این شهرستان در حال حاضر آسفالته است. اکبر علیزاده  گفت: مسکن مهر گچساران که با 2هزار و‌500 واحد آپارتمانی و از سال 89 شروع به کار کرده بود هم اکنون با پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد ‌پیشرفت کاری خوبی‌ را طی می‌کند.
فرماندار گچساران در همین رابطه ابراز داشت: در حال حاضر سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوطه در حال آماده سازی و ساختن امکانات رفاهی از جمله مدارس، زمین ورزش و مسجد برای ساکنان این واحدهای مسکونی است.
علیزاده با اشاره به آماده سازی و بهره‌برداری از فرودگاه گچساران اظهار داشت: فرودگاه گچساران در حال حاضر آماده بهره‌برداری بوده که در این راستا به دنبال عقد قرار داد با شرکت‌های هواپیمایی هستیم.
وی در همین رابطه افزود: تا پیش از بستن قرار داد با شرکت های هواپیمایی، پروازهای فرودگاه به صورت چارتر خواهدبود.
فرماندار گچساران با اشاره به روند اجرای پروزه های مهم عمرانی این شهرستان گفت: بیمارستان 96 تخت خوابی این شهرستان با پیشرفت کاری 40 درصد در حال اماده سازی است که پیمانکار جدید کار خود را شروع کرده است.
علیزاده تعامل دستگاه های اداری و شرکت نفت گچساران را سازنده ارزیابی کرد و گفت: عزم جدی داریم که از امکانات شرکت نفت در پروِژهای شهری و جانبی به صورت بهینه استفاده کنیم.
فرماندار گچساران پروژه سد چم شیر را برای عمران و آبادانی این شهرستان مهم دانست و افزود: عملیات اجرایی ساخت این سد چندی پیش آغاز و تونل انحرافی آن در حال ساخت است


 
 
عملیات ساخت ایستگاه اتش نشانی شرکت نفت گچساران اغاز شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱
 

عملیات ساخت ایستگاه اتش نشانی و کنترل محیط شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران روز شنبه آغاز شد. ایرنا،مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: برای ساخت این ایستگاه ایستگاه ایمنی آتش نشانی و کنترل محیط افزون بر 12 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.
غلامرضا پاکدل افزود: این ایستگاه در کنار طرح توسعه و تکمیل فرودگاه گچساران و در زمینی به مساحت یک هکتار ساخته می شود.
پاکدل این پروژه را شامل ساختمان اداری، لوله پارکینگ، انبار مرکزی، تعمیر گاه، آبگیری اضطراری و اتاق نگهبان عنان کرد و افزود: همچنین در این پروژه پنج هزار متر مربع زمین برای محوطه سازی، هزارو 145 متر مربع زمین ورزشی و سه هزار متر مربع فضای سبز در نظر گرفته شده است