اخبار گچساران

آماده باش فرهنگی
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۳٠
 

 میدان‌داری اراذل و اوباش، مدتی است که جامعه را آزرده‌خاطر ساخته است و پی‌در‌پی اخبار تکان دهنده‌ای از فجایعی می‌رسد که هر کدام به تنهایی موجب تشویش افکار عمومی می‌شود و احساس ناامنی را گسترش می‌دهد.
در چنین شرایطی که زشتی موارد گزارش شده و تعدد هنجارشکنی‌ها، نگرانی پیدایش موجی از خشونت را در مردم پدید آورده است، طبعا جز برخوردهای قاطع نیروی انتظامی و دستگاه قضائی چاره کوتاه مدت دیگری نمی‌توان اندیشید اما آیا در دراز مدت هم می‌توان و باید صبر کرد تا خشونت‌طلبی و هنجارشکنی رواج یابد و آن گاه تعدادی از سردمداران این گونه اقدامات وحشیانه دستگیر و مجازات شوند؟!  آیا موارد اعمال خشونت، محدود به همین مواردی است که کشف و منعکس می‌شود یا موارد دیگری هم وجود دارد که افکار عمومی از آن بی‌خبر می‌ماند؟ آیا می‌توان این گونه تحلیل کرد که امواج مسموم و ارزش ستیز دشمن، سالهاست فرهنگ جامعه اسلامی را هدف خویش قرار داده است و پیامد این امواج مسموم، نوعی آلودگی فرهنگی است که هر از گاهی فجایعی به بار می‌آورد یا بهتر بگوییم برخی از فجایع آن آشکار می‌گردد؟
آیا واقع بینانه‌تر نیست اگر بپذیریم فرهنگ عمومی جامعه تحت تاثیر امواج ماهواره و دیگر رسانه‌های نظام سلطه جهانی، در خطر قرار گرفته و بلکه آسیب دیده است چندان که  سطح خشونت طلبی و هنجارشکنی، خصوصا در میان برخی جوانان، از استانداردهای مورد انتظار در فرهنگ ایرانی اسلامی، بسیار فراتر رفته است؟
اگر چنین است - که نگارنده بر این باور است- باید وضعیت آماده باش اخلاقی و فرهنگی اعلام کرد و تدابیری اساسی اندیشید و ریشه پیدایش ناهنجاریها را کشف کرد و خشکانید.
اگر چنین است همچنان که دستگاه قضائی و نیروی انتظامی مورد بازخواست قرار می‌گیرند و بلکه پیش از آنها،  باید از کلیه دستگاهها بخصوص دستگاههای فرهنگی و تربیتی نیز مواخذه کرد که برای حفظ سلامت فرهنگی و پیشگیری از ابتلای جامعه- خصوصا نوجوانان و جوانان به انواع آلودگیهای اخلاقی-  چه برنامه‌های مصون سازانه‌ای را به اجرا درآورده‌اند؟
در شرایط آماده باش فرهنگی، غفلت، سهل‌انگاری و خودرایی مدیران و مسئولان، مانع پیشگیری و درمان مسمومیت‌های فرهنگی جامعه می‌شود و به همین دلیل به هیچ وجه قابل تحمل نیست. چرا جامعه باید تاوان برخورد سلیقه‌ای بعضی مدیران با قانون ماهواره،‌ قانون حجاب و عفاف و دیگر ضوابط و قوانینی را بدهد که اجرای دقیق آنها می‌توانست و می‌تواند زمینه بروز بسیاری از ناهنجاریهای اخلاقی را کاهش دهد؟!
واقعیت این است که اینک مفاسد اخلاقی، ابعاد امنیتی یافته و تشکیل ستاد و قرارگاهی برای مبارزه با این مفاسد، به ضرورتی اجتناب‌ناپذیر مبدل شده است. در شرایط آماده باش، نمی‌توان پذیرفت که غالب وزارتخانه‌ها و دستگاهها از مسئولیت خویش در زمینه گسترش فرهنگ و اخلاق اسلامی تغافل ورزند و این قوانین معطل بماند و تمام مسئولیت‌ها، صرفا متوجه نیروی انتظامی شود که نوعا آخرین چاره و راهکارها در اختیارش می‌باشد.
سیطره سکولاریسم بر اندیشه مجریان و برنامه‌ریزان و رویکرد غیر دینی در مدیریت کشور، خطری جدی است که مسئولان را تهدید می‌کند و مقام معظم رهبری بارها برمسئولیت سنگین نظام اسلامی، در ارتباط با تقویت باورهای اعتقادی دینی مردم تاکید کرده‌اند و نسبت به سکوت و بی‌تفاوتی دولتمردان در این زمینه هشدار داده‌اند.
بر این اساس و با توجه به شرایط کنونی، ضروری است فراتر از توصیه اخلاقی به مدیران، عملکرد دستگاهها و نهادها در این عرصه مورد ارزیابی قرار گیرد.
امروز اگر امر به معروف ونهی از منکری باید انجام شود، بزرگترین امر به معروف و نهی از منکر، بازخواست از تمامی دستگاهها در ارتباط با برنامه‌ها و اقداماتشان برای مبارزه با مفاسد فرهنگی و اخلاقی می‌باشد.
چرا که تمامی مدیران در تمامی حوزه‌های  مدیریتی، علاوه بر تکلیف الهی، براساس قانون نیز مسئولیتی سنگین درباره گسترش فرهنگ و اخلاق اسلامی و برخورد با هنجارشکنی‌ها دارند، معلم در اندازه کلاس و مدیر در حوزه مدرسه و رئیس جمهور و رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه در گستره کشور و بالطبع هر چه حوزه مسئولیت گسترده‌تر باشد، بازخواست دنیوی و اخروی از آنان در قبال مظلومیت‌ها، فجایع و خون‌های به ناحق ریخته، سنگین‌تر خواهد بود.
غیرت دینی خدمتگزاران نظام اسلامی، ایجاب می‌کند که در میدان نبرد فرهنگی،‌مردم و خصوصا نوجوانان و جوانان آسیب‌پذیر جامعه را تنها نگذارند.


 
 
1226 راس دام در کشتارگاه شهرستان باشت ذبح و سلامت لاشه نظارت شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۳:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٩
 
1226 راس دام در کشتارگاه شهرستان باشت ذبح و سلامت لاشه نظارت شد.

معاون دامپزشکی شهرستان باشت گفت : در سه ماهه نخست سالجاری تعداد یک هزار و 226 راس دام سبک و سنگین در تنها کشتارگاه سنتی این شهرستان ذبح و نظارت سلامت لاشه ممهور به مهر دامپزشکی شده است . 'محمد علی کرمی فر ' روز چهارشنبه درگفت و گو ی افزود: این میزان دام سنگین و سبک در قالب (گوسفند، بز و گوساله)بوده است که با نظارت ماموران دامپزشکی شهرستان کشتار و در اختیار عاملان توزیع قرار گرفته است . وی،از کشتار دام در معابر و محل های غیر بهداشتی و دور نظارت ماموران دامپزشکی برخی از مناطق روستایی شهر ستان باشت ابراز تاسف کرد و به ساکنان مناطق روستایی و عشایری منطقه توصیه کرد: از خرید گوشت قرمز فاقد مهر دامپزشکی خودداری کنند. معاون دامپزشکی شهرستان باشت از واکسینه کردن بیش از 242 هزار راس دام سبک و سنگین شهرستان در سه ماهه نخست سالجاری در مقابل بیماری دامی خبر داد و گفت: این تعداد دام واکسن بیماری( شاربن،بروسلوز،تب برفکی) و دیگر بیماری های دامی واکسینه شدند .
کرمی فرد، از سم پاشی 73 هزار متر مربع مربع جایگاه دامی و گندزدایی حمام بیش از 25 هزار واحد دامی سبک از دیگر عملکرد دامپزشکی شهرستان نوپای باشت در فصل بهار امسال عنوان کرد .


 
 
برای نخستین بار در جنوب کشور؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۳:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٩
 
سیستم پزشکی از راه دور نفت گچساران افتتاح شد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از افتتاح سیستم پزشکی از راه دور بهداشت و درمان صنعت نفت این شهرستان به عنوان نخستین مرکز در جنوب کشور خبر داد.غلامرضا پاکدل امروز در آیین افتتاح سیستم پزشکی از راه دور بهداشت و درمان گچساران در گفت‌وگو ی در این شهرستان اظهار داشت: گچساران به‌عنوان نخستین شهر جنوب کشور در میان شرکت‌های زیر مجموعه سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت کشور، سیستم پزشکی از راه دور را افتتاح و راه‌اندازی کرده ‌است.
وی عنوان کرد: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران با دارا ‌بودن بیش از 7 هزار پرسنل و با بیش از 400 کیلومتر طول جغرافیایی مناطق عملیاتی و بهره‌برداری، بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین شرکت‌ بهره‌بردار نفت و گاز کشور است.
پاکدل افزود: تولید 25 درصد نفت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و تأمین بیش از یک سوم نفت کشور، گچساران را در ردیف شهرهایی قرار داده که باید به آن توجه خاص شود. وی راه‌اندازی سیستم پزشکی از راه دور در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران را از ضروریات این شرکت عنوان کرد و گفت: با راه‌اندازی این سیستم، کارکنان صنعت نفت گچساران در هر نقطه از محل کار و یا در خارج از محل کار با پزشک یا تیم پزشکی در یک مرکز بهداشتی و درمانی به‌صورت آنلاین ارتباط برقرار کرده و ویزیت و درمان می‌شوند. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت‌ و ‌گاز گچساران افزود: کارکنان صنعت نفت گچساران می‌توانند از طریق اینترنت و یا از طریق تیم پزشکی حاضر در منطقه و محل کار با تیم پزشکی مرکز درمانی در فاصله‌ای دورتر ارتباط برقرار کنند.
پاکدل بهبود مراقبت از بیمار، افزایش امکان دسترسی و مراقبت پزشکی برای نواحی دور، دسترسی بهتر به پزشکان برای مشاوره، در دسترس قرار دادن امکانات برای پزشکان برای هدایت معاینات خودکار، کاهش هزینه‌های مراقبت‌های پزشکی، ایجاد خدمات مراقبت پزشکی در سطح جغرافیایی وسیع شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، کاهش نقل و انتقال بیماران به مراکز درمانی را از جمله اهداف راه‌اندازی سیستم پزشکی از راه دور بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران عنوان کرد.
وی صرفه‌جویی در وقت، صرفه اقتصادی، سرعت و دقت در تشخیص، سلامت از راه دور و برقراری عدالت در سلامت را از جمله مزایای سیستم پزشکی از راه دور در مراکز بهداشتی و درمانی صنعت نفت گچساران دانست.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران ابراز داشت: از جمله اهداف پزشک از راه دور این سیستم شامل مشاوره از راه دور، آموزش الکترونیکی پایش از راه دور، جراحی از راه دور، درمان امراض پوستی از راه دور، آسیب‌شناسی از راه دور و درمان اختلالات شناختی از راه دور است. پاکدل بیان داشت: با راه‌اندازی این سیستم، بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران می‌تواند از طریق ویدئو کنفرانس با تمامی مراکز پزشکی ارتباط برقرار کند.


 
 
رئیس جمعیت هلال ‌احمر گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۳:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢۸
 
نهضت پیشاهنگی، سازنده مدیران لایق آینده است

رئیس جمعیت هلال‌احمر گچساران با بیان اهداف تربیتی نهضت پیشاهنگی گفت: نهضت پیشاهنگی سازنده مدیران لایق آینده است.سید ابوالفتح بهنامیان پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح نهضت پیشاهنگان جمعیت هلال‌احمر این شهرستان بیان داشت: سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گچساران در حوزه خدمت‌رسانی و ارتقای مهارت‌های امداد‌رسانی و اجتماعی اعضای خود فعالیت دارد.
این مسئول ابراز داشت: نهضت پیشاهنگی فعالیتی است برای تربیت و توانمندسازی مدیران آینده کشور و این استان و خیزشی عمومی برای فتح قله‌های بالندگی با بهره‌گیری از مسیر مقدس و پرجاذبه امدادگری و خدمت‌رسانی به هم‌نوعان است.
رئیس جمعیت هلال‌احمر گچساران تصریح کرد: مهم‌ترین منبع الگوهای تربیتی نهضت پیشاهنگان کتاب خدا و عترت پیامبر اکرم (ص) بوده که روح اخلاق و مهرورزی را در وجود جوانان زنده و احیا می‌کند.
این مسئول، چشم‌انداز این نهضت را روشن و امیدوار کننده دانست و افزود: انتظار می‌رود که با به کار بستن اهداف این طرح در میدان عمل، گامی اساسی برای تربیت جوانان و نوجوانان این شهرستان برداشته شود.
بهنامیان خاطرنشان کرد: این اعضا به‌صورت داوطلبانه برای انجام مأموریت‌های امدادی، عام‌المنفعه و بشر دوستانه به خیل داوطلبان میلیونی این نهاد خیریه و کمک‌رسان به محرومان و نیازمندان پیوسته‌اند.
وی توسعه مشارکت‌ جوانان در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های مربوط به خود، تربیت و آموزش جوانان برای انجام فعالیت‌های امدادی و عام‌المنفعه را از اولویت‌های مهم هلال‌احمر گچساران عنوان کرد.
بهنامیان نهضت پیشاهنگان جمعیت هلال‌احمر را یک رویکرد جدید تمرکز بر اصول کار تشکیلاتی با هدف ارتقای مهارت‌های مورد نیاز کارگروهی و بهره‌مندی از راهکارهای تربیتی حماسی عنوان کرد.
رئیس جمعیت هلال‌احمر گچساران تصریح کرد: بدنه این سازمان که خود از جوانان خوش‌فکر، پرتلاش، ولایت‌مدار و دل‌آگاه شکل گرفته، با تمام وجود خصوصیات، نیازها و خواسته‌های نوجوانان و جوانان را درک کرده و بر آن آگاهی دارد.
وی اساسی‌ترین هدف در این نهضت پیشاهنگی را شکل‌ دادن هویت و روحیه پیشاهنگی در وجود اعضای نهضت عنوان کرد و این نهضت را یکی از بهترین روش‌ها و مکاتب تربیتی دانست.
در این مراسم، آئین افتتاح نهضت پیشاهنگی هلال‌احمر گچساران با همکاری حوزه مشاوران جوان فرمانداری گچساران برگزار شد.


 
 
رئیس تبلیغات اسلامی گچساران خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۳:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢۸
 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گچساران از برگزاری گفتمان‌های دینی در موضوعات مختلف و در ارتباط با عرفان‌های انحرافی در این شهرستان خبر داد.حجت‌الاسلام سیدعبدالرحیم ملکوتی‌اصل امروز در گفت‌و‌گو ی در گچساران اظهار داشت: گفتمان‌های دینی در راستای ارتقای بصیرت جوانان و خنثی کردن تهاجم فرهنگی غرب و دشمنان نظام جمهوری اسلامی و مقابله و بیداری جوانان در برابر اهداف طراحان جنگ نرم برگزار می‌شود.
وی جنگ نرم، آسیب‌شناسی فرهنگ دینی، نحله‌های فکری و عرفان‌های انحرافی، حجاب و عفاف، جوانان و نماز را از جمله موضوعات این گفتمان عنوان کرد.
ملکوتی آشنایی با آسیب‌های اجتماعی، نقش ائمه در تعلیم و تربیت، آسیب‌شناسی فرهنگ دینی، زن و خانواده، جهاد اقتصادی را از دیگر موضوعات در نظر گرفته ‌شده برای گفتمان دینی در سال 90 برشمرد.
وی ادامه داد: برگزاری گفتمان‌های دینی و همایشی در سطح مدارس گچساران زمینه رشد و شکوفایی فکری و اخلاقی بیش از پیش جوانان و نوجوانان این شهرستان را فراهم می‌کند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گچساران با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام ‌شده برای برگزاری بیش از 110 گفتمان دینی در سال 90 در گچساران خاطرنشان کرد: با برگزاری این گفتمان‌ها، سئوالات و شبهات دینی جوانان توسط کارشناسان مربوطه پاسخ داده می‌شود.
ملکوتی بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران با محوریت روحانیت و مساجد اتفاق افتاده و نیاز است روحانیون در نماز جماعت، پیوند و ارتباط خود را با جوانان و نوجوانان بیشتر کرده و در مساجد به تبلیغ چهره به چهره دین بپردازند.
وی حضور بیش از پیش روحانیون در مساجد، مدارس و دانشگاه‌ها را ضروری دانست و از روحانیون خواست تا با مجهز کردن خود به علم روز در مدارس و مساجد حضور یافته و اندوخته‌های خود را با برگزاری نشست‌ها و گفتمان‌های دینی به دانش‌آموزان و نسل جوان القا کنند.
ملکوتی با اشاره به اهمیت برگزاری این گفتمان‌ها تصریح کرد: برگزاری گفتمان‌های دینی در بین جوانان در مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد با موضوع‌های مختلف می‌تواند نقش به‌سزایی در ارتقای باورهای دینی و خودباوری داشته باشد.
وی با اشاره به نقش مهم زبان سخنران در انتقال مفاهیم، برقراری ارتباطات چهره به چهره برای انسان‌ها را مهم و این روش را برای رساندن پیام، حداکثر کارایی عنوان کرد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گچساران برگزاری گفتمان‌های دینی را یکی از راه‌های مهم حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی دانست و گفت: دشمنان با همه وجود برای ضربه‌زدن به ارزش‌های اسلامی تلاش می‌کنند و تلاش برای حفظ این ارزش‌ها وظیفه و تکلیف است.
ملکوتی با اشاره به جنگ نرم دشمن علیه ایران ابراز داشت: جنگ نرم، هیجان‌ساز، جاذبه‌دار، تردیدآفرین، نمادساز و دلسرد کننده بوده و دشمن به تمام جوانب فعالیت‌های اثربخشی که برای مقابله با آثار مخرب آن صورت می‌گیرد، حمله می‌کند.
وی افزود: باید نوجوانان و جوانان را از جوانب مختلف جنگ نرم دشمنان آگاه کرده و برای مقابله با تهدیدات دشمنان از راه‌های مختلف وارد شد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گچساران یکی از معضلات مهم و اساسی فرهنگی را وجود فرقه‌های ضاله و منحرف دانست و از اقدامات بسیار گسترده‌ رواج ‌دهندگان این فرقه‌ها برای سست‌ کردن اعتقادات ناب دینی و اسلامی مردم به‌ویژه قشر جوان و نوجوان جامعه خبر داد.
ملکوتی بیان داشت: یکی از نکات مهم در این زمینه عدم آگاهی و آشنایی اقشار مختلف مردم به‌ویژه قشر جوان و نوجوان نسبت به این فرقه‌ها و اصول و مبانی اعتقادی آن‌ها می‌باشد.
وی برگزاری جلسات گفتمان با اولویت آگاه‌سازی و تنویر افکار عمومی نسبت به این فرقه‌ها را یکی از مؤثرترین و بهترین راهکارهای کاربردی و عملی در این زمینه دانست.
ملکوتی از مسئولان فرهنگی و امنیتی خواست تا در این زمینه گام‌های مؤثری برداشته و برنامه‌های مناسب و مفیدی را ارائه دهند.
وی عنوان داشت: در سال 89 بیش از 75 گفتمان دینی توسط اداره تبلیغات اسلامی گچساران در دانشگاه‌ها و مدارس این شهرستان برگزار شد و میانگین شرکت کنندگان در این گفتمان‌ها جوانان 20 ساله بودند.


 
 
حمایت نماینده گچساران از مشایی و باند انحرافی
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٧
 

روزنامه لثارت الحسین درتاریخ 22 تیر ماه 90 شماره 630 صحفه اول   به نقل از حسینی نوشته که :

 نماینده گچساران ضمن حمایت ازجریان انحرافی اتهامات  وارده به این جریان را  را غیر واقعی خواند.سید قدرت الله حسینی گفت : تیم جریان آقای مشایی را متهم به جریان انحرافی کرده و دلایلی  هم برای ان مطرح میکنند ، ولی واقعیت این است که فضا علیه آنها مسموم است  و تا هنگامی که اتهاماتشان ثابت نشده نباید علیه انها جوسازی شود ، این وظیفه دستگاههای امنیتی است  و قضایی است که اگر اینها جرمی مرتکب شد ه اند به تناسب جرمشان با آنها برخورد کند.


 
 
فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٧
 
مدیون ایثارگری سربازان گمنام امام زمان هستیم
فرماندار گچساران با تقدیر از زحمات نیروهای امنیتی برای مقابله با توطئه‌های دشمنان گفت: مدیون ایثارگری سربازان گمنام امام زمان هستیم. سیداکبر علیزاده در آیین جشن بزرگ نیمه شعبان در این شهرستان اظهار داشت: حکومت عدل الهی جهانی، نیازمند افکار جهان‌شمولی بوده که اندیشه ولایت‌مداری در رأس آن است.
وی عقیده به وجود مهدی موعود، امام زنده غایب را یک عقیده اسلامی دانست و آن‌ را از ارکان مذهب شیعه برشمرد. علیزاده افزود: مهدویت و منجی‌گرایی آرمانی بوده که در ادیان و مکاتب مختلف بشری به اشکال گوناگون آمده و درک ضرورت منجی و دوری او از چشمان بشری موجب گردیده تا دولت‌های استعماری همواره سعی در خنثی‌سازی فرهنگ اصیل مهدویت از طریق فرقه‌سازی با محوریت مهدوی و ایجاد تفرقه در میان مسلمانان کنند. وی ایجاد فرقه‌هایی با گرایش صوفیانه و با اندیشه تبری‌جویی از قبول تعهدات اجتماعی و آمیختن آن با آموزه‌های غیردینی و غیراسلامی به‌منظور گمراه ‌کردن اندیشه‌های واقعی و حقیقی به مهدویت را از جمله مشخصات فرقه‌های انحرافی مهدویت دانست. فرماندار گچساران بیان داشت: جماعتی برای اندوختن شهرت، ساز دیدار و تشرف و اجازه شفابخشی سر داده و عده‌ای دیگر در آشفته ‌بازار غفلت و بلای غیبت، نام امام زمان (عج) را وسیله تطهیر خویش ساخته تا در تنور قدرت‌طلبی نان اعتبار و مشروعیت به دست آورند. علیزاده ادامه داد: عده‌ای ذکر امام را به ‌خود اختصاص داده و بعضی غیبت خورشید امامت را بهانه گوشه‌نشینی و دوری از هرگونه تلاش اجتماعی و سیاسی کردند. وی افزودن لایه‌ای بر لایه‌های غفلت، بروز نوعی یأس در میان عموم مسلمانان و پدید آمدن شعار جدایی دین از سیاست را نتیجه رفتار و عملکرد بعضی از اعضای انجمن حجتیه عنوان کرد. این مقام اجرایی گچساران تصریح کرد: دکترین مهدویت، ارائه راه حلی الهی برای حل مشکلات بشر، رفع بحران‌های جهانی، عدم پیروی از قوانین افراط و تفریط و فرهنگ مادی‌گرایی و عدم رونق مظاهر فساد و شهوت ‌پرستی است. علیزاده با بیان اینکه روح انقلاب مهدی موعود عدالت‌خواهی بوده و عدالت‌پذیری تقوای مطلق است، ابراز داشت: دوری از مثلث شوم سوداگری سکولاریسم، نادیده گرفتن قوانین الهی و سست گرفتن مقررات اسلامی و نیز تبدیل شهر آلوده به سوداگری به شهر منتظران واقعی و عملی، زمینه‌ساز دولت عدالت‌گستر مهدی (عج) است. فرماندار گچساران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نام‌گذاری روز میلاد امام زمان (عج) به‌عنوان روز سربازان گمنام امام زمان (عج) و با تبریک به تلاشگران این عرصه مقدس بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران به لحاظ نه شرقی و نه غربی بودن و پیراستگی از روش‌های ضدبشری حکومت‌های استکباری، از جانب آمریکای جنایت‌کار و دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مورد تهاجم همه‌جانبه پیدا و پنهان قرار گرفته است.
علیزاده با اشاره به تلاش جبهه متحد ضدانقلاب و به‌کارگیری توان همه سازمان‌های جاسوسی این جبهه برای سرنگونی نظام اسلامی ایران ابراز داشت: استکبار جهانی به کمک سازمان‌های جاسوسی و خبره خود و با یاری اتاق‌های فکر دانش‌آموختگان عرصه سیاست و با استفاده از تکنولوژی روز هزاران پروژه براندازی را طراحی کرده‌اند.
این مقام مسئول در گچساران عنوان داشت: اگر توجه و نظر عنایت حضرت مهدی موعود (عج) بر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نبود، یکی از آن توطئه‌ها برای براندازی این نظام کافی بود.
علیزاده خاطرنشان کرد: نظر رحمانی امام زمان (عج) به‌صورت عام، عنایت او از طریق مقام معظم رهبری(مدظله) به‌صورت خاص و نیز هوشیاری امت اسلامی یه‌ویژه فرزندان متعهد این امت در وزارت اطلاعات توانست نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کند.
وی گفت: در سه دهه اخیر یک چهره پنهان مبارزه در جهان شکل گرفت و آن مقابله کلیه نیروهای اطلاعاتی استکبار جهانی با نیروهای اطلاعاتی نظام اسلامی بوده که در این جنگ نابرابر، فرزندان امت اسلامی بر توطئه‌های دشمنان اسلام پیروز شده‌اند و به‌حق از جانب امام امت (ره)، عنوان سربازان گمنام امام زمان (عج) را کسب کردند.
فرماندار گچساران سربازی برای امام زمان (عج) را ارزشمندترین درجه افتخار برای انسان دانست و گمنامی این سربازان را همان شهرت و نام‌آوری آنان عنوان کرد.
علیزاده بیان داشت: همه کسانی که با امام و رهبری بیعت کرده‌اند و عمق توطئه‌های دشمن را می‌شناسند ارزش خدمات نیروهای اطلاعاتی را در کشف و خنثی‌سازی دسیسه‌ها و توطئه‌های داخلی و خارجی درک کرده و زحمات سربازان امام زمان را ارج می‌گذارند.
وی گفت: عدم شناخت چهره نورانی صاحب‌الزمان (عج) را اگر گم‌شدن از چشمان خود تلقی کنیم، عدم شناخت نیروهای اطلاعاتی یک ویژگی مشترکی ایجاد می‌کند که بیانگر این واقعیت است که گاهی ما از نعمت حضور تلاش واقعی و نظارت پیدا و پنهان انسان‌هایی بی‌بهره هستیم که سلامت و امنیت جان و مال ما را تضمین می‌کنند.

 
 
آموزش و پرورش گچساران به فرهنگیان واجد شرایط زمین مسکن واگذارمی کند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٧
 
مسوول تعاونی مسکن فرهنگیان آموزش و پرورش شهرستان گچساران گفت: به فرهنگیان واجد شرایط این شهرستان که تاکنون زمین دولتی دریافت نکردند با ثبت نام و اولویت زمین مسکن واگذار خواهد کرد. 'محمد انصاری' روز دوشنبه در گفت گو ی افزود : تعداد 28 قطعه زمین مسکن به ابعاد 200 متر مربع واقع در شهرک 'اسلام آباد' آماده واگذاری به متقاضیان است . وی، شرایط و اولویت واگذاری زمین مسکن به فرهنگیان فاقد مسکن را سابقه کار،وضعیت تاهل و تعداد فرزندان و زمان انتظار در دریافت زمین در نظر گرفته شده است . مسوول تعاون مسکن فرهنگیان اداره آموزش و پرورش شهرستان گچساران وجه پرداختی زمین ها قابل واگذاری را در سه قسط به فاصله زمانی حداقل دو ماه با قیمت های متفاوت از 50 میلیون ریال تا 90 میلیون ریال برآورد کرد . انصاری،خاطر نشان کرد: 220 قطعه زمین واگذار شده در 'فلکه نرگس' به فرهنگیان نیز امسال با صدور سند ثبتی سنددار خواهند شد . وی در مورد امکانات زیرساخت های اراضی واگذار شده به فرهنگیان شهرستان در منطقه فلکه'نرگس' را جدول کشی و خیابان کشی و اجرای شبکه آب اعلام کرد .

 
 
شبکه گاز در محوطه کارگاهی طرح ملی زیر گذر گچساران جابجا شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٧
 
رییس شرکت گاز شهرستان گچساران گفت: شبکه انتقال گاز طبیعی که در محوطه کارگاهی طرح عظیم و ملی زیرگذر شهر دوگنبدان مرکز این شهرستان مانع کار شده بود ساماندهی و جابجا شد .'ناصر دلفریان' روز دوشنبه در در گفت گو ی افزود: لوله هشت اینچ شبکه انتقال گاز شهری به طول 800 متر در مسیر زیرگذر از شرق به غرب در بلوار ولی عصر دوگنبدان با همکاری کارشناسان محلی در حداقل زمان ممکن جمع آوری و ساماندهی شد . رییس شرکت گاز شهرستان گچساران همچنین تکمیل و راه اندازی شبکه ایستگاه تقلیل فشار گاز در 'شهرک نفت 'جهت تقویت و گازرسانی به مسکن مهر و 'دانشکده نفت ' نیز از عمده طرح های سالجاری این اداره خدمات رسان اعلام کرد.
دلفریان ،در مورد گازرسانی به مسکن مهر شهرستان گچساران اظهار داشت :با تمهیدات اندیشیده امید است امسال با مشخص شدن کف و بر معابر و خیابان های شهرک مسکن مهر گچساران عملیات گاز رسانی این شهرسک مسکونی نیز بدون وقفه اجرا شود .

 
 
رئیس راه و ترابری باشت:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٧
 
احداث راه روستایی کوهسرک‌ها مصداق عدالت‌محوری بود
رئیس راه و ترابری باشت با اشاره به اهمیت احداث و بهره‌برداری از راه روستایی کوهسرک‌ها در باشت گفت: دولت با احداث راه روستایی کوهسرک‌ها روحیه عدالت‌محوری خود را به نمایش گذاشت.قربانعلی مرادی در بازدید از راه روستایی کوهسرک‌ها و نظارت بر روند تردد در این محور روستایی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: دولت انقلابی و عدالت‌محور دکتر احمدی‌نژاد با احداث این راه روستایی افتخار دیگری در عرصه خدمتگزاری به مردم خلق کرد. این مسئول راهسازی ابراز داشت: با احداث این راه روستایی تعداد زیادی از مردم روستاهای کوهسرک پس از چند سال انتظار به خواسته به‌حق خود دست یافتند. مرادی با بیان این‌که از کارهای بزرگ دولت‌های نهم و دهم در این استان توسعه راه‌های روستایی بوده، تصریح کرد: خدماتی که در این زمینه و توسط دولت انقلابی ارائه شد، در تمام طول عمر دولت‌های گذشته بی‌سابقه بوده است. رئیس اداره راه و ترابری باشت عنوان داشت: عملیات اجرایی ساخت راه روستایی کوهسرک‌ها از سال 86 آغاز شده بود که در اواسط تیرماه امسال به بهره‌برداری رسید. مرادی با بیان این‌که راه روستایی کوهسرک‌ها چهار کیلومتر طول دارد، افزود: این جاده دسترسی با مشخصات راه روستایی و با عرض شش متر و شانه خاکی 1.5 متر احداث شده است. وی به کوهستانی و صعب‌العبور بودن این منطقه اشاره کرد و یادآور شد: برای احداث این جاده دسترسی بیش از 35 هزار مترمکعب خاکبرداری، 12 هزار مترمکعب خاکریزی و 134 هزار تن آسفالت‌ریزی انجام شده است. این مسئول با اشاره به این‌که سختی کار موجب طولانی شدن روند اجرایی پروژه شد، خاطرنشان کرد: در این محور مهم روستایی به همت دولت خدمت‌گزار تعداد هشت دستگاه پل احداث شد. این مقام مسئول راه‌سازی در شهرستان باشت تصریح کرد: برای احداث راه روستایی کوهسرک‌ها بیش از سه میلیون ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده است. مرادی به اعتبارات اختصاص یافته امسال استانی به بخش راه و حمل و نقل اشاره کرد و بیان داشت: امسال بیش از یک‌‌‌میلیارد و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی شهرستان باشت به حوزه‌های راه‌سازی و همچنین حمل و نقل اختصاص یافته است.

 
 
میلاد امام عصر مهدی موعود مبارک باد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٥
 


 
 
میلاد حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مبارک باد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٥
 
 
او تولد یافت "جانبازی" کند میهنم ایران سرافرازی کند او تولد یافت تا "رهبر" شود ما همه عشاق ؛ او دلبر شود او تولد یافت گردد "نور عین" برترین "آقا" پس از "پیر خمین"
و تولد یافت "جانبازی" کند
میهنم ایران سرافرازی کند

او تولد یافت تا "رهبر" شود
ما همه عشاق ؛ او دلبر شود

او تولد یافت گردد "نور عین"
برترین "آقا" پس از "پیر خمین"

ما همه "عمار" او باشد "ولی"
"جان ما قربان تو "سید علی" ...
 
 
لطف خدا به مردم دنیا حواله شد
 
یکباره شوره زار زمین باغ لاله شد
 
پس کوچه های خاکی مشهدپر از شعف
 
خورشید شهر خامنه هفتاد دوساله شد
 
(24 تیرماه سالروز ولادت مقام معظم رهبری مبارک باد )
 
زندگینامه

رهبر عالیقدر حضرت آیت الله سید على خامنه اى فرزند مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج سید جواد حسینى خامنه‌اى، در روز 24 تیرماه 1318 برابر با 28 صفر 1358 قمرى در مشهد (البته واقعیت بر این قرار است که ایشان در شهرستان شبستر در روستای خامنه به دنیا آمده اند و در جوانی همراه با پدرش برای تحصیل به مشهد رفته اند و هنوز برادر ایشان در شهرستان شبستر زندگی مینمایند) چشم به دنیا گشود. ایشان دومین پسر خانواده هستند. زندگى سید جواد خامنه اى مانند بیشتر روحانیون و مدرسّان علوم دینى، بسیار ساده بود. همسر و فرزندانش نیز معناى عمیق قناعت و ساده زیستى را از او یاد گرفته بودند و با آن خو داشتند.
رهبر بزرگوار در ضمن بیان نخستین خاطره هاى زندگى خود از وضع و حال زندگى خانواده شان چنین مى گویند:
«پدرم روحانى معروفى بود، امّا خیلى پارسا و گوشه گیر... زندگى ما به سختى مى گذشت. من یادم هست شب هایى اتفاق مى افتاد که در منزل ما شام نبود! مادرم با زحمت براى ما شام تهیّه مى کرد و... آن شام هم نان و کشمش بود
امّا خانه اى را که خانواده سیّد جواد در آن زندگى مى کردند، رهبر انقلاب چنین توصیف مى کنند:
«منزل پدرى من که در آن متولد شده ام، تا چهارـ پنج سالگى من، یک خانه 60 ـ 70 مترى در محّله فقیر نشین مشهد بود که فقط یک اتاق داشت و یک زیر زمین تاریک و خفه اى! هنگامى که براى پدرم میهمان مى آمد (و معمولاً پدر بنا بر این که روحانى و محل مراجعه مردم بود، میهمان داشت) همه ما باید به زیر زمین مى رفتیم تا مهمان برود. بعد عدّه اى که به پدر ارادتى داشتند، زمین کوچکى را کنار این منزل خریده به آن اضافه کردند و ما داراى سه اتاق شدیم
رهبرانقلاب از دوران کودکى در خانواده اى فقیر امّا روحانى و روحانى پرور و پاک و صمیمی، اینگونه پرورش یافت و از چهار سالگى به همراه برادر بزرگش سید محمد به مکتب سپرده شد تا الفبا و قرآن را یاد بگیرند. سپس، دو برادر را در مدرسه تازه تأسیس اسلامى «دارالتعّلیم دیانتى» ثبت نام کردند و این دو دوران تحصیل ابتدایى را در آن مدرسه گذراندند.

در حوزه علمیه

ایشان از دوره دبیرستان، خواندن «جامع المقدمات» و صرف و نحو را آغاز کرده بود. سپس از مدرسه جدید وارد حوزه علمیه شد و نزد پدر و دیگر اساتید وقت ادبیات و مقدمات را خواند.
درباره انگیزه ورود به حوزه علمیه و انتخاب راه روحانیت مى گویند: «عامل و موجب اصلى در انتخاب این راه نورانى روحانیت پدرم بودند و مادرم نیز علاقه مند و مشوّق بودند».
ایشان کتب ادبى ار قبیل «جامع المقدمات»، «سیوطى»، «مغنى» را نزد مدرّسان مدرسه «سلیمان خان» و «نوّاب» خواند و پدرش نیز بر درس فرزندانش نظارت مى کرد. کتاب «معالم» را نیز در همان دوره خواند. سپس «شرایع الاسلام» و «شرح لمعه» را در محضر پدرش و مقدارى را نزد مرحوم «آقا میرزا مدرس یزدى» و رسائل و مکاسب را در حضور مرحوم حاج شیخ هاشم قزوینى و بقیه دروس سطح فقه و اصول را نزد پدرش خواند و دوره مقدمات و سطح را بطور کم سابقه و شگفت انگیزى در پنچ سال و نیم به اتمام رساند. پدرش مرحوم سید جواد در تمام این مراحل نقش مهّمى در پیشرفت این فرزند برومند داشت. رهبر بزرگوار انقلاب، در زمینه منطق و فلسفه، کتاب منظومه سبزوار را ابتدا از «مرحوم آیت الله میرزا جواد آقا تهرانى» و بعدها نزد مرحوم «شیخ رضا ایسى» خواندند.

در حوزه علمیه نجف اشرف

آیت الله خامنه اى که از هیجده سالگى در مشهد درس خارج فقه و اصول را نزد مرجع بزرگ مرحوم آیت الله العظمى میلانى شروع کرده بودند. در سال 1336 به قصد زیارت عتبات عالیات، عازم نجف اشرف شدند و با مشاهده و شرکت در درسهاى خارج مجتهدان بزرگ حوزه نجف از جمله مرحوم سید محسن حکیم، سید محمود شاهرودى، میرزا باقر زنجانى، سید یحیى یزدى، و میرزا حسن بجنوردى، اوضاع درس و تدریس و تحقیق آن حوزه علمیه را پسندیدند و ایشان را از قصد خود آگاه ساختند. ولى پدر موافقت نکرد. پس از مدّتى ایشان به مشهد باز گشتند.

در حوزه علمیه قم

آیت الله خامنه اى از سال 1337 تا 1343 در حوزه علمیه قم به تحصیلات عالى در فقه و اصول و فلسفه، مشغول شدند و از محضر بزرگان چون مرحوم آیت الله العظمى بروجردى، امام خمینى، شیخ مرتضى حائرى یزدى وعلـّامه طباطبائى استفاده کردند. در سال 1343، از مکاتباتى که رهبر انقلاب با پدرشان داشتند، متوجّه شدند که یک چشم پدر به علت «آب مروارید» نابینا شده است، بسیار غمگین شدند و بین ماندن در قم و ادامه تحصیل در حوزه عظیم آن و رفتن به مشهد و مواظبت از پدر در تردید ماندند. آیت الله خامنه اى به این نتیجـه رسیدند که به خاطر خدا از قــم به مشهد هجرت کنند واز پدرشان مواظبت نمایند. ایشان در این مـورد مى گویند:
«به مشهد رفتم و خداى متعال توفیقات زیادى به ما داد. به هر حال به دنبال کار و وظیفه خود رفتم. اگر بنده در زندگى توفیقى داشتم، اعتقادم این است که ناشى از همان بّرى «نیکى» است که به پدر، بلکه به پدر و مادر انجام داده ام». آیت الله خامنه اى بر سر این دو راهى، راه درست را انتخاب کردند. بعضى از اساتید و آشنایان افسوس مى خوردند که چرا ایشان به این زودى حوزه علمیه قم را ترک کردند، اگر مى ماندند در آینده چنین و چنان مى شدند!... امّا آینده نشان داد که انتخاب ایشان درست بوده و دست تقدیر الهى براى ایشان سر نوشتى دیگر و بهتر و والاتر از محاسبات آنان، رقم زده بود. آیا کسى تصّور مى کرد که در آن روز جوان عالم پراستعداد 25 ساله، که براى رضاى خداوند و خدمت به پدر و مادرش از قم به مشهد مى رفت، 25 سال بعد، به مقام والاى ولایت امر مسلمین خواهد رسید؟! ایشان در مشهد از ادامه درس دست برنداشتند و جز ایام تعطیل یا مبازره و زندان و مسافرت، به طور رسمى تحصیلات فقهى و اصول خود را تا سال 1347 در محضر اساتید بزرگ حوزه مشهد بویژه آیت الله میلانى ادامه دادند. همچنین ازسال 1343 که در مشهد ماندگار شدند در کنار تحصیل و مراقبت از پدر پیر و بیمار، به تدریس کتب فقه و اصول و معارف دینى به طلـّاب جوان و دانشجویان نیز مى پرداختند.

مبارزات سیاسى

آیت الله خامنه اى به گفته خویش «از شاگردان فقهى، اصولى، سیاسى و انقلابى امام خمینى (ره) هستند» امـّا نخستین جرقـّه هاى سیاسى و مبارزاتى و دشمنى با طاغوت را مجاهد بزرگ و شهید راه اسلام شهید «سید مجتبى نوّاب صفوى» در ذهن ایشان زده است، هنگامیکه نوّاب صفوى با عدّه اى از فدائیان اسلام در سال 31 به مشهد رفته در مدرسه سلیمان خان، سخنرانى پر هیجان و بیدار کننده اى در موضوع احیاى اسلام و حاکمیت احکام الهى، و فریب و نیرنگ شاه و انگلیسى و دروغگویى آنان به ملـّت ایران، ایراد کردند. آیت الله خامنه اى آن روز از طـّلاب جوان مدرسه سلیمان خان بودند، به شدّت تحت تأثیر سخنان آتشین نوّاب واقع شدند. ایشان مى گویند: «همان وقت جرقه هاى انگیزش انقلاب اسلامى به وسیله نوّاب صفوى در من به وجود آمده و هیچ شکى ندارم که اولین آتش را مرحوم نوّاب در دل ما روشن کرد».

همراه با نهضت امام خمینى (قدس سره)

آیت الله خامنه اى از سال 1341 که در قم حضورداشتند و حرکت انقلابى واعتراض آمیز امام خمینى علیه سیاستهاى ضد اسلامى و آمریکا پسند محمد رضا شاه پهلوى، آغاز شد، وارد میدان مبارزات سیاسى شدند و شانزده سال تمام با وجود فراز و نشیب هاى فراوان و شکنجه ها و تعبیدها و زندان ها مبارزه کردند و در این مسیر ازهیچ خطرى نترسیدند. نخستین بار در محرّم سال 1383 از سوى امام خمینى (قدس سره) مأموریت یافتند که پیام ایشان را به آیت الله میلانى و علماى خراسان در خصوص چگونگى برنامه هاى تبلیغاتى روحانیون در ماه محرّم و افشاگرى علیه سیاست هاى آمریکایى شاه و اوضاع ایران و حوادث قم، برسانند. ایشان این مأموریت را انجام دادند و خود نیز براى تبلیغ، عازم شهر بیرجند شدند و در راستاى پیام امام خمینى، به تبلیغ و افشاگرى علیه رژیم پهلوى و آمریکا پرداختند. بدین خاطر در 9 محرّم «12 خرداد 1342» دستگیر و یک شب بازداشت شدند و فرداى آن به شرط اینکه منبر نروند و تحت نظر باشند آزاد شدند. با پیش آمدن حادثه خونین 15خرداد، باز هم ایشان را از بیرجند به مشهد آورده، تحویل بازداشتگاه نظامى دادند و ده روز در آنجا با سخت ترین شرایط و شکنجه و آزارها زندانى شدند.

دوّمین بازداشت

در بهمن 1342 - رمضان 1383- آیت الله خامنه اى با عدّه اى از دوستانشان براساس برنامه حساب شده اى به مقصد کرمان حرکت کردند. پس از دو ـ سه روز توقف در کرمان و سخنرانى و منبر و دیدار با علما و طلـّاب آن شهر، عازم زاهدان شدند. سخنرانى ها و افشاگرى هاى پرشور ایشان بویژه درایـّام ششم بهمن ـ سالگرد انتخابات و رفراندوم قلـّابى شاه ـ مورد استقبال مردم قرار گرفت. در روزپانزدهم رمضان که مصادف با میلاد امام حسن (ع) بود، صراحت و شجاعت و شور انقلابى ایشان در افشاگرى سیاستهاى شیطانى و آمریکایى رژیم پهلوى، به اوج رسید و ساواک شبانه ایشان را دستگیر و با هواپیما روانه تهران کرد. رهبر بزرگوار، حدود دو ماه ـ به صورت انفرادى ـ در زندان قزل قلعه زندانى شدند و انواع اهانت ها و شکنجه ها را تحمّل کردند.

سوّمین و چهارمین بازداشت

کلاسهاى تفسیر و حدیث و اندیشه اسلامى ایشان در مشهد و تهران با استقبال کم نظیر جوانان پرشور و انقلابى مواجه شد. همین فعالیت ها سبب عصبانیت ساواک شد و ایشان را مورد تعقیب قرار دادند. بدین خاطر در سال 1345 در تهران مخفیانه زندگى مى کردند و یک سال بعد ـ 1346ـ دستگیر و محبوس شدند. همین فعالیّت هاى علمى و برگزارى جلسات و تدریس و روشنگرى عالمانه و مصلحانه بود که موجب شد آن بزرگوار بار دیگر توسط ساواک جهنّمى پهلوى در سال 1349 نیز دستگیر و زندانى گردند.

پنجمین بازداشت

حضرت آیت الله خامنه اى «مد ظله» درباره پنجمین بازداشت خویش توسط ساواک مى نویسد:
«از سال 48 زمینه حرکت مسلحانه در ایران محسوس بود. حساسیّت و شدّت عمل دستگاههاى جارى رژیم پیشین نیز نسبت به من، که به قرائن دریافته بودند چنین جریانى نمى تواند با افرادى از قبیل من در ارتباط نباشد، افزایش یافت. سال 50 مجدّداً و براى پنجمین بار به زندان افتادم. برخوردهاى خشونت آمیز ساواک در زندان آشکارا نشان مى داد که دستگاه از پیوستن جریان هاى مبارزه مسلـّحانه به کانون هاى تفـّکر اسلامى به شدّت بیمناک است و نمى تواند بپذیرد که فعالیّـت هاى فکرى و تبلیغاتى من در مشهد و تهران از آن جریان ها بیگانه و به کنار است. پس از آزادى، دایره درسهاى عمومى تفسیر و کلاسهاى مخفى ایدئولوژى و... گسترش بیشترى پیدا کرد».

بازداشت ششم

در بین سالهاى 1350ـ1353 درسهاى تفسیر و ایدئولوژى آیت الله خامنه اى در سه مسجد «کرامت» ، «امام حسن» و «میرزا جعفر» مشهد مقدس تشکیل مىشد و هزاران نفر ازمردم مشتاق بویژه جوانان آگاه و روشنفکر و طلـّاب انقلابى و معتقد را به این سه مرکز مى کشاند و با تفکّرات اصیل اسلامى آشنا مى ساخت. درس نهج البلاغـه ایشان از شور و حال دیگـرى برخوردار بود و در جزوه هاى پلى کپى شده تحت عنوان: «پرتوى از نهج البلاغه» تکثیر و دست به دست مى گشت. طلـّاب جوان و انقلابى که درس حقیقت و مبارزه را از محضر ایشان مى آموختند، با عزیمت به شهرهاى دور و نزدیکِ ایران، افکار مردم را با آن حقایق نورانى آشنا و زمینه را براى انقلاب بزرگ اسلامى آماده مى ساختند. این فعالیـّت ها موجب شد که در دى ماه 1353 ساواک بى رحمانه به خانه آیت الله خامنه اى در مشهد هجوم برده، ایشان را دستگیر و بسیارى از یادداشت ها و نوشته هایشان را ضبط کنند. این ششمین و سخت ترین بازداشت ایشان بود و تا پاییز 1354 در زندان کمیته مشترک شهربانى زندان بودند. در این مدت در سلولى با سخت ترین شرایط نگه داشته شدند. سختى هایى که ایشان در این بازداشت تحمّل کردند، به تعبیر خودشان «فقط براى آنان
که آن شرایط را دیده اند، قابل فهم است». پس از آزادى از زندان، به مشهد مقدس برگشتند و باز هم همان برنامه و تلاش هاى علمى و تحقیقى و انقلابى ادامه داشت. البته دیگر امکان تشکیل کلاسهاى سابق را به ایشان ندادند.

در تبعید

رژیم جنایتکار پهلوى در اواخر سال 1356، آیت الله خامنه اى را دستگیر و براى مدّت سه سال به ایرانشهر تبعید کرد. در اواسط سال 1357 با اوجگیرى مبارزات عموم مردم مسلمان و انقلابى ایران، ایشان از تبعیدگاه آزاد شده به مشهد مقدس بازگشتند و در صفوف مقدم مبارزات مردمى علیه رژیم سفـّاک پهلوى قرار گرفتند و پس از پانزده سال مبارزه مردانه و مجاهدت و مقاومت در راه خدا و تحمّل آن همه سختى و تلخى، ثمره شیرین قیام و مقاومت و مبارزه؛ یعنى پیروزى انقلاب کبیر اسلامى ایران و سقوط خفـّت بار حکومتِ سراسر ننگ و ظالمانه پهلوى، و برقرارى حاکمیت اسلام در این سرزمین را دیدند.

در آستانه پیروزى

درآستانه پیروزى انقلاب اسلامى، پیش از بازگشت امام خمینى از پاریس به تهران، «شوراى انقلاب اسلامى» با شرکت افراد و شخصیت هاى مبارزى همچون شهید مطهرى، شهید بهشتى، هاشمى رفسنجانى و... از سوى امام خمینى در ایران تشکیل گردید، آیت الله خامنه اى نیز به فرمان امام بزرگوار به عضویت این شورا درآمد. پیام امام توسط شهید مطهرى «ره» به ایشان ابلاغ گردید و با دریافت پیام رهبر کبیر انقلاب، از مشهد به تهران آمدند.

پس از پیروزى

آیت الله خامنه اى پس از پیروزى انقلاب اسلامى نیز همچنان پرشور و پرتلاش به فعالیّت هاى ارزشمند اسلامى و در جهت نزدیکتر شدن به اهداف انقلاب اسلامى پرداختند که همه در نوع خود و در زمان خود بى نظیر و بسیار مهّم بودند که در این مختصر فقط به ذکر رؤوس آنها مى پردازیم:
٭ پایه گذارى «حزب جمهورى اسلامى» با همکارى و همفکرى علماى مبارز و هم رزم خود: شهید بهشتى، شهید باهنر، هاشمى رفسنجانى و... دراسفند 1357.
٭ معاونت وزارت دفاع در سال 1358.
٭ سرپرستى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى، 1358.
٭ امام جمعه تهران، 1358.
٭ نماینده امام خمینی«قدّس سرّه» در شوراى عالى دفاع ، 1359.
٭ نماینده مردم تهران در مجلس شوراى اسلامى، 1358.
٭ حضور فعّال و مخلصانه در لباس رزم در جبهه هاى دفاع مقدس، در سال 1359 با شروع جنگ تحمیلى عراق علیه ایران و تجاوز ارتش متجاوز صّدام به مرزهاى ایران؛ با تجهیزات و تحریکات قدرت هاى شیطانى و بزرگ ازجمله آمریکا و شوروى سابق.
٭ ترور نافرجام ایشان توسط منافقین در ششم تیرماه 1360 در مسجد ابوذر تهران.
٭ ریاست جمهورى؛ به دنبال شهادت محمد على رجایى دومّین رئیس جمهور ایران، آیت الله خامنه اى در مهر ماه 1360 با کسب بیش از شانزده میلیون رأى مردمى و حکم تنفیذ امام خمینى (قدس سره) به مقام ریاست جمهورى ایران اسلامى برگزیده شدند. همچنین از سال 1364 تا 1368 براى دوّمین بار به این مقام و مسؤولیت انتخاب شدند.
٭ ریاست شوراى انقلاب فرهنگ، 1360.
٭ ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، 1366.
٭ ریاست شوراى بازنگرى قانون اساسى، 1368.
٭ رهبرى و ولایت امّت، که از سال 1368، روز چهاردهم خرداد پس از رحلت رهبر کبیرانقلاب امام خمینى (قدس سره) توسط مجلس خبرگان رهبرى به این مقام والا و مسؤولیت عظیم انتخاب شدند، و چه انتخاب مبارک و درستى بود که پس از رحلت امام راحل، با شایستگى تمام توانستند امّت مسلمان ایران، بلکه مسلمانان جهان را رهبرى نمایند.


 
 
به‌همت کانون بسیج جوانان صورت می‌گیرد؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٥
 
                برگزاری کلاس‌های ‌ساخت ربات در گچساران.
 
مدیر کانون بسیج جوانان گچساران گفت: برای نخستین‌بار در گچساران کلاس‌های عملی آموزش ساخت ربات ویژه دانش‌آموزان برگزار می‌شود .
 
بیژن بهروزی امروز در گفت‌و‌گو ی در گچساران اظهار داشت: آموزش ساخت ربات در چهار دوره با در نظرگرفتن اصول روانشناسی و آموزشی برای دانش‌آموزان طراحی شده است.
وی افزود: در این دوره‌ها دانش‌آموزان با الکترونیک، مکانیک و برنامه‌نویسی در حد مقدماتی آشنا شده و با یادگیری مطالب ساده و نوین در هر دوره رباتی با قابلیت‌های متفاوت می‌سازند.
بهروزی ادامه داد: دانش‌آموزان در دوره اول رباط جنگ‌جو، دوره دوم رباط فوتبالیست و دوره سوم ربات‌های تعقیب خط، تعقیب نور و حل ماز را یاد می‌گیرند.
وی از برگزاری رشته‌های ورزشی ووشو، ژیمناستیک و آموزش کامپیوتر، چاپ بر روی پارچه و نقاشی روی شیشه در کانون بسیج گچساران خبر داد.
مدیر کانون بسیج جوانان گچساران گفت: در طرح ثبت‌نام تابستانه کانون بسیج در بخش بانوان، بیش از 800 نفر و در بخش آقایان افزون بر 700 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.
بهروزی با اشاره به اینکه خانواده‌های سپاه پاسداران برای شرکت در این کلاس‌ها نیازی به پرداخت هزینه ندارند، افزود: خانواده‌های شهدا، افراد زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی نیز از پرداخت هزینه معاف و مبلغ مورد نظر از طرف اداره حمایتی پرداخت می‌شود.
وی تصریح کرد: به افرادی که خود و یا خانواده‌هایشان دارای کارت عضویت فعال بسیج بوده، از 15 تا 25 درصد و افراد بی‌بضاعت 50 درصد تخفیف داده می‌شود.
بهروزی کلاس‌های ویژه خواهران را بالغ بر 40 رشته عنوان کرد و ادامه داد: کلاس‌های علمی و ورزشی، هنری از جمله کلاس‌های ارائه ‌شده در طول سال و طرح تابستانه نشاط تعالی کانون بسیج گچساران است.
وی خاطرنشان کرد: افراد در صورت داشتن کارت عضویت از طرف کانون بسیج جوانان می‌توانند به‌صورت رایگان از کتابخانه این کانون استفاده کنند.
این مقام سپاه گچساران با بیان اینکه کلاس‌های قرآن و مشاوره این کانون به‌صورت رایگان برگزار می‌شود، بیان کرد: مشاوره در زمینه مشکلات اجتماعی، تحصیلی و همچنین مشکلات جوانان در زمینه ازدواج به‌صورت هفتگی در کانون بسیج جوانان برگزار می‌شود.
بهروزی هدف از اجرای این طرح را تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله) درباره اوقات فراغت، فراهم‌آوردن زمینه‌های ارتقای اخلاقی، علمی و هنری برای نسل جوان عنوان کرد.
وی گفت: این کلاس‌ها و برنامه‌های تابستانی برای ارتقای سطح علمی و معنوی جوانان مناسب بوده و سبب تقویت مهارت و عزت نفس در شرکت‌کنندگان در این طرح می‌شود.
بهروزی تحقق تشکیل بسیج ده‌ها میلیونی، حفظ انسجام بسیجیان در قالب برنامه‌های مختلف، فعال‌کردن پایگاه‌های مقاومت و کانون‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را از اولویت‌های اجرای این طرح برشمرد.
مدیر کانون بسیج گچساران با اشاره به خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان قسم‌خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توسط بسیجیان خاطرنشان کرد: بسیج از پتانسیل و ظرفیت‌های خوبی برخوردار بوده و اگر سرمایه‌گذاری مناسبی انجام گیرد، بیش از پیش در مقابله با تهدیدهای استکبار جهانی و جنگ نرم به پیروزی‌های چشمگیری می‌رسد.
بهروزی بیان کرد: شرکت در این کلاس‌ها برای عموم جوانان و نوجوانان آزاد بوده و همه می‌توانند برای غنی‌سازی اوقات فراغت خود در این کلاس‌ها شرکت کنند.

 
 
مدیرکل ارشاد کهگیلویه و بویراحمد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٥
 
           تفرقه‌افکنی در شان رسانه‌های کهگیلویه و بویراحمد نیست
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از مطبوعات و رسانه‌های این استان خواست تا با پرهیز از هرگونه تفرقه‌افکنی، تنها به اتحاد و انسجام در استان بیندیشند.
امین کمالوندی  در جمع خبرنگاران در گچساران اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های دولت در رابطه با ایجاد دولت الکترونیک و دولت بدون کاغذ، شبکه اینترانت داخلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتوماسیون اداری با اتصال شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد به شبکه یک‌پارچه استان افتتاح شد. وی از راه‌اندازی رسمی این سیستم در نیمه‌شعبان و با حضور مسئولان کشوری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و اعتباری ریالی این سیستم را افزون بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان عنوان کرد.
کمالوندی گفت: دارا بودن نرم افزارهای مالی حقوق و دستمزد، ورود و خروج پرسنلی، اموال و بایگانی، جمع‌آوری بودجه از جمله امکانات این سیستم است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از عملکرد برخی رسانه‌ها و سایت‌های استانی در ایجاد التهاب در جامعه تأکید کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله)، ایجاد وحدت و یکپارچگی از رسالت‌های اصلی مطبوعات و رسانه‌ها بوده و رسانه‌ها نباید ایجاد التهاب را جایگزین نقد منصفانه کنند.
کمالوندی وحدت و همدلی را رمز موفقیت و پیشرفت دانست و تفرقه میان شیعه و سنی را از نقشه‌های شوم اسرائیل و دشمنان نظام و اسلام عنوان کرد.
وی بدون اشاره به نام سایت و رسانه‌ای در این زمینه افزود: رسانه‌ها باید به‌دور از انگیزه‌های شخصی و سیاسی نقد منصفانه از مدیران و مسئولان را در دستور کار خود قرار داده و به‌این ترتیب آستانه تحمل مدیران در مقابل نقد بالا برند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در زمینه نقد منصفانه مدیران، نقد و انتقاد منصفانه از مدیران را سبب شناخته‌شدن نقاط ضعف دستگاه‌های اجرایی دانست و از خبرنگاران خواست تا از بیان مسائل تفرقه‌افکن در میان مدیران بپرهیزند.
کمالوندی دامن زدن موضوعات سردسیری و گرمسیری را یکی از مسائل تفرقه‌افکن در کهگیلویه و بویراحمد دانست و آن را موجب عدم پیشرفت استان ذکر کرد.
وی تصریح کرد: همه مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی دلسوزان نظام بوده و برای ارائه خدمت به مردم تلاش می‌کنند و رسانه‌ها و مردم نباید با بیان سردسیری و یا گرمسیری بودن مدیر، تلاش و زحمت او را زیر سؤال ببرند.
این مقام فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد از فعال‌شدن خانه مطبوعات تا ماه‌های آینده خبر داد و راه‌اندازی خانه مطبوعات را گامی مهم در مسیر برطرف ‌شدن مشکلات خبرنگاران عنوان کرد.
کمالوندی بیان کرد: برای بالابردن آگاهی و معلومات خبرنگاران و آشنایی هرچه بیشتر آنان با قوانین مربوط به خبرنگاری، مسابقه قانون مطبوعات در اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.
وی ضمن دعوت از همه خبرنگاران برای شرکت در این مسابقه بیان کرد: این مسابقه روز 16 مرداد برگزار شده و به دو نفر از برگزیدگان، جوایز نفیسی اهدا می‌شود.

 
 
برای چندمین دوره متوالی :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٢
 
شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران استاندارد متعدد جهانی را کسب کرد

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شهرستان گچساران گفت: این شرکت تولیدی در راستای رسالت خطیر خود در رسیدن به استانداردهای جهانی و استقرار سیستم های مدیریتی توانست استانداردهای متعدد جهانی را برای چندمین دوره متوالی کسب کند. 'غلامرضا پاکدل' روز سه شنبه در حاشیه آیین اختتامیه برنامه ممیزی تجدید گواهینامه( SGS) شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در گفت و گوی افزود: در این دوره این شرکت تولیدی عظیم ملی ، توانست با انطباق عملکرد سازمان با الزامات استاندارد جهانی هنگام و پنج استاندارد جهانی را برای سیستم خود ارتقاء و حفظ کند. وی از ارتقاء سیستم (مدیریت کیفیت ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی) از علامت استاندارد ایزو 2007 بین المللی به ایزو 2010 خبر داد و گفت: این پیشرفت و ارتقاء با دستور جهاد اقتصادی رهبر معظم انقلاب اسلامی و تلاش شبانه روزی سربازان خط مقدم صنعت نفت گچساران موثر شد . وی تمدید و دریافت گواهینامه (مدیریت کیفیت ، مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای ، مدیریت زیست محیطی و مدیریت ایمنی،بهداشت و محیط زیست را از دیگر دستاوردهای اداره سیستم و بهره وری شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ذکر کرد .
وی تصریح کرد: این شرکت طی سال های استقرار سیستم های مدیریتی استاندارد بین المللی توانست در فرایندگرایی، نگرش سیستمی ،رضایتمدی مشتری،تعیین اهداف سالیانه ، پیگیری مستمر اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه ، توجه ویژه به مسائل زیست محیطی با تلاش مضاعف مدیران و روسا و کارشناسان این شرکت را محقق کند.
پاکدل ، حرکت در جهت ایجاد محیط کار ایمن با شناسایی خطرات شغلی و کاهش صدمات به انسان،اموال و شهرت سازمان و جلسات منظم بازنگری مدیریتی از جمله نتایج استقرار و و نظارت استاندارد جهانی در این شرکت است. 
برنامه ممیزی تجدید گواهینامه های -QHSE-MS در این دوره چهار روزه از تمام سیستم های اداری، فنی و قسمت های مختلف شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران انجام شده که این شرکت توانست استاندهای مختلف جهانی را برای یک دوره سه ساله کسب کند.


 
 
درآمد بقاع متبرکه گچساران جوابگو طرح های عمرانی این اماکن مذهبی نیست
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٢
 
رییس اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران گفت: درآمد اماکن متبرکه این شهرستان جوابگوی رفع مشکلات آنها از جمله کارهای عمرانی و توسعه زیر ساخت ها نیست.
آلاکس نجیبی فر'روز چهارشنبه در گفت گو ی افزود: 85 بقعه متبرکه در شهرستان های گچساران و باشت قرار دارد که از این تعداد 40 بقعه در گچساران و مابقی در شهرستان باشت می باشند.
وی، میزان درآمد سالانه اماکن متبرکه این منطقه را چهار میلیارد و 500 میلیون ریال عنوان کرد و اظهار داشت: از این میزان سه میلیارد و 700 میلیون ریال متعلق به حرم بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع) می باشد.
نجیبی فر، با اشاره به اینکه حرم بی بی حکیمه(س) عظیم ترین قطب فرهنگی می باشد ابراز داشت: نزولات این بقعه متبرکه جوابگوی ساخت و ساز و امکانات این مکان مذهبی که سالانه پذیرای صدها هزار زائر داخلی و خارجی است نیست.
وی از بیمه شدن 14نفر از خادمان تعداد از امامزادگان شهرستان گچساران خبر داد و گفت : با تمهیدات اندیشیده شده تا پایان سالجاری تمام خادمان واجد شرایط بیمه تامین اجتماعی خواهند شد .
نجیبی فر، تصریح کرد: با همکاری اداره راه و ترابری تمام مسیرهای منتهی به امامزادگان این شهرستان آسفالت شده است .
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران تاکید کرد: در دوران دولت نهم و دهم در تأمین امکانات رفاهی زائران، طرح های فرهنگی و عمرانی کارهای بسیار ارزنده ای انجام داده است.

 
 
جشن بزرگ میلاد حضرت علی اکبر(ع) روز جوان در گچساران برگزار شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٢
 

جشن بزرگ میلاد حضرت علی اکبر (ع)، و روز جوان در'بوستان نفت ' شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران برگزار شد.در این جشن با شکوه که با حضور گسترده هزاران نفر از اقشار مختلف مردم شهرستان گچساران برگزار شد، مداحان اهل بیت (ع) به جشن و سرور ولادت ستاره تابناک قمر بنی هاشم حضرت علی اکبر (ع) پرداختند.
در این آیین جوانان شهرستان گچساران به برگزاری برنامه های متعدد و متنوع به جشن و سرور پرداخته و با بستن عهد میثاق با شهدای کربلا پایبندی خود را به ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشتند . رییس تبلیغات اسلامی شهرستان گچساران در این آیین گفت: امروز رسالت بزرگ خانواده ها در ایران اسلامی، تربیت صحیح فرزندان براساس معیارهای اسلامی و الگوی حضرت علی اکبر (ع) ترسیم شده که والدین در سه دهه عمر با برکت انقلاب اسلامی نقش خود رابه خوبی ایفای کردند که نمونه آن پرورش رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بود .حجت الاسلام سید'عبدالرحیم ملکوتی'، با اشاره به ولادت فرزند سید الشهدا (ع) و روز جوان افزود: انقلاب ما به رهبری امام خمینی (ره) و رشادتها و ایثارگریهای جوانان بسیجی و رزمندگان اسلام به پیروزی رسید و این جز پیروی و گوش به فرمان از ولایت فقیه محقق نمی شد. 
مراسم جشن بزرگ حضرت علی اکبر (ع) به همت کانون 'وصال' وابسته به اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گچساران با اجرای ویژه برنامه های متنوعی همچون شعر ، دکلمه ،سرود ، مداحی و مسابقه فرهنگی برگزار شد.


 
 
رئیس تربیت‌بدنی گچساران خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٢
 

افزایش 10 درصدی ورزشکاران ملی‌پوش گچسارانی

رئیس تربیت‌ بدنی گچساران گفت: تعداد دعوت‌شدگان به تیم ملی در گچساران امسال به نسبت سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است. اسماعیل پناه‌‌‌‌پوری امروز در گفت‌و‌گو ی  در گچساران اظهار داشت: اداره تربیت‌بدنی گچساران با افزایش اماکن ورزشی برای دسترسی آسان به این اماکن، سعی در افزایش و بهبود وضعیت کمی و کیفی فضای ورزش در این شهرستان دارد. پناه‌‌‌‌‌پوری استعدادیابی در رشته‌های مختلف ورزشی را یکی از برنامه‌های مهم ورزش گچساران عنوان کرد و افزود: استفاده از توانمندی بخش خصوصی و همچنن همراهی خانواده‌ها در توسعه ورزش تأثیرگذار بوده و باید مورد توجه قرار گیرد. وی افزود: کارکرد تعلیم و تربیتی تربیت بدنی و ورزش در طول تاریخ زندگانی بشر متمدن همواره با او همراه بوده و در تمامی تمدن‌های گذشته از آن بهره‌برداری فراوانی شده است. رئیس اداره تربیت‌بدنی گچساران تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت گسترش ورزش در جامعه، توسعه ارزش‌های تربیتی و پرورش افراد سالم به لحاظ جسمی و روحی بوده که در درجه اهمیت بیشتری قرار دارد.
پناه‌‌‌‌پوری خاطرنشان کرد: به طور کلی ورزش در تمام دوران زندگی انسان‌ها حائز اهمیت بوده ولی چون مبنای تربیت جسمی و روحی در سنین جوانی گذاشته می‌شود، باید اهمیت بیشتری در این دوران برای ورزش قائل شد.
وی افزود: بسیاری از خصوصیات دوران جوانی نیز از قبیل عدم ثبات، بی‌حوصلگی، تخیلات و بسیاری روحیات دیگر نیز به وسیله ورزش قابل اصلاح و تعدیل است.
رئیس تربیت‌بدنی گچساران با بیان اینکه در گچساران بالغ بر 15 هزار ورزشکار فعال وجود دارد، ابراز داشت: در گچساران 10 هزار ورزشکار در بخش آقایان و 5 هزار ورزشکار نیز در بخش بانوان در رشته‌های مختلف ورزشی فعال هستند.
پناه‌‌‌‌‌‌‌پوری عنوان داشت: 10 هزار نفر از این ورزشکاران زیر پوشش بیمه ورزشی بوده که در صورت مصدومیت، تا سقف 50 میلیون ریال کمک مالی به آنها پرداخت می‌شود.
وی گفت: امسال بیش از 42 ورزشکار در رشته‌های مختلف به اردوی تیم‌های ملی دعوت شده که از این تعداد 28 نفر در بخش آقایان و 14 نفر در بخش بانوان بوده است.
پناه‌‌‌‌‌پوری ادامه داد: آمار دعوت‌شدگان به اردوی تیم‌های ملی نسبت به سال گذشته بیش از 10 درصد افزایش داشته است.
وی بیشترین دعوت‌شدگان به تیم ملی را در بخش آقایان در رشته‌های واترپلو، هاکی، هندبال و در قسمت بانوان در رشته‌های هندبال، هاکی و اسکیت عنوان کرد.
پناهپوری ابراز داشت: ورزش هاکی در سال جاری یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی کشوری در بخش آقایان و بانوان داشته است.
این مقام ورزشی گچساران با بیان اینکه هم‌اکنون 60 هیئت ورزشی در این شهرستان فعال است، ابراز داشت: از این تعداد 37 هیئت ورزشی در قسمت آقایان و 23 هیئت ورزشی در قسمت بانوان دایر است.
به گفته وی، هم‌اکنون 11 سالن ورزشی چندمنظوره، دو استخر سرپوشیده شنا، سه چمن فوتبال و یک زمین چمن مصنوعی هاکی در گچساران و 50 زمین خاکی فوتبال در روستاها در اختیار ورزشکاران و ورزش‌دوستان گچساران و روستاهای اطراف قرار دارد.
پناهپوری بیان داشت: دو سالن ورزشی چندمنظوره و یک سالن ورزشی زورخانه‌ای با 98 درصد پشرفت کاری و اعتباری افزون بر 2 میلیارد ریال نیز در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.
وی تصریح کرد: بیش از 500 میلیون ریال اعتبار برای تکمیل این پروژه‌ها لازم است.
رئیس تربیت‌بدنی گچساران نداشتن انشعاب برق را مهم‌ترین دلیل به بهره‌برداری نرسیدن این پروژه‌ها عنوان کرد.
پناهپوری ابراز داشت: دو زمین خاکی فوتبال در روستاهای سرآب‌ننیز و مردان معصوم با اعتباری افزون بر 120 میلیون ریال و با پیشرفت‌کاری 80 درصد در حال ساخت است.
وی با اشاره به پیشرفت‌کاری 50 درصدی ساختمان شطرنج گچساران افزود: این ساختمان با اعتبار 250 میلیارد ریال از دیگر طرح‌های در دست ساخت تربیت‌بدنی گچساران است.


 
 
بخشدار مرکزی گچساران اعلام کرد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٢
 

             برگزاری باشکوه جشن نیمه شعبان در روستاهای گچساران

بخشدار مرکزی گچساران گفت: امسال روستاییان گچسارانی نیمه شعبان را باشکوه برگزار می‌کنند. یحیی ذبیحی امروز در گفت‌و‌گوی در گچساران اظهار داشت: تعمیق باورهای دینی نسل‌ها و اقشار مختلف مردم یک وظیفه و مأموریت بسیار مهم بوده که باید برای تقویت آن بیش از پیش تلاش شود. وی با تأکید بر اجرای فعالیت‌های فرهنگی در عرصه آسیب‌شناسی، جریان شناسی و توجیه مهدویت در زمینه نقشه‌های دشمنان مهدویت، نحله‌ها، فرقه‌ها و جریانات ضد مهدویت و آشنا کردن هرچه بیشتر جامعه با نقشه‌های دشمنان را امری ضروری دانست. ذبیحی با بیان اینکه اجرای برنامه‌های فرهنگی اساس کار کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بوده و با اشاره به دسترسی کم روستاییان به وسایل ارتباط جمعی، بر انجام برنامه‌های فرهنگی زیربنایی توسط دهیاران، شوراهای اسلامی روستاها و مسئولان کانون‌ها فرهنگی مساجد تأکید کرد.بخشدار مرکزی گچساران با اشاره به ضرورت اجرای هر چه با شکوه‌تر ویژه برنامه‌های نیمه شعبان در روستاها بیان داشت: امسال در تمام روستاهای دارای شورا و یا دهیاری در گچساران، علاوه بر آذین‌بندی معابر، خیابان‌ها، میادین، مساجد، خانه‌ها و برپاکردن خیمه در نقاط مختلف روستایی، جشن‌های خودجوش مردمی باشکوهی در نیمه شعبان برگزار می‌شود. ذبیحی ابراز داشت: با هماهنگی با دهیاران، از روستاییان برای همکاری در برپایی این جشن‌ها دعوت به‌عمل آمده است.
وی گفت: فرهنگ مهدویت بسیار مهم و مورد توجه بوده و برای گسترش آن، همه باید احساس تکلیف کنند. ذبیحی تصریح کرد: در مسیر گسترش فرهنگ مهدویت و انتظار در بین نسل‌های مختلف و به‌ویژه در میان جوانان، استفاده از ابزارهای فرهنگی، هنری و تبلیغی و بهره‌گیری از ظرفیت علما و روحانیون باید مورد توجه قرار گیرد.
بخشدار مرکزی گچساران با اشاره به اعزام روحانیون، سخنرانان و مداحان به مراکز دهستان‌ها عنوان داشت: مهدویت از بحث امامت جدا نبوده و زمانی که نیاز به امام را بپذیریم، نیاز به حکومت و امامت حضرت مهدی (عج) نیز برای ما مشخص می‌شود.
ذبیحی تحقق اراده الهی و برآوردن آرزوی اهل‌بیت را یکی از مهم‌ترین پیام‌های ظهور دانست و افزود: عبودیت، تقوی، شجاعت از نشانه‌های امام زمان (عج) است.
وی خاطرنشان کرد: روستاییان مؤمن و عاشق اهل‌بیت عصمت و طهارت گچساران نیز مانند دیگر اقشار مردم، با پرپایی آیین‌های جشن و شادی و چراغانی کردن منازل و کوچه و خیابان‌ها، به پیشواز نیمه شعبان رفته‌اند.
وی از اعزام روحانی و سخنران و مداح به دهستان‌های امام‌زاده جعفر (ع)، بی‌بی‌‌حکیمه (س)، بویراحمد گرمسیری و لیشتر خبر داد و از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها خواست تا همراه با مردم در برگزاری جشن‌های نیمه شعبان تلاش کنند.
بخشدار مرکزی گچساران، شرکت اقشار مختلف مردم در برگزاری جشن‌های نیمه‌ شعبان را ضروری دانست و ابراز داشت: انسان منتظر باید در زندگی فردی و اجتماعی، طرح راه‌بردی و نقشه داشته و بر این اساس حرکت کند و خود و محیط اطرافش را آماده سازد. ذبیحی تصریح کرد: هر انقلابی که دوره انتظار و آماده‌سازی نداشته باشد و بر اساس جو، محیط و جریان حاکم حرکت نماید، در همان گام‌های اول با مشکلات و ابهام‌های زیادی مواجه می‌شود. وی از برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان در روستای سرآب‌ننیز گچساران خبر داد و افزود: در این روستا جشن بزرگی توسط دهیاری روستای سرآب‌ننیز و با همکاری مردم این روستا با حضور فرماندار گچساران و مسئولان ادارات و نهادهای گچساران برگزار می‌شود.


 
 
شورای نگهبان در کلام امام (ره)
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢۱
 

رهبر کبیر انقلاب اسلامی همواره نسبت به اهمیت و جایگاه ویژه شورای نگهبان اهتمام ویژه ای داشتند و بارها و بارها توصیه های اکیدی نسبت به صیانت از شورای نگهبان چه به سایر قوا و چه به اعضای این شورا کرده اند. در ذیل بخشی از این رهنمودهای گرانقدر امام خمینی (ره) را در خصوص شورای نگهبان به اختصار می آوریم.

"شما توقع نداشته باشید که مورد اهانت واقع نشوید. همه می‏دانید تا کسی کاری انجام ندهد کسی به او توهین نمی‏کند. توهین برای کسانی است که می‏خواهند زنده باشند. هیچ کدام از ما نباید انتظار تعریف را داشته باشیم. باید به حکم خدا عمل کنیم و به این هم کاری نداشته باشیم که چه کسی از این کاری که برای خدا می‏کنیم خوشش می‏آید و یا چه کسی بدش می‏آید. من در تمام مواقعی که مقتضی بوده است، مجلس و شورای نگهبان را تأیید کرده‏ام. ما باید دست در دست یکدیگر بگذاریم تا یک کشور اسلامی درست کنیم .."28 اردیبهشت 1362

"نگرانی من از این است که نکند سستی کنیم و در پیاده کردن اسلام دقت لازم را ننماییم بعداً اشکال پیش بیاید. نکند مثل مشروطه شود که آقایان تلاش کردند و مشروطه را بنا گذاشتند، آن وقت چند نفر از سیاسیون مستبد، مشروطه خواه شدند و حکومت را گرفتند و هر دوره مجلس را بدتر از دوره قبل تشکیل دادند. "20 آذر 1362

"چنانچه مشاهده می‏شود پس ازانتخابات مرحله اول از دوره دوم مجلس شورای اسلامی، افرادی که نظریه شورای محترم نگهبان در ابطال یا تأیید بعضی حوزه‏ها موافق میل‏شان نبوده است دست به شایعه افکنی زده و اعضای محترم شورای نگهبان- ایدهم اللَّه تعالی- را که حافظ مصالح اسلام و مسلمین هستند، تضعیف و یا خدای ناکرده توهین می‏نمایند و به پخش اعلامیه و خطابه در مطبوعات و محافل دست زده‏اند غافل از آنکه پیامد چنین اعمال و جوسازی‏ها آن هم در دوره دوم مجلس و نگذشتن سالی چند از انقلاب چه خواهد بود. امید است چنین اعمال، بی توجه به نتایج ناروا و اسفبار آن باشد ...معلوم نیست در صدر مشروطیت در دوره اول بافقهای ناظر به قوانین این نحو عمل شده باشد. در آن زمان به تدریج فقها را از مجلس بیرون راندند و به سر این ملت آن آوردند که دیدیم ..من به این آقایان هشدار می‏دهم که تضعیف و توهین به فقهای شورای نگهبان امری خطرناک برای کشور و اسلام است... به شورای نگهبان تذکر می‏دهم که در کار خود استوار باشید و با قاطعیت و دقت عمل فرمایید و به خدای متعال اتکال کنید."25 اردیبهشت 1363

"من با نهاد شورای نگهبان صددرصد موافقم و عقیده‏ام هست که باید قوی و همیشگی باشد، ولی حفظ شورا مقداری به دست خود شماست. برخورد شما باید به صورتی باشد که در آینده هم به این شورا صدمه نخورد. شما نباید فقط به فکر حالا باشید و بگویید آینده هرچه شد، باشد. شیاطین به‌تدریج کار می‏کنند. امریکا برای پنجاه سال آینده خود نقشه دارد. شما باید طوری فکر کنید که این شورا برای همیشه محفوظ بماند. رفتار شما باید به صورتی باشد که انتزاع نشود که شما در مقابل مجلس و دولت ایستاده‏اید. اینکه شما یکی و مجلس یکی، شما یکی و دولت یکی، ضرر می‏زند. شما روی مواضع اسلام قاطع بایستید، ولی به صورتی نباشد که انتزاع شود شما در همه جا دخالت می‏کنید. صحبتهای شما باید به صورتی باشد که همه فکر کنند در محدوده قانونی خودتان عمل می‏کنید، نه یک قدم زیاد و نه یک قدم کم. 11 شهریور 1363

نهاد شورای نگهبان همیشه مورد تأیید اینجانب است و به هیچ وجه تضعیف نشده و نخواهد شد. این نهاد باید همیشه با بیداری و هوشیاری در خدمت به اسلام و مسلمین کوشا باشد. 23 دی 1366


 
 
اعتبارات سرمایه‌ای گچساران در 18 فصل بین دستگاه‌های اجرایی توزیع شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٠
 

فرماندار شهرستان گچساران گفت:امسال بخش عمده ای از اعتبارات تملک دایی و سرمایه ای این شهرستان به بخش مسکن و عمران مناطق شهری ، روستایی و عشایری اختصاص یافته است . سید'اکبر علیزاده' روز دوشنبه در گفت‌ و ‌گو ی،نحوه اولویت و اساس توزیع اعتبارات را میزان پیشرفت‌ کاری و اهمیت طرح‌ها و پروژه‌های ادارات عنوان کرد. وی، توجه به اولویت‌ها را در اجرا و اختصاص اعتبار به طرح‌های عمرانی، ضروری دانست و گفت: تلاش و پیگیری بی‌وقفه در سال جهاد اقتصادی، باید در دستور کار تمام مدیران شهرستان قرار گیرد. وی توزیع اعتبارات شهرستان گچساران در 18 فصل و 51 برنامه و 340 پروژه عنوان کرد و گفت: اولویت اختصاص اعتبار را برای پروژه‌های با درصد پیشرفت کاری بالا و براساس عملکرد سال گذشته دستگاه‌ها اجرای تعیین شده است . فرماندار گچساران تصریح کرد: بر اساس توزیع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای گچساران، در سال 90، فصل مسکن، عمران شهری، روستایی و عشایری با 67 میلیارد و 810 میلیون ریال، فصل حمل و نقل با 50 میلیارد و 86 میلیون ریال و فصل منابع آب با 25 میلیارد و 503 میلیون ریال بیشترین سهم را از این اعتبارات به ‌خود اختصاص دادند. علیزاده ادامه داد: در این تقسیم‌بندی، فصل اداره عمومی 4 میلیارد ریال، امور قضایی یک‌‌میلیارد و 421 میلیون ریال، خدمات مالی، فنی و مدیریت برنامه‌ریزی 142 میلیون ریال، دفاع 3 میلیارد و 796 میلیون ریال، آموزش 30 میلیارد و 172 میلیون ریال، فرهنگ، هنر، رسانه‌های جمعی و گردشگری 21 میلیارد و 941 میلیون ریال سهم داشته‌اند. وی عنوان داشت: برای فصل‌های بهداشت و سلامت 5 میلیارد و 410 میلیون ریال، رفاه و تأمین اجتماعی 4 میلیارد و 471 میلیون ریال، تربیت‌بدنی 9 میلیارد و 4 میلیون ریال، کشاورزی و منابع طبیعی 23 میلیارد و 336 میلیون ریال، صنعت و معدن و شهرک‌های صنعتی 11 میلیارد و 539 میلیون ریال، محیط زیست 2 میلیارد و 111 میلیون ریال، انرژی 3 میلیارد و 489 میلیون ریال و فصل ارتباطات و فناوری اطلاعات 219 میلیون ریال در نظر گرفته شده است. وی با بیان اینکه اعتبارات اختصاص‌ یافته در 18 فصل به دستگاه‌های اجرایی گچساران ابلاغ شده، اظهار داشت: این اعتبار در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی این شهرستان بین دستگاه‌ها توزیع شده است.
علیزاده تصریح کرد: در سال گذشته فرمانداران حق جابه‌جایی اعتبار در سرفصل‌ها و برنامه و پروژه‌ها را نداشتند، اما در سال 90 و بر اساس ماده 179 قانون بودجه، این موضوع تغییر پیدا کرد و توزیع اعتبارات و تعریف پروژه‌ها در سطح شهرستان‌ها به ‌عهده فرماندار است.


 
 
با آسفالت 8 کیلومتر راه روستایی؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٠
 
             پرونده آسفالت راه روستایی گچساران بسته می‌شود
رئیس اداره راه و ترابری گچساران گفت: با اختصاص اعتبار در کمیته‌ برنامه‌ریزی و با آسفالته‌شدن هشت کیلومتر راه روستایی، همه راه‌های روستایی این شهرستان آسفالته می‌شوند.فرامرز انصاری امروز در گفت‌و‌گو ی در گچساران اظهار داشت: در حال حاضر تمام روستاهای بالای 25 خانوار گچساران از راه آسفالته مناسب برخوردار هستند. وی از آغاز عملیات آسفالت راه هفت روستا در گچساران خبر داد و گفت: با پایان ‌یافتن آسفالت راه این روستاها، تمام روستاهای زیر 25 خانوار گچساران نیز دارای راه آسفالته می‌شوند. انصاری افزود: این پروژه‌ها از جمله پروژه‌های جدید اداره راه و ترابری گچساران بوده که تا پایان سال 90 به بهره‌برداری می‌رسند.
وی با اشاره به انجام زیرسازی و پیشرفت‌کاری بالای 60 درصد این پروژه‌ها عنوان داشت: عملیات اجرایی این پروژه‌ها توسط اداره راه‌ و ترابری آغاز و انجام گرفته که از این پس و با اختصاص ‌یافتن اعتبار لازم در کمیته برنامه‌ریزی گچساران، روند اجرایی پروژه‌ها شتاب می‌گیرد. انصاری از آغاز عملیات اجرایی پروژه انجیرسیاه به آب‌توت خبر داد و ابراز داشت: پروژه راه ارتباطی دو روستای انجیرسیاه و آب‌توت یکی از پروژه‌های مهم در دست اقدام و اجرا است. رئیس اداره راه و ترابری گچساران خاطرنشان کرد: تاکنون برای ارتباط روستاهای انجیرسیاه و آب‌توت باید از از مسیر اصلی تردد می‌شد که آسفالت این مسیر ضمن افزایش ایمنی تردد وسائط نقلیه و کاهش آمار تصادفات، مسیر ارتباطی دو روستا را بیش از 25 کیلومتر کاهش می‌دهد. انصاری با اشاره به قرارگرفتن 10 دهانه پل کوچک و بزرگ در این پروژه، میزان حجم ریالی پروژه را افزون بر 8 میلیارد ریال عنوان کرد.
وی به پروژه راه روستایی جهادآباد، شیخ‌خواجه به بیزگه، هفت‌چشمه و محور فرعی گچساران به باباکلان به عنوان دیگر پروژه‌های در دست اقدام و اجرای اداره راه‌ و ترابری گچساران اشاره کرد. انصاری اعتبار در نظر گرفته ‌شده برای اجرا و تکمیل این 4 پروژه‌ را افزون بر 3 میلیارد ریال عنوان و زمان بهره‌برداری از این پروژه‌ها را پایان سال 90 اعلام کرد. رئیس اداره راه و ترابری گچساران با اشاره به فعالیت‌های این اداره در زمینه احداث، بهسازی و آسفالت راه‌ها، خاطرنشان کرد: توجه به روستاها در اولویت برنامه‌ها و طرح‌های فقرزدایی و رفع محرومیت قرار دارد. انصاری افزود: برای اثربخشی طرح‌های حمایتی و خدمات‌رسانی مؤثر به فقرا و محرومان روستایی، این طرح‌ها باید در چارچوب برنامه‌های توسعه یکپارچه روستایی اجرا شوند.
وی خدمات‌رسانی در بخش‌های مختلف به روستاییان را در راستای عدالت اجتماعی و توسعه یکپارچه و پایدار، مهم و ضروری دانست.
انصاری با اشاره به نقش مهم توسعه روستایی در رفع محرومیت تصریح کرد: از آنجا که این اقدام باید منسجم، مؤثر و هماهنگ باشد، لازم است در چارچوب برنامه‌های توسعه روستایی قرار گیرد.
وی بیان داشت: توسعه راه‌های روستایی در گچساران، باعث تسهیل خدمات‌رسانی در بخش‌های بهداشت، آموزش، ارتباطات، گردشگری و خدماتی شده است.
رئیس اداره راه و ترابری گچساران، ایجاد و بهسازی راه‌های ارتباطی و تلاش برای ساخت پل و جاده‌های فرعی و اصلی را از اقدامات این اداره در راستای توسعه راه‌های ارتباطی عنوان کرد و افزود: با تلاش دولت عدالت‌محور اکنون همه راه‌های ارتباطی روستاهای گچساران ساخته و دسترسی ساکنان آن‌ها به امکانات شهری آسان شده است.

 
 
اکبر نیکزاد استاندار کهگیلویه و بویراحمد شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱۸
 

در مراسمی با حضور مصطفی محمد نجار وزیر کشور ، مقامات و مدیران اجرایی کهگیلویه وبویراحمد و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اکبر نیکزاد به عنوان استاندار جدید این استان معرفی و از خدمات قوام نوذری استاندار سابق تجلیل شد. وزیر کشور در این آیین گفت: کشور ما در اوج پیشرفت و توسعه از امنیت لازم برخوردار و یک جزیره ثبات و آرامش در جهان و منطقه است.
مصطفی محمد نجار افزود: این امنیت ، ثبات و آرامش به واسطه لطف خداوند و نظام با برکت جمهور اسلامی و تبعیت از ولایت فقیه ایجاد شده است.
وی گفت: بعد از 33 سال از عمر با برکت جمهوری اسلامی پژواک انقلاب اسلامی به کشور های منطقه رفته است و آنها به تبعیت از انقلاب ما به دنبال عدل و عدالت نظام الهی هستند. وی گفت: جامعه ارزشمند ما در داخل و خارج به سمت جلو و کمال در حال حرکت است و به همین خاطر دشمنان با طراحی توطئه های مختلف سعی در ضربه زدن به ما را دارند اما مردم ما با این توطئه ها روز برور آبدیده تر می شوند.
نجار با انتقاد از برخی افراد که نکات منفی را بزرگ نمایی می کنند ،افزود: اگر چه نکات منفی بایدرفع و اصلاح شوند اما بی توجهی به این همه نکات مثبت و ارزنده در کشور هم بی انصافی است. وزیر کشور اظهار داشت: توجه به حجاب و معنویت در کشور ما افزایش یافته و شمار جوانان مسجدی بویژه در ماههای رجب و شعبان بالا رفته است.
نجار افزود: ما باید دائم رو به جلو باشیم و با پیروی از ولایت فقیه قله های پیشرفت را فتح نماییم  .نجار به طرح های مهم دولت نهم و دهم در کشور از جمله قانون هدفمندی یارانه ها ، سهام عدالت ، اشتغال و مسکن مهر اشاره کرد و افزود: در قانون هدفمندی یارانه ها باید با کنترل جدی بازار مردم را از مزایای خوب این طرح بهره مند سازیم.
وی گفت: دولت سهم امسال اشتغال در کشور را دو و نیم میلیون نفر تعیین کرده است که باید با جدیت و تلاش و توجه به روش های ساده این مقدار اشتغال را ایجاد کنیم.
وزیر کشور گفت: مردم محروم این استان که در دور رضاخان و فرزندش در مقابل این حکومت قد علم کردند و در هشت سال دفاع مقدس مقام اول اعزام را به خود اختصاص دادند سزاوار و شایسته خدمت و انجام کارهای بزرگ هستند.
نجار با بیان اینکه این استان کوچک ظرفیت ها و توانمندی های فراوانی در زمینه های مختلف از قبیل نفت و گاز ، منابع آبی ، جنگل و گردشگری دارد و با وجود خدمات فراوان انجام شده در محرومیت بسر می برد ، افزود : دولت نهم و دهم نیز در راستای عدالت محوری خدمات زیادی به این استان کرده است و لازم است با برنامه ریزی و تلاش خدمات رسانی به این استان را بیشتر کرد.
نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ، با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: در این روزگارو دریای پرتلاطم فتنه ها و فتنه انگیزی ها ضرورت توسل و تمسک به معنویات و تقویت روحیه ولایتمداری برای همه ما بخصوص مسوولان اجرایی امری ضروری و اجتناب پذیر محسوب می شود.
ستارهدایتخواه افزود: شاخص و ویژگیهای داشتن روحیه ولایتمداری که سپر محکم در مقابل همه فتنه ها ، انحرافات و ناملایمات در این شرایط حساس است اقتضا می کند که همواره باید ملازم و همدوش با ولی فقیه حرکت کرد و باید از تقدم و تاخر در طی این مسیر به طور جدی اجتناب کنیم.
وی با بیان اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد تمامی داشته ها و تحولات خود را مدیون این نظام مقدس در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی می داند گفت: مردم غیور ، ولایتمدار و سلحشور استان به دلیل مقاومتها و مجاهدتهای بی شائبه خود در دوران رژیم ستم شاهی و طاغوت رضاخانی عملا از بسیاری خدمات و اقدامات دولت در آن دوران محروم بود.
هدایتخواه اظهار داشت: بدون شک همه تحولات اساسی و اقدامات انجام شده برای توسعه و پیشرفت همه جانبه استان در طول این 32 سال گذشته پس از پیروزی انقلاب شکل گرفته وسهم دولتهای نهم و دهم در توسعه و پیشرفت این استان ویژه و تعیین کننده بوده است.
وی با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان استان همواره از دولت اصولگرا ، عدالت محور و مردمی نهم و دهم حمایت قاطع داشته است گفت: همچنان آمادگی خود را برای حمایت و تقویت این دولت و شخص رییس جمهور اعلام می کنیم.
هدایتخواه ، از تلاش وزیر کشور و استاندار سابق استان و همه مجموعه دولت در ارتقاء و تاسیس دو شهرستان جدید شامل چرام و باشت از طرف مردم و مجمع نمایندگان استان تقدیر کرد و گفت: امید است که وزیر کشور و استاندر جدید این استان موضوع تسریع در روند شهرستان شدن لوداب و مارگون از توابع شهرستان بویراحمد را نیز در دستور کار و اولویت برنامه های خود قرار دهند.
وی ابراز داشت: لازم است که مردم و همه مدیران اجرایی استان استاندار جدید را در انجام امور و برنامه های خود یاری دهند.
امام جمعه یاسوج نیز در این مراسم ، ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهای استاندارسابق در زمینه توسعه و پیشرفت استان گفت: این آمدن و رفتن ها و واگذاری مسوولیتها یک امر همیشگی در دین و شریعت ما بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی ، ویژگیهای یک مدیرخوب را تعهد ، اخلاص و وفاداری به مردم دانست و گفت: یک مدیر خوبی است کسی است که هنگام آمدن او مردم شادی و خوشحالی کنند و هنگام رفتنش نیز اندوهگین و نگران شوند.
وی ، با بیان اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد در ابعاد مختلف دارای داشته ها ، ظرفیتها و استعدادهای مناسبی است گفت: لازم است که مسوولان و دولتمردان ایران اسلامی بیش از پیش بر توسعه و پیشرفت این استان تاکید داشته باشند.
حسینی گفت: داشتن بیش از20درصد تولید نفت کشور ، داشتن رتبه نخست حضور در جبهه های حق علیه باطل در هشت سال دفاع مقدس ، ولایتمداری و سلحشوری مردم غیوراستان و داشتن موقعیتها ، ظرفیتها و استعدادهای گوناگون در حوزه های مختلف این استان ایجاب می کند که مسوولان و مقامات اجرایی در کشور توجه و اهتمام خود را برای توسعه استان کهگیلویه وبویراحمد دریغ نکنند.
مدیرکل صدا و سمیای مرکز کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست به نمایندگی از شورای اداری استان از عملکرد و خدمات ارزنده قوام نوذری استاندار سابق این استان قدردانی کرد و گفت: در طی تصدی ایشان خدمات و تحولات چشمگیری در حوزه های مختلف این استان رخ داد.
مسلم رحیمی افزود: لازم است که همه دولتمردان و مقامات کشور به این استان نگاه ویژه و منحصر به فردی را داشته باشند.
وی بیان کرد: مردم غیور ، سلحشور و ولایتمدار این استان با همان روحیه سلحشوری خود مقابل همه رژیمها در قبل از انقلاب اسلامی ایستادگی کردند و همین ایستادگی و مقاومت تا حد قابل ماحظه ای موجب عقب گرد و عدم انجام خدمات از سوی آن رژیمها شده بود.
رحیمی با اشاره به توانمندیها ، ظرفیتها و استعدادهای فراوان کهگیلویه وبویراحمد در حوزه های مختلف گفت: این استان با داشتن 22درصد تولید نفت کشور هم اکنون بر بام نفت ایران قرار دارد ، بیش از دوهزار گونه گیاهی و دارویی در این استان است ، بیش از یک میلیون جنگل را در خود جای داده و بیشترین حضور در جنگ هشت ساله را به نسبت جمعیت خود داشته است.
وی گفت: لازم است که دولتمردان و مقامات بلند پایه کشور این استان را با توجه به داشته ها و قابلیتهای ارزشمند آن بشناساند و بر اساس جمعیت و مساحت آن توزیع اعتبارات نکنند.
استاندار سابق کهگیلویه وبویراحمد نیز در این مراسم ، به بیان برخی از اقدامات و تحولات انجام گرفته در طول دو سال و اندی که از مسوولیت تصدی مدیریت ارشد این استان را داشت اشاره کرد و افزود: با اطمینان راسخ اذعان می کنم که بهترین و ارزشمندترین دوران عمرم را در میان مردم غیور و قدرشناس این استان سپری کردم.
قوام نوذری افزود: قدرشناسی ، ولایتمداری ، ادب ، صداقت ،غیرت ، پاکی و صفا و صمیمیت از ویژگیهای بارز مردم وفادار و انقلابی استان کهگیلویه وبویراحمد بوده است.
وی بیان کرد: بر اساس شناختی که از قبل نسبت به این استان داشتم و بررسی های کارشناسانه ای که از ظرفیتها ، موقعیتها و داشته های گوناگون این استان انجام دادیم توسعه همه جانبه آن را در شش محور تهیه و تدوین کردیم .
نوذری اظهار داشت: آب به عنوان الفبای آبادانی و محور اصلی توسعه این استان ، کشاورزی و ایجاد اشتغال و سلامت در آمدی ، تمرکز بر روی توسعه روستایی ، تاکید بر جذب سرمایه گذاری در حوزه های مختلف ، نهضت مسجد سازی و مسجد محوری ، تاکید بر کارها و امورات فرهنگی و تقویت فرهنگ و ارزشهای متعالی فرهنگی و بومی استان از جمله شاخصها و پارامترهای توسعه ای استان در همان شروع کار بوده است.
وی ، همایش سرمایه گذاری استان در سال گذشته ، شروع و شتاب در اجرای طرح مسکن مهر ، افتتاح جاده ملی یاسوج -بابامیدان ، تاکید بر اشتغال زایی و مقالبه با بحران بیکاری ، تاکید بر رفع مسایل و مشکلات مختلف مردم و حضور در متن مردم روستاها ، دعوت از خبرنگاران رسانه های جمعی کشور و حضور منظم و مستمر بازنشستگان کشور در قالب تورهای گردشگری جهت معرفی هر چه بیشتر و بهتر ظرفیتها و توانمندیهای گردشگری استان و انجام موفق سفرهای استانی هیات دولت به استان را از جمله اقدامات اساسی و مهم طی دوران تصدی بیش از دو ساله و نیم خود در این استان عنوان کرد.
نوذری ، اجرای طرح مسکن مهر بخصوص در شهر یاسوج را که تا قبل از سال 87 جزو استانهای آخر کشور محسوب می شد را از جمله اقدامات اساسی خود عنوان کرد و افزود: هم اکنون 20 هزار واحد مسکن مهر با میزان پیشرفت فیزیکی 70درصدی در سطح شهرهای استان در حال اجرا هستند.
وی ، از سفر مقام معظم رهبری در تاریخ 17 خرداماه سال 73 به کهگیلویه وبویراحمد به عنوان نقطه عطف تحول و توسعه این استان یاد کرد و گفت: مردم قدرشناس و ولایتمدار این استان نباید به هیچ وجه این سفر تاریخی و پربرکت را فراموش کنند.
استاندار جدید کهگیلویه وبویراحمد نیز در این مراسم گفت: امیدوارم بتوانم با همکاری دولت و سایر مدیران و مسوولان اجرایی استان و انجام خدمات ارزنده و اساسی موجبات خوشحالی و رضایتمندی مردم غیور و ولایتمدار این استان را فراهم کنیم و شرمنده این مردم و حسن اعتماد دولت نشویم.
اکبر نیکزاد با بیان اینکه کشور جمهوری اسلامی امروز در مسیر ترقی و پیشرفت همه جانبه خود در حال گذر است افزود: باید همه تلاش و برنامه های خود را در سطح ملی و استانی جهت رسیدن به اهداف و چشم انداز توسعه در افق 1404 تنظیم کنیم.
وی بیان کرد: بی شک با انسجام ، همدلی و یک صدا روند توسعه و پیشرفت همه جانبه استان را شتاب خواهیم بخشید.
نیکزاد، با اشاره به اینکه ، فرصت خدمتگذاری برای مسوولان محدود است گفت: باید تمام توان خود را صرف خدمت بی منت و خالصانه به مردم کنیم و از اختلافات و دودستگی ها به طور جد پرهیز کرد.


 
 
15دانش آموز گچسارانی به مسابقات کشوری قرآن راه یافتند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱۸
 
کارشناس امور فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان گچساران گفت: 15 دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی این شهرستان به مسابقات قرآن، نماز،اذان و نهج البلاغه کشوری راه یافتند.'احمد انصاری' روز شنبه در گفت و گوی افزود: این مسابقات از سوم تا 21 تیر ماه با حضور دانش آموزان دختر و پسر در شهرهای یاسوج و مشهد برگزار می شود.
وی تعداد مدارس قرآنی شهرستان گچساران را 33 مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی پسران و دختران در رشته های قرائت،روخوانی، وروان خوانی،مفاهیم،احکام و تفسیر ذکر کرد و گفت: هر مدرسه چهار تا شش کلاس و هر کلاس 30 دانش آموز طالب کلام وحی دارد .

 
 
تبریک
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱٥
 


 
 
در گچساران؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱٤
 
                  آمار بیکاری فرزندان شهدا و ایثارگر نگران کننده است
مشاور فرماندار گچساران در امور ایثارگران با انتقاد از عدم اجرای آئین‌نامه اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر در ادارات و نهادها از بالابودن آمار بیکاری فرزندان شهدا و ایثارگر در گچساران ابراز نگرانی کرد.یوسف انصاری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار داشت: بر حسب اعتقادات، وصیت امام، فرامین رهبر معظم انقلاب و تأکید ریاست جمهوری، خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران نخستین وظیفه همه مسئولان است.  وی با اشاره به وضعیت نامناسب فرزندان شهدا در بحث اشتغال، بر بسترسازی مناسب در سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها برای جذب فرزندان شاهد تأکید کرد.
انصاری خدمت به خانواده شهدا به ویژه حل مشکل اشتغال و مسکن فرزندان شاهد و ایثارگران را از مهم‌ترین مأموریت‌های بنیاد شهید با همکاری و تعامل دیگر ادارات و نهادها دانست. وی ابراز داشت: براساس تصویب قانون اشتغال توسط مجلس شورای اسلامی، 25درصد از ظرفیت اشتغال در سازمان‌ها باید به فرزندان شهدا و ایثارگران جانباز 25 درصد به بالا اختصاص داده شود. انصاری با تأکید بر لزوم تکریم فرزندان شهدا در مراکز مختلف و رسیدگی به وضعیت مسکن آن‌ها، خاطرنشان کرد: شورا‌های شهر و شهرداری‌ها باید در ارائه پروانه ساخت به گروه‌هایی که مشغول تهیه مسکن برای این طبقه هستند همکاری‌های لازم را داشته باشند. وی با اشاره به بسترسازی برای تسهیل ادامه تحصیل فرزندان شاهد گفت: در قانون برنامه پنجم، تأمین 100 درصد مخارج ادامه تحصیل فرزندان شاهد از جانب بنیاد شهید و امور ایثارگران آورده شده که باید اجرای آن در سطح وسیعی برای این طبقه انجام گیرد. مشاور فرماندار گچساران در امور ایثارگران بیان داشت: تلاش برای حل مشکلات جامعه ایثارگری بسیار مهم و مورد تأکید بوده و همه مسئولان باید توجه بیشتر کرده که ایثارگران متعلق به نظام هستند و وجود انقلاب به برکت جانفشانی ایثارگران است. انصاری افزود: حل مشکل اشتغال به یک دستگاه خاص مربوط نشده و همه دستگاه‌ها برای حل اشتغال باید تلاش و برنامه‌ریزی داشته و به‌ویژه برای فرزندان ایثارگرانی که در هشت سال دفاع مقدس از جان خود گذشتند و با سربلندی و سرافرازی آن دوران را سپری کردند، زمینه کار را فراهم کنند.
وی خاطرنشان کرد: خدمات‌رسانی به خانواده‌های شهدا و ایثارگر افتخار بوده و باید همه دستگاه‌ها و مسئولان در این حوزه برنامه‌ریزی و تلاش داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: فرزندان شاهد و ایثارگر باید در محیط کار مناسب با شأن و شخصیت خانواده‌های ایثارگران، منظم و پیشقراول برنامه‌ها باشند.
انصاری بیان داشت: در تمامی سطوح تحصیلی جامعه ایثارگری گچساران بیکار وجود داشته و حل مشکل بیکاری این قشر از جامعه نیازمند همکاری ادارات و رعایت قانون اشتغال فرزندان ایثارگران توسط مدیران و رؤسای این ادارات است.
مشاور فرماندار گچساران در امور ایثارگران با اشاره به اهمیت ساماندهی گلزارهای شهدا اظهار داشت: مزار شهدا به‌عنوان یکی از پایگاه‌های مقدس فرهنگی، الهام بخش و شورآفرین و چراغ راهنما و عامل تذکار و بیداری جامعه اسلامی است.
انصاری با تأکید بر لزوم تلاش برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ساماندهی گلزار شهدا، گام کوچکی در راه ترویج و پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت و کم‌ترین وظیفه‌ای است که می‌توان در حق شهدا ادا کرد.
وی افزود: کار برای شهدا و خدمت به خانواده‌های آنان در نزد خداوند متعال از اجر و پاداش خاصی برخوردار بوده که مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی باید در این زمینه بیش از پیش تلاش، همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.
 
 

 
 
بیش از دو هزار دی وی دی از دست فروشان گچسارانی جمع آوری شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱٤
 

فرمانده انتظامی شهرستان گچساران گفت: در اجرای طرح سازماندهی بازار، دو هزار و 380 حلقه انواع دی وی دی غیرمجاز از تعدادی دستفروش در شهر گچساران کشف و ضبط شد. سرهنگ 'قدرت اله بیعت اصل' در گفت و گو ی  افزود: در اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی و اخلاقی و ساماندهی بازار، مأموران انتظامی با انجام کارهای اطلاعاتی دریافتند تعدادی دستفروش در یکی از خیابان های گچساران اقدام به فروش'دی وی دی'های غیرمجار و مبتذل می کنند. وی بیان کرد: مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی پس از هماهنگی با مقام قضایی، با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به محل اعزام و نسبت به جمع آوری این اقلام مبتذل اقدام کردند. بیعت اصل اظهار داشت: در این خصوص پرونده ای تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل داده شد


 
 
دو شکارچی متخلف در گچساران شناسایی و دستگیر شدند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱۱
 
رییس حفاظت محیط زیست شهرستان گچساران گفت: دو شکارچی متخلف که در مناطق حفاظت شده این شهرستان اقدام به شکار پرندگان کمیاب می کردند شناسایی و دستگیر شدند.'عبدال دیانت فر' روز شنبه درگفت و گوی افزود: شکارچیان متخلف در مناطق حفاظت شده کوه' دیل ' که در 20 کیلومتری غرب گچساران قرار دارند اقدام به شکار غیر مجاز کرده بوده ند که گرفتار محیط بانان منطقه شدند. وی بیان کرد: از شکارچیان متخلف دستگر شده تعداد دو قبضه اسلحه غیر مجاز و چندین قطعه پرنده کمیاب از جمله 'تیهو' بدست آمد. وی اظهار داشت: افراد دستگیر شده با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

 
 
عید مبعث رسول مبارک باد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۸
 


 
 
مسئول بسیج دانش‌آموزی باشت خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٧
 
همکاری 250 دانش‌آموز باشتی در طرح هجرت

 مسئول بسیج دانش‌آموزی باشت از شرکت 250 دانش‌آموز این شهرستان در طرح هجرت 3 دانش‌آموزی خبر داد. فریدون خالویی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: امسال در طرح هجرت، تعداد هفت فضای آموزشی این شهرستان زیباسازی می‌شود.
وی ابراز داشت: طرح هجرت 3 با مشارکت سازمان نوسازی مدارس، آموزش و پرورش و بسیج سازندگی اجرا می‌شود. فرمانده بسیج دانش‌آموزی باشت با بیان این‌که برای اجرای این طرح بیش از 100 میلیون ریال هزینه می‌شود، افزود: تعداد هفت فضای آموزشی در مناطق مختلف شهری و روستایی دراین شهرستان در طرح هجرت 3 مرمت، زیباسازی و شعارنویسی می‌شوند. خالویی به اهداف مهم این طرح اشاره کرد و عنوان داشت: پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان، آشنایی دانش‌آموزان با کار گروهی، مهارت‌آموزی و کسب تجربه و همچنین اشتغال‌زایی از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح است. این مقام مسئول در بسیج دانش‌آموزی باشت اضافه کرد: در این طزح 250 دانش‌آموز دختر و پسر از مقاطع تحصیلی راهنمایی و متوسطه شرکت دارند که در مجموع بیش از 3 هزار و 400 نفر روز کار انجام می‌شود.
فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش‌آموزی امام صادق (ع) باشت خاطرنشان کرد: به جز این فعالیت‌ها، تعداد هشت کلاس در زمینه آموزش مسائل عقیدتی و کمک درسی نیز برای دانش‌آموزان این شهرستان در نظر گرفته شده است.


 
 
368 دانش آموز گچسارانی به مسابقات کشوری قرآن راه یافتند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٧
 

کارشناس امور فرهنگی آموزش وپرورش شهرستان گچساران گفت: 368 دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی به مسابقات قرآن، نماز،اذان و نهج البلاغه کشوری راه یافتند.

'احمد انصاری' روز سه شنبه در گفت و گو ی افزود: این مسابقات از سوم تا 21 تیر ماه با حضور دانش آموزان دختر و پسر در شهرهای یاسوج و مشهد برگزار می شود.
وی تعداد مدارس قرآنی شهرستان گچساران را 33 مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی پسران و دختران در رشته های قرائت،روخوانی، وروان خوانی،مفاهیم،احکام و تفسیر ذکر کرد و گفت: هر مدرسه چهار تا شش کلاس و هر کلاس 30 دانش آموز طالب کلام وحی دارد .
کارشناس فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان گچساران افزود: فعالیت های قرآنی در سطح کشور از سال 64 آغاز و در سال 72 با حضور دانش آموزان در مسابقات کشورهای اسلامی بین المللی شد و در سال 89 با هدف ارتقا ء سطح آموزش قرآنی دانش آموزان ، غنی سازی اوقات فراغت و جذب حداکثری قرآن آموز10 هزار مدرسه قرآنی راه اندازی شد.


 
 
آثار و شخصیت علمی شهید بهشتی
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٧
 

نگاهی اجمالی به بعضی از آثار علمی شهید بهشتی:

خدا ازدید گاه قرآن: در این اثر، شهید بهشتی راه شناسایی تعالیم واقعی قرآن را معرفی می‌کند. او با روش برهانی و تحقیقی به اثبات وجود خدا از دیدگاه قرآن می‌پردازد. ایشان با استناد به آیات و روایات نتیجه می‌گیرد که انسان باید به خالق و آفریدگار جهان هستی بیندیشد.

حکومت در اسلام: این کتاب پیرامون زندگی اجتماعی انسان، پیدایش حکومت و هدف آن می‌باشد.

ولایت، رهبری، روحانیت: این اثر ارزشمند مجموعه‌ای از گفتارها و نوشتارهای شهید مظلوم است که در حول محور 3 موضوع ولایت، مسئله رهبری ونهاد روحانیت تهیه شده و از دو جهت دارای اهمیت است:الف: بیان کننده این مباحث ، عالم دینی روشن بین و
زمان‌شناسی است که از واقعیت‌های اجتماعی، تحلیلی عمیق و درکی گسترده دارد و تلاش می‌کند تا پاسخ‌ پرسش‌های مطرح شده در این زمینه‌ها را با منابع اسلامی ارائه کند.

ب: راه را برای شناخت بهتر بخشی از ابعاد اندیشه یکی از پیشگامان انقلاب اسلامی و بنیانگذاران جمهوری اسلامی هموار سازد.

اقتصاد اسلامی: این کتاب دارای چهار بخش است که بخش اول و دوم آن به صورت دو کتاب جداگانه با عنوان"مسئله مالکیت" و بانکداری و قوانین مالی اسلام چاپ و منتشر شده است و در بخش سوم و چهارم به ترتیب، ابعاد اصلی و اساسی بخش اقتصاد وامور مالی قانون اساسی و نیز بیمه‌های اجتماعی و مبانی فقهی و اسلامی آن را مورد بررسی قرار می‌دهد.
ربا در اسلام: این کتاب مجموعه گفتارهای تفسیری دکتر بهشتی درباره مفهوم ربا و اشکال آشکار و پنهان آن است که با ظرافت، مسائل اقتصادی را موشکافی می‌کند.
مسئله مالکیت: شهید بهشتی در این کتاب به توضیح مفهوم مالکیت و دیدگاه اسلام در زمینه مالکیت ، مالکیت خدا و منشأ، و حدود آن، مالکیت انسان و منشأ و حدود آن ، انواع مالکیت و ... می پردازد.

بانکداری و قوانین مالی اسلام: در این کتاب اندیشمند شهید، درباره " بیع و ربا" فعالیت‌های بانکی، موسسات شخصی یا گروهی، قرض‌الحسنه، مالیات و چگونگی وضع مالیات سخن گفته است.

نماز چیست؟:

این کتاب برای مقطع سنی نوجوانان نگارش شده است. آنچنان که از متن آن پیداست شهید مظلوم در این کتاب عشق و علاقه خود را به جوانان به ظهور رسانده و با زبانی ساده و شیوا نماز، فرهنگ و تاثیر آن را شرح داده است.

روش برداشت از قرآن: این کتاب متن مصاحبه آیت الله دکتر بهشتی درباره چگونگی " برداشت از قرآن " می‌باشد که در فروردین سال 1356 در اصفهان صورت گرفته است. شهید بهشتی در
10بند مطالب لازم و ویژگی‌هایی را که باید برای برداشت از قرآن به آن توجه کرد به تفصیل بیان نموده است. او در این کتاب به این نکته تاکید کرده که قرآن برای استفاده همگان آمده است و هرکس برداشتی از آن دارد.
نقش ایمان در زندگی: شهید مظلوم در این اثر به نقش ایمان در زندگی انسان و اینکه آیا با پیشرفت علوم و فنون باز هم به ایمان نیاز است یا خیر، پاسخ می‌دهد. او با دلایل و مستندات کافی به خوبی این موضوع را که ایمان در همه مراحل زندگی ( حیات تا ممات) نقش مهم و حساسی دارد مورد توجه قرار می‌دهد. شهید بهشتی همچنین در این کتاب به نقش ایمان در پیشرفت علمی و صنعتی و مبارزات اجتماعی و سیاسی اشاره نموده است.

نگاهی به شخصیت علمی شهید بهشتی:

شهید آیت الله دکتر بهشتی به عنوان یک عالم متفکر و
جامع‌الاحوال در بیشتر علوم اسلامی و اجتماعی صاحب رای و اندیشه بود. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های بارز علمی شهید بهشتی ، به کلام ولی امر مسلمین جهان ، حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای تاسی می‌کنیم؛" ... شهید بهشتی با اینکه از لحاظ علمی شخصیت برجسته‌ای بودند اما آنچنان که در حد مقام علمی ایشان بود، شناخته نشدند. باید بگویم که ناشناخته ماندن جنبه علمی شهید بهشتی در میان عامه مردم، به دلیل آن بوده است که جنبه‌های سیاسی،
بقیه‌ابعاد شخصیت ایشان را تحت‌الشعاع قرار داده بود و همگان، ایشان را در درجه اول به عنوان یک سیاستمدار مجرب می‌شناختند. همیشه این طور است که یک جنبه برجسته در شخصیت چند بعدی انسان در محیطی که آن جنبه بیشتر رواج دارد ، سایر جنبه‌ها را تحت الشعاع قرار می‌دهد. شما در محیط‌های فلسفی دنیا بروید، مشکل بتوانید ثابت کنید که ابن سینا طبیبی بوده که با قاروره وخون و نبض و امراض هم سروکار داشته است. علت این امر آن است که در محیط، آن بعد شخصیت این آدم آن قدر بزرگ است که اجازه نمی‌دهد به یاد بقیه ابعاد باشند. شهید بهشتی همین جور بود. بی‌شک اگر سراغ دوستان فرهنگی قدیمی شهید بهشتی بروید و با آنها صحبت کنید، درست یادشان نمی‌آید که ایشان رئیس دیوان عالی کشور بوده و سررشته قضا در برهه‌ای دست ایشان بوده است.برای این عده مشکل است که بعد قضائی شخصیت شهید بهشتی را تصور کنند، چون بعد فرهنگی او با همان عظمت در ذهن آنها مجسم است. تنها کسانی همه ابعاد زندگی‌این شخصیت بزرگ ما را به یاد می‌آورند که در هر برهه‌ای از زمان با بخشی از وجود او وبعدی از ابعاد شخصیت او سروکار داشته‌اند. دوستان نزدیک ایشان غالبا این گروهند، دوره عملی ایشان رادیده‌اند، دوره سیاسی‌شان رادیده‌اند، دوره مدیریت‌شان را دیده‌اند و دوره جنگ و گریزشان با طاغوت را دیده‌اند. همه این دوره‌ها را شهید بهشتی داشته‌‌اند که ما از نزدیک شاهد بودیم و من خودم یکی از کسانی هستم که تصورم این است که باید بیشتر ابعاد شخصیت ایشان را توصیف کنم... شهید بهشتی به معنای حقیقی کلمه یکی از شخصیت‌های نادر ما بودند. شهید بهشتی از جمله کسانی بودند که در ابعادی فراتر از شخصیت عادی ومعمولی هستند واین را ما در او به عینه مشاهده کردیم. شهید بهشتی شخصیتی بود که ابعاد فراوان شخصیت ایشان را حتی دوستان نزدیکش نمی‌توانند جمع بندی کنند. ایشان در فقه شخص برجسته‌ای بودند و تحصیلات عالیه و بسیار خوبی در قم داشتند.بعدها هم در مسائل و جریانات مختلف ودر بحث‌هایی که در طول دوران مبارزه پیش آمد، هرجا که صحبت به مباحث فقهی کشیده می‌شد، آثار همان فکر باز و قوی را در شهید بهشتی می‌دیدیم. ایشان با مسائل ، کاملا پخته و آشنا برخورد می‌کردند با اینکه سالها بود که ایشان کارهای تخصصی فقهی مثل یک آدم مشغول به فقه که دائما کتاب فقهی مطالعه می‌کند نداشتند و به قول ما طلبه‌ها نسبت به فقه تارک بودند، در عین حال همیشه حاذق و مسلط به کلیه مسائل بودند و فکر روشن و باز ایشان کار خویش را می‌کرد و راهگشا بود. مطمئنا اگر ایشان در حوزه می‌ماندند، یکی از مراجع تقلید مسلم زمان می‌شدند"(1)

پی‌نوشت:

1- مجله شاهد یاران، حدیث راست قامتان، کارنامه علمی وعملی شهید بهشتی در گفت و شنود با رهبر معظم انقلاب ،8/4/1385، صص 4-3

 


 
 
سهمیه سوخت 271 تاکسی درشهرستان گچساران ابطال شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٦
 

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرستان گچساران گفت: از زمان هدفمند کردن یارانه ها تاکنون سهمه سوخت 271 تاکسی درون شهری و برون شهری به دلیل عدم فعالیت باطل شده است. 'امید محمدی' در جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز گچساران افزود: پرونده 30 تاکسی دیگر اعم از درون شهری و برون شهری در حال بررسی می باشد و در صورت اثیات عدم فعالیت سهمیه سوخت آنان نیز باطل خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد، شهرستان گچساران از نظر کشف بررسی فعالیت تاکسی ها رتبه نخست در استان را دارا می باشد.
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی تصریح کرد : در حال حاضر 650 دستگاه تاکسی دائمی و 350 دستگاه تاکسی موقت درون شهری در خطوط مختلف تا شعاع 20 کیلومتری در حال خدمت رسانی به شهروندان دوگنبدان می باشند.
محمدی ،تاکید کرد : 33 اژانس مسافرتی نیز در سطح شهرستان فعال هستند که هر کدام با 10 خودرو در حال جا به جایی مسافر هستند.


 
 
زیبا ترین گلزار شهدای گمنام در دانشگاه آزاد گچساران ساخته شده است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٦
 

مدیرکل انتصابات فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت : زیبا ترین گلزار و فضای قبور مطهر شهدای گمنام کشور با همت دانشگاه آزاداسلامی واحد گچساران با هزینه ای بالغ بر 10 میلیارد ریال طراحی و ساخته شده است .ذوالقدر در جلسه فرهنگ عمومی این مرکز آموزشی افزود: دانشگاه آزد اسلامی با استفاده از نیروهای پرتلاش وخلاق در بخش فرهنگی توانسته است برنامه هایی را به اجرا درآورد که در کشور کم نظیر است .
وی تصریح کرد: این مجموعه عظیم علمی بدون وابستگی به بودجه دولتی برای اعتلای فرهنگ اسلامی و ایرانی با تمام پتانسیل خود گام های اساسی بر می دارد .
همچنین در این آیین ،مسوول فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران نیز مشارکت دانشجویان در تمامی فعالیت های فرهنگی را موجب نشاط و پویایی دانست و گفت: این واحد دانشگاهی با پرداختن به این مهم و ارج نهادن به معقوله فرهنگی توانسته است سه بار پیاپی در کشور مقام برتر اقامه نماز را کسب کند.
حجت الاسلام' عبدالمجید کرمی'تصریح کرد: باید کار فرهنگی با ایده و اندیشه تازه به مخاطبین عرضه شود ، تا مورد توجه قرار گرفته و مخاطبان زیادی را جذب کند.


 
 
10تیم ورزش دانش آموزی گچساران به مسابقات کشوری اعزام می شود
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٦
 

کارشناس مسوول تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان گچساران گفت: در تیرماه جاری 10 تیم ورزش دانش آموزی این شهرستان به مسابقات کشوری اعزام می شوند.

'مسعود یاری' افزود: از این تعداد تیم اعزامی ،سه تیم مقاطع ابتدائی،راهنمایی، متوسطه در رشته هندبال دختران هستند که تیم هندبال متوسطه دختران با عنوان نائب فهرمانی شرکت خواهد کرد .
وی گفت: هفت تیم پسران شرکت کننده نیز در رشته های هندبال،فوتبال و فوتسال در مقطع متوسطه و تیم شنا در مقاطع راهنمائی و ابتدائی امید قهرمانی گام به این مسابقات می گذارد.
مسوول تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش گچساران افزود: این مسابقات در استان های لرستان – خراسان رضوی و البرز برگزار می شود که مسابقات پسران هفتم و دختران دهم تیر ماه برگزار خواهد شد.
یاری، خاطر نشان کرد، تیم های دانش آموزی شهرستان گچساران تاکنون 37 عنوان در سطح استانی 21عنوان قهرمانی، هشت عنوان نائب قهرمانی کسب کرد ه است.


 
 
رئیس کمیته امداد گچساران خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٦
 
افزایش 68 درصدی پرداخت زکات در گچساران

 رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گچساران گفت: پرداخت زکات در گچساران نسبت به سال گذشته بیش از 68 درصد افزایش داشته است. سعید میرمعصوم پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد زکات این شهرستان بیان داشت: کشاورزان باید با پرداخت به موقع زکات، فراوانی نعمت و محصول را برای خود به ارمغان بیاورند.
میرمعصوم با اشاره به احادیث و روایات ائمه (ع) نسبت به پرداخت زکات، ابراز امیدواری کرد: باید برای انجام این فریضه الهی که در قرآن بعد از نماز بر آن تأکید بسیار شده، بیش از پیش برنامه‌های ترویجی داشته باشیم. وی خاطرنشان کرد: پرداخت زکات موجب افزایش برکت اموال شده و با پرداخت زکات، محصولات بیمه می‌شود.
میرمعصوم از متولیان امور فرهنگی و اصحاب رسانه خواست تا برکات معنوی و اقتصادی انجام این فریضه الهی را برای اقشار مختلف مردم تبیین کرده تا از این طریق مردم به دلایل واجب شدن این موضوع آگاه شوند. رئیس کمیته امداد گچساران با اشاره به جمع‌آوری بالغ بر 200 میلیون ریال زکات در گچساران در سال 88، میزان پرداخت زکات در سال 89 را 336 میلیون ریال عناون کرد و با مقایسه میزان پرداخت در سال 88، از رشد 68 درصدی در زمینه پرداخت زکات در این شهرستان خبر داد. میرمعصوم بیان داشت: بیش از 13 میلیون و 800 هزار ریال از مبالغ جمع‌آوری شده در سال 89 صرف هزینه‌های درمان، مسکن، تحصیل ایتام، نیازمندان و ابن‌سبیل شد. وی گفت: در کمیته امداد گچساران 22 نفر عاملان زکات در امر ترویج و فرهنگ‌سازی برای پرداخت زکات فعالیت دارند. این مسئول از همه نهادهای کشاورزی و دامی خواست تا در زمینه ترویج پرداخت زکات با ارائه راهکارهای عملی و مؤثر، این فریضه مهم الهی را نهادینه کنند.
فرماندار گچساران نیز در این جلسه اظهار داشت: در سال‌های اخیر توجه بیشتری به بحث زکات شده که این امر موجب استقبال مردم در زمینه پرداخت زکات شده است.
اکبر علیزاده عنوان داشت: زکات به‌عنوان یکی از اوامر الهی بوده که باید خارج از زمان و مکان برای آن تبلیغ کرد. وی در نظر گرفتن زمان و مکان خاص برای تبلیغ اوامر الهی مانند زکات را غیر منطقی دانست و تبلیغ دائمی برای نهادینه ‌شدن فرهنگ توجه و عمل به اوامر و دستورات الهی را ضروری دانست.
علیزاده عدم شناخت کافی از نحوه و چگونگی واجب‌ شدن زکات بر افراد را یکی از دلایل عدم پرداخت زکات به اندازه مطلوب و کافی در جامعه عنوان کرد.
فرماندار گچساران بیان داشت: برای تبلیغ پرداخت زکات علاوه بر روحانیون و واعظان مسقر و اعزامی مساجد و حسینیه‌ها در شهر و روستاها، نمایندگان ادارات نیز تبلیغات لازم را داشته باشند. وی افزود: ادارات جهاد کشاورزی، امور آب، منابع طبیعی، مهندسان و دامپزشکان اعزامی به روستاها باید با تبلیغات عملی، ریشه‌ای و مؤثر در زمینه پرداخت زکات در جامعه شهری و روستایی آگاهی‌بخشی لازم را انجام دهند.
علیزاده تصریح کرد: مسئولان و کارکنان ادارات، نهادها و سازمان‌هایی که با مراجعه اقشار مختلف مردم مواجه هستند در زمینه پرداخت زکات تبلیغات مؤثری را ارائه دهند.
وی عنوان داشت: مراکز خرید گندم از جمله کارخانه آرد و تعاون روستایی در زمان خرید گندم و محصولات کشاورزی از کشاورزان و مراکز خرید و ذبح دام و طیور باید پرداخت زکات را به مراجعه‌کنندگان خود یادآوری کنند.


 
 
با همت ستاد اجرایی حضرت امام (ره):
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٥
 
یک مدرسه شش کلاسه در روستای تلخ آب شیرین گچساران بهره برداری شد
مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویر احمد گفت: با همت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی حضرت امام (ره) یک باب مدرسه شش کلاسه در روستای 'تلخ آب شیرین 'از توابع شهرستان گچساران احداث و به بهره برداری رسید . خیبر بیدارپور' روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح آموزشی در زمینی به مساحت چهار هزار و 970 متر مربع و زیربنایی 876 متر و 263 متر دیوارکشی با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و 600 میلیون ریال ساخته شده است .
وی تصریح کرد : به منظور حمایت از بخش فرهنگی مناطق دور افتاده و محروم کشور ، بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی حضرت امام (ره) اقدام به ساخت مراکز آموزشی می کند که دبیرستان روستایی 'تلخ آب شیرین' از جمله این طرح ها ست .
وی از ساخت یک باب مدرسه پنج کلاسه توسط بنیاد برکت در روستای 'بوستان ' شهرستان باشت خبر داد و گفت : این طرح آموزشی نیز با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال در حال ساخت است که در سال تحصیلی آینده آماده و به بهره برداری خواهد رسید .
به گزارش ایرنا در مراسم بهره برداری از مرکز آموزشی روستای ' تلخ آب شیرین معاون بنیاد برکت ستاد اجرای حضرت امام (ره) کشور ، مدیر کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان کهگیلویه و بویر احمد، بخشدار مرکزی گچساران و برخی از مسوولان محلی حضور داشتند .

 
 
مردم شهرستان گچساران منتظر حل مشکلات سال گذشته ی شهرستان خود درسال جهاد اقتصادی
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱
 

سال89 که سال همت مضاعف وکارمضاعف بودمردم گچساران بامشکلات عدیده ی مواجه شدندامادراین بین چندموردازمشکلات بسیارحادوغیرقابل تحمل بودوتابحال نیزگریبانگیرآنهاست .فاضلاب ازجمله ای این مسائل است که همچون آتشفشان هرازچندگاهی فوران کرده وکوچه وخیابانهای محل پرازفاضلاب می شوند البته دربخشهای ازشهراین معضل برطرف شده ولی درقسمت اعظمی ازشهرهمچنان مردم بایدبامشکل مذکورتارسیدن بودجه کافی جهت حل آن سازش پیدابکنندوآثارغیربهداشتی وآلاینده آنرامتحمل شوندعلاوه براین پیدایش جوی پرازفاضلاب که خودراهی رودخانه شده وآنجارانیزدچارآلودگی کرده تاعلاوه بربشر-حشروحشم رانیزدرمعرض مخاطرات ومضراتش قراردهد.

برق هم درسال قبل اهالی شهرستان راازمشکلاتش بی نصیب نکرد وفرسودگی تیربرقهایاوجودآنهادروسط برخی کوچه وخیابانها ازعمده مشکلاتی که شهروندان باآن مواجه بودندودرتابستان شاهدخاموشی ها ی برق بخاطرکوچکترین مشکلات بودیم.ازگرمعضلات شهردرسال قبل مربوط می شودبه کیفیت آسفالت کوچه وخیابانهاوجاده های منتهی به شهرکه بویژه صاحبان وسایل نقلیه راموردرنجش قراردادکه علت اساسی آن حرکت وسایل باحمل باربیش ازحداستاندارروی آنهاست وازطرف دیگرناشی ازآسفالتهای غیراستانداردمی باشدکه بعضی از  مکانها و خیابانها گرفتار ان شده است .بیکاری  همیشه کریبانگیر جوانان گچساران بوده که  از اسیبهای اجتمای  ان  میتوان به کار کردن  افرادمسن بویژه زنان برای تامین معیشت فرزندان خودکه بیکارندوروی آوردن جوانان به مشاغل کاذب ویادرنهایت انحراف به مسائل غیراخلاقی اشاره نمودکه باتوجه به وجودشرکتهای نفتی درحوزه شهرستان نبایدشاهدچنین خیل زیادی ازبیکاران باشیم
ساخت وسازهای جدیدمنازل مسکونی وبوجودآمدن کوی های تازه ولزوم تامین نیازهای آنها برای ساکنین خودمشکلاتی به بارآورده که تابحال هم حل نشده وحتی منازل ساخته شده ای  قبلی هم درحداقل امکانات بسرمی برندامکانات ورزشی سال پیش شهرهمان سالنهای کوچک وفرسوده وغیراستاندارد چندساله است وهمچنان ورزشکاران شهرستان گچساران درحسرت مکانهای هستندکه چندباربه واقعیت نزدیک شدولی عدم پیگیری مسولان محلی عامل به ثمرننشستن حسرت مذکوراست.وجودسگهای ولگرددرسطح شهربویژه دراواخرشب  ضمن ایجادنامنی برای عابران باعث ریخت وپاش زباله ها درکوچه وخیابان می شوندوبه آلودگی محیط می افزایند.دربحث بهداشت وضع درسالی که سپری شدبدلیل بالاآمدن فاضلابهادرکوچه وخیابانها وزبالهایی که درسطح شهربطورصحیح جمع آوری نمی شوندرضایت بخش نبوده است.
درمقوله درمان مقداری از دردها ومشکلات چندسال قبل حاکم برشهرستان  حل شده ولی هنوزباتوسعه وافزایش رشدجمعیت شهرستان ناهماهنگ است وتوسعه ای فضای درمانی وامکانات آن آرزوی اهالی این دیاراست.   
ازدیگرمسائل موردطرح سال قبل عدم توجه ورسیدگی به نقاط مسکونی اطراف شهریابه عبارتی همان حاشیه شهرکه درسنین طی شده هم توجه وعنایت مسئولین رابه خودجلب نکرده وازآسفالت نامناسب وعدم نظافت درست کوچه وخیابان رنج می برند.بازارمرکزی شهرکه قدیمی وفرسوده شده از نظر ترافیکی درگیراست وگله مندی صاحب مغازه ها رادرپی داشته است دربخش میوه فروشان هم نیازبه ایجادموانعی به منظورجلوگیری ازورودوسایل نقلیه و درجهت ممانعت ازشلوغی وایجادامنیت برای مشتریان است .درکنارمشکلات ذکرشده بایدگله مندی مردم ازکارشورا-نماینده وبرخی مسولین کم کار راهم  اضافه کنیم  شوراشهرهمچون سالهای قبل مقبولیت چندانی ازنظرعملکردنداشتندالبته بهترین کارهای انها دنبال  همدیگر حرف زدن و رئیس شورا عوض کردن است .
نماینده هم سرنوشتی بهتر ازشورا نداشته وبدلیل عدم اجرای تعهدات خوددرقبال حوزه انتخابی خودازجمله بیکاری وگماردن برخی مدیران ناتوان دربرخی ادارات شهرستان وعدم شایسته سالاری ودیگرمسائل شهرستان بودونبودش برای مردم فرقی نداشت وحضورپررنگی درفاتحه وسرسفره دوستان وبرخی مسولین بویژه درآستانه انتخابات امسال داشت ولی گامهایی درخورگچسارانی ها برنداشتند.درحوزه آموزش وپرورش سال گذشته قبولی های کنکورکه بعنوان محصول ویکی ازارزیابی های آن بشمارمی رودنتایج درشان ومنزلت وسابقه ی علمی شهرستان حاصل نشدوشرکت کنندگان در کلاسهای کنکورازکیفیت آن راضی نبودندودانش آموزان سال سوم هم ازحوزه تصحیح  برگهای خودناراضی وازحق خوریهای صورت گرفته شاکی بودندنحوه سازماندهی امکانات مدارس ودبیران هم جای سوال داشته است.مسکن سازان باسدکردن  کوچه وخیابان حقوق دیگران رابه راحتی وبدون برخورد مسئولین مربوطه زیرپا می گذاشتند.بعدفرهنگی که موردهجوم دشمنان است نسبت به دشمن کمترروی آن کارشده ودرموردشبهات ساری وجاری زمان برنامه های خاص وقابل توجهی ازطرف مدیران مربوطه درسطح شهرستان نداشتیم تا بواسطه ی آن  نوجوانان و جوانان منطقه رانسبت به تاکتیکهای عوامل  درون وبرون کشورکه علیه نظام ودین ومذهب اجرا می کنندآگاه سازیم وفکرآنهاراعلیه آن مسلح کنیم
باآمدن سال جدیدکه ازطرف مقام معظم رهبری (مدظله) سال جهاداقتصادی نام نهاده شده است وباتوجه به اینکه ریاست محترم جمهورتلاشهای دولت خودرامسال درجهت اشتغال زایی سوق دادند بیشتر خانواده های گچسارانی انتظاردارندکه باتلاش مسولین محلی فرزندان بیکارشان ازاین چندمیلیون فرصت شغلی درراه سهمی داشته باشند..سایرمشکلات سال قبل مانندآموزش وپرورش هم برخی درکوتاه مدت وبرخی همچون بالابردن آمارقبولی دررشته های خوب دانشگاهی بانخبه پروری  دربلندمدت قابل حل بنظرمی رسدبهرحال مردم شهرستان گچساران انتظارات دارند وتوقع دارند تاازشهرستان نفت خیز  در استخدام امتیازی داشته باشندوروندحل مسائل قبلی وفعلی از سرعت مناسبی برخوردارباشد  ونه اینکه درمواردی شاهدبدتر شدن وضع وحال محل معیشت خودنسبت به قبل باشند.البته نبایدسهم شهروندان رادرحل مشکلات شهرنادیده گرفت بطورحتم مشارکت وهمکاری آنهاراه گشای بسیاری مسائل خواهدبودکه امیدواریم درسال جاری این خواسته اتفاق بیفتد ومردم مسولین رادرروندگره گشایی معضلات خود همراهی کنند.


 
 
از ابتدای ماه رمضان صورت می‌گیرد؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱
 
                               اجرای طرح امر به معروف در گچساران
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر در گچساران از ابتدای ماه رمضان خبر داد. علی‌اصغر حبیبی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری گچساران اظهار داشت: اجرای طرح تذکر لسانی، همزمان با ماه مبارک رمضان امسال در 40 شهر منتخب کشور اجرا می‌شود.
وی ابراز داشت: گچساران به عنوان شهر منتخب کهگیلویه و بویراحمد، در زمینه اجرای طرح تذکر لسانی در سال 90 انتخاب و معرفی شده است.
حبیبی یادآور شد: این طرح به صورت پایلوت در پنج شهر کشور با اثرگذاری خوب اجرا شده است.
وی عنوان داشت: مسئولان ادارات و دستگاه‌های فرهنگی، اصناف، هیئت‌های مذهبی، اصحاب رسانه، فرماندهان نظامی و انتظامی، پایگاه‌ها و نواحی مقاومت بسیج، گچساران در ماه رمضان کار تذکر لسانی را به‌صورت سازماندهی شده و آموزش ‌دیده آغاز می‌کنند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در ماه‌های رجب و شعبان و پیش از آغاز ماه مبارک رمضان، مسئولان اجرایی و فرهنگی گچساران با ساماندهی و آموزش نیروهای زیرمجموعه خود برای اجرای طرح تذکر لسانی، آمادگی لازم را پیدا می‌کنند.
حبیبی ضرورت حمایت همه‌جانبه دستگاه‌های قضایی، امنیتی و انتظامی کهگیلویه و بویراحمد از مجریان طرح تذکر لسانی در گچساران را ضروری دانست.
وی اجرای این طرح را یک حرکت جهادی برشمرد و افزود: با بسترسازی و فرهنگ‌سازی‌های لازم در زمینه امر به معروف و تبیین ضرورت‌های آن، اجرای این طرح، اثرگذاری مطلوبی در سطح کشور در پی دارد.
حبیبی فراهم شدن زمینه اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و تبیین عمومیت آن در جامعه را موجب تقویت ایمان و از راه‌های موثر در ایجاد جامعه سالم برشمرد.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: سیاست ستاد مرکزی در سال 90، ترویج هر چه بیشتر تذکر لسانی بوده و این طرح مهم به طور جدی در گچساران پیگیری و اجرا می‌شود.
حبیبی به تشکیل کمیته‌های آموزش، تبلیغات، پشتیبانی و نظارت و ارزیابی اشاره کرد و از مسئولان خواست در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.
وی تأکید کرد: قبل از آغاز طرح تذکر لسانی در گچساران باید اقدامات لازم برای اجرای هر چه مطلوب‌تر آن از سوی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد انجام شده و ادارات و نهادها و سازمان‌ها با تبلیغات و نصب بنر، عموم مردم را از اجرای این طرح آگاه کنند.
حبیبی توزیع بروشور، نصب بنر و پلاکارد و نوشتن شعارهایی در زمینه اهمیت توجه به ترویج امر به معروف و نهی از منکر در اماکن عمومی توسط شهرداری و نهادهای مربوطه و اطلاع‌رسانی بیشتر از سوی رسانه‌ها و مطبوعات را از جمله اقدامات لازم قبل از اجرای این طرح دانست.

 
 
سه شکارچی متخلف در مناطق حفاظت شده گچساران دستگیر شدند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱
 
رییس اداره حفاظت از محیط زیست گچساران گفت: سه شکارچی متخلف در مناطق حفاظت شده این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.
 
عبدال دیانت نسب روزچهارشنبه در گفت گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد شکارچی در مناطق حفاظت شده 'چک بز پا' در 30 کیلومتری جنوب شهرستان گچساران اقدام به شکار غیر مجاز کرده بودند که گرفتار قانون شدند.
وی بیان کرد: از شکارچیان متخلف دستگر شده تعداد دو قبضه اسلحه ، و چندین قطعه پرنده کمیاب از جمله تیهو بدست آمد. دیانت نسب اظهار داشت: افراد دستگیر شده با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

 
 
رییس ثبت املاک و اسناد گچساران :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱
 
طرح تعویض اسناد مالکیت ثبتی به روش جدید تک برگی در گچساران آغاز شد.
رییس ثبت اسناد و املاک شهرستان گچساران از آغاز طرح تعویض اسناد ملکیت ثبتی دفترچه ای به سند تک برگی هوشمند در اداره ثبت اسناد و املاک این شهرستان خبر داد.'امیر حسین اسلامی 'روز چهارشنبه در گفت و گوی افزود: با اجرای طرح جدید اسناد ثبتی قدیمی که به صورت دفترچه ای هستند از درجه اعتبار ساقط و به جای ان اسناد تک برگ دیجیتالی صادر می شود. وی تصریح کرد: از آغاز اجرای تعویض اسناد رسمی تاکنون 800 فقره سند جدید تک برگی صادر شده که امید است در برنامه زمانبندی شده تمام اسناد دفترچه ای قدیمی سطح شهرستان تعویض و طرح جدید جایگزین شود . وی از مردم شهرستان گچساران که املاک سند ثبتی (سیم و سرب) دارند خواست تا با مراجعه به دفاتر ثبت اسناد و املاک سطح شهرستان نسبت به تعویض اسناد خود اقدام کنند . رییس اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان گچساران ، مزیت اسناد تک برگی جدید را غیر قابل جعل و سوء استفاده دانست و گفت : اسناد تک برگی کلیه مشخصات دارنده ملک را بدون هیچ ابهامی دارد و دسترسی به مشخصات ملک در دستگاه های اداری و اجرایی به راحتی امکان پذیر است . اسلامی، از وجود 40 هزار و 800 سند ملکی ثبتی 'زمین کشاورزی ،خانه و املاک تجاری' در شهرستان گچساران خبر داد و گفت: از این تعداد 32 هزار 500 فقره در مناطق شهری و هشت هزار و 300 فقره نیز در مناطق روستایی موجود است .

 
 
طرح ارتقای امنیت اجتماعی در گچساران اجرا شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱
 

فرمانده انتظامی گچساران گفت: با اجرای طرح یک هفته ای ارتقای امنیت اجتماعی در این شهرستان 368 وسیله نقلیه متخلف توقیف شد.سرهنگ قدرت الله بیعت اصل چهارشنبه در گفت و گو ی اعلام کرد: هر ساله با فرا رسیدن فصل بهار و تابستان، شاهد روی آوردن مردم بویژه خانواده ها به مراکز تفریحی و تفرجگاه ها و پارک ها هستیم که مسلماً تأمین امنیت اجتماعی این مراکز کار پلیس را دوچندان می کند، لذا در همین راستا هفته گذشته پس از توجیه و آموزش کارکنان، طرح ارتقای امنیت اجتماعی و روانی در شهرستان گچساران اجرا شد. وی بیان کرد: در این طرح مأموران ضمن حضور پررنگ در مراکز تفریحی و سطح شهر، 144 دستگاه خودرو و 224 دستگاه موتورسیکلت متخلف را توقف و 224 دستگاه خودروی دارای شیشه دودی را اعمال قانون کردند.
بیعت اصل اظهار داشت: دستگیری 34 متهم تحت تعقیب و جمع آوری 300 عدد قلیان و کشف 112 عدد انواع سلاح سرد از دیگر نتایج این طرح بود