اخبار گچساران

برگزاری جلسه ماهیانه بخشداری گچساران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/۱٦
 

جلسه ماهانه بخشداری مرکزی با فرماندهان پاسگاهها و کلانتری های شهری با حضور معاونت محترم سیاسی امنیتی استانداری برگزار گردید. بخشدار مرکزی گچساران گفت: جهت برقراری امنیت و آسایش در روستاها و بررسی موانع و مشکلات و تعامل شوراهای اسلامی و دهیاران با فرماندهان پاسگاهها این جلسات بصورت ماهانه طبق برنامه زمانبندی شده در این بخشداری برگزار می گردد. ذبیحی افزود با توجه به قرار گرفتن این شهرستان در مسیر جاده ترانزیتی نیاز به برنامه ریزی بهتر و مدونی جهت برقراری نظم و امنیت داریم وی افزود: بحمدالله با تلاشهای خوبی که صورت گرفته وضعیت امنیتی خوبی داریم در ادامه فرماندار محترم گفت: در هیچ جای دنیا امنیت به صورت کامل برقرار نیست و امنیت همیشه نسبی است و جامعه ای رو به پیشرفت است که بتواند در امنیت و آسایش باشد.

وی گفت : در یکسال گذشته با همکاری وتعاملی که با اعضای شورای صورت گرفته امنیت خوبی برقرار شده در ادامه فرماندهی محترم نیروی انتظامی گزارش جامعی از عملکرد پرسنل پرتلاش نیروی انتظامی ارائه نمود و آمادگی خود را در دفاع از حفظ ارزشهای اسلامی وولایت فقیه اعلام داشتند.در ادامه آقای سجاد پور- معاونت محترم فرماندار گچساران مطالبی در رابطه با حدود مرزی شهرستان گچساران با استانهای همجوار ارائه نمودند.

در ادامه معاون امنیتی استاندار جناب مهندس رهنما ضمن تشکر از حاضرین در جلسه از زحمات شبانه روزی پرسنل نیروی انتظامی قدردانی کرده ویادوخاطره شهدای نیروی انتظامی را گرامی داشت و گفت: همدلی مدیران شهرستان را جهت برقراری امنیت باید به فال نیک گرفت چراکه امنیت امری پسندیده است و تا این همدلی وجود دارد هیچ اتفاقی نمی افتد و حکومتی به دل می چسبد که اسلامی و خدایی باشد ایشان اظهار داشت: سرمایه گذاری در کنار امنیت است و اگر امنیت باشد اقتصاد رو به پیشرفت می باشد.

در پایان از طرف بخشداری طی مراسمی از فرماندهان پاسگاهها و کلانتری های شهری تقدیرو تشکر بعمل آمد.


 
 
قابل توجه نیروی انتظامی گچساران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/۱٦
 

 

شهروندان گچسارانی از نحوه طرح موتور گیری و نگهداری وسایط نقلیه شان گلایه دارند .

برخی صاحبان موتورسکلیت های توقیفی در گچساران ضمن ستودن اقدامات ماموران انتظامی در اجرای طرح های موتورگیری بمنظور بالا بردن ضریب امنیت اجتماعی، ولی از نحوه اجرای طرح و مکان نگهداری این موتورسکلیت ها به شدت گلایه مندند.

گروهی از شروندان گچسارانی در گفتگوی با خبرنگار روزنامه امید مردم گفتند : این بدور از انصاف است که شخصی که بدلیل رعایت نکردن یکی از چندین نوع مقررات موتور سواری از جمله ارایه ندادن بیمه ، موتور سکلیتی را که به صورت اقساطی برای گذران اموراتش خریداری کرده ، بدلیل توقیف و نگهداری در یک فضای باز انهم در شرایط اقلیمی خاص گچساران که گرمای ان زبانزد است در حال فرسودگی ببیند.
این عده می گویند: برغم تلاش وافر پلیس در اجرای طرح های پیشگیرانه و برخورد قاطع با اخلالگران نظم عمومی به منظور تامین و ارتقاء امنیت وآرامش شهروندان اما در پاره ای از امور، نحوه و زمان عملکرد و اجرای طرحهای موتور گیری توسط ماموران مربوطه در خصوص برخورد ومتوقف نمودن موتورسیکلت سواران متخلف ناخرسندی شهروندان را بدنبال دارد.
یک شهروند گچسارانی با بیان اینکه وظیفه و ماهیت ذاتی پلیس ارتقاء امنیت و کسب رضایت در بین مردم است ولی گاها برخی سفت و سخت گرفتن ها از سوی پلیس موجب آزار شهروندان می شود.
بخشایی با ابراز گلایه مندی از نحوه اقدام برخی ماموران انتظامی در خصوص متوقف نمودن موتورسیکلت سواران گاها متخلف ، و با بیان اینکه وظیفه پلیس بیشتر ارشاد و پیشگیری است افزود: شهروندان انتظار دارند اگر در جایی تخلفی صورت می گیرد پلیس با توجه به نقش و وظیفه ذاتی اش با اجرای صحیح قانون ضمن برخورد قاطع با فرد خاطی مشکل را رفع و امنیت شهروندان را تامین و حفظ نماید نه اینکه با اعمال برخی سختگیری ها سبب رنجش خاطر صاحبان وسایط نقلیه و سلب اسایش دیگر شهروندان شوند.
شهروند دیگری از عملکرد پلیس راهنمایی و رانندگی در برخورد با موتورسیکلت سواران اظهار گله مندی کرد و افزود: دراجرای طرح مستمر برخورد با راکبین متخلف بارها شاهد برخورد خشن و گاهی درگیری لفظی و فیزیکی ماموران پلیس با راکبین موتور سیکلت بوده ام .
س- م تصریح کرد: بارها در میادین و خیابان های شهر شاهد اجرای طرح موتور گیری بوده ام در این مواقع موتورسواران در برابر نحوه برخورد پلیس مقاومت می نمایند واعمال قانون از سوی پلیس نارضایتی این افراد و دیگر شهروندانی که بطور ناخواسته به لحاظ روانی اسیب می بینند را به دنبال دارد.
شهروند دیگری که از برخورد پلیس با راکبین موتور سیکلت ها به شدت گله مند بود، دلایل عمده توقیف موقت موتورسیکلت از سوی پلیس را نداشتن بیمه نامه ، گواهینامه وکلاه ایمنی عنوان کرد و افزود:زمینه اخذ گواهینامه موتورسیکلت در اغلب شهرستان ها فراهم نیست از سوی دیگر تا گواهینامه رانندگی موتورسیکلت اخذ نشود بیمه اقدام به بیمه نمودن وسیله نقلیه نمی کند.هرچند که در موقع خرید مبلغی بابت حق بیمه از خریدار دریافت می کنند اما این بیمه بدون گواهینامه موتور سیکلت ارزش و کارآیی ندارد.
وی ادامه داد: از سوی دیگر فروشگاه های موتور سیکلت به هنگام تحویل موتور سیکلت به خریدار باید تمام لوازم ایمنی و مدارک لازم رابه خریدار تحویل دهند اما فروشگاه ها از تحویل دادن کلاه ایمنی به خریدار امتناع می ورزند و خریداران باید جهت خرید این وسیله ایمنی مبلغ قابل توجهی پرداخت نمایند.
مهدی-ع با بیان اینکه این امر تخلف است و باید جلوی آن گرفته شود افزود: در صورت عدم اجرای موارد موظفی می بایست فروشگاه های خاطی از ادامه فعالیت منع شوند.
شهروند دیگری با تائید اینکه استفاده از کلاه ایمنی جهت حفظ امنیت و سلامت راکبین الزامی است،استفاده از کلاه ایمنی با این مشخصات فعلی که همگان به آن واقف هستند را در گرمای حدود 50درجه شهرهای گچساران امکانپذیر ندانست.
رضا احمدی دیگر شهروند گچسارانی  گفت : بیشتر افراد موتورسیکلت خود را به صورت اقساط خریداری می کنند و تااقساط تمام نشود فروشندگان مدارک لازم را به خریدار ارائه نمی کند .
وی با اشاره به هزینه بیمه نامه و عدم توانایی برخی از خریداران موتور سیکلت جهت پرداخت تمام هزینه بیمه در موقع خرید ؛عدم توانایی پرداخت تمام هزینه بیمه از سوی خریداررا یکی دیگر از دلایل عمده نداشتن بیمه نامه اغلب صاحبان موتور سکلیت ها عنوان کرد.
وی افزود:پلیس در طول سال به دفعات طرح برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف را اجرا ودر این راستا هزاران موتور متوقف و راهی پارکینگ ها می شوند.
احمدی پارکینگ های بدون سقف را گورستان موتور سیکلت ها توصیف کرد و گفت: با اندکی توجه مسوولان و متولیان امر به تسهیل در فرآیند بیمه و اخذ گواهینامه دیگر پارکینگ ها که امروزه حکم گورستان موتورها را دارند مملو از موتورسیکلت نخواهند بود.
این شهروند خواستارایجاد زمینه پرداخت اقساطی بیمه شد و تصریح کرد: اگر زمینه پرداخت اقساطی بیمه ایجاد شود کاهش چشمگیر آمار توقیف موقت موتورسیکلت ها را در پی خواهد داشت.
شهروند دیگری افزود: تمامی موتورسیکلت های توقیفی در پارکینگ ها زیر نظر انتظامی اداره می شوند و حفظ این اموال به عهده نگهدارنده است.
وی با اشاره به اینکه پارکینگ  نیروی انتظامی شهرستان گچساران متاسفانه نه سقف دارند و نه حفاظ؛ افزود: چند مدت پیش موتور سیکلتش از سوی پلیس توقیف و به پارکینگ هدایت شد که هنگام ترخیص فقط یک اسکلت فرسوده ای را تحویل گرفته است .
عده ای دیگر از شهروندان از وضعیت غیر استاندارد و نامطلوب پارکینگ های نگهداری موتورسکلیت های توقیفی شان گله کردند و افزودند: این پارکینگ ها غیراستاندارد است و ثمره ای جزء اتلاف سرمایه های مردم ودولت را به دنبال ندارد.
آنان در ادامه گفتند:این پارکینگ های فاقد سقف و حفاظ هستند و وسائط نقلیه را در معرض بارندگی و آفتاب سوزان 50درجه جنوب قرار داده که مهمترین پیامد آن فرسودگی وسیله نقلیه است.
شهروند دیگری افزود: بعلت طولانی شدن زمان توقیف وبا توجه به سختگیری های فراوان در خصوص ترخیص، وسائط نقلیه مذکور فرسوده و غیرقابل استفاده می شوند و این امرعلاوه براتلاف سرمایه های هنگفت مردم و دولت؛نارضایتی مردم از مسوولان را نیز به دنبال دارد.
شهروند دیگری تصریح کرد: هنگامی که زمان تحویل گرفتن موتور فرا می‌رسد صاحب وسیله وارد یک مرحله جدید جهت‌ ترخیص موتور خود می‌شود که به مراتب سخت‌‌تر از خرید یک موتورسیکلت جدید خواهد بود و بازپس گرفتن موتور از سوی صاحب آن قدر زمان و حوصله و هزینه نیاز دارد که برخی از مالکان قید موتور خود را می‌زنند و اقدام به خرید موتورسیکلت نو می‌کنند. 
 

بنابر این لازم است تا مسوولین و متولیان امر نسبت به فراهم نمودن پارکینگ مناسب جهت نگهداری  موتور سیکلت های  توقیفی اتخاذ نمایند و از دیگر سوی نیز با اجبار فروشندگان موتورسیکلت به ارائه لوازم ایمنی  و برگزاری آزمون جهت ارائه گواهینامه موتورسیکلت در شهرستان گچساران گامی در راه رضایتمندی و قانونمداری مردم و شهروندان بردارند. 

منتظر جوابیه نیروی انتظامی هستیم. 


 
 
مردم گچساران و باشت چه کسی را راهی مجلس نهم می کنند؟
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/۱۳
 

افرادی راکه قراراست خود راکاندیدای مجلس نهم کنند رفت وآمدهای خود به شهرهای باشت و گچساران شدت بخشیدند ونماینده فعلی هم که دوران نمایندگیش روبه پایان نهاده است سعی دارد تاغیبت طولانی ودوری ازمردم گچساران و باشت رابا سرزدن به برخی خانواده ها جبران کند وخبر از نشستن وی با افراد خاص ودرجاهای خاص می رسدو تلاش می کند تا دوستانی راکه دراین مدت ازدست داده ویا از وی دلخورشده باشند را بهرنحو ممکن دل آنها را بدست آورد روستاها نیزدرتیررس تبلیغات وی قرارگرفتند اما دراین میان ودرآستانه انتخابات مهم نهم وآزمونی سخت دوباره گچساران و باشتی  ها باید برای نشاندن کسی دیگردرسمت نماینده خود درخانه ملت کمرهمت ببندند وبابصیرت کامل وتیزهوشی خاص اجازه ندهندتااین مسولیت خطیردردست افرادی قرارگیردکه ازعهده ای آن برنیایند لذا باید کاندید با ویژگیهای مطلوب رابرای حوزه خود برگزینند تا مانند حالا انگشت ندامت زیردندان نبرند اما این ویژگیهاعبارتنداز: 

تعهد به ارزشهای اسلامی :

مهمترین وظیفه وکلای ملت اهتمام به اسلام وارزشهای الهی ومعنوی آن است واین ویژگی نه تنها برای وکلای مجلس بلکه برای تک تک مسئولین نظام اسلامی ضروری ولازم است بطوریکه امام علی (ع) درنامه ای به یکی ازکارگزارانش می فرماید:بر تو شایسته است که باهواهای نفسانی مخالفت کرده و از دین خود دفاع کنی هرچند برای توساعتی اززندگی نمانده باشد.امام خمینی (ره)به مردم توصیه فرمودتا بادقت تمام به نمایندگانی رای بدهند که متعبدبه اسلام ووفادار به مردم باشند.

امانتداری:

امام علی (ع)درنامه ای به اشعث ابن قیس یکی ازکارگزارانش می نویسد:(وان عملک لیس لک بطعمه ولکنه فی عنقک امانه) همانا این مسئولیت وپست تو برایت طعمه نیست بلکه امانتی برعهده توست .اگرنمایندگان ازامانت مردم بنحوشایسته پاسداری کنند واختیاراتی راکه ملت به آنها سپرده درجهت اعتلای دین وآبادانی کشوربه کار گیرند رضایت خالق ومخلوق رابراوردمی کنند و سوگندنامه ی خود را نباید فراموش کنند.خداوند متعال نیز امانتداری وعمل به پیمانها را ازشاخصترین صفات مومنان می داند ومی فرماید:والذین هم لاماناتهم وعهدهم راعون .امام خمینی (ره) هم توصیه نمودند:به وکلای متعهد ومسلم وامین رای دهید.

پرهیزازتجمل گرایی:

بطورحتم وکلای اشراف گرا نمی توانند دغدغه خاطرمحرومان ومستمندان جامعه را درک کنند ودردآنان رابفهمند.

رسول خدا(ص)فرمودند:(ان ا... تعالی یکره من عبده ان یراه متمیزا بین اصحابه) دراین موردهم نمایندگان ما نرسیده به مجلس کلی ماشین وخانه و...می ستانند وخود را تافته ی جدا بافته ازمردم می بینند.

استقلال خواهی وبیگانه ستیزی:

خداوند می فرماید:ای اهل ایمان کافران رابجای مومنان دوست خود قرارندهید.نماینده باید حافظ استقلال وتمامیت ارضی کشورباشد.

صداقت درگفتار و رفتار :

امام صادق (ع) فرمودند: "باید صداقت و امانتداری افراد را سنجیده وآنگاه به آنان اعتماد نمود به نماز و روزه افراد فریفته نشوید. اما آنان رابا میزان راستگویی وامانتداری بیازمایید. متاسفانه آنچه مردم شهرستان گچساران و باشت ازآن ترس دارند وازآن لطمه خوردند همین ویژگی بوده یعنی نامزد انتخاباتی باکلی وعده و وعید،چرب زبانی ووعده های توخالی وغیرقابل عمل به مردم می دهد وبعد آنها رابه بوته فراموشی می سپارد وبقول معروف به مردم پشت می کند.وبا انواع دسیسه ها وشعارهای فریبنده وتبلیغات پرزرق وبرق اذهان آنهارامشوش کرده وبرای رسیدن به مقاصد نفسانی خود آرای مردم رابسوی خودجلب می کند بدون تردید وکیل باایمان هیچگاه حق را وارونه نشان نمی دهد وبسوی باطل گرایش پیدانمی کند وازراستی وصداقت گرچه به ضررش باشددست برنمی دارد.

لیاقت وشایستگی:

پیامبراکرم(ص)فرمودند:"هرکس ازمسلمانان کارگزاری رابرمسولیتی بگمارد درحالی که می داند درمیان مسلمانان ازاوشایسته تر و داناتربه کتاب خدا وسنت پیامبر وجود دارد بی تردید به خدا وپیامبراو و جمیع مسلمانان خیانت کرده است".درشناخت این ویژگی نامزدها متاسفانه دردوره های گذشته مردم مشکلاتی داشتند و بااینکه شناخت کافی از برخی کاندیداها نداشتد ولی حس طایفه گری باعث شده تا آرابه نفع کسی باشدکه طایفه اش پرجمعیت ترباشدیعنی طایفه گری رابرشایسته سالاری ترجیح دادندوحالاهمان نماینده درعملکردش همچون افریقایها که درآنجاهم مسئول، شغل رابه هم قبیله ای میدهد وبرای یک سیاستمداریا رهبرنظامی انتخاب افرادقبیله خویش بعنوان نزدیکترین مشاوران خود عقل سلیم شمرده می شود وبرای آن امنیت وتداوم واقتدار را درپی دارد ودرمدت کوتاهی گروهبان به سروانی وکارمند به ریاست می رسد.

شجاعت وشهامت:

امام علی (ع)فرمودند:عظم الخلق فی انفسهم وصغرمادونه فی اعینهم"این ویژگی هم متاسفانه دراکثرنمایندگانی که وکیل مردم گچساران و باشت درمجلس شدندکمتربه چشم خوردوشاهدموضع گیریها واظهارنظرهای خوبی درقبال آنچه مردم این خطه با آن مواجه اندنبودیم وکلای ما درمجلس اینقدرضعیف اند که با ایراد یک نطق ساده ،آن را برای خود بزرگ وبی نظیرتلقی کرده وآنرا درسی دی ها درنقاط مختلف حوزه انتخابی خویش پخش می کنندازطرف دیگرشهامت حضوردرکنارمردم شهرستان خود رابرای پاسخ به مسائل آنان را نداشته وفقط بطورسری وآنهم جهت شرکت درجلسات ویا افتتاح پروژه تشریف فرما می شوندوبجای اینکه خودراخادم مردم بدانند خود را حاکم برآنها می دانند

توجه به محرومان ودرماندگان:

امام راحل(ره)رسیدگی به محرومان ومستمندان جامعه را ازوظایف مهم وکلای مجلس دانسته اند.ونیزفرمودند که وکلای مجلس ازطبقه ای باشند که مظلومیت ومحرومیت مستصغفان ومحرومان جامعه را لمس نموده ودرفکر رفاه آنان باشند.دراین خصوصیت هم عنایت وتوجه نمایندگان منتخب ما اکثرا به خود و اطرافیان بوده وخود وآنها را بجایی رساندند وسهم دیگران ناچیزبوده درکل این افراد ازمقامی که دارند برای رسیدن به مقاصد خود گام بر می دارند وفرموش می کنند که وکیل مردم اند نه وکیل خود ونزدیکان خود.وکیل مسلمان باید این گفتار اما م علی (ع)را آویزه گوش خود قراردهد که فرمودند:"اللهم انک تعلم انه لم یکن الذی کان منا منافسه فی سلطان ولاالتماس شئ من فضول الحطام ولکن لنردالمعالم من دینک نظهرالاصلاح فی بلادک فیامن المظلومین من عبادک وتقام المعطله من حدودک "

 مقام معظم رهبری نیزتوصیه به انتخاب دردشناسترین ودردمندترین افراد نسبت به نیازهای مردم کردند.

البته مردم منطقه ماباید جهت انتخاب گزینه مناسب ازاطلاعات سیاسی ونیزقانونی نمایندگان برخوردارباشند چرا که نامزدهای انتخاباتی درتبلیغات خود و نشستهای خود صحبت ازکارهایی می کنندکه درحیطه ای وظایف آنهانیست ازجمله وعده های مختلف درزمینه پروژه های عمرانی ورفاهی درحالیکه بسیاری ازاین وعده ها غیرعملی است.درواقع اینها کارهای عمرانی است که کاردولت است ونماینده کارش قانون گذاری است ونظارت بردستگا ه های اجرای می باشد.لذا باید مردم به چنین بحثهایی توجه داشته باشند وفریب تبلیغات رنگین نامزدها را نخورند. علاوه براین تخصص وتوانایی علمی وعملی داشتن برای نماینده لازم است وفقط تدین کفایت نمی کند.

به هرحال انسان بعنوان اشرف مخلوقات وموجودی که بارامانت الهی رابردوش وی نهاده اندوبناشدکه خلیفه باری تعالی درزمین باشد ودرویژگی قدرت انتخاب وامکان گزینش نسبت به سایرموجودات برتری داردواین انتخاب وگزینش درتعیین سرنوشت نهایی وی موثراست بنابراین طبیعی است که همه انسانها وحتی سایرموجودات که حداقل اختیاروانتخاب رادارندهمواره درپی انتخاب بهترین گزینه می باشند.

بی شک مردم هوشیارگچساران و باشت بابصیرت ودرایت ازهم اکنون درپی انتخاب بهترین گزینه بدون هیچگونه تعصب ویاطایفه گری هستند وخطه خود را ازافرادی که بخواهند با انواع ترفندها ودرجهت مطامع خودگام بردارندجداکرده واجازه نمی دهند تاهمچون انتخاباتی دوره قبل افرادی راهی مجلس شوند که حتی حاضربه حضوردرجمع آنهانباشندوهمواره درپی رساندن خواص به مناصبی خاص باشند نماینده ای که نتوانست ازپتانسیل های موجود شهرستان وجوانان با استعداد آن بهره ببرد.

بطورغیررسمی نامزدها درحال نشست وبحث با افراد مختلف شهرستان جهت جذب آرای آنهاهستند ونماینده فعلی هم درسه سال اخیروجهت کسب مجدد سمت نمایندگی مجلس تبلیغات خود را شروع نموده وپست دهی وپست گیری را درادارات مختلف به راه انداخته اند. بهرحال بایداذعان کردکه تابحال نماینده ای درحد وتوان مردم این خطه نتوانسته به مجلس راه یابدمنطقه ای که پرازجوانان ومردان نامی ازنظرمدیریتی وابداع ونبوغ وابتکار وبامدارک بالای علمی است اماهمچنان امیدواریم که جوانان این شهرستان ها باهوشترازقبل کسی را راهی مجلس نهم کنند که بتواند ازحقوق آنها با تمام شهامت وشجاعت دفاع کند ودرد ومشکلات آنها را به مقامات بالاتربرساند ودرجهت حل آنها دریغ نکند وامین و وفاداربه عهد برای آنان باشد واین زمانی میسرمی شود که ازگذشته عبرت گرفت و رای ارزشمند وسرنوشت سازخود رابه هرکسی نباید داد به ویژه دراین دوره چون که با توجه به ظرفیت های جدید شهرستان بایدکسی وکیل ما درمجلس نهم شود که بتواند ازاین فرصت بدست آمده سود برده وامکان اشتغال جوانان ما را درآنها فراهم کند ویابرامکانات منطقه ازطریق شرکتهای مذکور بیفزاید.


 
 
فرماندار شهرستان گچساران :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/۱٢
 

عملیات اجرایی طرح زیرگذر شهر دوگنبدان سرعت می گیرد .

فرماندار شهرستان گچساران گفت: با تمهیدات اندیشیده شده موانع در سر راه عملیات اجرایی زیر گذر دوگنبدان به زودی برطرف و کار فیزیکی این طرح شتاب خواهد گرفت. سید'اکبر علیزاده' روز سه شنبه  افزود: در جلسه ای ساماندهی طرح عظیم زیر گذر ، تصمیمات خوبی برای پیشرفت کار این پروژه ملی اتخاذ و مصوب شد .
وی تصریح کرد: در این آیین ،شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران و شرکت برق شهرستان موظف به برداشتن پایه های عنکبودی و پایه های برق ظرف مدت یک هفته شدند . فرماندار شهرستان گچساران افزود: همچنین شهرداری دوگنبدان در جلسه ساماندهی طرح زیرگذر موظف شد طبق مصوبه 10 مرداد ماه سال جاری نسبت به خرید حوضچه های بتنی مورد نیاز شرکت مخابرات اقدام کند . وی تاکید کرد : نیروی انتظامی و معاونت راهنما و رانندگی شهر دوگنبدان نیز موظف شدند با اجرای طرح ترافیک از عبور و مرور خودرو به جز تاکسی های درون شهری از محوطه کارگاهی از حد فاصل ' پمپ بنزین' شهر به طرف محوطه کارگاهی جلوگیری و طبق برنامه زمان بندی شده عمل کند . علیزاده، از ایجاد وقفه و طولانی شدن طرح زیرگذر شهر دوگنبدان در وقت زمان بندی اظهار تاسف کرد و گفت: با رفع موانع آب،برق،گاز و مخابرات از محوطه کارگاهی طرح عظیم زیرگذر با برنامه ریزی و زمان تعیین شده تکمیل و به بهر برداری خواهد رسید . طرح عظیم زیرگذر شهر دوگنبدان بزرگترین پروژه عمرانی شهرستان گچساران است که با بیش از 80 میلیارد ریال از اعتبارات مصوب شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در حال اجراست .


 
 
فرماندار گچساران :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/۱٢
 

تعاونى‌ها اهرمی مناسب براى توسعه اقتصادى به شمار  می آیند.

سید اکبر علیزاده امروز در بازدید از چند تعاونی در گچساران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروزه تعاون اهرم مناسبى براى توسعه اقتصادى و اجتماعى به شمار رفته که مى تواند در بهره‌ورى بهینه از شرایط زندگى، کار و تولید و ارتقاء سطح درآمد و وضعیت اجتماعى جامعه مؤثر باشد.وی با اشاره به تجربه کشورهای توسعه‌ یافته، تعاونى‌ها را بهترین سازمان‌هایى دانست که موفق به تجمع نیروهاى پراکنده و متفرق و در عین حال با استعداد و باانگیزه می‌شوند.علیزاده تعاون را بهترین شیوه برای تجمیع فعالیت‌های مردمی و زمینه‌ساز مشارکت تولید کنندگان و مشاغل صنعتی عنوان کرد و افزود: با وجود ظرفیت‌های جدید برای دستیابی به اهداف عالی نظام بهره و فرهنگ غنی تعاون استفاده از فعالیت‌های مشارکتی در راستای تحقق اهداف خرد و کلان اقتصادی اجتماعی و فرهنگی بخش تعاون باید بیش از پیش حمایت شود.فرماندار گچساران مشارکت افراد در تعاونی‌ها را زائیده نگرش‌های اسلامی و دینی دانست و خاطرنشان کرد: سرمنشأ فعالیت‌های مشارکتی و تعاونی اسلام است.علیزاده استفاده بهینه و توانمندسازى بخش‌هاى اقتصادى را از مهم‌ترین اهداف تعاون عنوان کرد و گفت: یکی از عوامل مهم و در خور اهمیت در توسعه و توانمندسازی تعاونی‌ها٬ ایجاد محیط قانونی مناسب برای تعاونی‌ها است.این مقام اجرایی گچساران بیان داشت: با توجه به اهمیت بخش تعاون در اقتصاد ایران، با ایجاد محیط قانونی و با سیاست‌گذاری بر مبنای اصول تعاون می‌توان زمینه توسعه ساختار تعاونی‌ها را به شیوه‌ای سریع و ساده ایجاد کرد.
علیزاده خاطرنشان کرد: تعاونى‌ها اهرمی مناسب براى توسعه اقتصادى به شمار رفته و هدف از توسعه بخش تعاون در ممالک در حال توسعه، نوسازی شیوه‌هاى کهنه اقتصادى و برقراری شرایط اقتصادى و اجتماعى عادلانه‌تر است.
وی جهش در بخش تعاون در گچساران را مطلوب ارزیابی کرد و از بانک‌های عامل و بانک توسعه تعاون خواست تا نسبت به پرداخت تسهیلات لازم به تعاونی‌‌ها همکاری بیشتری داشته باشند.فرماندار گچساران بیان داشت: تشکیل و توسعه شرکت‌هاى تعاونى در مناطق شهرى و روستایى، بهترین راه تجمع امکانات مالى اندک افراد متوسط جامعه و طبقه کارگر و کشاورز است. علیزاده تصریح کرد: سرمایه تعاونى‌ها و نقدینگى آنها نقش مهمى در توانایى این شرکت‌ها براى تأمین کالاى مورد نیاز اعضا و مشتریان شرکت و در نتیجه افزایش رضایت آنان دارد.علیزاده افزود: پس‌انداز و انباشت منجر به تشکیل سرمایه و سرمایه‌گذارى شده و سرمایه‌گذارى نیز راز بقاى تولید است.
وی با اشاره به اینکه شرکت‌هاى تعاونى سبب ایجاد اشتغال براى نیروى کار و افزایش مهارت آنها می‌شوند، عنوان داشت: تشکیل شرکت‌هاى تعاونی ضمن ایجاد اشتغال به کسب درآمد نیز کمک  می‌کنند.فرماندار گچساران با اشاره به نقش دانشگاه در ترویج فرهنگ تعاون در جامعه بیان داشت: کارشناسان و اساتید دانشگاهی باید با تشریح جایگاه و نقش تعاون در اقتصاد، نسبت به ارتقای فرهنگ تعاون راهکارهای کاربردی و عملی را برای دانشجویان ارائه دهند.
علیزاده تصریح کرد: آشنایی اعضاى تعاونى‌ها با قوانین و مقررات تعاون و نیز آموزش مردم از طریق رسانه‌هاى گروهى نیز از دیگر راه‌های ترویج فرهنگ تعاون در جامعه است.
وی همکارى و داشتن احساس مسئولیت را در گرو داشتن تفکر تعاونى در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: تفکر تعاونى علاوه بر داشتن آثار اقتصادى، داراى آثار مثبت فرهنگى و اجتماعى است.


 
 
رییس تعاونی روستایی گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/۱٢
 

هشت تعاونی روستایی در شهرستان گچساران وجود دارد.

سید عبد الخالق حسینی در گفتگوی با بیان این مطلب گفت :این تعداد نعاونی با بیش از یک میلیاردو 600 میلیون ریال سرمایه مشغول به فعالیت هستند. این مسئول اظهار داشت: تعاونی روستایی این شهرستان علاوه بر تأمین وتوزیع کالاهای اساسی بصورت یارانه ای اقدام به عرضه مایحتاج مردم در 36 فروشگاه می کند.
حسینی، تربیت انسانهای باتفکر تعاون بعنوان تعاونگران درسطح روستا ، آموزش اصول تعاون وگسترش نهضت تعاون درسطح جامعه روستایی ، تربیت مدیران تعاونگر برای اداره شرکتها واتحادیه های تعاونی روستایی وکشاورزی درجامعه روستایی ،توسعه کمی وکیفی شبکه تعاونیها وتهیه استانداردها وشاخص های توسعه ای، آموزش مراقبت و نظارت مستمر و حسابرسی شرکتها و اتحادیه های شبکه تعاون روستایی را از اهداف تعاونی ها ذکر کرد.
وی، ارزیابی مستمرشرکتهای تعاونی روستایی،ایجاد مدیریت های حقوقی وبازرسی وخرید وفروش ، توانمند سازی اعضاء وارکان شرکتهای تعاون روستایی وکشاورزی واتحادیه های تحت پوشش برای تربیت انسانهای توسعه یافته وخردپذیر ، تدوین و اصلاح قوانین و مقررات برای تسهیل درگردش کار،توسعه وتقویت عملیات مدیریتی، اجتماعی، فرهنگی ، اقتصادی وخدماتی درروستاها برای رسیدن به مقاصد نهضت تعاون،تأمین وتدارک عوامل پیشرفت وتقویت وتوسعه عملیات جمع آوری را ازدیگر اهداف تعاونی روستایی دانست


 
 
مصلی جدید گچساران میعادگاه نماز عید سعید فطر تعیین شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/۸
 

فرماندار شهرستان گچساران گفت : مصلی جدید و خیابانهای منتهی به مصلی دوگنبدان ساعت هفت صبح روز اول شوال ، میعادگاه نماز پرشور عید سعید فطر خواهد بود. سید'اکبر علیزاده' نماز عید سعید فطر را شیرین ترین نیاش مومنان پس از یک ماه روزه داری دانست و افزود: زیباترین جلوه ی بندگی و سپاس خداوند حق تعالی پس از یک ماه شرکت در نماز وحدت بخش عید سعید فطر است. وی از عید سعید فطر به عنوان عید پاداش و اجر یاد کرد و گفت : عید فطر، عید تجلی شور ونشاط محبت و مهربانی به هم نوع و وحدت در بین امت اسلام است. فرماندار شهرستان گچساران تصریح کرد:با هماهنگی‌ها و تمهیدات اندیشیده شده امکانات لازم برای جابجایی نمازگزاران از طریق اتوبوسرانی از نقاط مختلف شهر و بالعکس انجام خواهد شد .
سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان گچساران نیز با تبریک پیشایش عید سعید فطر از جمع آوری فطریه روزه داران در کنار جایگاه های نماز عید فطر خبر داد.
'سعید میر معصوم ' گفت: در سطح شهر دوگنبدان تعداد 50 صندوق مخصوص سادات و غیر سادات برای جمع آوری فطریه مومنین و مومنات روزه دار مستقر خواهد شد .
وی پرداخت فطریه به خانوارهای نیازمندان را یک عیدی با برکت روزه داران به مدجویان دانست.


 
 
1500 روستانشین گچسارانی گازدار شدند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/٧
 

بخشدار مرکزی گچساران گفت: عملیات گازرسانی به سه روستای گچساران پایان یافته و 1500 روستانشین از نعمت گاز برخوردار شدند.یحیی ذبیحی عصر امروز در حاشیه بهره‌برداری و افتتاح طرح گازرسانی به روستای تلخاب‌شیرین که با حضور معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار گچساران و مسئولان محلی انجام شد،‌اظهار داشت: رفع مشکلات روستاها نیازمند دیدگاهی یکپارچه، پایدار و بلندمدت بوده که باید در آن به توانمند کردن پایدار روستاییان توجه ویژه‌ای شود.
وی افزود: پس از پیروزی انقلاب و به‌ویژه در سال‌های اخیر، روند خدمات‌رسانی به روستاها شتاب گرفته است.ذبیحی با اشاره به اقدامات ارزنده دولت در زمینه گازرسانی به روستاهای گچساران ابراز داشت: در سفر‌های ریاست جمهوری و هیئت همراه به کهگیلویه و بویراحمد و گچساران، مصوبات خوبی در ‌ارتباط‌ با خدمات‌رسانی در بخش‌های مختلف به گچساران تصویب شد.بخشدار مرکزی گچساران تصریح کرد: گازرسانی به روستاهای این شهرستان از جمله مصوبات سفرهای ریاست جمهور به کهگیلویه و بویراحمد بوده که گازرسانی به روستاهای تلخاب‌شیرین، چهاربیشه سفلی و آبکل از توابع بخش مرکزی گچساران از جمله این روستاها به شمار می‌رود.
ذبیحی میزان اعتبار هزینه ‌شده برای گازرسانی به این سه روستا را افزون بر 6 میلیارد ریال عنوان کرد و بیان داشت: همزمان با افتتاح این طرح‌ها، 360 خانوار با جمعیتی افزون بر یک هزار و 500 نفر از نعمت گاز بهره‌مند شدند.
وی با اشاره به اجرای 25 هزار و 910 متر شبکه‌گذاری فولادی و پلی‌اتیلن برای گازرسانی به این روستاها ابراز داشت: روند گازرسانی به روستاهای گچساران با شتاب در حال انجام بوده و مسئولان شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد و گچساران با جدیت در این زمینه تلاش می‌کنند.ذبیحی تصریح کرد: افزون بر 41 روستا در گچساران از نعمت گاز برخوردار بوده که امروز و با بهره‌برداری از طرح گازرسانی به این سه روستا، شمار روستاهای گازدار گچساران به 44 روستا می‌رسد.وی افزود: عملیات گازرسانی به 7 روستای دیگر از توابع بخش مرکزی گچساران نیز در حال اجرا بوده که گازرسانی به این روستاها در مرحله شبکه‌گذاری خط انتقال است.به گزارش فارس، در این مراسم مسجد روستای تلخاب‌شیرین با زیربنای 300 متر مکعب نیز افتتاح شد.بخشدار مرکزی گچساران اعتبار هزینه‌ شده برای ساخت و تکمیل این مسجد را افزون بر 500 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: 150 میلیون ریال از این مبلغ از طریق اعتبارات استانی و  350 میلیون ریال باقیمانده از محل کمک‌های مردمی و خیرین تأمین شده است.ذبیحی با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت و لزوم بیان خدمات ارزنده دولت در مناطق شهری و روستایی ابراز داشت: کسب موفقیت‌های نظام در ابعاد مختلف به برکت اسلامی و در سایه همدلی، تلاش‌ها و خدمات مسئولان دلسوز این نظام حاصل شده است.
وی همراهی و همدلی ملت با مسئولان را عامل مهم در پیشرفت همه‌جانبه کشور دانست و خاطرنشان کرد: تا ملت ایران در مسیر ولایت فقیه و ارزش‌ها و در کنار دولت و نظام خود هستند، دشمنان مانند همیشه در نقشه‌های خود شکست خورده و راهی جز تسلیم در برابر اراده ملت ایران ندارند.


 
 
مدیرعامل شرکت نفت گچساران خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/٦
 
بهره‌برداری از 3 طرح شرکت نفت در گچساران

غلامرضا پاکدل صبح امروز در آیین افتتاح و بهره‌برداری از سه طرح بزرگ شرکت بهره‌برداری نفت‌ و گاز گچساران که با حضور معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار گچساران و جمعی از مسئولان استانی و محلی انجام شد، در گفت‌و گو با خبرنگاران اظهار داشت: سالن چند منظوره ورزشی یک هزار و 200 نفره، سالن زورخانه ورزش‌های باستانی و پهلوانی در بلوار خلیج فارس در کوی پانصد دستگاه سمت راست و بهره‌برداری از پروژه احداث 30 دستگاه واحد مسکونی مجردی در کوی انقلاب شرکت نفت گچساران از طرح‌هایی است که به مناسبت هفته دولت به بهره‌برداری رسید.
وی ابراز داشت: سالن ورزشی چندمنظوره که به‌نام سردار شهید مهدی درخشان نام گذاری شده برای انجام تمرینات و برگزاری مسابقات ورزشی مانند فوتسال، والیبال، هندبال، بسکتبال و هاکی پیش‌بینی شده است.
پاکدل افزود: در دوطرف جایگاه تماشاچیان با گنجایش یک هزار و 200 نفر بوده و دارای اتاق‌های سرپرستی، مربیان، سرویس‌های بهداشتی در زیر جایگاه تماشاچیان است.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران این پروژه را از جمله پروژه‌های مصوب در دور دوم سفر رئیس جمهور و هیئت همراه به کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد و گفت: این طرح از محل اعتبارات نفت ساخته شده و برای ساخت، تکمیل و بهره‌برداری از آن افزون بر هشت میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است.
پاکدل میزان اشتغالزایی این ورزشگاه را 6 نفر عنوان کرد و ابراز داشت: این سالن در زمینی به مساحت یک هزار و 782 متر مربع و با سازه فولادی با سقف شیروانی ساخته شده است.
وی خاطرنشان کرد: با افتتاح این سالن، نیاز مردم این منطقه به سالن ورزشی برآورده شده و این سالن برای استفاده آقایان و بانوان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
پاکدل افتتاح سالن زورخانه ورزش‌های باستانی و پهلوانی در کنار این ورزشگاه را از دیگر طرح‌های افتتاحی در هفته دولت برشمرد و بیان داشت: این طرح از مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهور و هیئت همراه به کهگیلویه و بویراحمد بوده که با اعتباری افزون بر سه میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت نفت ساخته و افتتاح شد.
وی افزود: این سالن دارای مساحتی با زیربنای 930 متر مربع بوده که اتاق‌های سرپرستی، مرشد، رختکن ورزشکاران، جایگاه مرشد، انبار، سرویس بهداشتی و جایگاه تماشاچیان با گنجایش 200 نفر از جمله مشخصات فیزیکی این سالن زورخانه است.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران نام این سالن زورخانه را شهید بهمن نریموسی عنوان کرد و گفت: این شهید از ورزشکاران کشتی پهلوانی در گچساران بود.
پاکدل تأکید کرد: مردم کهگیلویه و بویراحمد به شجاعت و دلیری معروف بوده و ورزش‌های زورخانه‌ای نماد پهلوانی و قهرمانی هستند.
وی افزود: در این ورزش‌ آنچه که بیش از همه شنیده می‌شود نام امام علی (ع) بوده و ورزشکاران این ورزش باید نمادی از ولایت‌مداری هستند.
پاکدل از جوانان خواست تا با تأسی از آموزه‌های دینی و مکتبی در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی گام‌های مؤثری بردارند.
وی با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری از طرح 30 دستگاه منازل مجردی در کوی انقلاب شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: برای ساخت و بهره‌برداری این منازل اعتباری افزون بر 37 میلیارد ریال از محل اعتبارات نفت هزینه شده است.
وی مساحت هر واحد را 300 متر مربع عنوان کرد و گفت: این منازل با زیربنای 145 متر مربع بوده و دارای پذیرایی، آشپزخانه، دو اتاق خواب، سرویس‌های بهداشتی، انبار، پارکینگ و محوطه هستند.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران مساحت در نظر گرفته شده برای ساخت این 30 دستگاه را 15 هزار مترمربع عنوان کرد و گفت: متخصصان شاغل در این شرکت برای انجام فعالیت خود به حداقل انگیزه‌ها و امکانات نیاز دارند که منزل مسکونی از مهم‌ترین نیازهای این پرسنل است.
پاکدل افزود: این متخصصان از خانواده‌ خود دور بوده و شرکت نفت در فراهم‌ کردن امکانات پرسنل خود خدمات خوبی را ارائه داده است.
وی رعایت ‌شدن اصول مبحث 19 در ساخت این منازل را از نکات مهم در راستای صرفه‌جویی در مصرف انرژی عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت ‌و گاز گچساران از افتتاح سه طرح بزرگ در این شهرستان به مناسبت هفته دولت خبر داد.


 
 
یدالله مرادی :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/٦
 
آموزش و پرورش جای بازی‌های سیاسی نیست
رئیس آموزش و پرورش گچساران با بیان این‌که بصیرت‌افزایی با سیاسی‌کاری تفاوت دارد، گفت: آموزش و پرورش جای بازی‌های سیاسی نیست و ما اجازه سیاسی‌کاری در آموزش و پرورش را نمی‌دهیم.
یدالله مرادی امروز پس از انتصاب خود به عنوان رئیس جدید آموزش و پرورش گچساران در گفت‌وگو ی در این شهرستان اظهار داشت: هفته دولت فرصت مغتنمی است تا فرهنگیان ما با افکار و اعمال معلم شهید محمد‌علی رجایی بیشتر آشنا شوند.
رئیس جدید آموزش و پرورش گچساران با بیان این‌که شهید رجایی قبل از هر چیز خصوصیت یک معلم نمونه را داشت، تصریح کرد: رجایی نمونه کامل یک معلم دلسوز و با اخلاق بود که با روحیه ولایتمداری و تمسک به اخلاق پسندیده اسلامی توانست اعتماد مردم ایران اسلامی را به خود جلب کرده و رئیس جمهور مهم‌ترین کشور منطقه و خاورمیانه شود.
مرادی تنوع آموزشی کنونی را مایه سردرگمی دانست و گفت: امروزه مدارس با انواع و اقسام اسم‌ها همچون عادی، نمونه مردمی، نمونه دولتی، غیرانتفاعی و سایر عناوین نوعی تشتت را در امر آموزش و پرورش ایجاد کرده‌اند که لازم است ما مدیران نظام تعلیم و تربیت با مدیریت صحیح و استفاده از کمترین امکانات، اجازه ندهیم سردرگمی در امر آموزش ایجاد شود.
رئیس آموزش و پرورش شهر نفت‌خیز گچساران با اشاره به این‌که در دوره مسئولیت خود اجازه خط‌بازی و سیاسی‌کاری در این نهاد آموزشی را به هیچ شخص، جریان و گروهی نمی‌دهم، تصریح کرد: اگر دلمان به حال آینده این شهر و جوانان و نوجوانان آن که آینده‌سازان گچساران بوده می‌سوزد، نباید اجازه دهیم برخی موضوعات کور سیاسی در این نهاد مقدس رخنه کند.
وی سیاسی‌کار و بصیرت‌افزایی را دو مقوله جداگانه دانست و افزود: سیاسی‌کاری به معنای لحاظ کردن منافع اشخاص و جریان‌ها بوده که این موضوع در آموزش و پرورش جایگاهی ندارد.
مرادی عنوان داشت: بصیرت‌افزایی به معنای آن است که فرهنگیان و دانش‌آموزان در نظام تعلیم و تربیت دشمن‌شناس شوند که این از آرزوهای دیرینه رهبر انقلاب است.
رئیس آموزش و پرورش گچساران از همه سلایق فرهنگی در این شهرستان خواست تا وی و همکارانش را در راه رسیدن به نظام آموزشی پویا یاری دهند و در ادامه افزود: دست همه کسانی که دغدغه جوانان و نوجوانان این شهر برای رسیدن به آینده روشن را دارند به گرمی می‌فشارم و از خرد جمعی اصحاب فرهنگ و اندیشه  استفاده خواهم کرد.
وی در پاسخ به سئوالی در زمینه کیفیت آموزش در مدارس غیرانتفاعی این شهرستان اظهار داشت: نمی‌توانیم بدون شناخت و از روی احتمالات در مورد این مدارس قضاوت کنیم ولی آن چه که هست اهمال‌هایی در این نوع از مدارس به‌خصوص در زمینه امتحانات صورت گرفته است.
مرادی گچساران را در زمینه فضاهای آموزشی و کیفیت آن‌ها یکی از شهرستان‌های برخوردار استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی کرد و افزود: با توجه به قول مساعد مدیر نوسازی مدارس این استان، با اتمام کار ساخت هنرستان شبانه‌روزی در بخش آموزش‌های فنی و دبیرستان علامه طباطبایی با ساختمان مجهز و امکانات مناسب تا اوایل آبان‌ماه امسال، بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش این شهرستان در بخش فضای فیزیکی برطرف می‌شود.

 
 
با حضور مسئولان استانی و محلی؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/٦
 
مدیر جدید آموزش و پرورش گچساران معرفی شد

با حضور مسئولان استانی کهگیلویه و بویراحمد و مسئولان محلی گچساران مدیر جدید آموزش و پرورش این شهرستان معرفی شد. معاون هماهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در جلسه تودیع و معارفه رئیس جدید و سابق آموزش و پرورش گچساران که با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان و فرهنگیان این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: هر مدیریت و تلاش در هر سنگری روزی به پایان می‌رسد و تنها اهداف عالی انسان‌ها برای رسیدن به کمال و سعادت است که هرگز تغییر یافتنی و تمام‌شدنی نیست.
سیدجواد حسینی با اشاره به عملکرد خوب الله‌بخش کرمی مدیر آموزش و پرورش گچساران در سه سال گذشته افزود: تجربیات مدیران در سنگرهای دیگر باید مورد استفاده قرار گرفته و به این تجربیات ارزشمند توجه شود.
وی مسئولیت‌ها را به‌عنوان امانت‌هایی در دست مدیران دانست که باید ضمن رعایت در حفظ امانت برای پس دادن این مسئولیت‌ها آمادگی داشته باشند.
حسینی حفظ وحدت را عامل اصلی استقرار پیروزی انقلاب عنوان کرد و از مدیران خواست تا در حفظ وحدت و ایجاد تعامل و همکاری تلاش داشته باشند.
معاون هماهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: مدیریت برای افراد اعتبار نمی‌آورد، بلکه امانت‌داری و تعهد به کار و مسئولیت، به انسان‌ها اعتبار و عزت می‌بخشد.
حسینی افزود: مدیران و رؤسا باید از مسئولیت‌ها برای خدمت به مردم استفاده کرده و از هیچ کوششی در این راه دریغ نداشته باشد.
وی تصریح کرد: استفاده از همه استعدادها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در یک دوره مدیریت لازم بوده و در آموزش و پرورش نیاز به استفاده از راهکارهای علمی و عملی ضروری‌تر است.
حسینی ادامه داد: استفاده از توانمندی همه جریان‌های فکری در آموزش و پرورش علاوه بر ارتقای سطح آموزشی، سبب ایجاد وحدت و انسجام در آموزش و پرورش و پیشرفت فرهنگ و رشد کمی و کیفی این نهاد تربیتی و آموزشی می‌شود.
این مقام آموزشی اداره‌کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در نظام جمهوری اسلامی، جا به ‌جایی مسئولیت‌ها بسیار  مورد قبول مسئولان بوده و مدیران این نظام مقدس برای خدمت‌رسانی در هر مسئولیتی که باشند از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.
حسینی همکاری تمامی فرهنگیان را لازمه اعتلا و ارتقای سطح آموزش و پرورش دانست و اظهار امیدواری کرد تا همواره از اندیشه و ظرفیت علمی و فرهنگی فرهیختگان برای ارتقای سطح معنوی و علمی دانش‌آموزان بهره‌های لازم برده شود.


 
 
فرماندار شهرستان گچساران خبرداد :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/٥
 
1000 واحد مسکن مهر، اوایل آبان ماه سالجاری در گچساران تحویل می شود

فرماندار شهرستان گچساران گفت : با تمهیدات اندیشیده شده از تعداد دو هزار و 700 واحد مسکونی مسکن مهر در حال احداث این شهرستان ،حدود یک هزار واحد آپارتمان تا اوایل آبان ماه سالجاری تکمیل و تحویل متقاضیان واجد شرایط خواهد شد .

سید 'اکبر علیزاده' روز شنبه  افزود: عملیات ساخت مسکن مهر در شهرستان گچساران در کمتر از 14 ماه شروع و این تعداد آپارتمان احداث و تکمیل شده که سرعت و شتاب ساخت و ساز طرح های یاد شده در سطح مشابه کشوری کم نظیر است .
وی از تسریع در حال انجام زیرساخت های آب،برق،گاز و تلفن در سایت مسکن مهر شهرستان گچساران خبر داد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده در مهر سالجاری تمام صاحبان یک هزار واحد آپارتمان تکمیل شده به انشعاب های آب ، برق گاز و تلفن مورد نیاز دسترسی خواهند یافت . فرماندار شهرستان گچساران از ساخت مسجد مناسب در سایت مسکن مهر شهرستان گچساران را یادآور شد و تصریح کرد : فضای سبز ، خیابان و معابر و دیگر اماکن خدمات رسان نیز در این منطقه در حال شکل گیری است .
این مسوول ارشد اجرایی شهرستان گچساران از اجرای صددرصدی مصوبات اول و دوم دولت عدالت محور به این شهرستان بجز دو مرکز درمان را یاد آور شد و گفت : تنها دو بیمارستان 96 تختخوابی و 64 تختخوابی از مصوبات نیمه تمام است که این دو طرح نیز از 65 و 55 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است .


 
 
به‌مناسبت هفته دولت؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/٥
 

نمایشگاه دستاوردهای روستائیان در گچساران برپا شد.

به مناسبت هفته دولت و با حضور فرماندار گچساران و جمعی از مسئولان محلی، نمایشگاهی از دستاوردها، توانمندی‌ها و صنایع دستی روستائیان بخش مرکزی گچساران توسط بخشداری مرکزی این شهرستان افتتاح شد.بخشدار مرکزی گچساران بعد از ظهر امروز در حاشیه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای روستائیان بخش مرکزی این شهرستان  اظهار داشت: این نمایشگاه در راستای معرفی فعالیت‌ها و دستاوردهای روستائیان و عشایر گچساران دایر شده است.یحیی ذبیحی افزود: نمایشگاه دستاوردهای دولت نهم و دهم در مناطق روستایی و نمونه محصولات تولیدی، سنتی و بومی دهستان های بخش مرکزی این شهرستان، در شهر دوگنبدان گشایش یافت. به گفته بخشدار مرکزی گچساران، با معرفی هرچه بیشتر این هنرها می‌توان فرهنگ و آداب و پیشینه منطقه را معرفی کرده و به شکل مستقیم و غیر مستقیم اشتغال‌زایی ایجاد کرد.ذبیحی عنوان داشت: در این نمایشگاه دستاوردهای روستائیان بخش مرکزی گچساران از جمله محصولات کشاورزی و صنایع دستی در معرض دید عموم قرار گرفته است.بخشدار مرکزی گچساران بیان داشت: ارائه و نمایش افزون بر 300 اثر از انواع خدمات ارائه‌شده توسط دولت عدالت محور نهم و دهم در مناطق محروم روستایی از دیگر بخش‌های این نمایشگاه است.ذبیحی با تأکید بر برگزاری مستمر نمایشگاه صنایع دستی روستائیان  گفت: در این نمایشگاه بازدیدکنندگان ضمن آشنایی با ارزش حقیقی و دست‌ساخته‌های روستائیان بر استفاده نکردن از نمونه‌های مشابه غیراصل و وارداتی تأکید می‌شود.این مقام مسئول با بیان این‌که صنایع دستی و هنرهای سنتی منطقه کارکردهای مختلفی دارد، تاکید کرد: در شرایط فعلی و با وجود بحران خشکسالی، رونق صنایع دستی به درآمد خانواده‌ها کمک کرده و باعث حفظ جمعیت در روستاها می‌شود.
ذبیحی با اشاره به این‌که توجه به صنایع دستی نقش مؤثری در کاهش مهاجرت روستائیان دارد، افزود: صنایع دستی با کشاورزی و کار در روستاها عجین بوده و در گذشته مردم در کنار انجام فعالیت‌های کشاورزی به تولیدات صنایع دستی نیز مشغول بوده‌اند.وی بر حفظ و احیای صنایع دستی و میراث به جای مانده از گذشتگان تأکید کرد و گفت: با استفاده از تولیدات مواد اولیه موجود در روستاها مانند چوب و نخ می‌توان کارهای زیبا و با ظرفیت صنایع دستی را تولید نمود.ذبیحی ادامه داد: توجه به دستاوردها و صنایع دستی و رونق آن نقش مهمی در ایجاد اشتغال در روستاها و در نتیجه کاهش مهاجرت آن‌ها به شهرها را دارد.بخشدار مرکزی گچساران صنایع دستی را هویت فرهنگی هر منطقه برشمرد و تصریح کرد:‌ این صنعت به اشتغال خانگی کمک زیادی می‌کند که به همین خاطر مورد حمایت دولت نیز می‌باشد.ذبیحی با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت عنوان داشت: با افزایش خدمات‌رسانی دولت در روستاها و به‌ویژه اجرای طرح‌های هادی روستایی، ساخت واحدهای مسکونی در روستاها و سنددار کردن املاک روستایی، سبب بازگشت روستاییانی می‌شود که به شهرها مهاجرت کرده بودند.
 این مسئول در شهرستان کهگیلویه اضافه کرد: این موضوع حتی می‌تواند موجب مهاجرت معکوس شهرنشینان به روستاها شود.بخشدار مرکزی گچساران عنوان داشت: در این نمایشگاه بروشور عملکرد دولت و دستاوردهای روستاییان از جمله گلیم، گبه، سبد، حصیر، قالی و محصولات کشاورزی به نمایش گذاشته شده است.
ذبیحی افزود: گزارش تصویری از طرح‌های بزرگ آبیاری نوین، توسعه باغات، اراضی زراعی و دامپروری روستایی از دیگر آثار ارائه‌شده در این نمایشگاه است.
نمایشگاه دستاوردها و صنایع دستی روستائیان بخش مرکزی گچساران به ‌مناسبت هفته دولت و به میزبانی بخشداری مرکزی گچساران در سالن اجتماعات این بخشداری برپا شده و تا پایان این هفته دایر است.


 
 
روز قدس، نماد دشمن‌شناسی و استکبارستیزی
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/٢
 

روز قدس در پیش است؛ روز همنوایی و همدلی با آرمان اسلام و مردم فلسطین؛ روز یکپارچگی و یکدلی مسلمانان؛ روز هوشیاری و اعلام آمادگی مردم ایران در ادامه مبارزه با استکبار و صهیونیسم جهانی. 

تردیدی ندارم که مسلمانان و حق‌طلبان و احرار عالم، امسال نیز با حضور پرشکوه و دشمن‌شکن خود، لرزه بر اندام حکام صهیونیست و دولت‌های استعمارگر غربی خواهند افکند و ما ایرانیان سرافراز نیز همچون گذشته با بینش عمیق دینی و سیاسی در این همایش بزرگ اسلامی شرکت خواهیم کرد و نمایشی بی‌نظیر از دشمن‌شناسی و تیزبینی خود را به نمایش خواهیم گذاشت. 

درباره ضرورت دشمن‌شناسی چند نکته را لازم به ذکر می‌دانم:

 ۱ـ دشمنان داخلی و خارجی اعتلای ایران و حاکمیت اسلام تلاش بسیاری کرده‌اند تا راهپیمایی عظیم روز قدس را تحت‌الشعاع اختلافات سیاسی داخلی قرار دهند و به جای مخابره‌ی یکپارچگی مسلمانان ایران، تفرقه و تنش را گزارش کنند و بدین ترتیب حمایت جهانی مسلمانان از مردم فلسطین را کمرنگ کنند!

 ۲ـ آمریکا و انگلیس و تشنگان و فریب‌خوردگان داخلی آنان (که این روزها خوب مزدوری می‌کنند) کوشیده‌اند تا در ادامه‌ی دشمنی و کارشکنی خود، شعارهای طرفداران خود را در حد اعلام مخالفت با سیاست‌های کشور پایین بیاورند و برخی طرفداران مغرض یا ناآگاه نیز جاهلانه این شعارها را تکرار می‌کنند و به سادگی، دشمنان حقیقی و قسم خورده‌ی اسلام و استقلال ایران را فراموش می‌کنند!

حذف شعارهای «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر انگلیس» و سر دادن شعارهایی نظیر «مرگ بر چین» یا «مرگ بر روسیه» برنامه‌ی هدفمند دشمن و مزدوران و عاشقان داخلی آنان است تا در دشمن‌شناسی ملت ایران پارازیت ایجاد کنند!

۳ـ روز قدس، روز مبارزه با صهیونیسم و دولت جعلی اسرائیل و حامیان سیاسی و اقتصادی این غده‌ی سرطانی است. روز قدس، روز اعلام انزجار ملت‌های مسلمان از سیاست‌های توسعه‌طلبانه و ضد بشری دولت نژادپرست صهیونیستی و حامیانش است. روز قدس، روز نمایش وحدت، قدرت و عظمت ملت‌های مسلمان است بنابراین منطقی نیست در چنین روزی که ریشه در اعتقادات جهانی مسلمانان دارد اختلافات داخلی را به صحنه‌ی نمایش آورده و در صفوف یکپارچه‌ی مردم، خللی وارد کرد.

همچنین لازم است یکایک مردم هوشیار بوده و مراقب تحرکات مذبوحانه‌ی فریب‌خوردگان و آشوب‌طلبان و ایادی استکبار باشند و هدف اصلی از تعیین روز قدس توسط حضرت روح‌الله(ره) را فراموش نکنند.

سخن آخر اینکه معتقدم مردم آگاه ایران، همچون گذشته دشمنان خود را ناامید و منکوب خواهند کرد و با حضور بی‌نظیر خود، زخمی عمیق بر پیکر مجروح رژیم اشغالگر قدس و هم‌پیمانانش وارد خواهند ساخت و اجازه نخواهند داد تا در وحدت ملی و انسجام اسلامی‌شان خدشه‌ای ایجاد شود.


 
 
رییس دانشگاه آزاد اسلامی گچساران :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/٢
 

اعضای هیات علمی باید در صدر دانشگاه قرار گیرند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران گفت: اعضای هیات علمی باید در صدر دانشگاه قرار گیرند و به پیشرفت مرکز آموزش و تولید علم کمک کنند. سید 'یعقوب زراعت کیش'در نشست هم اندیشی اعضای هیات علمی ،با برشمردن خدمات دانشگاه آزاد اسلامی کشور خاطر نشان کرد: در تحلیل های منصفانه نقش دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی عرصه های علمی ،پژوهشی ،فرهنگی ،اقتصادی و عمرانی کم نظیر است و اگر سایر بخش های خصوصی بتوانند مانند این دانشگاه کار کنند در برنامه پنج ساله توسعه کشور، شاهد یک جهش عظیم در همه ابعاد پیشرفت خواهیم شد.
وی ، با تاکید بر الگو قرار دادن دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک نهاد موفق خصوصی درکشور جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در دهه چهارم تولد این دانشگاه باید کیفی سازی بیشتر سرلوحه فعالیت ها قرار دهد و در این عرصه با یک تعصب انقلابی به حرکت بسیجی وارد کار وتلاش مضاعف شود . این مسوول فرهنگی علمی ، اولویت بندی در کارهای پژوهشی را در پیشرفت موثر دانست وگفت: فعالیت پژوهشی که گره از مشکلات کشور بگشاید در راس برنامه ها قرار دارد و با تمام قوا از این گونه طرح های پژوهشی حمایت شود. وی افزود ؛ با توجه بالا رفتن هزینه های دانشگاه و افزایش نیافتن شهریه ها، تجاری سازی یافته های پژوهشی و ایجاد بنگاه های اقتصادی را در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد و از نظرات اعضای هیات علمی دراین زمینه استفاده خواهد شد. امام جمعه موقت گچساران نیز در این آیین با تاکید برکار آمدی دین مبین اسلام در تامین زندگی در عرصه های مختلف تصریح کرد: در حوزه اعتقادی با توصیه به ایمان و عبادت ،درحوزه اجتماعی با تعاون و عدالت،در حوزه اقتصادی با کار و انفاق ودر حوزه اخلاق با اجتناب از زشتی ها و باز گشت و توبه ،دین انسان ساز اسلام توانسته در چهار محور اساسی ارائه طریق نماید . حجت الاسلام 'پرویز خوجه زاده 'افزود: اخلاق اکتسابی است و برای تحقق آن باید زحمت کشید و ما به عنوان معلمین جامعه باید در برخورد با توده های مختلف مردم به نحو شایسته ای ایفای نقش کنیم .
وی،نظم و انضباط در سیستم آموزشی را بسیار ضروری دانست و افزود: باید با دقت خاصی اعتراضات دانشجویی را به صورت دستی ونرم افزاری بررسی شود تا حقی از این قشر فرهیخته ضایع نشود .


 
 
تقدس طبابت نباید آلوده به مادیات نشود
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/٢
 

فرماندار گچساران گفت: طبیبان و پزشکان با حکمت و معرفت به خدا نزدیک شده و از این ‌رو نباید جایگاه ویژه این حرفه مقدس با مسائل مادی آلوده شود.سیداکبر علیزاده ظهر امروز در مراسم تجلیل از پزشکان عضو بسیج جامعه پزشکی گچساران که با همکاری بسیج سازندگی سپاه ناحیه این شهرستان برگزار شد، با اشاره به جایگاه و قداست والای پزشک اظهار داشت: پزشکان در برابر بیماران خود وظیفه‌های مهمی را داشته که عمل به این وظیفه‌ها باید از اولویت‌های کاری پزشکان باشد.
وی افزود: رعایت و حفظ جایگاه و شأن پزشکان و رعایت حقوق مردم از جمله وظایف اصلی پزشکان است. فرماندار گچساران ابراز داشت: رعایت عدالت و گرفتن تعرفه تصویب‌شده، رسیدگی و معاینه کامل و حوصله در شنیدن احوال بیمار را از نیازهای یک بیمار هنگام مراجعه به پزشک عنوان کرد. وی مقوله سلامت را یکی از کلیدی‌ترین مقوله‌ها و یک سرمایه ارزشمند برای دولت دانست و پزشکان را هدایت‌گران جامعه به سمت سلامت و رضایتمندی مردم عنوان کرد. علیزاده با اشاره به اینکه انسان محور توسعه و شایسته برخورداری از رفاه و آسایش است بیان داشت: انسان بیمار نمی تواند از مواهب توسعه برخوردار باشد و در اینجا جایگاه والای نظام سلامت نمود بیشتری پیدا می‌کند. وی دریافت خدمات بهداشتی و درمانی مناسب و مطابق با دانش روز جهان و بهره‌گیری از توانمندی‌های پزشکان مجرب و نیز امکانات و تجهیزات پیشرفته را نیاز و حق هر انسان دانست. رئیس شورای سلامت و امنیت غذایی گچساران لازمه تحقق‌یافتن عدالت را ارائه و ارتقای فرهنگ خدمات‌رسانی به مناطق محروم عنوان کرد و خواستار فرهنگ‌سازی بیشتر در این زمینه شد. علیزاده ضمن ابراز رضایت از عملکرد بسیج سازندگی سپاه ناحیه گچساران در عرصه بهداشت و درمان تصریح کرد: فعالیت بسیج سازندگی در این عرصه به‌ویژه در مناطق محروم و روستاهای گچساران سبب ارتقای سطح بهداشت در این شهرستان شده است.
وی ابراز داشت: حرکت‌های جهادی همچون طرح نورآوران سلامت در خدمات‌رسانی به مردم مناطق محروم، بخصوص در مناطق روستایی نتیجه تشکیل جهاد سازندگی پس از انقلاب است. فرماندار گچساران با گرامیداشت یاد ابوعلی سینا و با تأکید بر اینکه این شخصیت والا و ارزشمند نه تنها فقط یک طبیب بلکه حکیم، فیلسوف، فقیه و دارای اخلاق بود، گفت: طبیبان و پزشکان با حکمت و معرفت به خدا نزدیک شده و از این‌رو نباید جایگاه ویژه این حرفه  مقدس با مسائل مادی آلوده شود.
علیزاده تصریح کرد: جایگاه ویژه علمی و قداست پزشکان همیشه مورد اعتماد، احترام و رازداری مردم بوده و پزشکان باید با رعایت صبر، حسن خلق و عشق در کار خود الگو باشند. مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه گچساران نیز در این مراسم بیان داشت: جامعه بسیج پزشکی گچساران با تعامل و همکاری با بسیج سازندگی سپاه ناحیه گچساران اقدامات مؤثر و مفیدی در خدمات‌رسانی به مناطق مختلف و روستاهای گچساران انجام داده است. رحیم محمدی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در بحث سلامت و پیشگیری از اعتیاد در سطح حوزه و پایگاه های گچساران افزون بر 600 نفر در قالب کارگاه‌های آموزشی شرکت کرده‌اند. وی افزود: در این کارگاه‌های آموزشی، کارشناسان و پزشکان آموزش‌های لازم را از طریق فیلم، سخنرانی و بروشور ارائه دادند.
محمدی آموزش‌های امداد و نجات با همکاری جمعیت هلال‌احمر گچساران و نیز آموزش در زمینه محیط زیست و سلامت جامعه را از دیگر فعالیت‌های بسیج سازندگی در بحث بهداشت و درمان عنوان کرد. مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه گچساران خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ خدمات‌رسانی در محرومیت‌زدایی، تقویت حس نوع‌دوستی، افزایش سطح سلامت عمومی مردم و ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست از جمله اهداف بسیج جامعه پزشکی است.
محمدی با تشکر از مسئولان و رؤسای ادارات و نهادهای گچساران گفت: بسیج سازندگی سپاه گچساران خدمات و فعالیت‌های گسترده و متنوعی ارائه داده و برای ارتقای کمی و کیفی خدمات‌رسانی، حمایت و تعامل بیش از پیش مسئولان لازم و ضروری است.
در این مراسم از 11 پزشکی که در محرومیت‌زدایی با بسیج سازندگی همکاری داشتند، با اهدای لوح سپاس و جوایز قدردانی شد.


 
 
هفته دولت 27 طرح عمرانی در شهرستان گچساران به بهره برداری می رسد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/۱
 

فرماندار شهرستان گچساران گفت: در هفته دولت امسال 27 طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر 52 میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری و عملیات اجرایی سه طرح دیگر آن آغاز خواهد شد. سید'اکبر علیزاده'روز سه شنبه افزود: بخش عمده ای از طرح ها ی یاد شده توسط مقام نخست اجرایی دولت در استان یعنی استاندار کهکیلویه و بویر احمد و مسوولان استانی افتتاح خواهد شد.
وی عمده طرح های عمرانی آماده بهره برداری در هفته دولت امسال را 10 طرح در زمینه آب و کشاورزی، سه طرح گاز رسانی مناطق روستایی،سه طرح ورزشی ،دو طرح در برق رسانی ، دو طرح نیز راه و ترابری و 30 باب منزل سازمانی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران است .
فرماندار شهرستان گچساران مهمترین طرح های که امسال در هفته دولت به بهره برداری می رسد را سالن ورزشی چند منظوره یک هزار و 200 نفره دوگنبدان و سالن 'زورخانه ای' ورزش های باستانی مرکز شهرستان ذکر کرد و گفت : طرح چهار بانده کردن محور گچساران به شهرستان باشت نیز از عمده طرح های جدید شهرستان است که عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.
وی اعتبار درنظر گرفته شده برای طرح های جدید که امسال عملیات اجرایی آنها آغاز خواهدشد را 70 میلیارد ریال ذکر کرد .


 
 
95 درصد از راه های روستایی گچساران از وضعیت مناسب برخوردار است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/۱
 

رییس اداره راه و ترابری شهرستان گچساران گفت : 95 در صد از کار جاده سازی و روکش راه های روستایی این شهرستان انجام شده و از وضعیت مناسب برخورداراست و تا سه ماه آینده پنج درصد مابقی راه های روستای نیز آسفالت و مرمت خواهد شد . 'فرامرز انصاری' روز سه شنبه افزود: عملیات جاده سازی و روکش آسفالت 300 کیلومتر از راه های روستایی شهرستان گچساران پایان یافته و تنها 15 کیلو متر باقی مانده است . وی خاطرنشان کرد : راه روستا های ، 'آبکل ،کنگ بنار' 'محمد آباد'،' هفت چشمه زیر خربل 'و 'استیو 'به طول پنج کیلومتر جاده سازی انجام شده و فقط روکش آسفالت باقی مانده است . رییس اداره راه و ترابری شهرستان گچساران اظهار داشت : راه روستاهای 'میر عزیز' ، 'آبرزی '، 'انجیرسیاه' و 'آبتوت' نیز بطول 10 کیلو متر عملیات جاده سازی و آسفات آن امسال در هفته دولت آغاز و در شش ماهه دوم سال جاری بهره برداری خواهدشد . انصاری ،میزان اعتبار هزینه شده سالجاری تاکنون در محورهای شهرستان گچساران را هشت میلیارد و 200 میلیون ریال برآود کرد .
رییس اداره راه و ترابری شهرستان گچساران تصریح کرد: شهرستان گچساران در جاده سازی و داشتن راه روستای مناسب در سطح استان کهگیلویه و بویر احمد مقام نخست را دارد