اخبار گچساران

قابل توجه خوانندگان
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۳٠
 

توجه                                                                                                  توجه

 به اطلاع کلیه دوستان و خوانندگان محترم میرساند این وبلاک تبدیل به سایت شده و به ادرس

http://www.gachsarannews.com/ انتقال داده شده است


 
 
رییس فدراسیون فوتبال کشور:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٢٦
 

آکادمی تخصصی فوتبال در گچساران راه اندازی می شود.

رییس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به پتانسیل ، امکانات و تجهیزات ویژه در شهرستان گچساران بزودی آکادمی تخصصی فوتبال ویژه استان کهگیلویه وبویراحمد در این شهرستان راه اندازی می شود. 'علی کفاشیان' روز سه شنبه در مجمع عمومی سالیانه هیات فوتبال کهگیلویه وبویراحمد افزود: فدراسیون فوتبال نیز در این راستا حمایت قاطع خود را از تشکیل این آکادمی تخصصی فوتبال در شهرستان مستعد گچساران انجام خواهد داد.
وی بیان کرد: فعالیت منظم مدارس فوتبال و آموزش صحیح این رشته ورزشی به خردسالان و نونهالان، پشتوانه سازی برای تیم های مختلف فوتبال در استان کهگیلویه وبویراحمد و همچنین استعدادیابی بازیکنان برای حضور در عرصه فوتبال ملی از جمله اهداف تشکیل این آکادمی فوتبال است.
کفاشیان گفت: آکادمی هیئت فوتبال استان کهگیلویه وبویراحمد در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و امید فعالیت خواهد کرد و علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی در راستای تیم داری و شرکت دادن بازیکنان مستعد در رقابت های ورزشی نیز مشارکت خواهد داشت.
وی ، نگاه متولیان امور ورزش به ویژه فوتبال کشور را به ورزش پایه ای خواستار شد و اظهار داشت: هم اکنون توجه به ورزش پایه ای ، خردسالان و نونهالان کشور در رشته فوتبال ضعیف است.
رییس فدراسیون فوتبال ایران با اشاره به پتانسیل ویژه و نیروی انسانی قوی در استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: باید بتوان از هماهنگی ، تعامل و همکاری مدیران و متولیان امور ورزش در این استان نهایت بهره و استفاده لازم را برد. وی ، نگاه استاندار کهگیلویه وبویراحمد را به ورزش بخصوص فوتبال خوب و مطلوب ارزیابی کرد و افزود: نگاه مسوولان اجرایی در این استان نسبت به مقوله ورزش ویژه است و با همه استانهای کشور تفاوت فاحشی دارد. کفاشیان ، تیم فوتبال شهرداری یاسوج و نفت گچساران را از امیدهای فوتبال کشور و این استان دانست و گفت: طی سالهای گذشته این تیمها بازیکنان بزرگی را به فوتبال مملکت تقدیم کرده اند. وی گفت: با توجه با شرایط و ویژگی های حاکم بر فوتبال این استان ، صعود تیم فوتبال شهرداری یاسوج به لیگ برتر باشگاه های کشور دور از دسترس نیست. کفاشیان اظهار داشت: این تیم همچنان نیازمند حمایت قاطع و بیش از پیش اصحاب رسانه ، مدیران و مسوولان اجرایی و همچنین تماشاگران خونگرم است تا بتوان قدمهای خود برای صعود به لیگ برتر را محکم تر بردارد. وی گفت: بر خلاف نظر و عقیده برخی افراد که صعود تیم فوتبال شهرداری یاسوج را به لیگ برتر به مصلحت نمی دانند ، با قاطعیت اعلام می کنیم که تیم قوی فوتبال شهرداری یاسوج ظرفیت و پتانسیل لازم برای حضور در لیگ برتر باشگاه های کشور را دارد.


 
 
1/5 میلیارد ریال برای آب شرب منطقه عشایری'آبگندی' گچساران نیاز است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٢٦
 

رییس امور عشایری گچساران گفت: برای تامین آب شرب کانون اسکان عشایر در منطقه' آبگندی' این شهرستان افزون بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار نیاز است. 'بهمن آزادی' روز سه شنبه در گفت وگو ی مساحت منطقه عشایری 'آبگندی' را 640 هکتار برآورد کرد و افزود: در سال گذشته برای تامین آب شرب این منطقه یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شد. وی اظهار داشت: در حال حاضر هشت خانوار عشایری در این کانون اسکان یافته اند که در صورت برطرف شدن مشکل آب شرب، 300 نفر در قالب 63 خانوار عشایری دیگر را نیز می توان در این محل اسکان داد.
رییس امور عشایری گچساران با تاکید بر اینکه حفظ تولید و افزایش درآمد عشایر هدف اصلی امور عشایری است ،تاکید کرد: آشنا کردن عشایر با مشاغلی غیر از دامداری از جمله ، پرورش گل، پرورش زنبور عسل، زراعت، باغداری و تولید صنایع دستی بنا بر استعداد از جمله اهداف مورد نظر امور عشایری می باشد.
آزادی بیان کرد: اگر مشاغل یاد شده در بین عشایر رواج یابد ، موجب افزایش سطح درآمد این قشر آسیب پذیر جامعه و تقویت بنیه اقتصادی و تنوع در اشتغال و زندگی آنها خواهد شد.
منطقه عشایری 'آبگندی 'در 25 کیلومتری جنوب غرب شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران قرار دارد.


 
 
1/5 میلیارد ریال برای آب شرب منطقه عشایری'آبگندی' گچساران نیاز است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٢٦
 

رییس امور عشایری گچساران گفت: برای تامین آب شرب کانون اسکان عشایر در منطقه' آبگندی' این شهرستان افزون بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار نیاز است. 'بهمن آزادی' روز سه شنبه در گفتگویی ا، مساحت منطقه عشایری 'آبگندی' را 640 هکتار برآورد کرد و افزود: در سال گذشته برای تامین آب شرب این منطقه یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شد.
وی اظهار داشت: در حال حاضر هشت خانوار عشایری در این کانون اسکان یافته اند که در صورت برطرف شدن مشکل آب شرب، 300 نفر در قالب 63 خانوار عشایری دیگر را نیز می توان در این محل اسکان داد.
رییس امور عشایری گچساران با تاکید بر اینکه حفظ تولید و افزایش درآمد عشایر هدف اصلی امور عشایری است ،تاکید کرد: آشنا کردن عشایر با مشاغلی غیر از دامداری از جمله ، پرورش گل، پرورش زنبور عسل، زراعت، باغداری و تولید صنایع دستی بنا بر استعداد از جمله اهداف مورد نظر امور عشایری می باشد.
آزادی بیان کرد: اگر مشاغل یاد شده در بین عشایر رواج یابد ، موجب افزایش سطح درآمد این قشر آسیب پذیر جامعه و تقویت بنیه اقتصادی و تنوع در اشتغال و زندگی آنها خواهد شد. 
منطقه عشایری 'آبگندی 'در 25 کیلومتری جنوب غرب شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران قرار دارد


 
 
800 میلیون ریال برای ساخت سرویس های بهداشتی شهر دوگنبدن اختصاص یافت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٢٥
 

معاون عمرانی شهردار دوگنبدان گفت: 800 میلیون ریال برای ساخت سرویس بهداشتی و نماز خانه در سه نقطه شهر دوگنبدان اختصاص یافت. 'کورش فرمانی'روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: به منظور رفاه حال شهروندان و مسافران ، سرویس های بهداشتی و نمازخانه در معابر پرتردد این شهر صنعتی و نفت خیز احداث می شود. وی، احداث سرویس های بهداشتی در پایانه مسافربری، پارک'بانوان' و میادین ورودی شهر از طرف بهبهان و یاسوج را از عمده طرح های یاد شده عنوان کرد . معاون شهردار دوگنبدان اظهار داشت: احداث دو باب نمازخانه در پارک بانوان و میادین ورودی شهر را از دیگر برنامه های رفاهی شهرداری دوگنبدان در سال جاری است . فرمانی تاکید کرد: با برنامه ریزی انجام شده این طرح ها تا ایام تعطیلات عید نوروز آینده برای استفاده مهمانان و مسافران بهره برداری خواهد شد. شهر دوگنبدان با حدود یکصد هزار نفر جمعیت در مسیر سه استان شیراز - خوزستان - بوشهر قرار دارد که در فصل بهار مسافران زیادی از سراسر کشور به این شهرستان سفر می کنند


 
 
بخشدار مرکزی گچساران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٢٥
 
دهیاران بسترهای طرح سرشماری روستاها را فراهم کنند.
بخشدار مرکزی گچساران از دهیاران و شوراهای اسلامی بخش مرکزی گچساران خواست تا در طرح سرشماری نفوس و مسکن همکاری و با ایجاد بسترهای مناسب اقدامات لازم را انجام دهند.یحیی ذبیحی عصر امروز در جلسه هماهنگی اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن در گچساران اظهار داشت: برنامه‌ریزی مناسب بر اساس آمار دقیق صورت می‌گیرد که ضروری است از همه توان برای کسب اطلاعات مهم خانوارها در قالب سرشماری استفاده شود.وی ابراز داشت: دهیاران باید بسترهای لازم را برای سرشماری عمومی نفوس و مسکن 90 در دهستان‌ها و روستاهای گچساران فراهم کنند.بخشدار مرکزی گچساران از دهیاران و شوراهای اسلامی این شهرستان خواست تا زمینه مشارکت هر چه بیشتر مردم در سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 90 در روستاها فراهم کنند. ذبیحی با بیان اینکه تحقق و چشم‌انداز 20 ساله کشور بستگی به این آمارها و سرشماری‌ها دارد‌، خاطرنشان کرد: همکاری و تعامل اعضای شوراهای روستا و دهیاران‌، مسئولان را در رسیدن به این امر کمک می‌کند.وی با اشاره به اینکه خدمت‌رسانی دولت نیز بر اساس آمار و جمعیت صورت می‌گیرد، ابراز داشت: آمار و اطلاعات مناطق و به ویژه روستاها، نقش کلیدی در خدمت‌رسانی دولت به این بخش‌ها دارد.این مقام مسئول در گچساران عنوان داشت: آخرین آمار سرشماری نفوس و مسکن در سال 85 بوده که تاکنون توزیع اعتبارها بر اساس آن آمار اختصاص پیدا کرده است.ذبیحی افزود: اگر بنا باشد برنامه‌ریزی‌‌ها و اجرای پروژه‌ها به طور صحیح و عادلانه انجام گیرد باید با تعامل و همکاری زمینه‌های لازم را ایجاد کرد.
وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی دقیق و منسجم مستلزم آمار و اطلاعات مناسب و دقیق است، ابراز داشت: باید دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاها زمینه‌های لازم برای همکاری و مشارکت قوی و تأثیرگذار مردم در طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن را فراهم کنند. بخشدار مرکزی گچساران از دهیاران خواست تا در مساجد و مدارس و مکان‌هایی که عموم مردم حضور دارند، افردا را با این طرح آشنا کنند.
ذبیحی تصریح کرد: سرشماری زمانی نتایج مفید و سازنده را به همراه دارد که مردم در صحنه حضور  و در عملیاتی شدن آن نقش اصلی داشته باشند.
ذبیحی با اشاره به نزدیک ‌شدن به مرحله آغاز طرح سرشماری نفوس و مسکن 90 افزود: دهیاران و شوراهای اسلامی بخش مرکزی باید با تبلیغات و اطلاع‌رسانی مناسب و به‌موقع مردم را هر چه بیشتر با اصل و فواید این طرح آشنا کنند.
وی با اشاره به سکونت جمعیت زیاد در روستاهای گچساران، خاطرنشان کرد: سرشماری فرصت مغتنمی برای شناسایی نقاط ضعف و قوت شهر و روستا برای خدمات‌رسانی بهتر به این مناطق است.این مقام مسئول در گچساران گفت: اجرای طرح عظیم سرشماری عمومی نفوس و مسکن در آبان ماه 90 گام بلندی به سوی اعتلا و سازندگی ایران است.وی با بیان اینکه چشم‌انداز کشور بر مبنای اطلاعات جمع‌آوری شده در سرشماری تعیین می شود، گفت: لازم است مردم اطلاعات صحیح را در اختیار پرسشگران و مأموران طرح سرشماری قرار دهند. ذبیحی بیان داشت: در گچساران به ازای هر 360 خانوار روستایی نیز یک نفر مأمور در نظر گرفته شده که هر یک از مأموران سرشماری نفوس و مسکن در روستاها روزانه 16 خانوار را آمارگیری می‌کنند.بخشدار مرکزی گچساران افزود: در سرشماری نفوس و مسکن تمام مأموران برای توجیه مردم در حال گذراندن آموزش‌های لازم هستند.ذبیحی خاطرنشان کرد: پیش از این هر 10 سال یک بار سرشماری نفوس و مسکن در کشور انجام می‌شد که بعد از سرشماری سال 85 به‌دلیل اهمیت سرشماری در امر برنامه‌ریزی به ابتکار دولت، این رویداد آماری قرار است هر پنج سال یک‌بار انجام شود. به گزارش فارس، سرشماری نفوس و مسکن، امسال از دوم تا بیست و دوم آبان ماه در گچساران همزمان با در سراسر کشور اجرا می‌شود.

 
 
در شش ماهه نخست سال ‌جاری؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٢۳
 
6770 تماس 110 در گچساران و باشت عملیاتی شد
فرمانده انتظامی شهرستان‌های گچساران و باشت گفت: در شش ماهه نخست سال‌جاری، مردم بیش از هشت هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 این دو شهرستان داشته‌اند که شش هزار و 770 مورد آن عملیاتی شده است.سرهنگ قدرت‌الله بیعت‌اصل امروز در گفت‌وگو ی در باشت اظهار داشت: امنیت یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین نیازهای بشریت است.وی با بیان اینکه با همکاری و پشتیبانی مردم در شش ماهه نخست امسال کارهای خوبی در راستای برقراری نظم و امنیت در شهرستان‌های باشت و گچساران صورت گرفته، ابراز داشت: برخورد با هنجارشکنان و مزاحمان خیابانی و  اراذل و اوباش، انهدام باندهای توزیع مواد مخدر، جمع‌آوری سلاح‌های سرد، برقراری امنیت مدارس و توقیف خودرو و موتورسیکلت‌های مزاحم و دستگیری سارقین از جمله این اقدامات بوده است.
این مقام ارشد انتظامی در شهرستان‌های باشت و گچساران با اشاره به اینکه با تلاش‌های پیگیر نیروی انتظامی در شش ماهه نخست سال جاری برخی از جرایم در این دو شهرستان کاهش یافته است، بیان کرد: در این مدت نزاع‌ها و درگیری دسته جمعی 57 درصد، قتل 50 درصد، سرقت منزل پنج درصد، سرقت احشام و خودرو 8 درصد و کیف قاپی سه درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش داشته است.
فرمانده انتظامی شهرستان‌های باشت و گچساران با بیان این‌که برخی افراد آگاهانه یا نا‌آگاهانه در مراسم‌های عروسی اقدام به تیراندازی می‌کنند، عنوان کرد: این کار خلاف قانون است و توسط مبلغین و بزرگان دینی هم نهی شده و در صورت مشاهده با مسببین طبق قانون برخورد می‌شود.بیعت‌اصل در ادامه به تماس‌های مردم با تلفن مرکز 110 اشاره کرد و افزود: در این مدت مردم در شهرستان‌های باشت و گچساران بیش از ۸ هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 داشته‌اند که از این تعداد ۶ هزار و 770 مورد توسط واحدهای پلیس عملیاتی شده و مابقی نیز ارشاد، راهنمایی و یا تذکر داده شده‌اند.وی با بیان اینکه شعار هفته نیروی انتظامی امسال "سهم من در آسایش و آرامش" بود از آحاد مردم به ویژه مسئولان و رسانه‌ها خواست تا در برقراری نظم و امنیت مطلوب با نیروی انتظامی همکاری کنند.بیعت‌اصل بیان داشت: شهرستان‌های باشت و گچساران جز بهترین و امن‌ترین شهرهای کشور و استان هستند.این مقام مسئول در شهرستان‌های باشت و گچساران تصریح کرد: پلیس همواره با قاطعیت در برابر هنجارشکنان اراذل و اوباش و افراد شرور ایستاده و اجازه قد علم کردن به آن‌ها را نخواهد داد.فرمانده انتظامی گچساران و باشت با بیان اینکه دشمن وقتی در جبهه‌های مختلف نظامی سیاسی و اقتصادی شکست خورد و نتوانست به کشور ضربه بزند در قالب جنگ نرم سعی دارد به نظام ضربه بزند، متذکر شد: دشمن در جنگ نرم ارزش‌ها و اعتقادات ما را هدف قرار داده است.بیعت‌اصل در پایان اذعان داشت: یکی از این برنامه‌های دشمن شبیخون فرهنگی است که رهبر انقلاب چندین سال قبل نسبت به آن هشدار دادند.

 
 
رئیس تبلیغات اسلامی گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٢۳
 
خدمت رساندن به مردم خدمت به خداوند است
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گچساران گفت: خدمت به خلق از چنان منزلتی برخوردار است که عالی‌ترین سلوک انسانی در این جهان برای وصول به حق از مسیر خدمت به خلق می‌گذرد  حجت‌الاسلام سید عبدالرحیم ملکوتی‌اصل شب گذشته در کلاس سلسله مباحث اخلاقی مدیران این شهرستان اظهار داشت: با توجه به اینکه نظرات مدیران و رؤسای ادارات، سازمان‌ها و نهادها تأثیرگذار است، توجه به اخلاق مدیران و مسئول بودن آنها در قبال جامعه به‌عنوان مسئولیت اجتماعی بسیار مهم است.وی افزود: آیات قرآن کریم، خط و مشی و مسیر هدایت انسان را مشخص کرده که حرکت در این راستا مسیر سعادت، سلامت، کامیابی و سربلندی دنیوی و اخروی انسان‌ها را تضمین می‌کند.رئیس اداره تبلیغات اسلامی گچساران ابراز داشت: نقش هر مسلمان در تعیین سرنوشت جامعه و تعهدی که باید در پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی داشته باشد، ایجاب می‌کند که وی ناظر و مراقب همه اموری باشد که پیرامونش اتفاق می‌افتد.
ملکوتی‌اصل تصریح کرد: این موضوع در فقه اسلامی با عنوان امر به معروف و نهی از منکر طرح شده و یکی از مهم‌ترین مبانی تفکر سیاسی و اجتماعی یک مسلمان و ضامن بقای اسلام است.
وی شناخت اهمیت و ضرورت، مراتب، مراحل، شرایط و احکام امر به معروف و نهی از منکر را لازم و مفید دانست و خاطرنشان کرد: مهم‌تر از آن، احساس مسئولیت کردن، تشویق و ترغیب شدن و انگیزه پیدا کردن افراد جامعه برای عمل به تذکر لسانی است.
این مقام مسئول در گچساران امر به معروف و نهی از منکر را یکی از مهم‌ترین اصول عملی اسلام عنوان و بر اجرای آن در ادارات و نهادها توسط مدیران و کارمندان تأکید کرد.
ملکوتی‌اصل با اشاره به اجرای طرح تذکر لسانی در گچساران گفت: امروزه در سایه حکومت جمهوری اسلامی، زمینه احیا و اجرای این حکم خدا بهتر از گذشته مهیا شده و عده‌ای با اخلاص و عزمی راسخ، کمر همت بسته و پای جوانمردی پیش نهاده تا این تکلیف الهی را به صحنه آورند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گچساران در بخش دیگری از سخنان خود مشتری‌مداری را یک سنت حسنه عنوان کرد و افزود: برای یک کارمند و کارشناس و مدیر مسلمان، مشتری‌مداری و تکریم ارباب‌رجوع نه به خاطر دستورالعمل و بخشنامه، بلکه یک وظیفه انسانی و دینی است.
ملکوتی‌اصل با بیان اینکه مشتری‌مداری باید در دل امور قرار بگیرد، ابراز داشت: تکریم و گرامی داشتن مردم در تمام ادیان و فرهنگ‌ها جایگاه والایی دارد و تمام بزرگان دین و صاحبان اندیشه بر آن تأکید کرده‌اند.
وی بیان داشت: رعایت حرمت انسان‌ها بنیادی‌ترین ارزش نظام اسلامی است و بین رضایت مردم و رضایت خداوند و بین تکریم انسان‌ها و تکریم خداوند، ارتباط مستقیمی وجود دارد.
ملکوتی‌اصل عنوان داشت: در جهان‌بینی اسلامی راه خدا از میان خلق می‌گذرد یعنی بدون تکریم انسان‌ها و جلب رضایت آنها، رضایت و بندگی خدا امکان‌پذیر نیست.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گچساران تصریح کرد: هرگونه خدمت و تلاش در راستای جلب رضایت ارباب رجوع و مردم، رضایت و خشنودی خداوند را فراهم کرده و برای یک فرد مسلمان، تکریم مردم عبادت به شمار می رود و بهترین روش برای نزدیکی به خدا است.
ملکوتی‌اصل  بیان داشت: .همزمان با طرح تذکر لسانی در این شهرستان، بستر اجرا و فراگیر شدن آن در گچساران به‌خوبی فراهم شده است.
وی فلسفه اصلی تشکیل حکومت را خدمت‌رسانی به مردم دانست و تصریح کرد:  و مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی باید از این فرصت بهره لازم را ببرند. کلاس اخلاق فاطمی از سلسله مباحث اخلاقی هر هفته توسط اداره تبلیغات اسلامی گچساران در چند مسجد این شهرستان برگزار می‌شود.

 
 
520 داوطلب هلال احمر گچساران آماده خدمات رسانی در زمان بحران است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٢۳
 

سرپرست جمعیت هلال احمر گچساران گفت: 520 داوطلب فعال و آموزش دیده در سطح این شهرستان آماده خدمات رسانی بشردوستانه در مواقع بحرانی ناشی از بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه به همشهریان خود هستند. سید'ابوالفتح بهنامیان' همزمان با هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی ، تدوین برنامه‌های درازمدت، کوتاه‌مدت و میان‌مدت در این نهاد انسان دوستانه را ضروی دانست .
وی تصریح کرد: امور داوطلبان جمعیت با جذب،سازماندهی از توان اقشار و افرادی که تمایل به مشارکت در اهداف انسان‌دوستانه جمعیت هلال احمر را دارند، بر حسب تمایل، عضو یا داوطلب اعضای خود را گسترش می دهد .
وی خاطرنشان کرد: کسب مقام‌های برتر کشوری و استانی توسط داوطلبان هلال احمر گچساران از افتخاراتی است که برای ادامه این روند باید برنامه‌ریزی و حمایت اصولی و عملی انجام گیرد.
،18 تا 24 مهرماه هر سال به نام هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی نامگذاری شده است.


 
 
هفت طرح راه روستایی در گچساران تکمیل و بهره برداری شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٢۳
 

رییس اداره راه و ترابری گچساران گفت: هفت طرح راه روستایی در این شهرستان تکمیل و بهره برداری شد.'فرامرز انصاری' روز شنبه افزود: ساخت و تکمیل پاکینگ حرم مطهر حضرت بی بی حکیمه (س) به طول 600 متر با عرض 14 متر ، ساخت یک دهنه پل 20 متری و سه دهنه پل دو متری با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال تکمیل و بهره برداری شد . وی تصریح کرد: احداث و آسفالت کردن راه روستای'محمدآباد' از توابع دهستان 'لیشتر 'به طول یک هزار و 500 متر و آسفالت راه روستای 'اسپر' به طول 5/2 کیلومتر از دیگر طرح های راه روستای اجرا شده سال جاری در این شهرستان است . رییس اداره راه و ترابری شهرستان گچساران اجرای عملیات راه سازی روستاهای' آبرزی'،' میرعزیز'و'خربل 'از توابع دهستان لیشتر به طول هفت کیلو متر را از دیگر طرح های راه روستای انجام شده عنوان کرد . انصاری، برگزاری جشن آسفالت راه آخرین روستای شهرستان گچساران در نیمه دوم سال جاری را یادآور شد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده تا قبل از آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی امسال ،جشن پایان یافتن آسفالته شدن راههای روستایی این شهرستان برگزار خواهد شد . وی تاکید کرد: این شهرستان از نظر آسفالت راه روستایی مقام نخست شهرستان های هفتگانه کهگیلویه و بویر احمد را خود اختصاص داده است .


 
 
ژست های تصنعی - پای ثابت عزایی و عروسی
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٢٠
 

ژست های تصنعی - پای ثابت عزایی و عروسی
کاندیدای انتخابات نهم و واقعیت های امروز کهگلیویه و بویراحمد !

حضور پر رنگ و تبلیغ گونه این افراد به همراه تیم های همراه در مراسمات ورزشی ،عزایی،عروسی،فرستادن پیامک های مختلف به بهانه مناسبت های مذهبی و ملی،کمک های مادی آنچنانی به موسسات فرهنگی و مساجد،یارگیری و جذب نخبگان ورزشی-سیاسی-علمی و اقتصادی با قول جبران در آینده!!!   

اخبار گچساران : اگر چه تا زمان برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی چند ماهی باقی مانده است اما تبلیغات زودرس و آشکارا برخی از نامزدهای انتخاباتی این دوره در کنار نمایندگان حال و حاضر مجلس،این روزها نقل بسیاری از محافل شده است.

حضور پر رنگ و تبلیغ گونه این افراد به همراه تیم های همراه در مراسمات ورزشی ،عزایی،عروسی،،یادواره های شهدا،فرستادن پیامک های مختلف به بهانه مناسبت های مذهبی و ملی،کمک های مادی آنچنانی به موسسات فرهنگی و مساجد،یارگیری و جذب نخبگان ورزشی-سیاسی-علمی و اقتصادی با قول جبران در آینده!!!،جلسات پرشمار و شبانه روزی،اجاره ساختمان  در نقاط خوب شهری جهت فعالیت اعضای ستاد تنها گوشه ای از این تبلیغات زودرس بوده که مطمئنا" هر چه به زمان انتخابات نزدیکتر می شویم موارد بر شمرده شده رنگ بیشتری به خود می گیرد. نکته جالب دیگر این افراد در این روزها پاسخگو بودن گرم به مراجعان حضوری و پیگیری کار آنان و یا جواب به تماس های تلفنی در هر ساعت از شبانه روز و داشتن روحیه کارگشایی سریع در حل مشکلات شهروندان می باشد. هر چند نباید منکر این قضیه شد که بعضی از همین افراد همیشه و در همه حال در برخورد با مردم از همین روحیه عالی برخوردار بوده اما ژست های تصنعی بعضی دیگر بی آنکه خود بخواهند انسان را متوجه تبلیغی بودن این حرکات می نماید. با این مقدمه کوتاه باید گفت جایگاه نمایندگی مجلس به سبب پتانسیل بالا و جایگاه حقوقی ویژه آن همیشه باعث رقابت میان سیاسیون و در این اواخر ورزشکاران و حتی هنرمندان بوده تا آنجا که برای بدست آوردن جایگاه نمایندگی، افراد و گروههای مختلف به طرق فراوان سعی در هزینه نمودن و راهی کردن کاندیدای خود به مجلس شورای اسلامی را دارند. اما سئوال این است که آیا براستی نمایندگان ما موفق به استفاده درست و شایسته از جایگاه نمایندگی خود بوده و توانسته اند دین خویش را نسبت به افراد حوزه انتخابیه خود ادا نمایند؟ امروزه بارها و بارها مشاهده شده که با کوچکترین درج خبر از هر نماینده ایی در یک سایت مجازی انواع اتهام و انتقاد به سوی او سرازیر شده و کمتر نوشته ونظری در تقدیر از فعالیت آنان از سوی کاربران درج می گردد و یا با حضور در میان مردم همواره ضمن مشاهده برخی ناراحتی ها نسبت به عدم کارایی نمایندگان خود سخن به زبان می آورند.

از اینرو شایسته دیدم سخنی را با نمایندگان فعلی و نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس پیش رو بصورت صریح بیان نمایم. به اعتقاد تمامی دلسوزان استان کهگلیویه و بویراحمد هم اکنون این استان آنچنان که بایسته آن است به جایگاه شایسته خود دست نیافته و شاهد حضور جوانان تحصیل کرده بیکار،عدم توسعه صحیح صنعت گردشگری،مشکلات مختلف حوزه های کشاورزی و عدم برنامه ریزی مناسب  برای دوره های میان مدت و بلند مدت در این حوزه،نبود صنایع و بالاخص صنایع تبدیلی،توسعه نیافتگی راههای درون شهری و برون شهری،کمبود پروژه های ملی و درآمد زا،به درازا کشیدن برخی طرح های عمرانی و ...می باشیم. اگر چه نمی توان منکر زحمات پیشینیان بود اما موارد بر شمرده و بسیاری دیگر که فرصت بازگویی آن به مجال بیشتری نیاز دارد از واقعیت های ملموس امروز استان است. حال  با توجه به شرح رفته سئوال قابل طرح از نامزدهای انتخاباتی که رویای حضور در مجلس را در سر می پروارند این است تا چه اندازه پایبند به شعارهای انتخاباتی خود بوده و آنها را عملی می سازید؟آیا هدف شما از ورود به مجلس اشتغال نزدیکان و یا دادن پست های آنچنانی به اعضای ستادتان بوده و یا در جهت رفع بیکاری از چهره استان که هم اکنون به دغدغه ایی اصلی برای خانواده های کهگلیویه و بویراحمدی تبدیل شده گام خواهید برداشت؟

آیا در انتخاب افراد توانمند برای مدیریت سازمان ها و ادارات کل استان نظرات خاص!!! خود را اعمال خواهید کرد و یا شایسته سالاری را سرلوحه تصمیم گیری ها قرار خواهید داد؟آیا هدف شما توسعه استان بوده و یا اینکه فقط به فکر یک منطقه و آن هم برای جلب آرا برای دوره های بعدی می باشید؟

آیا حاضرید بصورت شفاف پاسخگوی عملکرد خود با حضور منتقدین در طول دوره نمایندگی درحضور مردم حوزه انتخابیه تان بوده و یا اینکه پس از کسب آرا و ورود به مجلس ستاره سهیل شده و پیدا نمودنتان کار....؟

مطمئنم اگر بخواهم به سئوالاتی از از نوع بالا که منبعث از عملکرد برخی نمایندگان دوره های قبلی و شاید هم دوره فعلی بوده ادامه دهم بسیار بیشتر می شود اما از روی اعتقاد قلبی می گویم که هر چه برای مردم شریف استان کار نیکو انجام شود باز در مقابل عظمت آنان کم است.

پس بیاییم به شعارهای زیبایی که امروز برای بدست آوردن رای سر می دهیم پس از ورود به مجلس رنگ واقعیت بپوشانیم و مردم این ولی نعمتان خود را فراموش نکنیم


 
 
امام جمعه موقت گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۱٩
 
استفاده از پوشش نامناسب به شخصیت دانشجو خدشه وارد می‌کند
امام جمعه موقت گچساران با اشاره به شخصیت والای دانشجو در ایران، گفت:
استفاده از لباس نامتعارف به شخصیت دانشجو خدشه وارد می‌کند.حجت‌الاسلام پرویز خواجه‌زاده پیش از ظهر امروز در اردوی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد اسلامی گچساران که با حضور دانشجویان، مسئولان شهری و اعضای هیئت رئیسه این واحد دانشگاهی در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی گچساران برگزار شد، اظهار داشت: نخستین نقش دانشگاه اسلامی در ارتقا فرهنگ دینی، الگویی از جامعه اسلامی است که در آن علم و دانش متناسب با اهتمام دین به علم، رشد و بالندگی خود را داشته باشد.
وی افزود: دانشگاه‌ها باید بستر لازم را برای توسعه علمی فراهم کرده و با توجه به سرشت و ساختمان انسان مفهومی فراتر از افق‌های پیش پا افتاده مادی را از انسان و جامعه انسانی ارائه دهند.امام جمعه موقت گچساران عنوان کرد: از نظر تاریخ هیچ دینی به اندازه دین اسلام حامی علم و در بسیاری از موارد منشأ آن نبوده و دانش بشری در پرتو هیچ مکتبی به میزانی که در بستر تمدن اسلامی رشد و شکوفا شده، شاهد بالندگی نبوده است.این عضو هیئت علمی دانشگاه پیام‌نور گچساران استفاده از سه عنصر عقل، ادب و اخلاق را برای دانشجویان مؤثر دانست و بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی از نظر فرهنگی و آموزشی نمونه است. وی افزود: نظم و انضباط و پاکیزگی در اسلام بسیار مورد تأکید قرار گرفته است بنابراین دانشجویان باید ضمن خودداری از پوشش‌هایی که سبب انگشت‌نما شدن می‌شود، قدر موقعیت و منزلت علمی و اجتماعی خود را بدانند. خواجه‌زاده احترام به استاد و معلم را در محیط‌های علمی فرهنگی مهم دانست و ابراز داشت: احترام به اساتید برای دانشجویان واجب است و سبب خیر و برکت در زندگی می‌شود. وی با بیان نکات اخلاقی برای دانشجویان ورودی جدید، خاطرنشان کرد: در انتخاب همسر فقط به ظواهر توجه نشود و کمالات انسانی را در انتخاب خود لحاظ کنید تا بتوانید زندگی شیرین و موفقی را برای خود رقم بزنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گچساران نیز در این مراسم ضمن قرائت پیام عبدالله جاسبی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی کشور به‌مناسبت سال تحصیلی جدید بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه جهان اسلام بوده که با بهره‌گیری از میلیون‌ها متر فضای آموزشی، رفاهی، پژوهشی، ورزشی و فرهنگی توانسته هجم عظیمی از طالبان علم و دانش را زیر پوشش قرار دهد. 
سید یعقوب زراعت‌کیش خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در علوم روز از جمله جوش هسته‌ای، نانو فناوری، ارائه مقالات ISI و رباتیک پیشتاز است و افتخارات بزرگی را برای ایران اسلامی به‌دست آورده است. وی با تأکید بر ضریب هوشی ایرانیان در جهان عنوان کرد: امید به آینده و تلاش مضاعف در کشوری که از نظر معادن، موقعیت استراتژیکی و نیروهای متخصص در جهان سرآمد است، می‌تواند به رشد و بالندگی ایران اسلامی کمک مؤثری کند.رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گچساران نقش دانشگاه آزاد اسلامی را در توسعه فرهنگی و اقتصادی کم نظیر دانست و گفت: کشورهای پیشرفته با آینده‌نگری و تلاش خستگی‌ناپذیر به موقعیت کنونی رسیده‌اند و دانشجویان و اساتید ایرانی هم می‌توانند با توجه به توانمندی‌هایی مطلوب موجود در بحث علمی به موفقیت‌های بیشتری دست یابند.

 
 
0میلیارد ریال به چهارخطه کردن محور گچساران به بابامیدان اختصاص یافت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۱٩
 

رییس اداره راه و ترابری گچساران گفت: برای چهارخطه کردن محور ارتباطی گچساران به'بابا میدان'و ورودی شهر دوگنبدان به منطقه'خیر آباد'بیش از 50 میلیارد ریال اعتبار اولیه از اعتبارت ملی اختصاص یافت . 'فرامرز انصاری' روز سه شنبه افزود : این طرح ملی از گچساران به بابا میدان به طول حدود 100 کیلومتر در طی برنامه زمانبندی شده احداث می شود. وی از آغاز عملیات اجرایی چهارخطه کردن ورودی شهر (فلکه نرگسی) دوگنبدان تا منطقه 'خیر آباد'به طول سه کیلو متر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با اجرای این طرح چهار خطه بخش عمده ای از ترافیک شهرستان برطرف خواهد شد .
رییس اداره راه و ترابری اظهار داشت: مقدمات و طرح مطالعات طرح یاد شده فراهم شده و در آینده نزدیک با مشخص شدن پیمانکار کلنگ زنی و عملیات اجرای طرح های یاد شده شروع خواهد شد . وی تصریح کرد: با توجه به این که محور' خیرآباد 'به'بابامیدان' یکی از پر ترافیک ترین محورهای کشور بخصوص در ایام تعطیلات است این طرح ملی می تواند خطرات تصادفات جاده ای شهرستان را به حداقل ممکن کاهش دهد . 
شهرستان نفت خیز و صنعتی گچساران با 135 هزار نفر جمعیت در 155 کیلو متری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است .


 
 
مراسم مرحوم حاج محمد علی نبی زاده
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۱۸
 


 
 
پنج هزار و 500 تن لیمو ترش از باغات گچساران برداشت شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۱۸
 

رییس جهادکشاورزی گچساران گفت: تاکنون پنج هزار و 500 تن محصول لیمو ترش از باغات این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است . 'علی مردای' روز دوشنبه  افزود: گچساران 708 هکتار باغ لیمو ترش دارد که از هر هکتار بطور متوسط 12 تن محصول برداشت می شود .
وی تصریح کرد: تا کنون کار برداشت در60درصد از باغات لیموترش این خطه گرمسیری به پایان رسیده که و با بررسی های انجام شده ،باغات لیموترش منطقه امسال از افزایش تولید خوبی نسبت به سال های گذشته برخوردار است .
رییس اداره جهاد کشاورزی گچساران دلیل افزایش کیفیت و کمیت محصول لیمو ترش تولیدی منطقه را استفاده باغداران از توصیه های کارشناسان آموزش و ترویج جهاد کشاورزی، استفاده به موقع از کودهای بیولوژیک و مبارزه با علف های هرز و آفات و امراض عنوان کرد.
مرادی،گفت: 20 درصد از محصول لیمو ترش تولیدی به مصرف محلی می رسد و مابقی به استان های همجوار بخصوص خوزستان صادر می شود .
وی ،روستاهای 'کلاغ نشین'، 'بید زرد'،'پاکوه'،'امازاده جعفر'، 'آبتوت' و 'آب چیرک'را از عمده مناطق تولید لیمو ترش شهرستان اعلام کرد .


 
 
600 میلیون ریال به طرح گردشگری' آبریگون' گچساران اختصاص یافت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۱۸
 

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران گفت: به منظور احداث و بهسازی منطقه گردشگری'آبریگون'از توابع این شهرستان بالغ بر 600 میلیون ریال اعتبار اختصاص یافت . 'مسعود میرپورزاده' روز دوشنبه  افزود: این میزان اعتبار با برنامه ریزی انجام شده برای احداث و آماده سازی زیرساخت ها، سرویس بهداشتی،سکوبندی و ساخت آلاچیق هزینه خواهد شد. وی بیان کرد: برای تکمیل این منطقه توریستی، گردشگری افزون بر چهار میلیارد ریال اعتبار دیگر نیز مورد نیاز است. این مسوول فرهنگی تصریح کرد: در صورت تامین اعتبار درخواستی مورد نیاز عملیات محوطه سازی، سرویس بهداشتی و نمازخانه این مجتمع رفاهی گردشگری احداث و تکمیل خواهد شد . 
منطقه گردشگری 'آبریگون 'با مساحتی بالغ بر شش هکتار در شش کیلومتری شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران واقع شده است .


 
 
رئیس دانشگاه آزاد گچساران خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۱۸
 
پیشرفت 95 درصدی فضاهای جدید آموزشی دانشگاه آزاد گچساران
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گچساران از پیشرفت 95 درصدی فضاهای جدید آموزشی، پژوهشی، رفاهی و محوطه‌سازی این واحد دانشگاهی خبر داد.سید یعقوب زراعت‌کیش ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت پروژه‌های اجرایی دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان اظهار داشت: تبیین خدمات دانشگاه آزاد اسلامی  از جمله مواردی است که باید با استفاده از برنامه‌های مختلف فرهنگی، علمی، پژوهشی و هنری به اطلاع اقشار مختلف مردم رسانده شود.
زراعت‌کیش تشریح خدمات دانشگاه آزاد اسلامی و تأثیرات آن‌ بر پیشرفت جامعه را ضروری دانست و تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه‌های فرهنگی، آموزشی، عمرانی، پژوهشی و اقتصادی تحولات کم‌نظیری را در جامعه ایجاد و از خروج میلیاردها دلار ارز از کشور جلوگیری کرده است.
وی افزود: برگزاری همایش نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه استان، مسابقات ورزشی، گشایش نمایشگاه عرضه دستاوردهای دانشگاه به صورت آماری،کاشت نهال، حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی و طرح‌های پژوهشی با موضوع تبیین خدمات دانشگاه آزاد اسلامی و برنامه‌های متنوع دیگر از جمله برنامه‌های این واحد دانشگاهی در آئین بزرگداشت سی‌امین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی است.
عالی‌ترین مقام دانشگاه آزاد اسلامی گچساران با اشاره به اهمیت دانشگاه در توسعه و پیشرفت کشور خاطرنشان کرد: دانشگاه یکی از ارکان توسعه‌یافتگی بوده و دانشگاه آزاد گچساران با بیش از 10 هزار دانشجو بزرگ‌ترین دانشگاه در کهگیلویه و بویراحمد است.زراعت‌کیش بیان داشت: دانشگاه در توسعه علمی، سیاسی، اقتصادی یک شهر پیش‌گام بوده و در عرصه فرهنگ بسیاری از الگوهای پیاده‌شده در خانواده‌ها متأثر از دانشگاه‌ها است.وی فرایند توسعه را فرایندی چند بعدی عنوان کرد و افزود: در عرصه علمی دانشگاه نقش مهمی را در توسعه شهر دارد.زراعت‌کیش با اشاره به وجود ظرفیت‌ها مطلوب در گچساران برای رشد و پیشرفت هرچه بیشتر این شهرستان گفت: گچساران یکی از شهرهای قدیمی و سنتی و دارای ظرفیت‌های بالقوه اقتصادی زیادی است که با توجه به اقدامات ارزنده‌ صورت ‌گرفته بعد از انقلاب، ظرفیت‌های بالایی برای پیشرفت دارد.


 
 
فرمانده نیروی انتظامی گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۱٦
 
بدحجابی نوعی سرطان و مرگ تدریجی جامعه است.
 فرمانده نیروی انتظامی گچساران با بیان اینکه بدحجابی جامعه را به سوی انحراف و قهقرا می‌کشاند، گفت: بدحجابی نوعی سرطان و مرگ تدریجی جامعه است.فرمانده نیروی انتظامی این شهرستان پیش از ظهر امروز در مراسم زنگ انضباط اجتماعی در مدرسه بنت‌الهدی اظهار داشت: امروزه دشمنان با استفاده از جنگ نرم سعی در نفوذ و ضربه‌زدن به ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را دارد.
سید قدرت‌الله بیعت‌اصل افزود: نباید این اجازه را به دشمن زخم خورده داد تا با دسیسه و ترفند جدید، جنگ نامرئی یعنی جنگ روانی و نرم در میدان نبرد خودنمایی کند.
بیعت‌اصل با تأکید بر حفظ هوشیاری دختران و پسران جوان در محیط‌های مختلف اجتماعی تصریح کرد: در جنگ روانی دشمن سنگرهای معنوی را مورد هدف قرار داده تا آن‌ها را منهدم کند.فرمانده نیروی انتظامی گچساران ابراز داشت: ایمان‌ها و معرفت‌ها ارکان و اساس یک نظام و یک کشور و از اهداف مورد نظر در جنگ نرم و روانی دشمن است.بیعت‌اصل با اشاره به لزوم جلوگیری از رواج معضل بدحجابی در جامعه عنوان کرد: پوشش و ناهنجاری‌های پوششی را باید جدی گرفته و در برابر آن احساس مسئولیت کرد.این مقام مسئول نیروی انتظامی گچساران بدحجابی را نشأت ‌گرفته از جنگ نرم دانست و گفت: بدحجابی یکی از عوامل مهم در تولید جرم در جامعه بوده که باید در اولویت‌های اول قرار گیرد.بیعت‌اصل یادآور شد: بدحجابی و ناهنجاری‌های اجتماعی نوعی سرطان و مرگ تدریجی بوده که اگر کنترل نشود جامعه را با مشکل روبه‌رو می‌کند.وی خاطرنشان کرد: پیشرفت‌های جامعه در سایه امنیت بوده و بدون امنیت توسعه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی معنا و مفهومی ندارد.فرمانده نیروی انتظامی گچساران گفت: ایران اسلامی با تدبیر، وحدت، انسجام، تعامل، تعاون و همفکری میان مسئولان و نیروی انتظامی در بحث آرامش بهترین کشور دنیا بوده و علت اصلی آن مشارکت و همکاری همه جانبه مردم ولایت‌مدار ایران اسلامی است.رئیس آموزش و پرورش گچساران نیز در این مراسم متذکر شد: انضباط اجتماعی به معنای خویشتن‌داری و تسلط بر خویش  و به معنای رعایت مقررات شرعی، قانونی و عرفی به‌منظور جلوگیری از خطا است.یدالله مرادی افزود: نظام هستی، قوانین الهی و احکام شرعی بر اساس نظمی شگفت‌آور سامان یافته است و در آموزه‌های دینی بر این اصل پا فشاری شده و در رأس ارزش‌های اسلامی جای گرفته است.
مرادی ادامه داد: امروزه جوامعی توسعه ‌یافته و پیشرفته هستند که یکی از مهم‌ترین شاخص‌های آن‌ها نظم و رعایت قانون باشد.وی تصریح کرد: کشورهای پیشرفته و صنعتی هم بدون انضباط اجتماعی پسرفت کرده و نبود نظم در کشورهای نشانه‌ عقب‌ماندگی آن‌ها به‌شمار می‌رود. مدیر آموزش و پرورش گچساران تأکید کرد: در یک جامعه عوامل متعددی سبب پیشرفته‌شدن آن جامعه می‌شود که کنترل و تسلط اجتماعی از مهم‌ترین عوامل تحول در جوامع به‌شمار می‌رود.
مرادی یادآور شد: عرصه‌های نظم به‌عنوان دومین فصل به نظم شخصی و اجتماعی پرداخته و در نظم شخصی نیز به نظم محیطی، رفتاری و ارتباطی اشاره شده و خانواده، سازمان و جامعه به‌عنوان زیر فصلهای نظم اجتماعی یاد شده است.
این مسئول اذعان داشت: نظم و انضباط اجتماعی سبب ایجاد ارتباط با زیر فصل دینداری، انگیزه، عدالت، الگوسازی، برنامه‌ریزی، تقویت سیتم‌های نظارتی، برخورد با قانون شکنان، تشویق و توجه به نیازهای معیشتی می‌شود.
در پایان این مراسم از طرف نیروی انتظامی گچساران، به هر یک از دانش‌اموزان چادر نماز اهدا شد

 
 
صاحبان طلافروشی گچساران خواستار امنیت بیشتر محل کسب خود شدند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۱٦
 

عده ای از صاحبان طلا فروشی های شهرستان گچساران با تجمع در مقابل فرمانداری خواستار گشت روزانه و شبانه نیروی انتظامی در محل کسب خود شدند.این عده که تعداد آنها به حدود 20 نفر می رسید از مسوولان اجرایی و انتظامی شهرستان خواستار استقرار مقر انتظامی در خیابان و محل کسب خود شدند . فرماندار شهرستان گچساران نیز در این باره گفت: با تمهیدات اندیشیده شده قرار شد یک گروه نیروی انتظامی بصورت مخفی و آشکار در سطح بازار پرتردد مرکز شهرستان کشیک شبانه روزی داشته باشد .
'اکبر علیزاده ' روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، به حمله فرد و یا افراد در دو شب گذشته به یکی از طلافروشان میدان امام خمینی (ه ) دوگنبدان اشاره کرد و گفت : این مورد ، از سوی ماموران انتظامی در حال بررسی است . 
بنا به شاهدان عینی جمعه شب گذشته فرد یا افرادی با سلاح گرم به یک باب مغازه طلافروشی شهر دوگنبدان حمله کرده و صاحب مغازه را از ناحیه پا زخمی کردند .


 
 
1/1میلیارد ریال به منطقه گردشگری دشتک دیل گچساران اختصاص یافت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۱٦
 

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران گفت: به منظور احداث مجتمع رفاهی منطقه گردشگری 'دشتک دیل' از توابع این شهرستان بالغ بر یک میلیارد و صدمیلیون ریال اعتبار اختصاص یافت . 'مسعود میرپورزاده' روز شنبه  افزود: با برنامه ریزی انجام شده اعتبار تخصیصی صرف عملیات محوطه سازی،سکوسازی، سرویس بهداشتی و نمازخانه این مجتمع رفاهی گردشگری خواهد شد . وی تکمیل عملیات انتقال و تامین آب شرب منطقه گردشگری دشتک دیل را یادآور شد و گفت: با حفر و تجهیز یک حلقه چاه آهکی ،آب شرب مورد نیاز منطقه تامین شد . رییس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گچساران از آمادگی این اداره برای همکاری و مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری این منطقه گردشگری منحصر به فرد منطقه خبر داد و گفت: نزدیکی به مناطق گردگشگری ' آرو' و حوزه شهرستان چرام و شهرهای اطراف از جمله مزایای این منطقه گردشگری چهارفصل است . به گزارش ایرنا، منطقه گردشگری 'دشتک دیل' در 25 کیلومتری شمال شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران واقع شده است .


 
 
هیچ گونه بیماری در دام های عشایر گچساران مشاهده نشده است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۱٦
 

رییس اداره دامپزشکی شهرستان گچساران گفت: از زمان ورود دام های عشایر کوچرو به مناطق قشلاقی این شهرستان هیچ گونه بیماری دامی مشاهده و گزارش نشده است . دکتر 'محمد رضا گوهرکانی'روز شنبه افزود: با تمهیدات اندیشیده شده تمام دام های عشایرکوچروی شهرستان گچساران در مناطق ییلاقی سردسیری واکسن 'تب برفکی'،'شاربن' و'تب مالت' دریافت کرده اند. وی به دامداران مناطق روستایی و عشایری سطح شهرستان گچساران توصیه کرد : در صورت مشاهده هرگونه بیماری دامی با مراجعه به نزدیک ترین پایگاه دامپزشکی ،مراتب را اطلاع دهند. وی از استقرار چهار اکیپ دامپزشکی در میسر ایل راه های و محل استقرار عشایرکوچرو در مناطق قشلاقی خبردادو گفت: ماموران این اداره بصورت مستمر و دقیق دام های ورودی به شهرستان را کنترل می کنند . به گزارش ایرنا ، با شروع فصل پاییز منطقه گرمسیری شهرستان گچساران پذیرای صدها هزار دام سبک عشایرکوچرو از مناطق ییلاقی استان های کهگیلویه و بویراحمد، فارس و اصفهان است .


 
 
تشکیل انجمن نخبگان برای ساماندهی و پیشبرد اهداف شرکت نفت مؤثر است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٦
 

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: تشکیل انجمن نخبگان و تلاش برای ساماندهی به امور آنان گامی بزرگ در راستای منزلت‌بخشی به نخبگان به شمار می‌رود.پاکدل بیان داشت: کمک خواستن از ذهن خلاق و پیگیر جوانان نخبه نقش مهم و مؤثری در افزایش بهره‌وری و ایجاد تحول در امر توسعه دارد.وی با بیان اینکه نخبگان، بزرگ‌ترین سهام داران آینده کشور هستند، تصریح کرد: توسعه پایدار بدون توجه به نخبگان، محکوم به شکست است.مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران با اشاره به اینکه پژوهش نقش کلیدی و مهمی ‌در توسعه کشورها دارد، ابراز داشت: پژوهش و تحقیقات در وزارت نفت به‌منظور توانمندسازی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های پژوهشی با رویکرد دانش‌پایه مورد توجه قرار دارد.پاکدل رسیدن به موقعیت ممتاز جهانی به لحاظ شاخص‌های تولید علم و فناوری، افزایش سهم پژوهش و فناوری در ارتقای شاخص بهره‌وری و توان رقابتی را از جمله اهداف رویکرد دانش‌پایه عنوان کرد.
وی، ارتقای سطح پژوهش و نگاه به آن به ‌مانند سرمایه‌گذاری و دستیابی به نظام ملی نوآوری بر اساس برنامه جامع توسعه فناوری و گسترش صنایع نوین با تأکید بر توسعه فناوری‌های نوین را از دیگر اهداف مهم این رویکرد برشمرد.این مقام عالی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران با بیان اینکه فعالیت‌های تحقیق و توسعه شامل تحقیق علمی و توسعه تجربی است، خاطرنشان کرد: نتایج تحقیق علمی اعم از تحقیق بنیادی و کاربردی باعث افزایش اندوخته‌های علمی و فنی شده و توسعه تجربی با استفاده از این نتایج به ابداع کاربردهای جدید و طراحی فرآیند و روش‌‌های نوین می‌پردازد.پاکدل با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این جلسه تجلیل از نخبگان نیست بیان داشت: آشنایی هرچه بیشتر با نخبگان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران و بیان دیدگاه‌ها و ارائه نظرات و پیشنهادها از جمله اهداف برگزاری این نشست است.
وی افزود: در مراسمی از تمام‌ نخبگان علمی و ممتازان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران به‌طور ویژه تقدیر می‌شود.


 
 
زنده نگه‌داشتن نام و یاد این عزیزان زنده نگه‌داشتن همه خوبی‌ها ست
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٦
 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گچساران گفت: زنده نگه‌داشتن نام و یاد این عزیزان زنده نگه‌داشتن همه خوبی‌ها و ارج گذاشتن به همه انسان‌هایی است که به خاطر حفظ اسلام و انقلاب و وطن اسلامی ایران از جان خود گذشتند.

سید یعقوب زراعت‌کیش شامگاه امروز در سرکشی و دیدار از خانواده‌های شهدای دانشجوی دفاع مقدس در گچساران اظهار داشت: جایگاه رفیع انقلاب اسلامی مدیون خون شهدا و ایثارگری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است.
وی با تأکید بر پرداختن به امور بازماندگان شهدا ابراز داشت: باید با زنده نگه‌ داشتن یاد و خاطره شهیدان و الگو قرار دادن سیره آنان، در حفظ ارزش‌های انقلابی و اسلامی ایران گام‌های مؤثر برداریم.
زراعت کیش بیان داشت: فداکاری شهدای عزیز و ایثارگران آن‌ها سبب نفوذ انقلاب اسلامی در سراسر جهان شده و خیزش‌های اسلامی در کشورهای دیگر نتیجه همین جانفشانی‌ها می‌باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گچساران، حرکت جهادی را پاسخ به ندای شهدا دانست و گفت: تمامی حرکات و رفتارها باید برای رضای خدا باشد.
زراعت‌کیش افزود: مقام معظم رهبری امسال را سال جهاد نامیدند تا با الگو قرار گرفتن آن، تحول بزرگی در جامعه اسلامی ایجاد شود.
وی احترام و اکرام خانواده‌های شهدا را بسیار ضروری دانست و خاطرنشان کرد: قشر دانشگاهی و به‌ویژه دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد یادمان‌های شهدا توانسته عطر و بوی آن‌ها را در فضای دانشگاه طنین‌انداز کند. وی با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس تصریح کرد: هفته دفاع مقدس یادآور دلاورمردی‌های شهدا و ایثارگران و ظرفیتی قوی و غنی برای کشور است


 
 
30 پایگاه جشن عاطفه ها در سطح شهرستان گچساران مستقر شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٦
 

مسوول مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان گچساران گفت: 30 پایگاه جشن عاطفه ها در سطح مناطق شهری و روستایی شهرستان گچساران مستقر شد .  ملک ماندنی زاده' روز چهارشنبه افزود : به منظور جمع آوری کمک های مردمی برای دانش آموزان بی بضاعت این پایگاه ها در مدارس و معابر پر تردد شهری و روستایی سطح شهرستان استقرار یافته اند.
وی از همکاری بسیج و اداره آموزش و پرورش شهرستان در برپایی جشن عاطفه ها امسال ابراز رضایت کرد و گفت: امید است امسال حضور پرشور مردم خیر اندیش ، در جشن عاطفه ها نسبت به سال های گذشته چشمگیر تر باشد .
مسوول مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان گچساران اظهار داشت: وجوه و هدایای جمع آوری شده در جشن عاطفه ها بلافاصله پس از برآورد جهت توزیع بین دانش آموزان بی بضاعت تحویل آموزش و پرورش شهرستان خواهد شد.
به گزارش ایرنا ، روز پنج شنبه هفتم مهرماه سالجاری در سراسر کشور بنام جشن عاطفه ها نامگذاری شده است.


 
 
سیری در جنگ ایران و عراق
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٥
 

مرکز مطالعات و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از زمان تاسیس تا کنون به بهره برداری از مجمومه اسناد و نوار های صوتی منحصر به فردی که راویان و محققانش در طول هشت سال دفاع مقدس با حضور در سطوح مختلف فرماندهی جنگ و جلسات طراحی عملیات های گوناگون و میدان های نبرد با دشمن جمع آوری و ثبت کرده اند و نیز با استفاده از دیگر اسناد نظامی و سیاسی مرتبط با جنگ تحمیلی مجموعه های گوناگونی را تهیه و منتشر نموده است از جمله مجموعه های منتشره مرکز مذکور مجموعه "سیری در جنگ ایران و عراق" است که عهده دار توضیح، بررسی و تجزیه و تحلیل رخداد های سیاسی ـ نظامی جنگ هشت سال می باشد.

مجموعه مذکور که به همت محمد درودیان و همکاری گروهی از محققین مرکز تحقیقات دفاع مقدس انتشار یافته است، جنگ را در پنج دوره زمانی مورد مطالعه قرار می دهد. هر دوره از دوره‌های زمانی مذکور در یک جلد گنجانده شده است که عناوین آن به ترتیب سیر زمانی چنین است:

1. خونین شهر تا خرمشهر (از آغاز تهاجم سراسری عراق تا فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس)

2. خرمشهر تا فاو (پس از عملیات بیت المقدس تا فتح فاو در عملیات والفجر 8)

3. فاو تا شلمچه (پس از عملیات والفجر 8 تا فرو ریختن
دیوار‌های دفاعی عراق در شرق بصره در عملیات کربلای 5)‏

4. شلمچه تا حلبچه (پس از عملیات کربلای 5 تا انتقال منطقه نبرد از زمین به دریا و از جنوب به شمال غرب و تصرف حلبچه در عملیات والفجر 10)

5. پایان جنگ(از علمیات والفجر 10 تا اشغال کویت از سوی عراق)

در اینجا به عنوان نمونه مندرجات اولین جلد از مجموعه "سیری در جنگ" با عنوان "خونین شهر تا خرمشهر" که چاپ اول آن در سال 1372 انتشار یافته، خلاصه وار ذکر خواهد شد. این کتاب در سه فصل به شرح زیر سازماندهی شده است:

در فصل اول تحت عنوان "از اشغال تا آزاد سازی" ابتدا به
زمینه‌های شکل گیری تهاجم سراسری عراق و اهداف آن پرداخته، سپس چگونگی اشغال خرمشهر را مورد بررسی قرار می دهد. بررسی علل توقف دشمن مبحث دوم این فصل است که پس از آن وضعیت سیاسی ـ نظامی کشور در مقطع پر التهاب دوران اشغال، تحلیل و تبیین شده است. مبحث بعدی فصل مذکور چگونگی روند آزاد‌سازی خرمشهر و نیز مروری بر چند عملیات رزمندگان اسلام را در برمی‏گیرد. مبحث پایانی فصل اول با عنوان"پس از فتح المبین" حاوی مسائلی درباره توانایی های خودی در فاصله زمانی بین دو عملیات فتح المبین و بیت المقدس می باشد.

فصل دوم، با عنوان "آزاد سازی" به چگونگی آزاد سازی خرمشهر پرداخته است؛ این فصل که طولانی ترین فصل کتاب حاضر
می‌باشد در واقع گزارشی است از عملیات بیت المقدس، از نخستین مراحل طراحی تا انجام موفق آن. در ضمن این گزارش، تجزیه و تحلیل هایی مربوط به سطوح مختلف جنگ از سیاستگذاری و برنامه ریزی های کلان گرفته تا اجرای مراحل مختلف عملیات به همراه فشرده ای از روند حوادث ارائه شده است. در ادامه فصل دوم مراحل چهارگانه نبرد بزرگ و نسبتا طولانی بیت المقدس توضیح داده شده است.

فصل سوم کتاب عنوان "بازتاب پیروزی" را دارد. در این فصل نتایج حاصله از پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس مورد بررسی قرار گرفته است. در بخشی از این فصل "توازن سیاسی‌ـ
نظامی به سود ایران" و آثار ناشی از آن در صحنه بین المللی تشریح شده است. همچنین فصل مذکور موضوع "تغییر ماهیت جنگ" را نیز مورد بررسی قرار داده و تشریح نموده است که چگونه پیروزی ایران در عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر باعث شد جنگ ایران و عراق ماهیت جدیدی پیدا کند.


 
 
قابل توجه سیاسیون
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٤
 

خطر سرگرم شدن به منازعات سیاسی

بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر کارگزاران نظام با ایشان علاوه بر اهمیت همیشگی از یک صبغه پاتولوژیک و آسیب شناسانه نیز برخوردار بود. معظم له ضمن تاکید بر نقاط قوت و مثبت نظام برخی از کاستی ها و به تعبیری نقاط ضعف موجود در نظام اسلامی را نیز خاطرنشان کردند و فرمودند: "نقاط مثبت ظرفیتها را به ما نشان خواهد داد که ما چه ظرفیتها و چه امکاناتی در کشور داریم. آن ستون نقاط منفی اولویتها را به ما نشان خواهد داد که چه کارهایی را باید بکنیم. وقتی که این دو تا را در کنار هم گذاشتیم، این می‌تواند راه ما را روشن کند؛ بفهمیم چه کار کنیم". در این وجیزه ما تلاش می کنیم به یکی از نقاط منفی که حضرت آیت الله خامنه ای نسبت به آن خطاب به مسئولان هشدار دادند، بپردازیم.سرگرم شدن به منازعات و مشاجرات سیاسی یکی از آسیب هایی است که در پاتولوژی مقام معظم رهبری  از انقلاب اسلامی در زمره نقاط منفی در مقطع کنونی قلمداد می شود.
چنانچه جریانات سیاسی و کنشگران اصلی در یک کشور دارای نقطه نظرات متفاوت در قبال سیاست ها و موضوعات مختلف باشند و روح بی اعتمادی و آشتی ناپذیری در بین گروه های سیاسی دمیده شود به آن نظام حزبی سیستم منازعه گرا  و یا ستیزآلود (conflictual) اطلاق می شود. در واقع ناسازگاری در مدیریت کلان جامعه مهمترین عامل هدر رفتن منابع مادی و معنوی در هر کشوری تلقی می شود.  آلمان عصر وایمار نمونه واضحی از این نوع نظام های حزبی است که به سرنگونی دموکراسی در این کشور انجامید.اگر در یک نظام سیاسی وفاق حرف اول را بزند یعنی نظام حزبی که بازیگران اصلی در آن حضور دارند رضایتی و وفاق گرا (consensual) باشد و اختلافات سطحی یا در حد به رسمیت شناختن سلایق مختلف برای کشورداری باشد اما میزان پرداخت به اختلافات در محافل سیاسی و رسانه ای از دوز بالایی برخوردار باشد دیگر نمی توان به این نظام حزبی عنوان منازعه گرا اطلاق کرد. بلکه نوعی سرگرم شدن به مشاجرات و اختلافات بیهوده در فضای مجازی و یا ژورنالیستی، توصیف قابل قبولی از این نوع هندسه رقابت سیاسی است. در حقیقت سرگرم شدن به منازعات سیاسی ضرورتا به معنای نزاع مستمر سیاسی و بنیادین بین گروه ها و احزاب نیست. این اختلافات بیش از آنکه فلسفی باشد، گروهی و قبیله ای است. شوربختانه این سرگرمی کاذب امروز ملعبه دست برخی سیاسیون و رسانه ها در ایران شده است. برخی روزنامه ها هر روز 4 یا 5 تیتر منفی می زنند و به گونه ای وانمود می کنند که اوضاع کاملا سیاه و ناامید کننده است. برخی سیاسیون با ذبح قول سدید پای منافع زودگذر سیاسی جریان و قبیله شان، احتجاجات صحیح و سقیم را به گونه ای در هم می آمیزند که گویا هیچ نقطه روشنی در جریان رقیب و آینده کشور وجود ندارد  و چشم بر همه نقاط مثبت می بندند. سرگرم شدن به این منازعات و مشاجرات بی پایه تبعات زیانباری برای کشور می تواند به همراه داشته باشد که در ادامه به برخی از آنها که در این مجال و مجلا می گنجد، اشاره می شود.

دشمن تراشی و تحدید دایره خودی ها
دامن زدن به منازعات سیاسی بی اساس و استنکاف از دیالوگ سازنده با رقبای سیاسی روز به روز دایره خودی ها را در نظام محدود می کند. یکی از ملزومات این دست مشاجرات سیاسی نفی دیگران با اثبات خود است. همین نفی به صورت تدریجی ضمن دشمن تراشی سبب می شود فضای سوء ظن و بی اعتمادی در جامعه رواج پیدا کند. این منازعات حد یقفی برای غیر خودی کردن عناصر نظام باقی نمی گذارد و اصولگرایی را فدای گروه گرایی می کند.این درست بر خلاف سیاست جذب حداکثری و دفع حداقلی رهبر معظم انقلاب است. در واقع سرگرم شدن به مجادلات سیاسی بیهوده استعداد واگرایی را در کشور افزایش می دهد موضوعی که درجه بندی و خط کشی آن بسیار مشکل است.
غفلت از مسائل اصلی کشور
یکی دیگر از تبعات زیانبار سرگرم شدن به منازعات و مشاجرات سیاسی غفلت از مسائل و اولویت های اصلی کشور، منطقه و فضای بین المللی است. یکی از آسیب های سیاسی و اجتماعی مخاطره انگیز غفلت از واقعیت هایی است که بر حیات سیاسی یک جامعه موثر است. در جبهه، جنگ یک واقعیت است و غفلت از واقعیت جنگ در نوبت نبرد، مساوی است با رها کردن تنگه احد و شکستن دندان پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم). خالد بن ولید ها در کمینند تا با سواران خود از تنگه احد به مسلمانان حمله کنند و از پشت، بر قلب سپاه اسلام خنجر بزنند. قرآن کریم در تبیین علت اصلی شکست مسلمین در جنگ احد می‌فرماید: «او لمّا اصابتکم مصیبة قد اصبتم مثلیها قلتم انّى هذا قل هو من عند انفسکم».( آل‌عمران: 165) یعنی اگر در جنگ هم مصیبتی به ما وارد شد بخش مهمی از آن ناشی از غفلت خود مسلمانان بود.
در جامعه امروز ایران جنگ نرم یک واقعیت غیر قابل انکار است. مشاجرات بی حاصل سیاسی در چند ماه اخیر اذهان مسئولان و تصمیم گیران اصلی در کشور را از این واقعیت مهم منحرف کرده است. بیداری اسلامی در منطقه و بحران های سیاسی و اقتصادی آمریکا و اروپا در نوع خود بی سابقه است و فرصت های بسیاری را برای تبلیغ و ترویج انقلاب اسلامی به وجود آورده است. اما متاسفانه امروز بیش از بیداری اسلامی مسئله اختلافات بی اساس در رسانه ها بخصوص روزنامه ها و سایت های خبری و تحلیلی پر رنگ است.
ناامیدی و عینک بدبینی به آینده
یکی دیگر از آسیب هایی که می تواند سرگرم شدن به مجادلات و منازعات سیاسی به همراه داشته باشد سیاه نمایی و کور کردن روحیه امید در بین مردم و بخصوص جوانان است. فضای عمومی جامعه بیشتر از هر زمان دیگر نیازمند امید بخشی به مردم و همگرایی مسئولان است. کشور در آستانه تحولات بزرگی در ساحات مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی قرار دارد. مدیریت عالمانه این تحولات در گرو آگاهی بخشی به جامعه و تقویت روحیه امید به آینده است. استمرار فضای ستیزآلود سیاسی و به فراموشی سپردن اصل مهم انسجام و یکدلی مسئولان کشور،  نتیجه ای به جز نا امیدی مردم و القای ناکارآمدی نظام ندارد. دشمن با دامن زدن به منازعات سیاسی درون گروهی و برون گروهی نخبگان سعی دارد دوران مدیریت اصولگرایان را دورانی پر تلاطم و ملتهب وانمود کند تا در تنور این اختلافات نان خود را بپزد. این در حالی است که در افق چشم انداز 20 ساله و با تکیه بر برنامه های 5 ساله آینده روشنی برای ایران اسلامی ترسیم شده است و همگان باید دست به دست هم بدهند و با تلاش مضاعف زمینه نیل به اهداف چشم انداز را هموار سازند.


 
 
رئیس آموزش و پرورش گچساران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۳
 
نهادینه‌کردن آموزه‌های دینی در مدارس ضروری است
 
مدیر آموزش و پرورش گچساران گفت: نهادینه‌کردن آموزه‌های دینی و ترویج هرچه بیشتر مفاهیم اسلامی و قرآنی در مدارس امری لازم و ضروری است.یدالله مرادی امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی در جمع دانش‌آموزان در مدرسه شاهد پسرانه شهید همت این شهرستان با تبریک به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع‌مقدس، رویدادی ماندگار در تاریخ انقلاب است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی به انجام مقدمات لازم برای بازگشایی مدارس اشاره کرد و افزود: در این راستا برای شاداب‌سازی مدارس، ساماندهی نیروی انسانی، انجام نقل و انتقالات، زیباسازی و تعمیر و تجهیز مدارس برای بازگشایی باشکوه سال جدید تحصیلی اقدام شده است.
مرادی با بیان این‌که روزهای آغازین مدرسه از جهات مختلف دارای اهمیت است، ابراز داشت: ایجاد نگرش‌های مثبت و پویا در دانش‌آموزان، تقویت انگیزه تلاش و تحصیل، کاهش دغدغه، اضطراب و تردید و آشنایی با شخصیت و دیدگاه‌های دانش‌آموزان در روزهای آغاز مدرسه از نکات مورد توجه است.
مدیر آموزش و پرورش گچساران با تأکید بر ترویج هرچه بیشتر آموزه‌های دینی در کنار یادگیری علم تصریح کرد: با همت و تلاش همکاران فرهنگی، سخت‌کوشی دانش‌آموزان و همراهی و حمایت اولیا، باید موفقیت‌های آموزش و پرورش گچساران در سال تحصیلی جدید تداوم و ارتقا یابد.مرادی با تأکید بر استمرار روند رو به رشد دستگاه تعلیم و تربیت گچساران در تحقق اهداف متعالی آموزش و پرورش از دانش‌آموزان و معلمان خواست در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند.وی از آغاز به تحصیل افزون بر 25 هزار دانش آموز در گچساران در سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود: 184مرکز آموزشی دولتی و 99 مدرسه غیرانتفاعی نسبت به پذیرش دانش‌آموزان اقدام کرده‌اند.این مقام مسئول در گچساران با بیان اینکه 66 درصد از معلمان این شهرستان دارای مدرک تحصیلی کاردانی به بالا هستند، متذکر شد: تعداد کلاس‌های درسی در سال 90 در مناطق شهری و روستایی گچساران افزون بر 14 هزار مورد برای هر سه مقطع تحصیلی است.مرادی تلفیق هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی جدید را عاملی مهم برای اثربخشی اهداف دفاع مقدس بر جوانان و نوجوانان عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد: به برکت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، فرصت تحصیل و تلاش برای فرزندان این کشور فراهم شد و برای این امر باید همواره شاکر خداوند تعالی باشیم.مرادی با بیان اینکه ‌آموزه‌‌های بسیاری از دوران حماسه‌آفرینی‌های دفاع مقدس می‌توان فراگرفت، عنوان کرد: این آموزه‌ها اگر در سطح مدارس و برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف بازگو شود، می‌تواند بر کار و فعالیت آنان تاثیرگذار باشد.
مدیر آموزش و پرورش گچساران تقارن و تلفیق این دو اتفاق با یکدیگر را‌ فرصتی طلایی برشمرد و اذعان داشت: باید از این فرصت برای بیان ارزش‌های آن دوران استفاده‌های لازم برده شود.

 
 
یک مسوول در گچساران خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۳
 

یک میلیارد ریال برای ساخت بازارچه صنایع دستی گچساران تامین اعتبار شد.

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گچساران گفت: بالغ بر یک میلیارد ریال اعتبار استانی برای ساخت بازارچه صنایع دستی این شهرستان تصویب و تامین اعتبار شد . 'مسعود میرپور زاده' روز یکشنبه افزود: این بازارچه در زمینی به مساحت بیش ازهزار متر مربع در شهر دوگنبدان مرکز شهرستان احداث خواهد شد. وی اعتبار مورد نیاز برای ساخت و تکمیل این بازارچه را یک میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد و تاکید کرد: بهره برداری از این طرح، موجب رونق بخشیدن به عرضه و تقاضا در صنایع دستی شهرستان و افزایش انگیزه صاحبان این صنعت کهن و سنتی در منطقه خواهد شد. رییس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان گچساران تصریح کرد: با برآورد کارشناسان و برنامه ریزان منطقه ،صنایع دستی نقش مهمی در رونق اقتصادی و درآمدزایی مناطق روستایی این شهرستان گرمسیری دارد. به گزارش ایرنا، تولید فرش قالی،قالیچه،گبه،گلیم،جاجیم و پشم ریسی از عمده صنایع دستی شهرستان گچساران محسوب می شود.


 
 
فصل شکار پرندگان در گچساران آغاز شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۳
 

رییس حفاظت محیط زیست شهرستان گچساران گفت : فصل شکار پرندگان غیرحمایت شده از ابتدای مهر ماه شروعو تا 15 بهمن ماه سال جاری ادامه خواهد داشت .

'عبدال دیانت نسب' روز یکشنبه  افزود: شکارچیانی که مجوز حمل سلاح مجاز داشته باشند می توانند با مراجعه به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پروانه شکار دریافت کنند . وی پرندگان غیر حمایت شده را'قمری،کبک،تیهو،کبوتر کوهی و'گنجشک'ذکر کرد و گفت: شکار پرندگان کمیاب و در حال نقراض ممنوع است .
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گچساران ،روزهای مجاز شکار پرندگان نامبرده در منطقه را روزهای آخر هرهفته ( پنج شنبه و جمعه ) اعلام و تصریح کرد : تعداد شکار برای هر شکارچی در هر مسافرت چهار قطعه است . دیانت نسب ادامه داد: پروانه شکار تنها برای افراد غیر متخلف صادر می شود و هزینه هر پروانه 400 هزار ریال است و تا پایان فصل شکار اعتبار دارد .