اخبار گچساران

فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٤/٩
 

آموزش وبرنامه‌های فرهنگی مهمترین راه‌مقابله‌بامصرف مواد مخدر است

فرماندار گچساران گفت: آموزش و اجرای برنامه فرهنگی و ارشادی مهترین راه مقابله با مصرف مواد مخدر در جامعه است.


 منوچهر حبیبی، یکشنبه در همایش توجیهی روحانیون و مواد مخدر در گچساران افزود:تنها دستگاه‌های قضایی،انتظامی و امنیتی قادر به مقابله باپدیده شوم مواد مخدر نیستند بلکه روحانیون،علما، خطیبان و نهادهای فرهنگی و اجتماعی و تشکل‌های مردمی باید در این زمینه فعال شوند. وی با اشاره به پیامدهای مخرب مواد مخدر در جامعه، اظهار داشت: پیشگیری بهترین راه برای مقابله با مصرف مواد مخدر است و باید قبل از اینکه قشر جوان به سمت مواد مخدر برود از این کار پیشگیری کرد.

او، سودآور بودن تجارت مواد مخدر ، فقر ، بیکاری و اختلافات خانوادگی را ازعوامل گرایش افراد به سمت مواد مخدر دانست و افزود: باید با برنامه‌های فرهنگی زمینه گرایش جوانان به سمت فعالیتهای سالم فرهنگی و دوری از مواد را فراهم کرد. فرمانده‌انتظامی گچساران هم دراین همایش گفت:نگاه به مواد مخدر و مقابله با آن نباید پلیس محور باشد بلکه همه مردم و اقشار مختلف جامعه باید در این‌باره احساس مسوولیت کنند. سرهنگ پاسدارسید محمد لطیف حسن پور افزود: ‪ ۲۸‬درصد مجموعه فعالیت نیروی انتظامی در شهرستان گچساران مربوط به بخش مواد مخدر است که باید در این راستا مردم همکاری کنند.

دادستان گچساران هم گفت: برخورد قضایی و امنیتی با موادمخدر و اعتیاد تنها راه مقابله با ابن آفت نیست بلکه تمام دستگاه‌ها باید در این زمینه تلاش کنند.