اخبار گچساران

درد دلی با رئیس جمهوری:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٢:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٤/۱٤
 

                 اگر وامدار احزاب نیستید مدیون خانواده شهدا که هستید!

فضل‌الله فرخ (پدر شهید)
طی هفته گذشته مراسم گرامیداشت چهل و سومین سالگرد شهدای 26خرداد حزب موتلفه اسلامی شهیدان حاج‌صادق امانی، محمدبخارایی، رضاصفارهرندی و مرتضی نیک‌نژاد برگزار گردید، طبق سنوات گذشته برنامه‌های مختلفی برای این بزرگداشت انجام شد که یکی از برنامه‌ها دیدار خانواده شهدا و وابستگان با روسای قوا، ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و بیت حضرت امام(ره) بودو
خلاصه و بی مقدمه اینکه همه وقت دیدار دادند و با نهایت احترام و اکرام پذیرای این خانواده های معزز بودند، اما این توفیق برای دیدار با رئیس جمهور محترم حاصل نشد، ماوقع اینکه بعد از یک ماه پیگیری کتبی و تلفنی از دفتر رئیس‌جمهور مردمی‌مان که همواره خود را مدیون شهدا و خانواده آنان می‌دانند و ارادتی خاصه و مخلصانه دارند و پس از جوابهای متعدد از سوی مسئولین دفتر که پاسخ‌دهندگان هربار با یک نام معرفی می‌شدند تا شاید برخورد غیرمسئولانه و غیراصولی‌شان گریبانگیر پیگیریهای موشکافانه رئیس جمهور محترم نشود، سرانجام همای سعادت برسرمان نشست و در 28خرداد بعد از پیگیری‌های مکرر از دفتر ایشان و تذکر اینکه لااقل حرفمان را گوش کنید و بعد قطع کنید!! یادآور شدیم که همه مسئولین ارشد نظام وقت ملاقات داده‌اند الا...
از آن سوی تلفن (دفتر رئیس جمهور) بیان شد که آقایان بی‌کارند که از این وقت‌ها می‌دهند ولی آقای رئیس جمهور مشغاله زیادی دارند و نمی‌توانند!!
خوب، باز هم جای شکرش باقی بود که جوابی گرفتیم، پیش خودم گفتم این برخورد و این پاسخ از رئیس جمهور خیلی بعید است،‌شاید انتقال مطالب از سوی دفتر ایشان ظرف این یک ماه بطور صحیح انجام نشده است؟!
شاید چون این شهدا منتسب به یک جریان سیاسی‌اند، ایشان محدودیت و معذوریت دارند؟! اما آخر این شهدا که متعلق به همه ملت و نظام هستند نه متعلق به یک جریان خاص! به هر حال علت هرچه باشد، اگرچه ایشان خود را وام دار احزاب نمی‌دانند! ولی مسلما مدیون شهدا و خانواده‌هایشان هستند، تا به خاطر این بدهکاری حداقل یک سوم وقتی را که برای حضور در اردوی تیم ملی فوتبال می‌گذارند برای خانواده شهدایی بگذارند که از اولین شهدای نهضت امام‌خمینی(ره) بوده‌اند و مقام معظم رهبری آنان را مصداق نورالله فی‌ظلمات الارض بیان فرمودند.
در هر حال به عنوان یک پدر شهید و معاون امر به معروف و نهی از منکر حزب موتلفه اسلامی از این اقدام دفتر رئیس جمهور محترم و بی‌اعتنایی به این شهیدان شگفت زده شده‌ام.