اخبار گچساران

در دور اول سفر هیات دولت سه آرزوی دیرینه مردم گچساران تحقق یافت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٤/۱٦
 

بخشدار مرکزی گچساران گفت: در دور اول سفر رییس جمهوری و هیات دولت ، سه آرزوی دیرینه و مهم مردم شهرستان گچساران تحقق یافت. داود ایوبی افزود: سه آرزوی دیرینه مردم گچساران ، آبرسانی به شهر گچساران ، ساخت بیمارستان جدید و تاسیس دانشگاه دولتی دراین شهرستان بود که جزو مهمترین مصوبات دور اول سفر هیات دولت به منطقه هستند.

وی ادامه داد:طرح آبرسانی به شهر گچساران و ‪ ۲۲‬روستای مناطق خیرآباد و لیشتر در سفر هیات دولت به گچساران به تصویب رسید. او اظهار داشت: با اجرای این طرح مهم ازسد کوثربا‪ ۱۶۰‬میلیاردریال اعتبار ، نگرانی مردم منطقه بطور کامل مرتفع می‌شود. عملیات اجرایی این طرح هم اینک با ‪ ۵۰‬درصد پیشرفت فیزیکی ادامه دارد.


بخشدارمرکزی گچساران،یکی از مشکلات اصلی مردم شهرستان را کمبود بیمارستان دولتی ذکر کرد و افزود: در سفر هیات دولت ساخت بیمارستان ‪ ۹۶‬تختخوابی در گچساران به تصویب رسید.

ایوبی گفت: عملیات ساخت این بیمارستان با ‪ ۱۸۰‬میلیارد ریال اعتبار توسط وزارت نفت ادامه دارد.

وی یکی دیگر از مشکلات مردم گچساران را نبود دانشگاه دولتی دراین شهرستان ذکر کرد و تصریح کرد: با احداث دانشکده نفت و گاز این آرزوی دیرینه مردم محقق می‌شود.

وی اظهار داشت: دانشکده نفت و گاز گچساران با ‪ ۲۰‬میلیارد ریال اعتبار و ‪ ۵۰‬درصد پیشرفت فیزیکی ، نقش مهمی در تربیت نیروی متخصص صنعت نفت منطقه خواهد داشت.

ایوبی اظهار امیدواری کرد که در دور دوم سفر هیات دولت با تصویب طرحهای مهم ، شهرستان گچساران در آینده‌ای نه چندان دور به یک منطقه توسعه یافته تبدیل شود.

هیات دولت در سفر فروردین ماه سال ‪ ۸۵‬خود به استان کهکیلویه و بویراحمد ، ‪ ۲۱۸‬پروژه برای رفع محرومیت از شهرستان گچساران تصویب کرد.

‪ ۲۱۷‬پروژه از از این تعداد پروژه ، به مرحله اجرایی رسیده و بسیاری از آنها نیز به بهره برداری رسیده است .

شهرستان نفت خیز گچساران با ‪ ۱۴۰‬هزار نفر جمعیت در جنوب استان کهکیلویه و بویراحمد قرار دارد