اخبار گچساران

فرماندار گچساران: راه مقابله باتهاجم فرهنگی مجهزشدن به سلاح فرهنگی است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٤/۳٠
 

فرماندار گچساران گفت:برای مقابله با تهاجم فرهنگی همه جانبه دشمن راهی جز مجهز شدن به سلاح فرهنگی وجود ندارد. منوچهر حبیبی، شنبه در نشست شورای اطلاع رسانی گچساران افزود: در این میان زهر نفوذ فرهنگ منحط غرب فقط با پادزهر فرهنگ دینی معالجه می‌شود. وی ادامه داد: گرچه کار فرهنگی طاقت فرسا و زمان بر است اما نتیجه آن شیرین و اثرگذار است.

او اظهار داشت: امروزه در دنیا ، مبنای توسعه رشد فرهنگی است و باید تلاش کرد از این قافله عقب نماند. فرماندار گچساران در ادامه گفت: راه‌اندازی اولین روزنامه‌استان کهگیلویه و بویراحمد، نمونه عینی تحول فرهنگی در منطقه است. حبیبی افزود: این استان با وجود قابلیت‌ها و پتانسیل فراوان از داشتن روزنامه رنج می‌برد که با انتشار روزنامه "امید مردم" تا حدودی مشکل اطلاع رسانی در منطقه رفع شد.

وی بیان کرد: بیان عملکرد و دستاوردهای دولت توسط مطبوعات و رسانه ها، مردم را از یک سو امیدوار و از سوی دیگر اعتماد آنان را به مسوولان نظام افزایش می‌دهد. اواظهار داشت: عدم اطلاع رسانی ، خدمات مجموعه نظام را به سایه می‌برد، بایدخدمات وعملکرد دولت بروزرسانی شود تا کارایی و اثرگذاری خود را داشته باشد. وی بااشاره به مشکلات رسانه‌های خبری در کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد:
حضور قوی و فعالیت مستمر رسانه‌ها، نبازمند مساعدت و همکاری همه مسوولان استانی است.

حبیبی گفت: مسوولان ضمن ارتباط مستمر با مطبوعات و خبررسانی بموقع، باید به نحوی عمل کنند که انگیزه فعالیت مطبوعات بیشتر شود. وی نقدمنصفانه همراه‌باراهکارعلمی و کارشناسانه رااز مهمترین رسالت‌های مطبوعات دانست و افزود:البته نقد باید منجر به پیشرفت امور جامعه شود. به گفته وی، مطبوعات ضمن واقع گرایی باید مسایل و مشکلات را بصورت واقعی و عینی و بدون تحریف گزارش دهند.

روزنامه امید مردم از اوایل ماه جاری بصورت روزانه در استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان نخستین روزنامه این استان منتشر می‌شود