اخبار گچساران

فرماندار گچساران: نقش خبرنگاران در توسعه پایدار جامعه انکارناپذیر است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢٠
 

فرماندار شهرستان گچساران گفت: نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه ، در توسعه همه جانبه و پایدار کشور انکارناپذیر است . منوچهر حبیبی پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های خبری گچساران افزود:امروز شاخص اصلی توسعه در هر کشور میزان دانایی آن است و هر کشوری که از دانش بیشتری برخوردار باشد توسعه یافته تر است.

وی ادامه داد: وجه غالب توسعه در جامعه توسعه محور،اطلاعات است که تولید و انتشار این اطلاعات توسط خبرنگاران تلاشگر صورت می‌گیرد. او باگرامیداشت روزخبرنگارو یاد و خاطره شهید محمود صارمی گفت:در جوامع کنونی رسانه‌ها به مثابه تیغ دو لب عمل می‌کنند، هم می‌توانندبااخبار واقعی به توسعه کشور شتاب دهند و هم با اخبار غیر واقعی جامعه را مشوش کنند. فرماندار گچساران بیان کرد:در نظام اسلامی بزرگنمایی و سیاه نمایی اخبار و اطلاعات وبرخی موضوعات توسط اصحاب رسانه‌کاری نادرست‌است که در واقع جامعه را به انحطاط می‌کشاند.

حبیبی گفت: خبرنگاران به عنوان تلاشگران عرصه اطلاع رسانی باید به ایجاد شور و نشاط،آگاهی بخشی و افزایش امید به آینده در کشور کمک کنند. وی،تنویر افکار عمومی را رسالت اصلی خبرنگاران دانست وافزود: خبرنگاران بابد با مجهز شدن به اطلاعات روز، اخبار تاثیرگذار منتشر کنند. حبیبی گفت: خبر کالایی گرانقیمت است که باید توسط خبرنگار مجرب بخوبی پردازش و در اختیار مخاطب قرار داده شود. فرماندار گچساران حرفه خبرنگاری را زیان آور و پردردسر دانست و اظهار داشت:با این وجود اخبار منتشر شده باید بروز ، تازه و واقعی باشد. حبیبی با قدردانی از تلاش مستمر خبرنگاران برای انتشار اخبار شهرستان گچساران، اضافه کرد: خبرنگاران در انتشار اخبار نباید گزینشی برخورد کنند زیرا خبر گزینشی ابتر و موجب تشویش در جامعه می‌شود. وی گفت: خبرنگاران در دنیای شیشه‌ای سیاست نباید واقعیت گویی را فدای مصلحت گرایی سیاسی و سلیقه‌ای کنند. حبیبی تاکید کرد: وابستگی خبرنگاران به جربانات سیاسی، رسالت خبری آنان را خدشه دار و اعتماد مردم به آنان را نیز متزلزل می‌کند.

فرماندار گچساران، توسعه شهرستان گچساران را بدون کمک خبرنگاران مشکل ذکر کرد و اظهار داشت: در زمان فعالیت دولت نهم خبرنگاران در این شهرستان برای کمک به توسعه این شهرستان تلاش وافری داشته اند. حبیبی به خبرنگاران شهرستان گچساران قول داد برای حل مشکلات آنان از هیچ کوششی فروگذار نکند و همواره در کنار آنان خواهد بود