اخبار گچساران

شهردار گچساران: شهر گچساران ‪ ۱۴۷‬هکتار بافت فرسوده دارد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢٢
 

شهردار گچساران گفت: این شهر دارای ‪ ۱۴۷‬هکتار بافت فرسوده است که بیشتر در محله‌های قدیمی گچساران قرار دارد. مهندس رمضان عباسی  افزود: بدلیل وضعیت خاص مناطق دارای بافت فرسوده در شهر گچساران، شهرداری در این گونه مناطق فقط اقدام به صدور پایان کار ساختمانی می‌کند.

وی گفت:پایان کاربیانگر تاریخ دقیق ساخت ساختمان نیست ونمی توان بدرستی درباره مشخصات فنی بنا در مناطق دارای بافت فرسوده اظهار نظر کرد. وی اظهار داشت: در صورتی که ساختمانهای ساخته شده در بافتهای جدید شهر بدلیل استفاده از مجوز شهرداری و رعایت مسایل فنی ، حتی می‌توان مکان آنها را مشخص کرد .

عباسی ادامه داد: بیشتر ساختمانهای ساخته شده پس از زلزله سال ‪ ۸۲‬بم در گچساران از طرح اجباری شناژبندی استفاده کرده و از استحکام کافی برخوردار هستند. شهردار گچساران گفت: متاسفانه بافت فرسوده این شهر در زمینه دسترسی به امکانات امدادی از جمله آتش نشانی و اورژانس با مشکلات جدی رو به رو است. عباسی افزود: طرح تفصیلی بازسازی بافت فرسوده شهر گچساران در حال تهیه است. وی اظهار داشت: شرکت نفت گچساران هم اینک مرحله مطالعه بازسازی بافت فرسوده گچساران را انجام داده و در حال تهیه طرح ویژه تفضیلی است.

وی‌افزود:انتظارمی‌رود بانک‌های عامل و مسوولان استانی ومحلی برای بازسازی بافت فرسوده شهر گچساران اقدامات جدی تری صورت دهند.شهردار گچساران جمعیت این شهر را حدود ‪ ۸۴‬هزار نفر ذکر کرد و افزود: محدوده قانونی برای ساخت و ساز در گچساران ‪ ۲۸۷‬هکتار است