اخبار گچساران

وزارت نفت ‪ ۱۰۰‬پروژه در شهرستان گچساران در حال اجرا دارد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢۳
 

فرماندار گچساران اعلام کرد: وزارت نفت یک صد پروژه عمرانی،رفاهی و شهری در این شهرستان در دست اجرا دارد. منوچهر حبیبی  گفت: پروژه‌های در دست اجرای وزارت نفت توسط شرکت بهره برداری‌نفت و گاز گچساران و بیشتر در مناطق دارای تاسیسات نفتی و شهر گچساران احداث می‌شوند.

وی ادامه داد: برای اجرای این تعداد پروژه وزارت نفت بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است. فرماندار گچساران بیان کرد که وزارت نفت ، امکانات مناسبی برای کمک به رفع محرومیت منطقه و تسریع در توسعه شهرستان گچساران در اختیار دارد. وی اظهار داشت: رویکرد سرمایه‌گذاری وزارت نفت توجه به مناطق روستایی حاشیه تاسیسات نفتی و محرومیت زدایی از این مناطق است . حبیبی گفت: گازرسانی به شش روستای حاشیه تاسیات نفتی با ‪ ۴۰‬میلیارد ریال ، احداث پارک تفریحی نفت در شهر گچساران ، تکمیل و احداث بلوار ‪۵۰۰‬ دستگاه و دو بلوار به طول ‪ ۱۰‬کیلومتر در شهر ، بهسازی جاده منطقه تفریحی قلات از پروژه‌های در دست اجرای وزارت نفت در گچساران است.

وی ، بهسازی سیستم روشنایی استادیوم تختی ، بهسازی گلزار شهدای گچساران و احداث زمین چمن هاکی را از دیگر پروژه‌های در دست اقدام وزارت نفت در گچساران ذکر کرد. فرماندار گچساران گفت: در دور اول سفر هیات دولت به شهرستان گچساران در بهار ‪ ، ۱۳۸۵‬پروژه‌های مهمی برای احداث به وزارت نفت واگذار شد . حبیبی افزود: ساخت بیمارستان ‪ ۹۶‬تختخوابی گچساران ، احداث دانشکده نفت و گاز و بهسازی وتکمیل وتجهیز فرودگاه گچساران را از جمله این پروژه هاست که باساخت آنها تحول بزرگی در شهرستان ایجاد خواهد شد. وی افزود: در دور دوم سفر هیات دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد، طرح‌های بزرگی با اشتغال بالا و سرمایه‌گذاری کلان برای شهرستان گچساران در نظر گرفته شده است که می‌توان به احداث کارخانه پتروشیمی و پالایشگاه نفت اشاره کرد.

شهرستان نفت خیز گچساران در جنوب استان کهگیلویه و بویراحمدقرار دارد.

روزانه ‪ ۷۵۰‬هزار بشکه نفت از میادین نفتی زیر پوشش این شهرستان تولید و صادر می‌شود