اخبار گچساران

فرماندار گچساران: بازسازی بافت فرسوده گچساران یک ضرورت است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢۸
 

فرماندار گچساران گفت: بازسازی مناطق و بافت فرسوده و قدیم گچساران یک اولویت اساسی در این شهر است. منوچهر حبیبی روز شنبه در بازدید از محله‌های لبنان، سادات و رادک شهر گچساران، افزود: بافت فرسوده این مناطق چهره شهر را دگرگون کرده که باید در جهت بازسازی آن تلاش جدی کرد.

وی اظهار داشت: قدمت ساخت سازهای این محلات مربوط به قبل از انقلاب است که اصول ایمنی و ساخت وساز قانونی هنگام احداث رعات نشده است. فرماندار گچساران افزود: درصورت بروز یک زلزله بالای ‪ ۴/۵‬ریشتر امکان تخریب ‪۱۰۰‬درصدی ساختمان‌ها و منازل موجود در این محله‌ها وجود دارد. حبیبی بااشاره به اینکه جمعیت ساکن در این محله‌ها عمدتا از اقشار و خانوارهای ناتوان ، محروم ، کم درآمد و در عین حال پرجمعیت است، اظهار داشت: باید با اجرای طرح بازسای این مناطق مشکل را مرتفع کرد. وی بیان کرد: در سفر دوم هیات دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد طرح واگذاری زمین به یکهزارو‪ ۳۰۰‬خاخوار ساکن در بافت فرسوده لبنان و پروبالی تصویب شده که در اینده نزدیک عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی ازمسوولان شهری گچساران بویژه شهردرای و مسکن وشهرسازی خواست تا هرچه زودتر در جهت اجرای طرح بازسازی بافت قدیم و فرسوده این شهر اقدام کنند.شهر گچساران با حدود ‪۱۰۰‬هزارنفرجمعیت یکی‌ازشهرهای قدیمی استان کهگیلویه و بویراحمد است