اخبار گچساران

فرماندار گچساران عملکرد دولت در گچساران را تشریع کرد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٦/٩
 

فرماندار گچساران گفت:دولت نهم دولت تحرک،پویایی و خدمات رسانی به مردم بوده و مردم مناطق مختلف از خدمات گسترده این دولت بهره‌مند شدند.

 

منوچهر حبیبی در گفت و گوی با اشاره به هفته دولت افزود: خدمات و کارهای انجام گرفته در این سه سال دولت نهم در قیاس با دولت‌های قبلی بسیار چشمگیر بوده است.

وی اظهار داشت:درسه سال گذشته در بخش‌های مختلف عمران شهری و روستایی، آموزشی، عملی، ورزشی، بهداشتی و طرح‌های زیربنایی در این شهرستان طرح‌های و خدمات مهمی صورت گرفته که در طول ‪ ۳۰‬سال انقلاب کم نظیر بوده است. حبیبی افزود:دراین سه‌سال دربخش پروژه‌های عمرانی جهش خوبی دراین شهرستان شروع شد بطوری که هم‌اینک ‪ ۶۸۵‬پروژه با اعتباری بالغ بر ‪۳۰۰‬میلیاردریال در این شهرستان در دست اجرا است. وی گفت: از این تعداد ‪ ۲۲۸‬پروژه مربوط به سفر دور اول رییس جمهوری به شهرستان، ‪ ۳۵۷‬پروژه از محل اعتبارات استانی و ‪ ۱۰۰‬پروژه از محل اعتبارات نفت در دست احداث است. فرماندار گچساران آغاز احداث دانشکده نفت وگاز، بیمارستان ‪ ۹۶‬تختخوابی گچساران، توسعه وتکمیل فرودگاه گچساران ، آبرسانی به شهر گچساران و ‪۲۲‬ روستای در مسر انتقال از محل سد کوثر و گازرسانی به ‪ ۳۵‬روستای شهرستان را از مهمترین پروژه‌های عمرانی در دست اجرا در این شهرستان اعلام کرد که در این دولت عملیات اجرای آنها شروع شده است.

وی احداث شهرک صمعتی خان‌احمد، احداث ‪ ۳۵۰‬واحد مسکونی اجاره‌ای ، احداث کمپینگ اقامتی امامزاده بی‌بی حکیمه(س)، دوبانده کردن محور گچساران به خیرآباد و پل بریم ، راه‌اندازی سازمان اتوبوبس رانی در گچساران و اجرای چند طرح گردشگری و تفریحی را از دیگر خدمات دولت نهم در این شهرستان ذکر کرد. وی گفت: در بخش راه روستایی تا قبل از سال ‪ ۸۴‬در این شهرستان تنها ‪۲۲۷‬ کیلومتر راه آسفالته روستایی وجود داشت که به لطف دولت نهم در این سه سال این میزان به ‪ ۳۱۴‬کیلومتر رسیده است.

حبیبی گفت: در بخش بهداشت ودرمان نیز گامهای موثری برداشته که با بهره‌برداری از طرحهای بهداشتی در دست اقدام در آینده بخش بهداشت ودرمان شهرستان رشد خوبی خواهد داشت. وی احداث بیمارستان ‪ ۹۶‬تختخوابی گچساران ، بیمارستان ‪ ۶۴‬تختخوابی و ‪ ۱۰‬تختخوابی باشت را از طرحهای مهم در دست اجرا در بخش بهداشت ودرمان در این شهرستان ذکر کرد و افزود: با بهره‌برداری از این طرحها در آینده ظرفیت تختهای این شهرستان به دوبرابر افزایش خواهد یافت.

به گفته وی، هم اینک ظرفیت تخت بیمارستان گچساران ‪ ۱۴۸‬تخت می‌باشد که از این تعداد حدود ‪۲۸‬تخت آن نیز در این دولت اضافه شد. وی راه‌اندازی بخشهای ‪ ، POST CCU ، NICU ، ICU‬مرکز شنوایی سنجی ، راه اندازی فیلد آموزشی دانشکده بهداشت با ‪ ۸۰‬دانشجو در مقطع کاردانی بهداشت عمومی و خرید بیش از پنج میلیارد ریال تجهیزات و امکانات بهداشتی را از دیگر اقدامات دولت نهم در بخش بهداشت ودرمان در این شهرستان ذکر کرد.

حبیبی افزود: تا قبل از سال ‪ ۸۴‬سرانه فضای ورزشی در این شهرستان ‪/۲۳‬ مترمربع بوده که این میزان هم اینک به ‪/۷۵‬مترمربع افزایش یافته است. وی گفت: در این دولت هفت سالن ورزشی احداث و بهره‌برداری رسید این در حالی است که از ابتدای انقلاب تا قبل از دولت نهم یک سالن احداث شده بود.

فرماندارگچساران احداث ‪ ۳۳‬زمین ورزشی روستایی،استخر شناو زمین هاکی را از دیگر فعالیت‌های دولت نهم در بخش ورزشی در این شهرستان ذکر کرد و گفت: هم‌اینک بیش از ‪۱۵‬هزار ورزشکاردرقالب ‪ ۵۲‬هیات ورزشی در این شهرستان فعالیت دارند. حبیبی افزود: در بخش ارتباطات و مخابرات خدمات این دولت نسبت به دولتهای قبل بسیار چشمگیر بوده است. وی گفت:دراین سه سال تعداد‪ BTS‬احداث شده ‪ ۳۵‬مورد بوده در حالی که تا قبل از دولت نهم تنها ‪ ۱۱‬مرکز ‪ BTS‬در این شهرستان احداث شده بود. فرماندارگچساران اضافه کرد:دراین دولت تعداد‪۳۰‬مرکز‪ ) ICT‬دفاتر روستایی) احداث شده درحالی که تا قبل از دولت نهم تنها سه مرکز ایجاد شده بود. وی تعداد تلفن‌های ثابت و همراه واگذارشده در دولت نهم را به ترتیب هفت هزارشماره ثابت و‪ ۳۰‬هزار شمار همراه ذکر کرد و گفت: در حالی که در قبل از دولت نهم تعداد‪ ۲۵‬هزار شمار تلفن ثابت و ‪ ۱۵‬هزار شماره تلفن همراه واگذار شده بود. حبیبی گفت: در بخش عمران روستایی اقدامت شایانی در این شهرستان به لطف دولت نهم صورت گرفته که مهمترین آنهااجرای ‪ ۳۸‬طرح هادی روستایی ، آسفالت به میزان ‪ ۸۳‬هزار مترمربع در روستاها، جدول‌گذاری به میزان ‪ ۱۴‬هزار متر مربع و احداث ‪ ۸۹‬مورد مسکن محرومین بوده است.

وی راه‌اندازی دانشگاه‌پیام نورباشت با ‪ ۸۰‬دانشجو و افزایش تعداد رشته‌های آن در سال جاری ، احداث بیش از‪ ۲۰۰‬کلاس درس و توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی را از مهمترین اقدمات دولت نهم در بخش آموزشی ذکر کرد. شهرستان گچساران حدود ‪ ۱۴۰‬هزار نفر جمیعت دارد