اخبار گچساران

تبلیغات اسلامی گچساران: در ماه رمضان با کمبود روحانی مبلغ مواجه هستیم
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱٦
 

رییس اداره تبلیغات اسلامی گچساران گفت:این شهرستان در ماه مبارک رمضان با کمبود روحانی مبلغ مواجه است. حجت‌الاسلام سیدعلی بلادی در گفت وگو با اشاره به برنامه‌های این سازمان در ماه رمضان افزود:امسال تنها ‪ ۲۵‬روحانی مبلغ از قم برای این شهرستان اعزام شدند که این میزان با توجه به نیاز شهرستان گچساران جوابگو نیست. وی بیان کرد:حدود ‪ ۲۰‬روحانی بومی مستقر در شهرستان گچساران در ایام ماه مبارک رمضان برای انجام فعالیت‌های دینی و تبلیغی به مساجد و روستاهای این شهرستان اعزام شدند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی گچساران گفت:اعزام مبلغ به روستاها بویژه در ماه‌مبارک رمضان برای پاسخگویی به برخی شبهات، احکام،فرایض دینی و نیازهای فرهنگی و مذهبی مردم، ضروری است.

حجت‌الاسلام بلادی اظهار داشت: ‪ ۱۲۳‬مسجد در گچساران وجود دارد در حالی که تنها ‪ ۴۵‬روحانی و مبلغ در ماه مبارک رمضان در این شهرستان مستقر شدند.بلادی با اشاره به نقش مبلغین در توسعه و ترویج دین مبین اسلام و تقویت فرهنگ دینی جامعه، افزود: مبلغین باید با پرداختن به مسائل و احکام مورد نیاز مردم بویژه جوانان در ماه رمضان زمینه ارتقای فرهنگ دینی و معرفتی آنها را فراهم کنند. رییس اداره تبلیغات اسلامی گچساران گفت: در ایام ماه مبارک رمضان ‪ ۴۹‬کلاس آموزش قرآن خانگی و چندین کلاس عمومی قرآن با هدف ترویج فرهنگ قرآنی دراین شهرستان تشکیل خواهد شد.

شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمدحدود ‪ ۱۴۰‬هزار نفر جمعیت دارد