اخبار گچساران

رییس اداره مسکن گچساران: قیمت زمین مسکونی در گچساران در حال کاهش است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٦/٢٠
 

رییس اداره‌مسکن وشهرسازی گچساران گفت: در بسیاری از مناطق شهر گچساران، قیمت زمین مسکونی یا راکد شده و یا در حال کاهش است.

ولی کریم پور افزود:تعدیل در قیمت مسکن، واگذاری زمین به اقشار کم درآمد و پرداخت وام مسکن به اقشار کم درآمد از دلایل کاهش قیمت زمین مسکونی و یا رکود آن در گچساران است. وی اظهار داشت: قیمت زمین مسکونی و مسکن در گچساران نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ‪ ۲۰‬درصد کاهش یافته است. این مسوول به میزان قیمت زمین و مقدار کاهش قیمت آن درشهرگچساران اشاره نکرد.

کریم پور گفت: ‪ ۲۲‬هکتار زمین مورد نیاز برای ساخت فاز اول دو هزار و ‪ ۴۰۰‬واحد مسکونی در قالب طرح مسکن مهربه‌افراد واجد شرایط شهرستان گچساران واگذار شده است. وی افزود: مسکن مهر شامل افرادی می‌شود که تاکنون وام مسکن و یا زمین از دولت دریافت نکرده اند، متاهل و بومی شهرستان گچساران باشند. او اظهارداشت: این تعداد واحد مسکونی هم اینک در مرحله تهیه نقشه، جدول کشی و خیابان کشی است. رییس اداره مسکن و شهرسازی گچساران گفت:در فاز دوم طرح مسکن مهر، ‪۲۰‬ هکتار زمین به تعاونی مسکن مهر این شهرستان برای ساخت واحدهای مسکونی واگذار می‌شود.

کریم پور، گرانی مصالح ساختمانی، پرداخت نکردن وام از سوی بانک‌ها و پایین بودن سقف وام‌ها را از مشکلات مردم گچساران در ساخت مسکن ذکرکرد