اخبار گچساران

بخشدار مرکزی گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٦
 

‌نیمی از عملیات آبرسانی 22 روستا و شهر دوگنبدان انجام شده است

بخشدار مرکزی گچساران گفت: عملیات اجرای تأمین آب شهر دوگنبدان و 22 روستای این شهرستان از سد مخزنی کوثر با اعتباری بالغ بر60 میلیارد ریال ‌با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

داوود ایوبی اظهار داشت: آب مورد نیاز شهر دوگنبدان و 22 روستای دهستان لیشتر در یک افق 20 ساله تأمین می‌شود.وی تصریح کرد: با احداث سه منبع ذخیره آب در منطقه خیراباد و لیشتر تمامی روستاها از آب سالم و پایدار بهره‌مند می‌شوند.
بخشدار مرکزی گچساران اظهار داشت: طرح آبرسانی حرم تا حرم که از امامزاده جعفر‌ تا امامزاده بی‌بی حکیمه ‌در حال انجام است و فاز نخست آن به روستای پشه‌کان با 17 کیلومتر لوله‌گذاری به بهره‌برداری رسیده است. ‌وی اعتبار این پروژه را 10 میلیارد و 502 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و استانی دانست و گفت: ‌عملیات اجرایی آبرسانی روستای بابا کلان تا پایان مهر ماه امسال به بهره‌برداری برسد.
‌ایوبی همچنین به آغاز عملیات اجرایی سد چم شیر ‌روی رودخانه زهره اشاره کرد و گفت: مطالعات احداث سد چم شیر گچساران در سال 73 آغاز شده و مطالعات تکمیلی احداث سد مراحل پایانی خود را طی می‌کند.بخشدار مرکزی دوگنبدان گفت: پل آب شرب صنعت و خدمات شرکت نفت و روستاهای بخش مرکزی گچساران در حال اجرا است و با بهره‌برداری از این پل آب اراضی‌ مناطق آبکل، سعادت آباد لیشتر، باباکلان، اب ریگون، چهاربیشه، سراب ننیز، خشاب و بی بی حکیممه تامین می‌شود