اخبار گچساران

امام جمعه گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱۳
 

‌تالارهای عروسی که موازین شرعی را رعایت نمی‌کنند، پلمب می‌شود

 امام جمعه ‌گچساران گفت: تالارهای جشن و عروسی در این شهرستان 15 روز فرصت دارند مشکلات خود را برطرف کنند، در غیر این صورت در آنها پلمب می‌شود.

 سیدفرج الله موسوی ‌امروز ظهر در جلسه شورای فرهنگ عمومی گچساران گفت: در صورتی که تالارهای عروسی در این مدت خود را با موازین شرعی و قانونی وفق ندهند، طبق مصوبه شورای فرهنگ عمومی تعطیل و پلمب می‌شوند. وی با بیان اینکه گزارش‌های زیادی از تخلف این تالارها ‌رسیده است که جای تاسف دارد، اظهار داشت: برخی شب‌ها تا ساعت سه تا چهار صبح صدای موسیقی از تالارهای شهر گچساران بلند است که موجب آلودگی صوتی در شهر شده است. امام جمعه گچساران گفت: از این پس متقاضیان دایر‌کردن تالارهای عروسی باید گزینش شوند و این مکان‌ها به افراد با شخصیت و مومن داده شود. موسوی افزود: گچساران بیش از 700 شهید تقدیم انقلاب کرده است و مسئولان ‌باید هر چه سریع‌تر تکلیف تالارهای عروسی را در این شهرستان مشخص کنند. وی از مسئولان ذی‌ربط خواست با تشکیل کمیته‌ای، مسئله تخلفات تالارها را بررسی و برای حل آن چاره‌اندیشی کنند.
فرماندار گچساران هم در این جلسه گفت: در شهری که بوی شهید و شهادت می‌دهد، زیبنده نیست تالار عروسی مختلط وجود داشته باشد. منوچهر حبیبی مردم گچساران را مردمی مذهبی و تشنه اسلام ناب دانست و افزود: اسلام و نظام اسلامی با شادی مخالف نیست اما شادی باید حد و مرز داشته باشد و موجب رنجش خاطر مسلمانان نشود.وی اظهار داشت: برخی محافل شادی در این شهرستان دین را نشانه گرفته‌اند که باید به طور جدی با آنان برخورد شود. او ادامه داد: تالارهای عروسی باید مکانی برای آسایش و راحتی مردم باشند اما برعکس در این شهرستان به مکانی برای انتشار ناهنجاری تبدیل شده‌اند.
فرماندارگچساران گفت: بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی گچساران‌، از این پس هر تالاری که در آن تفکیک زن و مرد وجود نداشته باشد، تعطیل می‌شود.
حبیبی افزود: ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجمع امور صنفی‌، بازرگانی، تعزیرات و اداره اماکن نیروی انتظامی موظف هستند به وظایف خود در قبال فعالیت تالارها عمل کنند و بر عملی شدن مصوبه شورای فرهنگ عمومی نظارت کنند.