اخبار گچساران

شورای شهر گچساران در این شش ماهه چکار کرده است ؟
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٢:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱٧
 

شورای شهر درگچساران  تجربه بسیار تلخی بود که مردم خوب گچساران  با آن مواجه بودند و هر دوره امیدوار به مطلوب شدن دوره بعد تا شاید از این وضعیت خارج و روند قانونی خود را که همانا دفاع از حق شهروندان گچسارانی  باشد، را پیگیری کنند. 
    در دوره های گذشته و این دوره  سؤالات بسیاری برای مردم از اعضای شورای اسلامی شهر گچساران مطرح شده و تا الان سؤالات بی جواب ماندند و اکنون در انتظار هستند  تا شاید اعضای شهر  به خود آیند و با مردم شفاف صحبت کنند برنامه های خود را منطبق بر خواسته های معقول شهروندان انجام دهند تا از مشکلات شهر گچساران که کم هم نیست کاسته شود.
    در دوره قبل و این دوره  مردم متوجه نشدند که اعضای شورای شهر چه مبلغی حقوق می گیرند حق مأموریت و جلسات و غیره آنها چگونه پرداخت می شود چگونه هر یک از اعضای شورای شهر گچساران یک قواره زمین برای استفاده شخصی دراختیار می گیرند و هزاران چرای دیگر که هنوز برای مردم خوب و فهیم گچساران در هاله ای از ابهام باقی مانده است.
    تبلیغات و شعارهای کاندیداهای دوره قبل به پایان رسید و مردم به پای صندوقهای رأی رفتند و بار دیگر حماسه آفریدند و در پشتیبانی از نظام و دستاوردهای آن رتبه اول را بدست آورد و 83درصد از مردم آن به پای صندوقهای رأی رفتند و افتخاری دیگر به افتخارات خود که در طول 29سال انقلاب کم نبوده است افزودند و دل رهبر معظم انقلاب را شاد کردند و شما ها را انتخاب نمودند .پس این مردم شایسته هرگونه خدمات در شأن بزرگواری خود هستند و باید کسانی که نمایندگی آنها را قبول می کنند سر از پای نشناسند و خود را وقف این مردم غیور و کم توقع کنند.
    در دورهای گذشته و همچنین این دوره عملکرد بعضی از اعضای شورای شهر گچساران به حدی زیر سؤال رفته است بطوریکه اکثرا  مردم  میخواهند بدانند که بعضی از اعضای شورای شهر در ارتباط با عملکرد و مسائل مالی چه جوابی برای روز قیامت خود دارند و تا کی میخواهند این کار ها را ادامه دهند  مردم امید دارند ان شاءالله دیگر اینگونه نباشد. عده ای از دوستانی که موفق به کسب اعتماد مردم برای نمایندگی شورای شهر در گچساران شده اند در طول تبلیغات خود که صاحب رأی شده اند به بعضی از اقوام و دوستان خود قولهایی را دادند که به دور از وظایف شورا و شاید بسیاری از آنها انجامشان توسط دولت هم نمی تواند صورت بگیرد مثلاً قول استخدام در ادارات و سازمانهای دولتی. از آنجائی که اکنون استخدام بطور کلی ممنوع شده است این دوستان با کدام مجوز می خواهند افرادی را بکار بگمارند و یا اینکه کوچه و خیابانهای شما را آسفالت می کنیم. مگر می خواهند اولویتها را درنظر نگیرند مگر از اعتبارات شهرداری بی اطلاعند! اگر این دوستان نخواهند با مردم شفاف صحبت کنند قطعاً در  دوره بعدمردم آنها را رها و به سرنوشت کسانی دچار خواهند کرد  که نتوانستند با مردم بطور شفاف صحبت کنند.
    یکی از کارهایی که شورای شهر بیشتر باید  به آن توجه کند انتخاب شهردار است متأسفانه در این دوره شورای شهر گچساران به علت مسائل قومی و قبیله ای نتوانست یک شهردار دلخواه انتخاب نماید و همین باعث شد که فقط دود آن به چشم مردم و شهر گچساران هم از بسیاری از کارهای عمرانی عقب ماند دوستانمان در شورای شهر برای انتخاب شهردار باید  بدون سلایق شخصی و قومی باید فردی را که از هر نظر شایستگی شهردار بودن شهری که مرکز صدور نفت است را داشته باشد انتخاب میکردند. شرطهای نامعقول و شخصی برای شهرداری درنظر نگیرند مثلاً اینکه اگر فلان فامیل بنده را استخدام کردی و یا من را رئیس کردی  به شما رأی موافق می دهم و از این قبیل شروط که می تواند لطمه جبران ناپذیری به شهر گچساران بزند استفاده های شخصی در شورا و شهرداری را درنظر نگیرند و باید بدانند که این مردم که خود را وقف اسلام و انقلاب کرده اند درباره آنها قضاوت خواهند کرد و قطعاً جواب آنها را خواهند داد.
    مطبوعات استان عملکرد اعضای شورا را زیر نظر خواهند داشت و محاسن و معایب آنها را به مردم و مسئولان خواهند گفت: بالاخره چهار سال نمایندگی شورا هم به پایان می رسد و کسی از این امتحان رو سپید در خواهد آمد که برای رضای خدا و حل مشکلات مردم بخصوص آن قشر فقیری که از یاد رفته اند از خود فعالیت نشان داده است.