اخبار گچساران

بخشدار مرکزی گچساران خواستارتسریع درساخت کارخانه‌ماشین‌سازی نفت و گاز گچساران شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٢٠
 

بخشدار مرکزی گچساران گفت: کارخانه ماشین‌سازی نفت و گاز گچساران از جمله مصوبات سفر دوم هیات دولت در مردادماه گذشته است که باید در ساخت آن تسریع شود. داود ایوبی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید ازمراحل ساخت این کارخانه به خبرنگارما گفت:تکمیل این کارخانه،نفش مهمی در تامین نیازهای بخش صنعت و نفت منطقه جنوب خواهد داشت. او افزود:کارخانه‌ماشین‌سازی پارس، تجهیزات مربوط به تاسیسات نفت و گاز، پتروشیمی و همچنین برج‌های تقطیر ، سازه‌های فلزی سنگین ، تجهیزات صنایع سیمان ، بالابرها و میکسر تولید خواهد کرد.

وی ادامه داد: فعال‌سازی احداث این کارخانه از مصوبات دور دوم سفر هیات دولت به استان کهکیلویه و بویراحمد است که کار تکمیل آن بدون وقفه با تعیین سه پیمانکار ادامه دارد.او اظهار داشت:عملیات ساخت کارخانه تولید ماشین آلات نفت و گاز گچساران توسط صنایع ماشین‌سازی پارس در زمینی به مساحت ‪ ۱۰‬هکتار، در شهرک صنعتی چهاربیشه گچساران در سال ‪ ۱۳۸۰‬آغاز شد.

عملیات ساخت این کارخانه بدلایل مختلفی از جمله کمبود اعتبار با رکود مواجه شده بود که با مصوبه هیات دولت و اعطای ‪ ۱۵‬میلیارد ریال وام توسط بانک صنعت و معدن تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد.

بخشدار مرکزی گچساران گفت: با ساخت این کارخانه برای یک صد نفر از بیکاران شهرستان گچساران بطور مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

ایوبی افزود: بیشتر ماشین آلات صنعتی مورد نیاز این کارخانه خریداری و در ماهشهر نگهداری می‌شود و بقیه ماشین آلات مورد نیاز بزودی وارد کشور می شود.

وی ادامه داد: برای ساخت این کارخانه تاکنون ، ‪ ۳۰‬میلیارد ریال از محل تبصره‌شش توازن منطقه‌ای و ‪ ۷۰‬میلیارد ریال از طریق سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران هزینه شده است