اخبار گچساران

وزارت نفت ‪ ۳۰۰‬میلیارد ریال برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٢۱
 

مجری طرح کمک به عمران مناطق نفت خیز و مصوبات دولت در وزارت نفت گفت:
این وزارتخانه ‪ ۳۰۰‬میلیارد ریال برای توسعه و عمران آبادی بخش‌های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده است. به گزارش ایرنا ، حسین شهاب‌الدین یکشنبه در نشست پیگیری مصوبات دور دوم سفر دولت مربوط به وزارت نفت افزود:تربیت بدنی،تکمیل و راه‌اندازی فرودگاه گچساران ، آموزش و پرورش، پزشکی و امور عمرانی از جمله بخش‌هایی است که وزارت نفت در دوردوم سفر هیات دولت به این استان متعهد شده است هزینه‌های عمرانی پرداخت کند.

وی بیان کرد: شرکت نفت در تامین اعتبار خواسته شده نه نخواهد گفت و هر وقت دستگاه‌های متولی برای اجرای پروژه‌ها آماده شدند وزارت نفت مشکلی برای پرداخت پول ندارد. شهاب‌الدین اظهار داشت:با توجه به شرایط جوی مناسب کهگیلویه و بویراحمد در این استان باید ‪ ۷۰‬درصد از پروژه‌های مورد تعهد وزارت نفت در دور دوم سفر هیات دولت به بهره برداری برسد. وی اظهار داشت: دستگاه‌های متولی مصوبات دولت موردتعهد وزارت نفت سعی کنند با اجرا و تنظیم برنامه زمان بندی مناسب، شرح عملیات مناسب با پروژه و انتخاب پیمانکار در مناقصه محدود پروژه را به بهترین نحو و کوهتاترین زمان ممکن به بهره برداری برسانند.

شهاب‌الدین بیان کرد: وقتی رییس جمهوری به استانی سفر می‌کند و قول پروژه‌ای را می‌دهد، وعده خروجی آن را داده است نه ساختمان نیمه تمام و اگر قرار است بدون برنامه ریزی از سوی دستگاه‌های متولی طرحی نیمه تمام بماند بهتر است که آن طرح اجرا نشود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت:مردم با دیدن اجرای پروژه‌های عمرانی مختلف دردولت نهم‌قیمت نفت را بر سر سفره‌های خود می‌بینند.

سید مسعود حسینی افزود:دردوراول سفرهیات دولت ورییس جمهوری به کهگیلویه و بویراحمد در تامین اعتبار مصوباتی که در تعهد وزارت نفت بود محدودیتی نبود. وی بیان کرد:انتظار می‌رود دستگاه‌های مختلف اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در اجرای مصوبات سفر هیات دولت، مصالح مردم، نظام و انقلاب را بر مسائل شخصی، قومی ، حزبی و جناحی ترجیح دهند. حسینی در پایان خواستار نظارت قوی در روند اجرای پروژه‌های مصوب دولت در کهگیلویه و بویراحمد شد.

رییس جمهوری واعضای هیات دولت در فروردین ‪ ۸۵‬ومرداد سال جاری‌طی سفرهای دور اول و دوم استانی در استان کهگیلویه و بویراحمد حضور یافتند