اخبار گچساران

سه خبر از فرماندار
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٢٧
 

در شهرستان گچساران برای هر نفر ‪ ۲/۸جلد کتاب وجود دارد

فرماندار گچساران گفت: در شهرستان گچساران ، برای هر نفر ‪ ۲/۸جلد کتاب وجود دارد که بالاتر از میانگین استانی و کشوری است .منوچهر حبیبی درجلسه مسوولان واعضای کتابخانه‌های عمومی گچساران افزود: در استان کهگیلویه و بویراحمد برای هر نفر ‪ ۱/۵تا‪ ۲/۵جلد کتاب و در کشور برای هر چهار نفر یک جلد کتاب وجود دارد.وی ادامه داد : در شهرستان گچساران در هشت کتابخانه عمومی ، بیش از ‪۳۹۰ هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف وجود دارد.به گفته وی ، در شهرستان گچساران برای هر ‪ ۱۸هزار و ‪ ۲۵۰نفر یک باب کتابخانه عمومی وجود دارد.وی اظهار داشت: در همه زمینه‌های کتاب و کتابخوانی،وضعیت‌شهرستان گچساران به مراتب بهتر از وضعیت استان کهگیلویه و بویراحمد است. در استان کهگیلویه و بویراحمد با ‪ ۳۷کتابخانه عمومی ، برای هر ‪ ۱۸هزار و ‪ ۱۲۳نفر یک کتابخانه وجود دارد.فرماندار گچساران مشکلات کتابخابخانه‌های منطقه را کمبود اعتبار برای ساخت کتابخانه مجهز، مدرن، کمبود نیروی انسانی ماهر و متخصص و کمبود منابع و سرفصلهای کتابی دانست.حبیبی افزود: با توجه به آمار موجود یعنی میزان کتابخوانی در کشور یعنی حدود هشت دقیقه، متوجه وضعیت دردناک کتابخوانی در جامعه می‌شویم. وی ادامه داد: با زور و فشار نمی‌شود کسی را کتابخوان کرد بلکه باید این حس در درون خود فرد برای ارضای نیاز وی ایجاد شود. وی اظهار داشت: برای بازداشتن جوانان ازبسیاری از ناهنجاری ها، باید فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه نهادینه شود.به گفته وی ، برای رشد کمی و کیفی کتابخوانی باید سیستمهای نوین اطلاع رسانی ایجاد کرد و به کسب مهارت و به روز بودن در حرفه کتابداری ، دسترسی تمام اقشار به کتاب ، منابع اطلاعاتی لازم ، جذب مخاطب و جذاب نمودن کتابخانه‌ها اقدام کرد.

 

زمین‌های پروژه‌های دوردوم سفرهیات دولت درگچساران آماده تحویل به دستگاه های اجرایی است

فرماندار گچساران گفت: زمین‌های مورد نیاز برای ساخت پروژه‌های مصوب دور دوم سفر هیات دولت در شهرستان گچساران،آماده واگذاری به دستگاه‌های اجرایی است.منوچهر حبیبی افزود:در دو دور سفر هیات دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد، پروژه‌های مهمی در بخشهای مختلف برای شهرستان گچساران مصوب شد که اجرای آنها نیازمند تهیه زمین بود.وی ادامه داد: به همین منظور کارگروهی در شهرستان گچساران تشکیل شد و زمین‌های مورد نیاز را شناسایی و به سازمانهای متقاضی برای شروع عملیات اجرایی معرفی کرد. وی بیان کرد هم اینک تمام زمین‌های مورد نیاز طرح‌های سفر هیات دولت در شهرستان گچساران شناسایی و به سازمانهای مربوط معرفی شده است. فرماندار گچساران گفت: زمین مورد نیاز احداث کتابخانه مرکزی گچساران به مساحت یک هزار و ‪ ۲۰۰متر مربع ، زندان گچساران ‪ ۱۰۰هزار مترمربع ، زمین مورد نیاز دو سالن ورزشی و هفت زمین ورزشی به مساحت ‪ ۱۲۰هزار مترمربع و زمین دانشگاه پیام نور به مساحت ‪ ۵۰هزار مترمربع شناسایی و تحویل شده است .حبیبی افزود: زمین مورد نیاز برای احداث پالایشگاه گچساران به مساحت سه میلیون مترمربع ، شناسایی ، نقشه برداری و تحویل سرمایه گذار طرح شده است . به گفته وی ، زمین مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی گچساران به مساحت ‪۱۰ میلیون متر مربع شناسایی و به سازمان صنایع و معادن کهکیلویه و بویراحمد ارایه گردیده است . هیات دولت در دور دوم سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد در روزهای دوم و سوم مردادماه امسال نزدیک به ‪ ۱۰۰مصوبه برای توسعه این استان مصوب کرد.

 

بهره برداری از یک جایگاه عرضه سوخت در شهرستان گچساران آغاز شد

بهره‌برداری از یک جایگاه عرضه سوخت در جاده گچساران به شیراز روز یکشنبه با حضور مسوولان استانی و محلی آغاز شد. فرماندار گچساران گفت:این جایگاه در زمینی به مساحت یک هکتار و زیربنای یک هزار ‪ ۵۰۰متر مربع توسط بخش خصوصی احداث شده‌است. منوچهر حبیبی افزود: برای احداث این جایگاه عرضه سوخت بنزین و گازوییل هفت میلیارد ریال هزینه شده که سه میلیارد ریال آن توسط بخش خصوصی و چهار میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی صرف شده است. وی ادامه داد : این جایگاه عرضه سوخت دارای ‪ ۱۲پمپ بنزین و هشت پمپ گازوییل می‌باشد که در هر دقیقه قادر به ارایه سوخت به ‪ ۱۲خودرو و هشت دستگاه کامیون است. فرماندارگچساران در ادامه گفت: در هشت ماه گذشته این سومین جایگاه عرضه سوخت است که در شهرستان گچساران به بهره برداری می‌رسد. حبیبی افزود: شهرستان گچساران با توجه به موقعیت جغرافیایی در مسیر استان‌های فارس، خوزستان و بندرهای دیلم و گناوه قرار گرفته است و از ابتدای فصل پاییز تا اواخر اردیبهشت پذیرای مسافران زیادی است.وی ابراز داشت: به همین دلیل با تلاشهای صورت گرفته از ابتدای سال جاری تاکنون دو عرضه جایگاه سوخت بنزین و یک جایگاه عرضه سوخت گاز در شهرستان گچساران به بهره برداری رسیده است حبیبی گفت: با راه‌اندازی جایگاه عرضه سوخت گاز ‪ CNGدر گچساران ، روزانه حدود ‪ ۴۰هزار لیتر در مصرف بنزین صرفه جویی شده است. شهرستان گچساران هم اینک دارای چهارجایگاه عرضه سوخت بنزین و یک جایگاه عرضه سوخت گاز است