اخبار گچساران

شهرستان گچساران محور توسعه صنعتی کهگیلویه و بویراحمد است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/۱٦
 

رییس سازمان صنایع ومعادن کهگیلویه‌وبویراحمد گفت:شهرستان گچساران بدلیل داشتن توانمندی‌های فراوان ، محور توسعه صنعتی این استان محسوب می‌شود.

محمدحسین حیدرپور شنبه در آیین آغاز فعالیت اداره صنایع‌و معادن گچساران وجود مواد اولیه فراوان ، واحدهای صنعتی در دست احداث و اشتغالزایی این واحدها را از جمله توانمندی‌های شهرستان گچساران ذکر کرد. ی دلیل تاخیر در راه اندازی اداره صنایع و معادن گچساران را علی رغم داشتن استعداد و توانمندی و محور بودن، بیان نکرد.

حیدرپور افزود: توسعه عدالت محوری، مهرورزی و خدمت به مردم از جمله شعارهای اصلی دولت نهم است که با تاسیس اداره صنایع گچساران تلاش شده به این شعارها عمل شود.وی ادامه داد:در یه سال اخیر ‪ ۹۳۴‬مورد جواز تاسیس در این استان صادر شده و ‪ ۳۱۵‬پروانه بهره برداری با بیش از ‪ ۱۷۲‬میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صادر شده است. وی افزود: در زمان فعالیت دولت نهم سالانه بین شش تا هفت میلیون دلار محصولات صنعتی از کهکیلویه و ویراحمد به خارج از کشور صادر شده است. او ادامه داد: ‪ ۱۴‬شهرک و ناحیه صنعتی در این استان فعال است. فرماندار گچساران هم در این آیین گفت: شهرستان گچساران از پتانسیل بالایی برای صنعتی شدن برخوردار است. منوچهر حبیبی افزود: شهرستان گچساران دارای یک شهرک صنعتی چهاربیشه و ناحیه صنعتی امامزاده جعفر است و شهرک صنعتی خان احمد نیز در حال احداث زیرساخت است. به گفته وی،از ‪ ۸۰‬واحد صنعتی موجود در شهرستان گچساران حدود ‪ ۶۰‬درصد فعال است.

شهرستان نفت خیز گچساران با حدود ‪ ۱۴۰‬هزار نفر جمعیت در جنوب استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد