اخبار گچساران

بازدید یک روزه استاندار کهگلیویه و بویراحمد از گچساران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/٢۸
 

بهره برداری از ساختمان مدرسه راهنمایی شاهد دخترانه گچساران

اولین پروژه ای که صبح پنج شنبه مورد بازدید استاندار قرار گرفت مدرسه دخترانه شاهد بود . در مراسم افتتاحیه این مدرسه استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:انرژی هسته‌ای واقعی در ایران اسلامی، درواقع جوانان مستعد و متعهد آن هستند که دشمنان این مرز و بوم را ناامید کرده‌اند. قوام نوذری  افزود: با این وجود دشمنان در تلاش هستند دامهای زیادی را سر راه جوانان ایران قرار دهند و آنان را با اهداف خود همسو کنند. وی ادامه داد: همچنین دشمنان بطور جدی سعی می‌کنند از راههای گوناگون باورهای جوانان را سست و زمینه انحراف آنان را فراهم کنند. نوذری گفت: دشمنان رشد و تعالی جوانان ایران اسلامی را برای خود تهدید می دانند و از بالندگی آنان به وحشت افتاده اند. وی افزود:امروزه دشمنان و استکبار جهانی از رویارویی با ملت ایران در عرصه‌های مختلف از جمله نظامی و سیاسی شکست خورده‌اند و هر روز از یک روزنه وارد می‌شوند. وی ادامه داد : در این وضعیت ، جوانان ایران اسلامی باید قدر خود را بدانند و با هوشیاری در مقابل دشمنان بایستند. وی اظهار داشت: جوانان ایران باید با دانش اندوزی ، خلاقیت و بالندگی در مقابل توطئه‌های دشمنان ایستادگی کنند. مدرسه راهنمایی شاهد دخترانه گچساران در زمینی به زیربنای یک هزار و‪۴۵۰‬ متر مربع و مساحت سه هزار متر مربع و در قالب ‪ ۱۲‬کلاس ساخته شده‌است .

حضور درهمایش شوراهای اموزش و پرورش استان در تالار فرهنگیان گچساران

استاندارکهگیلویه‌وبویراحمد در شورای آموزش و پرورش گچساران گفت:فعالیت مجموعه‌آموزش وپرورش بدون مشارکت و حضور موثر مردم امکان پذیر نیست. قوام نوذری افزود: شورای‌های آموزش و پرورش با تدابیری اتخاذ کنند که مشارکت مردم درفعالیتهای مجموعه آموزش و پرورش روز به روز افزایش پیدا کند. وی ادامه داد:شوراها وظیفه دارند سطح فرهنگ خانواده‌ها را ارتقا دهند چرا که خانواده‌ها اعضای فعال و بزرگ آموزش و پرورش هستند. وی اظهار داشت: شوراهای آموزش و پرورش باید بی‌پروا مسایل موجود را با خانواده‌ها درمیان بگذارند و از آنان کمک بخواهند و بطور قطع خانواده ها از کمک به آموزش و پرورش دریغ نخواهند کرد. نوذری گفت: شوراها حلقه رابط بین مدرسه و خانه هستند و ظرف علم را باید طوری برای دانش آموزان و معلمان طراحی کنندکه‌استفاده لازم را از این ظرف ببرند. وی افزود: موتور حرکت و ارتقای آموزش و پرورش، شوراها هستند و شوراها باید با ظرفیت‌سازی ،اتخاذ موارد قانونی،تعامل باسایر دستگاهها و تسهیلات برای سرمایه‌گذاری برای رسیدن به اهداف بخش آموزش و پرورش کمک کنند. نوذری شوراها را پشتیبان و حامی مدیریت آموزش و پرورش دانست و افزود: اگر شوراها برای مقاصد بلند مدت برنامه ریزی کنند زمینه ساز خدمات خوبی برای این بخش خواهند بود.

 درهمایش گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش هر سه نماینده استان در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

 

بازدید نوذری از مراحل ساخت بیمارستان ‪ ۹۶‬تختخوابی ، مخزن آب ، دانشکده نفت و گاز و سد چم شیر

استاندار استان کهگلیویه و بویراحمد ازروند ساخت بیمارستان ٩۶ تختخوابی شهرستان گچساران ودانشکده نفت و گازکه هزینه انها را نفت و گاز  تامین کرده  بازدید نمود.

استاندار همچنین ازمخزن آب شرب گچساران ، عملیات اجرایی پروژه مسکن مهر ،روند عملیات اجرایی کارخانه تولید قطعات و تجهزات نفت و گاز پارس،روند عملیات اجرایی پروژه فرودگاه وسد چمشیر بازدید نمودند