اخبار گچساران

نظرات مسئولین گچساران در رابطه با پیروزی مقاومت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/٢
 

پیروزی مقاومت/ جنگ مردم غزه با اسراییل جنگ حق و باطل است

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی گفت: مبارزه مردم مظلوم غزه با رژیم صهیونیستی در واقع مبارزه بین حق و باطل است. سید قدرت الله حسینی افزود: جنگ غزه نشان داد می‌توان با تکیه بر خدواند بزرگ حتی رژیم‌های تا دندان مسلح را شکست داد. وی ادامه داد: مردم مظلوم غزه با نثار جان خود در اوج عزت مبارزه را ادامه دادند و شکست سنگینی بر رژیم صهیونیستی وارد کردند. ی اظهار داشت: سران برخی کشورهای عربی در جریان جنگ غزه نقش منافقان را بازی کردند و این لکه ننگ را نمی‌توانند از دامن خود پاک کنند. حسینی گفت: تهاجم بی‌رحمانه اسراییل به غزه با موافقت برخی سران کشورهای عربی اغاز شد و حتی از ارسال کمکهای جهانی به مردم بی‌دفاع غزه جلوگیری کردند. نماینده گچساران ، کشورهای غربی ار جمله آمریکا و اسراییل را مصداق بارز ظالم و متجاوز دانست و افزود: کشورهای غربی با حمایت از رژیم صهیونیستی در حمله به فلسطین و غزه خوی تجاوزگری خود را نشان دادند.وی ادامه داد: کشورهای غربی با تامین سلاحهای ممنوعه و تجهیز ارتش اسراییل به این سلاحها در واقع در کشتار مردم بی‌دفاع فلسطین شریک هستند. وی اظهار داشت: ادعای حقوق بشر این کشورها در حقیقت یک بهانه است و هر چیزی که منافع انها را تامین کند تایید می‌کنند . حسینی گفت: سازمان ملل و شورای امنیت هم به عنوان ابزاری در دست ابرقدرتها عمل می‌کنند و به منشور واقعی خود که تامین امنیت جهان است توجهی نمی‌کنند. نماینده مردم گچساران گفت: برخی سران منافق کشورهای عربی بدلیل نداشتن پایگاه در بین ملتهای خود ، در جهت اجرای سیاستهای آمریکا گام بر می دارند و مورد حمایت انها قرار می‌گیرند. وی افزود: پیروزی قطعی با مردم مسلمان غزه است که از عزت و شرف خود دفاع می‌کنند و با ایمان و اراده مقابل قدرتهای بزرگ ایستادگی می‌کنند.

پیروزی مقاومت/ پیروزی مقاومت فلسطین همه‌آزادیخواهان جهان را خوشحال کرد

رییس دانشگاه پیام نور گچساران گفت: پیروزی مقاومت فلسطین و جنبش حماس علیه رژیم نژادپرست اسراییل ، موجب خوشحالی همه ازادیخواهان سراسر جهان شد. حجت‌الاسلام پرویز خواجه زاده  افزود:در جریان تهاجم ددمنشانه رژیم صهیونیستی به مردم مظلوم غزه، احساسات همه ملتها چه مسلمان و چه غیرمسلمان در دنیا جریحه دار شد و این اعمال ننگین را محکوم کردند. وی ادامه داد:مقاومت و پیروزی مردم غزه در مقابل اسراییل موجب شد پیوند وحدت و برادری بین ملتهای مسلمان عمیق تر شود و حتی بسیاری از علمای جهان اسلام به این نتیجه رسیدند که برای اتحاد جهان اسلام گام بردارند. وی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی که خود را چهارمین ارتش مجهز دنیا معرفی می کرد با همه توان به غزه حمله کرد تا جریان مقاومت را درهم بشکند و آن را در منطقه حذف کند اما مقابل مقاومت و حماس شکست سنگینی متحمل شد. خواجه زاده گفت: شکست اسراییل در غزه هیمنه پوشالی این رژیم رادر منطقه به هم ریخت و مردم منطقه را هم به این باور رساند که اسراییل و آمریکا شکست پذیر هستند. وی افزود:در جنگ غزه در واقع اندیشه لیبرال دموکراسی به رهبری آمریکا و درقالب اسراییل درمقابل اندیشه ناب محمدی حضرت امام خمینی (ره) و در قالب حماس از هم پاشیده شد و شکست خورد.وی ادامه داد:تهاجم‌اسراییل به غزه علاوه بر به هم ریختن اندیشه دموکراسی غربی، همکاری برخی سران کشورهای عربی با اسرایل را هم برای مردم افشا کرد. به گفته وی ، در جنگ غزه مشخص شد سران برخی کشورهای عربی از شکست اسراییل و پیروزی حماس چندان راضی و خشنود نیستند چرا که پیروزی حماس پیروزی ملتهای مسلمان و آزاده محسوب می‌شود. رییس دانشگاه پیام نور گچساران گفت: سران کشورهای عربی باید به این نتیجه رسیده باشند که برای بقای خود باید متکی به توده‌های مردم باشند و از افتادن در دام کشورهای غربی پرهیز کنند. خواجه زاده افزود: رژیم صهیونیستی از این پس تلاش می‌کند بدلیل شکت خوردن از جنبش حماس ، در صحنه بین‌المللی به تخریب چهره حماس بپردازد اما حماس در قلبهای مردم جای گرفته است و حذف شدنی نیست .

 

پیروزی مقاومت/ سران عرب از میدان جنگ غزه سربلند بیرون نیامدند

فرماندار گچساران گفت: برخی سران کشورهای عرب منطقه از میدان جنگ غزه سربلند بیرون نیامدند و در برابر اراده مردم خود هم شکست خوردند. منوچهر حبیبی  افزود: بی‌تفاوتی برخی سران عرب در جریان حمله رژیم صهیونیستی به غزه برای مردم مظلوم این منطقه ، زجرآور تر از حمله اسراییل و کشتار مردم بی‌دفاع بود. وی ادامه داد: این لکه ننگ و تابلوی بی‌تفاوتی و نامردی بر پیشانی سران عرب تا ابد خودنمایی خواهد کرد. وی اظهار داشت: مردم آزاده دنیا هم اینک مردم غزه را از خود می‌دانند و دفاع از ساکنان غزه را یک وظیفه انسانی فرض می‌کنند. فرماندارگچساران گفت:اگرسران رژیم صهیونیستی فکر می‌کنند برسر مردم غزه بمب،موشک و راکت ریخته‌اند و مردم بی‌گناه را کشته‌اند اما صداقت ، ایمان و حقانیت مردم غزه همراهی مردم در سراسر جهان برای حمایت از آنان را در پی داشت. حبیبی افزود: با حمله فجیعانه اسراییل به غزه یک بار دیگر چهره کریه، بی رحمانه وضدانسانی رژیم نژادپرست اسراییل برملا گشت و مظلومیت مردم غزه به اثبات رسید. وی بیان کرد که با حمله ارتش اسراییل به غزه ، چهره واقعی و ضد انسانی این رژیم برای مردم جهان آشکار شد و روز به روز آشکارتر خواهد شد. وی ادامه داد امروز غزه به خط قرمز جهان اسلام تبدیل شده است و سره از ناسره در آن تمیز داده می‌شود . حبیبی گفت: شکست برای مردم غزه نامفهوم و مقاومت در برابر رژیم نژادپرست اعتقاد همه مردم ساکن غزه است. وی افزود: سلاح مقاومت ایمان است و هرگز به زمین نخواهد افتاد و حرکت غزه روح حمایت مردمی و انقلابی مقاومت و جنبش حماس را به نمایش گذاشت و نشان داد مقاومت و حماس در قلب مردم جای دارد.

 

پیروزی مقاومت/ پیروزی مقاومت اسلامی هیمنه ارتش صهیونیستی را فرو ریخت

بخشدار مرکزی گچساران گفت: پیروزی مقاومت اسلامی و حماس در غزه ، هیمنه ارتش مجهز رژیم نژادپرست اسراییل را فرو ریخت و شکست ناپذیری آن را به سخره گرفت.داود ایوبی افزود: کشتار و محاصره مردم بی دفاع در غزه نشان داد که اراده آهنین مردم مظلوم غزه در برابر ارتش مجهز رژیم نژاد پرست اسراییل پیروز شد. وی ادامه داد: پیروزی مقاومت در اذهان عمومی جهانیان مظهر پیروزی عقیده و ارمان مقدس بر پوچی‌های زمانه بود که استکبار جهانی سودای گسترش ان را در ذهن می‌پروراند. وی اظهار داشت: ابعاد جنایت رژیم صهیونیستی در جنگ ‪ ۲۲روزه از جمله کشتار کودکان و زنان ، افراد غیرنظامی و حمله به مکانهای بین‌المللی چنان ددمنشانه بود که با هیچ قوانین بین‌المللی سازگار نبود. به گفته وی ، کشتار مردم بی‌دفاع غزه توسط ارتش اسراییل هیچ توصیفی جز آشکار شدن اوج بی‌رحمی و سنگدلی این رژیم سفاک در بین جهانیان ندارد. بخشدار مرکزی گچساران گفت: از سوی دیگر سکوت کشورهای غربی مدعی حقوق بشر در برابر جنایات اسراییل در غزه ، مورد حیرت جهانیان شد و اعتراض مردم آزاده و خردمندان سراسر جهان را برانگیخت. ایوبی افزود: از هم چیز دردناک تر سکوت برخی کشورهای عربی در برابر تجاوز ددمنشانه رژیم صهیونیستی بود که ماهیت آنها را برای ملتهای مسلمان آشکار کرد. وی ادامه داد: خیانت برخی سران کشورهای عربی در جریان جنگ غزه ، حقانیت موضع‌گیری های جمهوری اسلامی را مورد تایید قرار داد و نوکری فزاینده این حکام خودفروخته به استکبار جهانی را بیش از پیش نمایان ساخت. ایوبی گفت: کرنش برخی سران کشورهای عربی در مقابل اسراییل و آمریکا چنان وقیحانه بود که صدای اعتراض مردم کشورهای آنان را به آسمان بلند کرد.