اخبار گچساران

دوخبر
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/۸
 

با ابلاغ بخشدار مرکزی گچساران :
اولین دهیار زن کهگیلویه و بویراحمد آغاز به کار کرد
.

اولین دهیار زن کهگیلویه و بویراحمد آغاز به کار کرد در راستای تقویت جایگاه زنان در نظام مدیریت روستایی و به منظور ایجاد زمینه مشارکت فعال زنان در سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خانم زلیخا صفری دارنده مدرک کاردانی حسابداری به عنوان اولین دهیار زن کهگیلویه و بویراحمد در روستای پشه کان شهرستان گچساران آغاز به کار کرد . داود ایوبی بخشدار مرکزی گچساران با اعلام این خبر در گفت و گو ی افزود : در قبل از انقلاب جایگاه مقدس زنان در جامعه تبدیل به یک عنصر صرفا تجملاتی ،ناکارآمد که فقط در شئون خاصی از جامعه مورد استفاده قرار گرفت باعث تنزل شدید جایگاه آنان شده بود ولی در طول عمر 30 ساله انقلاب با تعبیر در نگرش غلط حاکمان گذشته زنان توانستند ضمن ایجاد خودباوری در خود ، در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی گویی سبقت را از آقایان گرفتند و امروزه زنان نقش بسزائی در سیستم اداری ، آموزشی و مراکز علمی و تحقیقاتی عهده دار می باشند. بخشدار مرکزی گچساران تصریح کرد : به میمنت نظام مقدس جمهوری اسلامی آگاهی مردمی در روستاها نیز آنچنان افزایش یافته که در روستاهایی که درگذشته زنگار پست قوم گرایی و تعصبات جاهلانه مانع از ورود نیمی از افراد جامعه به نظام مدیریتی و مشارکت در امور جامعه شده بود امروزه با پشت پا زدن بر همه باورهای غلط خانم ها را به عنوان مدیران خود انتخاب می نمایند که این امر نشان دهنده بالندگی فرهنگی روستانشینان در استان می باشد .
داود ایوبی با اشاره به خدمات صادقانه خانم ها در مسئولیت امور مالی دهیاریهای بخش مرکزی ابراز امیدواری کرد با این اقدام شورای اسلامی روستای پشه کان شاهد بروز خلاقیت های خانم ها در عرصه مدیریت روستایی و ایجاد فصل نوین در مشارکت خانم ها در مدیریت شهرستان باشیم .
بخش مرکزی گچساران دارای 107 روستا بیش از 27 هزار جمعیت می باشد و روستای پشه کان دارای 95 خانوار با بیش از 500 نفر جمعیت می باشد.

بهره‌برداری از 105 طرح عمرانی در گچساران

 

فرماندار گچساران از بهره‌برداری 105 طرح عمرانی با اعتبار یک تریلیون و 35 میلیارد ریال در دهه فجر در این شهرستان خبر داد. منوچهر حبیبی در گفتگو با خبرنگار ما افزود: گچساران سرزمین طلای سیاه و سر زمین زرد شده از آتش نفت و گاز از نعمات دولت عدالت محور نهم بی‌بهره نبوده و مردم این شهرستان با روی کار آمدن دولت مهر ورز و خدمتگذار نهم شاهد بهبود مولفه‌های تاثیر گذار در رفاه، بالندگی و توسعه بوده‌اند. وی اظهار داشت: تعداد 105 طرح عمرانی، خدماتی و فرهنگی از جمله ساختمان فرمانداری، پل زهره، پارک مهرورزی، گاز رسانی به 19 روستا، افتتاح و واگذاری 30 واحد مسکونی، افتتاح 13 پروزه مخابراتی، 12 طرح در بخش کشاورزی، 2پروزه در حوزه بهداشت و درمان، 6 طرح اقتصادی در بخش صنایع غذایی، 21 طرح برق رسانی روستایی و روشنایی معابر، کلنگ زنی کتابخانه مرکزی، آغاز عملیات طرح کانون هدایتی اسکان عشایر آبگندی، کلنگ زنی کارخانه سیمان سفید، کلنگ زنی هنرستان شبانه روزی از مهم تارین طرح‌های است که در دهه فجر امسال با حضور مسئولان کشوری و استانی در مناطق شهری وروستایی گچساران به بهر ه برداری می‌رسد.