اخبار گچساران

اگهی استخدام در شرکت نفت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/۱٩
 

بسمه تعالى


راهنمای آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران

مـقدمـه:

شرکت ملی نفت ایران به منظورتأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود جهت خدمت در مناطق عملیاتی شرکتهای ملی مناطق نفتخیز جنوب، ملی حفاری، حفاری شمال، نفت و گاز اروندان، پایانه های نفتی و سایر واحدهای تابعه از بین واجدین شرایط مرد و زن در مقطع تحصیلی دیپلم، کاردانی، کارشناسی (لیسانس ) و بالاتر از طریق برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه فنی/ تخصصی و روانشناختی ، طب صنعتی و گزینش استخدام می نماید.

تذکر 1: در رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی طبق دستورالعمل استخدام وزارت نفت، فارغ التحصیلان ممتاز در اولویت اول جذب قرارداشته و در صورت عدم تأمین نیرو از بین این دسته از متقاضیان ، از پذیرفته شدگان آزمون کتبی جهت انجام مصاحبه دعوت خواهد شد.

تذکر 2: کارکنان اناث قراردادی موقت (مدت معین)و پیمانکاری شاغل در صنعت در صورت دارا بودن شرایط استخدام می توانند بدون توجه به جنسیت در رشته تحصیلی مرتبط با مدرک تحصیلی خود و صرفاً در مقاطع کاردانی و کارشناسی در آزمون استخدامی شرکت نمایند.

تذکر 3: بنابر اعلام نظر اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران فرزندان معزز شهدا به منظور بهره مندی از تسهیلات سهمیه استخدامی ویژه فرزندان شاهد می بایست لزوماً در آزمون استخدامی ثبت نام و شرکت نمایند.

تذکر 4:جهت تأمین نیاز نیروی انسانی استان بوشهر، سهمیه 50 درصدی متعلق به داوطلبان بومی این استان مطابق ضوابط و دستورالعملهای موجود اعمال خواهد شد و داوطلبان محترم استان مذکور مجاز به ثبت نام و شرکت در تمامی مقاطع تحصیلی (به غیر از دیپلم) خواهند بود.

تذکر 5: جهت تأمین نیاز نیروی انسانی استان خوزستان ، سهمیه 100 درصدی مقطع دیپلم و 70 درصدی مقطع کاردانی متعلق به داوطلبان بومی این استان مطابق ضوابط و دستور العملهای موجود اعمال خواهد شد.


الف ـ شرایط داوطلبان استخدام

1- شرایط عـمومی :

1ـ1ـ تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران و متدین به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور
1ـ2ـ عدم سوء پیشینه کیفری
1ـ3ـ داشتن تندرستی و توانایی کامل جسمانی به تائید سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت (طب صنعتی)
1ـ4ـ دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم کامپیوتری در زمان ثبت نام (برای داوطلبان مرد)
5ـ عدم اشتغال و تعهد به کار به صورت پیمانی، آزمایشی و رسمی در سازمانها و موسسات دولتی و مراکز وابسته به آن و همچنین عدم استخدام بصورت پیمانی یا رسمی در واحدهای تابعه صنعت نفت (شرکت ملی نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش و پخش و شرکتهای فرعی آنها)


2- شـرایط سـنی :

حداکثر سن برای داوطلبان مقطع دیپلم 23 سال (متولدین 1/1/64 و بعد از آن)، کاردانی26 سال (متولدین 1/1/61 و بعد از آن) کارشناسی30 سال (متولدین 1/1/57 و بعد از آن) و کارشناسی ارشد 34 سال (متولدین 1/1/53 و بعد از آن) می باشد.
2-1-مدت زمان خدمت سربازی به حداکثرسن داوطلبان افزوده می شود.
2-2- مدت سابقه کار معتبر، مفید و مرتبط با مدرک تحصیلی و شغل مورد نظر(به شرط پرداخت حق بیمه)، حداکثر به میزان 5 سال به سقف سنی فوق افزوده می شود(ارائه گواهی معتبر الزامی است).
2-3- مدت زمان سابقه کار تمام وقت بصورت پیمانکاری طرف قرارداد واحدهای تابعه صنعت نفت و یا قراردادی موقت(مدت معین) به حداکثر سن افزوده می شود(ارائه گواهی های معتبر الزامی است).
2-4- شرط حداکثر سن در مورد ایثارگران با رعایت موارد ذیل افزایش می یابد:
الف -داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل به طور داوطلبانه حضور داشته اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب دراثر مجروحیت
ب - داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروههای ضد انقلاب درآمده اند، به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه
ج - افراد خانواده شهدا و مفقودالاثرها(همسر، فرزندان،پدر و مادر، برادروخواهر)، جانبازان (فرد جانباز) و آزادگان (فرد آزاده) حداکثر به میزان 5 سال
2-5- شرط حداکثر سن برای داوطلبان بومی تا سه سال قابل افزایش است.
2-6-
کارمندان رسمی صنعت نفت که متقاضی تعدیل مدرک تحصیلی می باشند از شرط سنی معاف هستند.


تذکر : با رعایت موارد فوق الذکر، تحت هیچ شرایطی حداکثر سن برای داوطلبان دارای مدرک دیپلم نباید از 30 سال، کاردانی 32 سال و برای کارشناسی و بالاتر از 40 سال بیشتر باشد.

 

تعریف بومی : در این آزمون بومی به داوطلبانی اطلاق می گردد که محل تولد یامحل اخذمدرک تحصیلی دیپلم آنان یکی از شهرها و مناطق استانهای خوزستان، کهگیلویه وبویراحمد و بوشهر باشد.

 


3- شـرایط مـعدل :

حداقل معدل برای داوطلبان با مدرک تحصیلی دیپلم 14، کاردانی و کارشناسی 13 می باشد.
3-1- به داوطلبان بومی در مقطع دیپلم و کاردانی
یک نمره و صرفاً در مقطع کارشناسی نیم نمره در شرط معدل تقلیل داده خواهد شد.
تذکر : افرادی که از مزایای این تبصره بهره مند می گردند حق استفاده از مزایای سایر بندهای شرط معدل را ندارند.
3-2- بر اساس قانون تسهیلات استخدامی ویژه فرزندان شاهد(فرزند شهید/مفقودالاثر) رعایت حداقل شرط معدل برای فرزندان شاهد داوطلب استخدام الزامی نمی باشد. لیکن رعایت حداقل معدل مورد پذیرش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری الزامی است.
3-3- شرط معدل برای داوطلبان شاغل بصورت پیمانکاری(طرف قرارداد واحدهای تابعه صنعت نفت) در مقطع دیپلم و کاردانی
12 و در مقطع کارشناسی 5/12  می باشد.
تذکر: داوطلبانی که از مزایای این بند بهره مند می گردند حق استفاده از مزایای سایر بندهای معدل را ندارند.
3-4- به داوطلبان شاغل که به هنگام ثبت نام بصورت
قراردادی تمام وقت (با مدت معین) حسب ضوابط مصوب وزارت نفت به خدمت گرفته شده اند به ازای هر سال سابقه خدمت در صنعت نفت 2/0 نمره و حداکثر یک نمره درشرط معدل آنان تقلیل داده می شود.
تذکر: داوطلبانی که از این بند استفاده می نمایند حق استفاده از سایر بندهای معدل را ندارند.
3-5- فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی  دانشگاههای صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تهران، صنعتی اصفهان، تربیت مدرس، شیراز، علم و صنعت، خواجه نصیرالدین طوسی و دانشگاه صنعت نفت
صرفاً در رشته های فنی با تقلیل یک نمره در شرط معدل می توانند در آزمون استخدامی شرکت نمایند.
3-6- رعایت شرط معدل برای کارکنان رسمی صنعت نفت که متقاضی تعدیل مدرک می باشند
الزامی نیست. لیکن می بایست حداقل شرط معدل مورد پذیرش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رعایت شده باشد.


4- شرایط مدرک تحصیلی :

4- 1- دارا بودن مدرک تحصیلی و یا گواهی فراغت از تحصیل که در آن مقطع، رشته و گرایش تحصیلی، معدل و تاریخ فراغت از تحصیل ذکر شده باشد (گواهی تحصیلی یا لغو معافیت تحصیلی صادره برای حوزه نظام وظیفه مورد پذیرش نخواهد بود).
4- 2- تائید مدارک فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی از سوی دفتر امور فارغ التحصیلان سازمان مرکزی آن دانشگاه و فارغ التحصیلان خارج از کشور از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری الزامی است.
4-3- مدارک دانشگاهی کسانی برای شرکت در آزمونهای استخدامی قابل قبول است که از طریق آزمونهای سراسری دانشگاههای دولتی یا آزاد یا آزمون خاص دانشگاه جامع علمی - کاربردی که از طریق سازمان سنجش برگزار شده باشد موفق به ورود به مراکز آموزش عالی شده باشند و یا از دانشگاههای معتبر خارج از کشور مدارک مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت کرده باشند.
4-4-مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور می بایست از طریق سازمان مرکزی پیام نور و با درج
پذیرش از طریق آزمون سراسری و با ذکر معدل کل صادر گردیده باشد.
4-5- مدارک تحصیلی تحت عناوین معادل، دوره های فراگیر، آموزش باز و مکاتبه ای (از راه دور) و پودمانی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی با توجه به نحوه خاص پذیرش که خارج از آزمونهای سراسری دانشگاههای دولتی است،
قابل پذیرش نمی باشد.
تذکر 1 : فارغ التحصیلان و دانشجویان مقاطع تحصیلی بالاتر از مقاطع اعلام شده، مجاز به شرکت در آزمون استخدامی برای مقاطع تحصیلی پایین تر نخواهند بود.
تذکر 2 : مدارک داوطلبانی که تاریخ فراغت از تحصیل یا تاریخ پایان خدمت نظام و یا کارت معافیت دائم آنان بعد از تاریخ برگزاری آزمون استخدامی باشد به هیچ وجه مورد پذیرش قرار نمی گیرد.


5- شرایط فارغ التحصیلان ممتاز:

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی(لیسانس) ورودی سال 75 به بعد و کارشناسی ارشد ورودی سال 77 وبه یعد  دانشگاههای داخل کشور و در خصوص دانشگاههای خارج کشور بدون در نظر گرفتن سال ورود به دانشگاه ، در رشته های مورد نیاز (مندرج در جدول شماره 2)، که دارای یکی از شرایط مندرج در جدول شماره 1 باشند بدون شرکت در آزمون کتبی به مرحله بعدی (مصاحبه فنی/ تخصصی و روانشناختی) راه خواهند یافت، لذا داوطلبانی که واجد شرایط ذکر شده می باشند لازم است کلیه مدارک معتبر و سایر مدارک مربوط به احراز شرایط ممتازی را درصورت دعوت به مصاحبه ارائه نمایند. به داوطلبان اکیداً توصیه می گردد پس از اطمینان از دارا بودن شرایط و مدارک لازم، ادعای ممتازی نمایند چرا که این ادعا باعث می گردد تا فرد در آزمون کتبی شرکت داده نشود و درصورت عدم احراز شرایط ممتازی فرصت شرکت در آزمون کتبی و ادامه فرایند را نیز از دست بدهد.
تذکر 1 : فارغ التحصیلان ممتاز تحت هر شرایط مشمول استفاده از امتیازات تقلیل شرط معدل اعلام شده در بند 3 نمی باشند و صرفاً معدلهای اعلام شده در جدول شماره1 ملاک عمل خواهد بود.
تذکر 2 : متقاضیانی که به عنوان فارغ التحصیل ممتاز در آزمون استخدامی ثبت نام می نمایند، در صورت عدم ارائه اطلاعات صحیح (غیرواجد بودن) از شرکت در آزمونهای بعدی استخدامی شرکت ملی نفت محروم خواهند شد لذا داوطلبان می بایست پس از اطمینان کامل از دارا بودن شرایط متازی اقدام به ثبت نام نمایند.


جدول شماره1– شرایط فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاهها

کد ممتازی

شرایط لازم

1

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی دانشگاههای روزانه دولتی ( به غیر از دانشگاههای پیام نور ، جامع علمی ـ کاربردی) و دانشگاههای معتبر خارج از کشور با معدل کل حداقل  17 در رشته های فنی ومعدل کل حداقل 18 در سایر رشته ها.

2

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی روزانه دولتی دانشگاههای صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر،دانشگاه تهران، صنعتی اصفهان، خواجه نصیرالدین طوسی، علم و صنعت ایران، شیراز، تبریز، تربیت مدرس،شهید بهشتی و صنعت نفت با معدل کل حداقل16 در رشته های فنی و معدل کل حداقل17 در سایر رشته ها.

3

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی رتبه اول تا پنجم دوره های روزانه دولتی دانشگاههای صنعتی شریف، صنعتی امیر کبیر،دانشگاه تهران، صنعتی اصفهان ، خواجه نصیرالدین طوسی ، علم و صنعت ایران ، شیراز ، تبریز ، تربیت مدرس، شهید بهشتی و صنعت نفت. *

4

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی دارای رتبه کشوری آزمون سراسری ورودی دانشگاههای دولتی روزانه با رتبه اول تا پانصد گروه ریاضی فیزیک، اول تا دویست و پنجاه گروه آزمایشی علوم تجربی و اول تا صد گروه علوم انسانی با حداقل شرط معدل 15(شایان ذکر است که رتبه مناطق به هیچ وجه ملاک عمل نخواهد بود و در ضمن ارائه گواهی از سازمان سنجش الزامی می باشد).

5

فارغ التحصیلان دارنده گواهی از اداره ثبت شرکتها و مالکیتهای صنعتی در زمینه اختراعات مرتبط با صنعت نفت که حداقل معدل کل آنان ازدانشگاههای روزانه دولتی( به غیر از دانشگاه های پیام نور و جامع علمی ـ کاربردی) در رشته های فنی   16 و در سایر رشته ها حداقل 17  میباشد.

6

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاههای روزانه دولتی (به غیر از دانشگاههای پیام نور و جامع علمی ـ کاربردی)و دانشگاههای معتبر خارج از کشور با معدل کل حداقل 17 در رشته های فنی و معدل کل حداقل 18 در سایر رشته ها.

7

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد روزانه دولتی دانشگاههای صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تهران ، صنعتی اصفهان، خواجه نصیرالدین طوسی، علم و صنعت ایران، شیراز، تبریز، تربیت مدرس، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، صنعت نفت و امام صادق (در رشته های مرتبط با علوم انسانی) با معدل کل حداقل 16 در رشته های فنی و معدل کل حداقل 17 در سایر رشته ها.

8

فارغ‏التحصیلان رتبه اول تا سوم کارشناسی‏ارشد دوره‏های روزانه دولتی دانشگاههای صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تهران، صنعتی اصفهان، خواجه نصیرالدین طوسی، علم و صنعت ایران، شیراز، تبریز، تربیت مدرس، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، صنعت نفت و امام صادق (در رشته های مرتبط با علوم انسانی). *

9

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد که جزء شش درصد اول پذیرفته شدگان آزمون سراسری ورودی دانشگاههای دولتی روزانه در مقطع کارشناسی ارشد باشند با حداقل معدل کل 16 (با ارائه گواهی مربوطه از سازمان سنجش).

10

فارغ التحصیلان دانشگاههای روزانه دولتی (به غیر از دانشگاههای پیام نور و جامع علمی ـ کاربردی) که در مقطع کارشناسی ارشد با حداقل معدل کل 16 به عنوان دانشجوی نمونه کشوری انتخاب گردیده اند.**

11

فارغ التحصیلان دانشگاههای روزانه دولتی (به غیر از دانشگاههای پیام نور و جامع علمی ـ کاربردی) که در المپیاد های علمی دانشجویی و دانش آموزی بعنوان نفرات نهایی برگزیده کشوری برای اعزام به المپیادهای جهانی انتخاب شده اند با حداقل معدل کل 15 برای مقطع کار شناسی و 16 برای مقطع کارشناسی ارشد. ***

12

فارغ التحصیلان دانشگاههای روزانه دولتی (به غیر از دانشگاههای پیام نور و جامع علمی کاربردی) و برگزیده (رتبه اول تا سوم) جشنواره خوارزمی که طرحهای برگزیده آنان در جشنواره مذکور مرتبط با رشته تحصیلی یا نیازهای عملیاتی نفت و گاز باشند با حداقل معدل کل 15 در مقطع کارشناسی و 16 برای کارشناسی ارشد (شایان ذکر است جشنواره جوان خوارزمی ملاک عمل نخواهد بود).

* برای پذیرش بندهای 3و8  بایستی به ازای هر رتبه به ترتیب در مقطع کارشناسی حداقل 6 نفر ( رتبه اول 6 نفر، رتبه دوم 12 نفر و ...) و در مقطع کارشناسی ارشد حداقل 4 نفر (رتبه اول 4 نفر، رتبه دوم 8 نفر و...) دانش آموخته وجود داشته باشد.

توجه: اولویت جذب فارغ التحصیلان ممتاز از دانشگاههای خاص می باشد.


ب- رشته های تحصیلی مورد نیاز

رشته های تحصیلی مورد نیاز مطابق جدول شماره 2 می باشد.

تذکر :  در رشته هایی که پذیرش صرفاً از طریق فارغ التحصیلان ممتاز صورت می پذیرد آزمون کتبی برگزار نخواهد شد لذا داوطلبان غیر ممتاز مجاز به ثبت نام نمی باشند.


جدول شماره 2- نیاز نیروی انسانی به تفکیک مقطه ، رشته و گرایش 

ردیف

مقطع

رشته

گرایش

جنسیت

داوطلبان مجاز به ثبت نام

مرد

زن

1

دیپلم

 

ریاضی فیزیک، علوم تجربی

-

*

 

داوطلبان بومی استانهای خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد

فنی کار و دانش و هنرستان

مکانیک، برق و الکترونیک

2

کاردانی

برق

الکترونیک، قدرت، ابزار دقیق،مخابرات

*

 

واجدین شرایط سراسر کشور

شیمی

کلیه گرایشها

*

 

مکانیک

ماشین آلات، تأسیسات، تهویه و تبرید

*

 

3

 

کارشناسی

مهندسی نفت

بهره برداری از منابع نفت، حفاری و استخراج

*

 

واجدین شرایط سراسر کشور و فارغ التحصیلان ممتاز

مهندسی شیمی

بهره برداری از منابع نفت،صنایع گاز،صنایع پالایش، طراحی فرایندهای نفت

*

 

مهندسی مکانیک

طراحی جامدات، حرارت و سیالات، ساخت و تولید

*

 

مهندسی برق

قدرت، الکترونیک، مخابرات، کنترل و ابزار دقیق

*

 

مهندسی عمران

عمران، سازه، نقشه برداری، راه و ساختمان

*

 

مهندسی کامپیوتر

نرم افزار، سخت افزار

*

*

مهندسی صنایع

ایمنی صنعتی

*

 

مدیریت

بازرگانی، دولتی، صنعتی

*

*

حسابداری

حسابداری

*

*

مهندسی صنایع

برنامه ریزی و تحلیل سیستمها

*

 

صرفاً فارغ التحصیلان ممتاز سراسر کشور

مهندسی عمران

محیط زیست

*

 

مهندسی مواد

خوردگی و حفاظت از فلزات، متالوژی صنعتی

*

 

مهندسی منابع طبیعی

محیط زیست

*

 

شیمی

کاربردی، تجزیه

*

 

حقوق

حقوق، بین الملل

*

*

بهداشت حرفه ای

بهداشت حرفه ای

*

 

صرفاً فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاههای علوم پزشکی 
شهید بهشتی، ایران و تهران

4

 

کارشناسی ارشد

 

مهندسی شیمی

فرایندهای جداسازی، طراحی فرایندها

*

*

صرفاً فارغ التحصیلان ممتاز سراسر کشور

مهندسی مکانیک

طراحی کاربردی، تبدیل انرژی

*

 

مهندسی برق

الکترونیک، قدرت

*

 

مهندسی عمران

نقشه برداری، سیستمهای اطلاعات جغرافیایی، سیویل

*

 

مهندسی صنایع

مهندسی صنایع

*

 

زمین شناسی

چینه و فسیل شناسی، نفت رسوب شناسی و سنگ شناسی رسوبی

*

 


ج ـ نحوه ثبت نام برای شرکت در آزمون


داوطلب گرامی درصورتیکه واجد شرایط شرکت در آزمون می باشید می بایست اقدامات ذیل را انجام دهید:
1- داوطلب می بایست مبلغ 000/30 ریال بابت هزینه ثبت نام به حساب شماره 106588 نزد بانک ملت شعبه نفت (کد 63255) واریز نماید.
2- از طریق پایگاه اینترنتی آزمون اقدام به اخذ کد رهگیری نماید. 
3-فرم ثبت نام را با استفاده از کد رهگیری اخذ شده تکمیل نماید.
4- پس از تایید نهایی ثبت نام، اقدام به چاپ کارت ورود به جلسه آزمون کتبی نماید.


تذکر بسیار مهم درخصوص نیروهای قراردادی موقت (مدت معین) و پیمانکاری شاغل صنعت نفت:
پس از تکمیل ثبت نام، کارت ورود به جلسه این دسته از داوطلبان صادر نمی گردد لذا لازم است داوطلبان جهت دریافت کارت مذکور در روز پنجشنبه مورخ 15/12/87 با توجه به محل انتخابی برای آزمون به یکی از محلهای مشخص شده در جدول شماره 3 مراجعه نموده تا پس از کنترل و تأیید مدارک خواسته شده ذیل برای ایشان کارت ورود به جلسه آزمون کتبی صادر گردد.

مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت ورود به جلسه آزمون کتبی نیروهای قرارداد موقت(مدت معین) و پیمانکار:
1- تکمیل و تأیید سوابق کاری داوطلب توسط شرکت پیمانکار و شرکت اصلی محل اشتغال در قالب فرم گواهی سابقه کار.
2- اصل و کپی شناسنامه.
3- اصل و کپی مدرک تحصیلی.
4- اصل و کپی کارت پایان خدمت (برای داوطلبان مرد).
5- یک قطعه عکس 4×3.


تذکر 1 :سوابق کاری در شرکتهای واگذار شده به بخش غیردولتی به هیچ عنوان ملاک محاسبه امتیازات مربوطه نخواهد بود.
تذکر 2 : ملاک اعمال امتیازات سابقه کار نیروهای قراردادی موقت ( مدت معین ) و پیمانکاری از تاریخ اخذ مدرک تحصیلی ( تاریخ فارغ التحصیلی قید شده در مدرک ) خواهد بود.

د ـ‌ تاریخ ثبت نام برای آزمون

داوطلبان درصورت دارابودن شرایط اعلام شده از شنبه مورخ 19/11/87 تا پایان روز جمعه مورخ 25/11/87 می توانند ثبت نام خود را از طریق همین پایگاه انجام دهند .

تذکر مهم: تاریخ ثبت نام به هیچ وجه تمدید نگردیده و امکان ثبت نام داوطلبان بعد از موعد مقرر به هیچ وجه مقدور نمی‏باشد.

ه ـ تاریخ و محل رفع نقص و برگزاری آزمون 

آزمون کتبی روز جمعه مورخ 16/12/87 در محلی که از تاریخ دوشنبه مورخ 12/12/87 از طریق همین پایگاه اینترنتی اعلام خواهد شد برگزار می گردد.
داوطلبانی که اطلاعات درج شده در برگه مجوز (کارت ورود به جلسه)آنها مطابق با مشخصات واقعی آنها نمی باشد جهت رفع نقص می بایست در روز چهارشنبه 14/12/87 از ساعت 30/8 صبح الی 16 بعد از ظهر با در دست داشتن برگه مجوز(کارت ورود به جلسه) به یکی از مراکز مندرج درجدول شماره 3 مراجعه نمایند.


جدول شماره 3 – محل رفع نقص برگه مجوز داوطلبان (کارت ورود به جلسه)

   نام استان وشهر

نشانی محل رفع نقص برگه مجوز داوطلبان

استان تهران- تهران

خیابان حافظ- روبروی خیابان سمیه - دانشگاه صنعتی امیرکبیر

استان فارس- شیراز

خیابان معدل غربی- نبش فلسطین- پلاک 200- شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی

استان خوزستان - اهواز

بلوار پاسداران -بالاتر از میدان فرودگاه - شرکت ملی حفاری ایران


و  ـ مـواد آزمـون

در مقطع تحصیلی دیپلم مواد آزمون شامل ادبیات فارسی و زبان انگلیسی بوده و مواد عمومی آزمون مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی شامل: ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، دانش کامپیوتر و مواد تخصصی آزمون به شرح جدول شماره 4 می باشد.


جدول شماره 4 – مواد تخصصی آزمون های استخدامی

 

ردیف

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

گرایش تحصیلی

مواد آزمون

1

کاردانی

برق

الکترونیک، قدرت، ابزار دقیق، مخابرات

فیزیک الکتریسیته و مغناطیس ـ مدارهای الکتریکی الکترونیک عمومی و صنعتی ـ اصول اندازه گیری الکتریکی ـ مدارهای منطقی ـ  مدارهای فرمان

2

شیمی

کلیه گرایشها

ترمودینامیک ـ مکانیک سیالات ـ انتقال حرارت ـ انتقال جرم و عملیات واحد -سینتیک و طراحی راکتورهای شیمیایی - کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی - شیمی فیزیک-شیمی آلی-شیمی تجزیه

3

مکانیک

ماشین آلات، تأسیسات، تهویه و تبرید

 ترمودینامیک ـ مکانیک سیالات ـ استاتیک و مقاومت مصالح ـ انتقال حرارت

4

کارشناسی

 

مهندسی نفت

بهره برداری از منابع نفت، حفاری و استخراج

ترمودینامیک ـ مکانیک سیالات ـ انتقال حرارت ـاستاتیک و مقاومت مصالح-زمین شناسی (نفت و ساختمان ) -خواص سنگهای مخزن-خواص سیالات مخزن- اصول حفاری - گل حفاری و سیمانکاری چاه ها

5

مهندسی شیمی

صنایع گاز

صنایع پالایش

طراحی فرایندهای نفت

بهره برداری از منابع نفت

ترمودینامیک ـ مکانیک سیالات ـ انتقال حرارت ـ کنترل فرایندهاـ انتقال جرم و عملیات واحد ـ فرایندهای پالایش نفت و گاز-طراحی راکتورهای شیمیایی-کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی

6

مهندسی مکانیک

طراحی جامدات، ساخت و تولید

 

ترمودینامیک- مکانیک سیالات- استاتیک - مقاومت مصالح - دینامیک-  اجزاء ماشین- طراحی مکانیسم ها - روشهای تولید- سیستم های اندازه گیری

7

مهندسی مکانیک

 

حرارت و سیالات

 

 

ترمودینامیک - مکانیک سیالات - انتقال حرارت - استاتیک - مقاومت مصالح- دینامیک - سیستم های انتقال سیال - نیروگاه - تاسیسات - کنترل

8

مهندسی برق

مخابرات

الکترونیک

کنترل

مدارهای الکتریکی ـ مدارهای منطقی ـ سیستم های کنترل خطی ـ الکترومغناطیس ـ اندازه گیری الکتریکی الکترونیک 1 و2 ـ ماشین الکتریکی ـ بررسی سیستم های های قدرت1

9

مهندسی برق

قدرت

مدارهای الکتریکی ـ مدارهای منطقی ـ سیستم های کنترل خطی ـالکترونیک 1و2_ الکترو مغناطیس-  اندازه گیری الکتریکی ـ ماشین الکتریکی- بررسی سیستمهای قدرت 1و2 -حفاظت و رله

10

مهندسی عمران

عمران، سازه،  راه و ساختمان

استاتیک - دینامیک - مقاومت مصالح - مکانیک خاک - تکنولوژی بتن - سازه های فولادی - سازه های بتنی - تحلیل سازه ها

11

مهندسی عمران

نقشه برداری

فتوگرامتری - ژئودزی - نقشه برداری - ریاضیات - کارتوگرافی - سیستم اطلاعات جغرافیایی - هیدروگرافی

12

مهندسی کامپیوتر 

سخت افزار، نرم افزار

ریزپردازنده ها - ساختمان داده ها- طراحی الگوریتم ها - سیستم عامل - تحلیل و طراحی سیستمها - برنامه سازی پیشرفته - زبان ماشین و برنامه سازی سیستم

13

مهندسی صنایع

 ایمنی صنعتی

ایمنی برق - اعلام و اطفاء حریق - دیگها و ظروف تحت فشار- عوامل شیمیایی و فیزیکی محیط کار - حفاظت صنعتی - مهندسی احتراق - گازرسانی

14

مدیریت

بازرگانی

بازاریابی - تئوریهای مدیریت - اقتصاد خرد و کلان - مدیریت مالی - ریاضی و آمار - تحقیق در عملیات - بازرگانی بین الملل - اصول بازرگانی - مدیریت منابع انسانی - کنترل بودجه - سیستمهای خرید و انبارداری

15

مدیریت 

صنعتی 

تئوریهای مدیریت-اقتصاد خرد و کلان-مدیریت مالی-تحقیق در عملیات-ریاضی و آمار-مدیریت منابع انسانی-تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم-مدیریت تولید-حسابداری صنعتی

16

مدیریت

دولتی

تئوریهای مدیریت-اقتصاد خرد وکلان-تحقیق در عملیات-ریاضی و آمار-مدیریت منابع انسانی-حسابداری دولتی-حقوق اداری-مبانی مدیریت دولتی

17

حسابداری

حسابداری

حسابداری مالی-حسابداری صنعتی-حسابرسی-بودجه بندی دولتی-اصول حسابداری-حسابداری پیشرفته-کنترل بودجه


ز ـ نحوه تکمیل فرم ثبت نام

داوطلب گرامی پیش از تکمیل فرم ثبت نام، تذکرات ذیل را به دقت مطالعه نمایید.
تذکرات:
1- قبولی در آزمون کتبی منوط به صحت مندرجات فرم ثبت نام وکسب نمره لازم می باشد.
2- چنانچه داوطلب با ذکر مشخصات غیرواقعی در فرم ثبت نام اقدام به شرکت در آزمون نماید با مشخص شدن عدم صحت مندرجات در مراحل بعدی
(حتی در صورت پذیرش در آزمون و اشتغال به کار) موضوع استخدامی وی منتفی خواهد شد.
3- کلیه داوطلبانی که قبلاً در شرکتهای تابعه وزارت نفت شاغل بوده و به موجب آراء صادره از سوی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری شرکتهای مربوطه اخراج شده اند، حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.
4- مبلغ فیش پرداختی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.
5- در مواردیکه قسمتی از سابقه کار به یک ماه کامل نمی رسد در صورت دارا بودن بیش از 15 روز سابقه کار ، بعنوان یک ماه منظور ‌گردد.


ح- اولویتهای ویژه

اولویتهای ویژه اجتماعی مربوطه طبق جدول شماره 5 می باشد که داوطلب در صورت دارا بودن شرایط می بایست در فرم ثبت نام اعلام نماید .


جـدول شـماره 5 ـ اولـویتهای ویــژه اجـتماعی

ردیف

اولویت ویژه

1

جانباز (فرد داوطلب جانباز باشد)

2

آزاده (فرد داوطلب آزاده باشد)

3

رزمنده (فرد داوطلب رزمنده باشد)

4

فرزند شهید / مفقودالاثر

5

فرزند جانباز از کار افتاده کلی*

6

فرزند آزاده

7

پدر یا مادر شهید/مفقودالاثر

8

خواهر یا برادر شهید/مفقودالاثر

9

همسر شهید/مفقودالاثر

10

فرزند کارکنان ازکار افتاده یا فوت شده ناشی از کار در صنعت نفت

11

فرزند کارکنان (شاغل ، بازنشسته، از کار افتاده و فوت شده عادی) صنعت نفت

12

فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت


* صرفا فرزندان جانبازان از کارافتاده کلی از امتیاز مربوطه بهره مند خواهند شد و فرزندان جانبازان عادی مشمول این امتیاز نمی گردند.

 

***  نکات بسیار مهم  ***

 

1- چنانچه داوطلب با ذکر مشخصات غیرواقعی در فرم ثبت نام اقدام به شرکت در آزمون نماید با مشخص شدن عدم صحت مندرجات در مراحل بعدی (حتی در صورت پذیرش در آزمون و اشتغال به کار) موضوع استخدامی وی منتفی خواهد شد.
2- کلیه داوطلبانی که قبلاً در شرکتهای تابعه وزارت نفت شاغل بوده و به موجب آراء صادره از سوی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری شرکتهای مربوطه اخراج شده اند، حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.
3- وجه واریزی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.
4- در صورت عدم انتخاب محل آزمون امکان صدور کارت ورود به جلسه آزمون مقدور نبوده و هرگونه مسئولیت ناشی از آن بعهده داوطلب خواهد بود.
5- مجوز ورود به جلسه آزمون (کارت ورود به جلسه) صرفاً براساس محل انتخاب شده توسط داوطلب صادر می گردد و درصورت مراجعه متقاضی به حوزه های دیگر امکان صدور مجوز به هیچ وجه عملی نمی باشد.
6- نظر به اینکه داوطلبان بومی هریک از استانها و یا شهرستانهای اعلام شده از امتیاز بومی بودن بهره‏مند خواهند شد لذا تعیین استان و شهرستان محل تولد و محل اخذ دیپلم الزامی است.
7- کلیه مشاغل، عملیاتی بوده و تحت هر شرایطی تعیین محل جغرافیایی خدمت و نحوه اشتغال افراد بر عهده شرکت است.
8- مدارک داوطلبانی که تاریخ فراغت از تحصیل یا تاریخ پایان خدمت نظام و یا کارت معافیت دائم آنان بعد از تاریخ برگزاری آزمون استخدامی باشد مورد پذیرش قرار نمی گیرد.
9- برای کلیه پذیرفته شدگان آزمون کتبی و فارغ التحصیلان ممتاز براساس 2 برابر ظرفیت پذیرش، جهت حضور در مصاحبه‌های فنی/ تخصصی و روانشناختی از طریق همین پایگاه اینترنتی دعوتنامه ارائه خواهد شد. داوطلب موظف است اصل و تصویر مدارک مورد نیاز خود را به شرح ذیل همراه داشته باشد، درغیر این صورت حق شرکت درجلسه مصاحبه را نخواهد داشت مدارک مورد نیاز:
          1-9- اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی فراغت از تحصیل که در آن مقطع، رشته، گرایش تحصیلی، معدل و تاریخ فراغت از تحصیل ذکر شده باشد. 2-9- اصل و تصویر صفحات شناسنامه.
           3-9- اصل و تصویر کارت پایان (دو طرف)خدمت نظام و یا معافیت دائم کامپیوتری.
           4-9- یک قطعه عکس 4 × 3 جدید با ذکر نام و نام خانوادگی در پشت آن.
           5-9- داوطلبانی که دارای سابقه کار مفید و مرتبط با مدرک و رشته تحصیلی بصورت تمام وقت می باشند لازم است تصویر گواهی سابقه کار و مدارک پرداخت حق بیمه را پس از امضاء توسط مقام ذیصلاح و ممهور نمودن به مهر محل خدمت به همراه داشته باشند(گواهی سابقه کار همزمان با تحصیل و قبل از فراغت از تحصیل و همچنین در طول خدمت نظام وظیفه قابل قبول نخواهد بود).
           6-9- اصل و تصویر مدرک تحصیلی دیپلم برای داوطلبانی که مبنای بومی بودن خود را محل اخذ دیپلم اعلام نموده اند.
           7-9- گواهی و مدارک معتبر برای آزادگان (با ذکر مدت اسارت و حضور در جبهه)، جانبازان (با ذکر درصد جانبازی و مدت حضور در جبهه و طول مدت درمان)، رزمندگان (با ذکر مدت حضور در جبهه)، فرزندان شهدا، مفقودین، اسراء و جانبازان از کار افتاده کلی (با بیش از 65% جانبازی)، افراد خانواده شاهد و مفقودالاثرها (همسر، پدر و مادر، خواهر و برادر)، جانبازان، آزادگان، فرزندان کارکنان صنعت نفت (شاغل، بازنشسته از کارافتاده، فوت شده عادی یا ناشی از کار).
           8-9-گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل در دوره روزانه دولتی برای فارغ التحصیلان ممتاز از امور آموزشی دانشگاه
10- با عنایت به محدودیت پذیرش، چنانچه نیاز نیروی انسانی از طریق فارغ التحصیلان ممتاز تأمین گردد از سایر افراد جهت انجام مصاحبه دعوت بعمل نخواهد آمد. 
تذکر 1: گواهی فرزندان کارکنان صنعت نفت، باید از طریق امور اداری شرکت محل خدمت ذیربط صادر شده باشد.

تذکر 2: با توجه به اینکه ثبت نام برای شرکت در آزمون کتبی صرفاً از طریق پایگاه اینترنتی انجام می شود از داوطلبان تقاضا می گردد از ارسال هرگونه مدرکی خودداری نمایند و صرفاً پذیرفته شدگان آزمون کتبی موظف به ارائه مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه می باشند. بدیهی است کارکنان قراردادی موقت (مدت معین) و پیمانکاری شاغل در صنعت نفت به منظور دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کتبی می بایست مدارک خواسته شده را در روز پنجشنبه مورخ 15/12/87 ارائه نمایند.
تذکر 3 : داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 9-66468095 تماس حاصل نمایند.