اخبار گچساران

30سال افتخار
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/٢۱
 

عملیات احداث کارخانه سیمان سفید در گچساران آغاز شد

همزمان با سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عملیات ساخت کارخانه سیمان سفید در شهرستان گچساران آغاز شد. استاندار کهگیلویه و بویراحمد روز یکشنبه درآیین کلنگ زنی این طرح گفت: این کارخانه چهارمین و بزرگترین کارخانه سیمان سفید کشور است که در منطقه بیدزرد گچساران ساخته می‌شود. مهندس قوام نوذری افزود:کارخانه سیمان سفید گچساران با یک هزار میلیارد ریال اعتبار تا پایان سال ‪ ۱۳۹۱‬توسط بخش خصوصی احداث می‌شود. وی ادامه داد: این کارخانه در زمینی به مساحت ‪ ۲۷‬هکتار و با ظرفیت یک هزار تن سیمان سفید در روز ساخته می‌شود. وی اظهار داشت: با بهره برداری از این کارخانه ، علاوه بر خودکفایی کشور در تولید این محصول ، زمینه صادرات سیمان سفید به خارج از کشور نیز فراهم می شود. نوذری گفت:احداث کارخانه سیمان سفید گچساران برای ‪ ۴۰۰‬نفر بصورت مستقیم و برای چهارهزار نفر بصورت غیر مستقیم شغل فراهم می‌کند. استاندار کهگیلویه و بویراحمد روز یکشنبه برای افتتاح و کلنگ زنی طرح‌های عمرانی گچساران به این شهرستان سفر کرد

بهره‌برداری و کلنگ زنی ‪ ۱۰۵‬طرح عمرانی در گچساران آغاز شد

همزمان با سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،بهره برداری و کلنگ زنی از ‪ ۹۹‬طرح عمرانی و اقتصادی در مناطق مختلف شهرستان گچساران روز یکشنبه آغاز شد. فرماندار گچساران در آیین نمادین بهره برداری از این طرح‌ها گفت: از این تعداد ، ‪ ۹۹‬طرح مورد بهره برداری قرار گرفت و عملیات اجرایی شش طرح نیز آغاز شد. منوچهر حبیبی افزود: برای اجرای طرحهای مورد بهره برداری ، ‪ ۱۴۶‬میلیارد و‪ ۷۸۷‬میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی ، استانی ، منابع داخلی، سفرهای هیات دولت بنگاههای زودبازده و دو درصد نفت هزینه شده‌است. وی افزود: با بهره برداری از این تعداد طرح در شهرستان گچساران، زمینه اشتغال ‪ ۱۵۷‬نفر فراهم شده‌است. وی ادامه داد:طرح‌های به بهره برداری رسیده در دهه فجر امسال دربخش‌های اقتصادی،بهداشتی،خدماتی،فرهنگی،کشاورزی،گازرسانی و مخابراتی اجرا شده‌است. ساختمان جدید فرمانداری ، پل زهره ، پارک مهرورزی ، گازرسانی به ‪۱۹‬ روستا ، ابرسانی به هشت روستا ، ‪ ۶۶‬کلاس درس ، واگذاری ‪ ۳۰‬واحد مسکونی به محرومان از جمله طرحهای افتتاحی در دهه فجر است. فرماندار گچساران گفت:‪ ۱۳‬پروژه مخابراتی شامل‪ BTS‬و‪ ۱۲ ،ICT‬پروژه بخش کشاورزی،دوپروژه بهداشتی،شش پروژه‌اقتصادی و ‪ ۲۱‬پروژه برقرسانی از دیگر طرح‌های افتتاح شده است. وی افزود: از ‪ ۱۰۵‬پروژه افتتاح شده ، شش پروژه از طرحهای اقتصادی و اشتغالزا است که زمینه اشتغال ‪ ۶۸‬نفرا را فراهم کرده‌اند. وی این طرحها را شامل صنایع غذایی ، لوله و اتصالات ، ، مصنوعات چوبی و قطعات بتنی با ‪ ۲۰‬میلیارد اعتبار سرمایه‌گذاری ذکر کرد. فرماندار گچساران همچنین گفت : همرمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عملیات اجرایی شش طرح‌از جمله کتابخانه مرکزی گچساران ،کانون اسکان آبگندی ،کارخانه سیمان سفید و هنرستان شبانه روزی آغاز شد. به گفته وی ، برای اجرای این طرحها بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است .

بهره برداری از پل زهره در گچساران آغاز شد

همزمان با سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بهره برداری از پل زهره در شهرستان گچساران آغاز شد. رییس اداره راه و ترابری گچساران گفت: پل زهره به طول ‪ ۱۱۸‬متر، ‪ ۲۰‬متر ارتفاع از سطح آب و در سه دهنه در مسیر گچساران به مرقد مطهر بی‌بی‌حکیمه ساخته شده است. جعفر زاهدی افزود: مطالعه ساخت پل زهره در سال ‪ ۸۱‬صورت گرفت و عملیات اجرایی آن از سال ‪ ۸۲‬شروع شد و در سال ‪ ۸۷‬به پایان رسید. وی ادامه داد: برای ساخت پل زهره ‪ ۱۵‬میلیارد ریال اعتبار استانی و دو درصد نفت هزینه شد. وی اظهار داشت: باساخت پل زهره ، بیش از پنج هزار نفر از ساکنان مناطق روستایی و عشایری محور گچساران به بی‌بی‌حکیمه از مزایای آن بهره مند شدند. زاهدی گفت: باساخت پل زهره ، مسیر گچساران به دهستان بی‌بی حکیمه در این شهرستان با ‪ ۲۰‬کیلومتر کاهش از ‪ ۱۰۰‬کیلومتر به ‪ ۸۰‬کیلومتر کاهش یافت. وی ادامه داد: همچنین راه روستایی دومیه در بخش باشت به‌طول چهارکیلومتر و دو میلیاردو ‪ ۵۰۰‬میلیون ریال اعتبار به بهره برداری رسید.