اخبار گچساران

خبر
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٢/۳
 

سهمیه‌شهرستان گچساران برای اعزام به‌مناطق جنگی دفاع مقدس ‪ ۷۰۰‬نفراعلام شد

سهمیه شهرستان گچساران برای اعزام به مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس در قالب کاروان راهیان نور ، ‪ ۷۰۰‬نفر اعلام شد. فرماندار گچساران یکشنبه در جلسه برنامه ریزی کاروان راهیان نور گفت: سهمیه امسال کاروان راهیان نور شهرستان گچساران نسبت به پارسال ‪ ۱۰۰‬درصد افزایش یافته است. وی افزود: کاروان راهیان نور گچساران از روز ‪ ۲۴‬اسفندماه امسال تا ‪۲۰‬ فروردین سال آینده با ‪ ۲۰‬دستگاه اتوبوس با همکاری سازمان‌های دولتی برای بازدید مناطق جنگی اعزام می‌شوند. وی در ادامه گفت: هشت سال دفاع مقدس مملو از ارزشهای نابی است که باید به نسل چهارم منتقل شود. حبیبی افزود: یادگاران جنگ و نسل اول انقلاب موظف هستند که ارزشهای هشت سال دفاع مقدس را به نسل جدید منتقل تاآنان از این ارزش‌ها حراست کنند. وی ادامه داد:بدنه کاروان راهیان نور باید از جوانان نسل چهارم انقلاب تشکیل شود تا با بازدید از مناطق جنگی درک کنند که برای دفاع از خاک و ناموس ایران اسلامی چه زخماتی کشیده شده است. فرماندار گچساران گفت: هم اینک کشورهای غربی با تمام توان خود و در شکل‌های مختلف در عرصه فرهنگی نظام اسلامی را به چالش کشیده است و وظیفه ماست که مقابل این تهاجم بایستیم. حبیبی افزود: یکی از بهترین و جذاب‌ترین روشها برای مقابله با تهاجم و ناتوی فرهنگی غرب ، کاروان راهیان نور است که در سالهای گذشته جواب داده است. دراین جلسه مقررشدسازمانها و نهادهای گچساران برای اعزام کاروان راهیان نور از تمام توان خود استفاده وامکانات مورد نیاز را فراهم کنند.

اربعین حسینی/ شهرستان گچساران در اربعین حسینی به سوگ نشست

مردم شهرستان گچساران با برپایی آیینهای سوگواری و عزاداری در اربعین حسینی به سوگ و ماتم نشستند. کوچک و بزرگ، پیر و جوان از دیشب تا امروز دوشنبه در دسته‌های سینه‌زن و زنجیرزن به یاد مظلومیت اباعبدالله (ع) و یارانش عزاداری کردند. سوگواران گچسارانی از اولین ساعات دوشنبه در دسته‌های عزادار سینه زن و زنجیر زن به خیابانها آمدند و در اربعین حسینی اشک ماتم ریختند. ناله‌های حزن‌انگیز عزاداران در اربعین حسینی دل دوستداران سالار شهیدان را حزین کرد و صحنه‌های نابی از ارادت مردم به اهل بیت ایجاد کرد. عزداران حسینی در اربعین شهادت سالار شهیدان سپس در مسجد صاحب الزمان (عح) گچساران تجمع کردند و عزاداری را ادامه دادند. یکی از روحانیون گچساران در جمع عزاداران درباره نتایج قیام عاشورا برای عزاداران سخنرانی کرد. گزارشهای رسیده از روستاهاو شهر باشت از توابع گچساران حاکی است مردم این مناطق هم بابرپایی آیین‌های عزاداری در اربعین حسینی به سوگ نشستند.

نخستین نمایشگاه لوازم خانگی در شهرستان گچساران گشایش یافت

نخستین نمایشگاه لوازم خانگی روز چهارشنبه درسالن وحدت گچساران گشایش یافت.

مدیرعامل نمایشگاههای بین‌المللی استان کهگیلویه و بویراحمد در آیین گشایش این نمایشگاه گفت: تولیدکنندگان کشور در ‪ ۹۶‬غرفه، لوازم خانگی مورد نیاز مردم در بخشهای مختلف را عرضه کرده‌اند. علی علی پور افزود: تولیدکننگان لوازم خانگی ازاستانهای تهران، اصفهان، خراسان رضوی،همدان، سمنان ، یزد ، فارس و کهگیلویه و بویراحمد در این نمایشگاه حضور یافته اند. وی ادامه داد:در این نمایشگاه دکوراسیون منزل ، مبلمان،لوازم الکتریکی، ظروف و سایر ملزومات مورد نیاز خانواده با ‪ ۱۸‬تا ‪ ۲۵‬درصد تخفیف به مردم فروخته می‌شود. وی هدف از برگزاری این نمایشگاه‌را جلوگیری از التهاب بی‌رویه در افزایش قیمت‌ها در ماه پایانی سال، ایجاد رقابت در کاهش قیمت ها، تعدیل در قیمت لوازم خانگی و پذیرش نمایندگی فروش لوازم خانگی در شهرستانها ذکر کرد. به گفته وی نمایشگاه لوازم خانگی گچساران تا نهم اسفندماه امسال دایر است. هرستان گچساران باحدود ‪ ۱۴۰‬هزار نفر جمعیت در جنوب استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

دوچرخه سوار تهرانی منادی صلح و زندگی وارد گچساران شد

امیر خدافرد، دوچرخه سوار تهرانی منادی صلح و زندگی روز چهارشنبه پس از گذشتن از استان خوزستان وارد شهرستان گچساران شد. خدافرد ‪ ۳۰‬ساله سفر خود را ‪ ۱۴‬تیرماه امسال از تهران آغاز کرد و قرار است تمام استان‌های ایران را رکاب بزند. وی شعار خود را در این سفر طولانی قرآن کتاب صلح،زندگی،برابری و برادری قرار داده است. این دوچرخه سوار همچنین در سفر خود به استان‌های ایران ، ‪ ۱۲۴‬هزار کاغذ مزین به آیات قرآنی و احادیث را بین هموطنان توزیع می‌کند. امیر خدافرد با ادامه سفر به سایر استان‌های کشور مهر یا آبان ماه سال آینده به تهران باز می‌گردد. وی پس از رسیدن به یاسوج، استان کهگیلویه و وبویراحمد را به سمت استان فارس ترک می‌کند.