اخبار گچساران

سه خبر جدید
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٩
 
فرماندار گچساران؛
دانشکده نفت و گاز گچساران با 5 رشته تحصیلی به بهره‌برداری می‌رسد

خبرگزاری فارس: فرماندار گچساران گفت: دانشکده نفت و گاز گچساران با پنج رشته کارشناسی و 200 نفر دانشجو از مهر ماه سال 88 آغاز به کار می‌کند.منوچهرحبیبی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار داشت: زیربنای توسعه، توجه به مراکز علمی و آموزش عالی است، چون با تربیت نیروهای متخصص به رشد و پیشرفت و تعالی جامعه در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کمک می‌کند.
فرماندار گچساران در ادامه اظهار داشت: راه بیرون‌رفت از توسعه نیافتگی و محرومیت‌زدایی این منطقه نفت خیز، اهتمام در راه‌اندازی مراکز آموزش عالی است که انتظار داریم مسئولان شهرستان با جدیت و حساسیت ویژه‌ای این موضوع را دنبال کنند.
وی تصریح کرد: این طرح از مصوبات دور نخست سفر ریاست جمهوری و هیئت دولت در سفر به استان بوده که برای احداث و بهره‌برداری از این دانشکده 20 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است. حبیبی گفت: ساختمان دانشکده نفت و گاز گچساران در زمینی به مساحت 90 هزار متر و زیر‌بنای 4 هزار و 600 متر مربع با 85 درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان خرداد ماه امسال افتتاح و بهره‌برداری می‌شود. وی اظهار داشت: دانشکده نفت و گاز گچساران با پنج رشته کارشناسی در گرایش‌های نفت، مخازن هیدروژن، شیمی، ریاضی محض و گاز با ظرفیت 200 دانشجو از ابتدای مهر 88 آغاز به کار می‌کند و با توجه به اینکه دانشکده نوپاست خواستار همکاری مسئولان محلی و شهرستان هستیم.

رئیس پلیس گچساران:
باند سرقت احشام عشایر و روستاییان در گچساران متلاشی شد

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس گچساران از متلاشی شدن باند سرقت احشام عشایر و روستاییان در این شهرستان خبر داد.نعمت‌الله سعیدی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار داشت: پس از گزارش‌هایی که از سوی مال باختگان و مردم به دست آمد، مأموران آگاهی موفق شدند چهار نفر سارق که 86 رأس دام را از عشایر و روستاییان به سرقت بردند، در حوزه استحفاظی نورآباد دستگیر کنند. وی گفت: سارقان گوسفندان را به چوپانی تحویل می‌دادند و بابت نگهداری از دام‌های دزدی سالی 30 میلیون ریال به چوپان پرداخت می‌کردند. سعیدی افزود: سارقان شبانه احشام دزدی را به چوپان گله‌ای در یکی از مناطق دور افتاده و روستایی تحویل می‌دادند که همین موضوع سبب شد مأموران و مردم به آنان شک کنند و سرانجام بعد از یک هفته بررسی و کنترل نامحسوس این باند سارق متلاشی شود. رئیس پلیس گچساران گفت: سه تن از سارقان متواری و چهار سارق دیگر که سابقه‌دار هستند از سوی مأموران آگاهی این شهرستان دستگیر و بعد از گذراندن مراحل قانونی به مراجع قضایی این شهرستان معرفی شدند. وی اذعان داشت: این سارقان حرفه‌ای در استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری به سرقت دام عشایر و روستاییان می‌پرداختند و احشام سرقتی را با دو دستگاه سایپا و یک دستگاه پژو جابه‌جا می‌کردند.

رئیس شورای شهر گچساران :
بسیاری از سازمان ها شوراها را مزاحم و سر راه خود می دانند

رئیس شورای شهر گچساران گفت : بسیاری از سازمان ها و دستگاهای دولتی این شهرستان شوراها را مزاحم و سر راه خود می دانند و سعی می کنند از جواب دادن به شوراها در زمینه بعد نظارتی آنان شانه خالی نمایند.
عبدالکریم قاضی فر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کهگیلویه وبویراحمد افزود : متأسفانه هنوز جایگاه نظارتی شوراها برای بسیاری از مدیران دستگاهها آنچنان که باید و شاید جای نیافتاده است و آنان از جایگاه واقعی شوراها غافلند در حالیکه می توان گفت شوراها پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت می باشند . وی عنوان کرد : مجلس شورای اسلامی از بعد قانونی دست شوراها را باز نموده اما مهمترین مشکل ما دستگاهها می باشد که به یک معضل لاینحل تبدیل شده است . وی با تبریک 9 اردیبهشت روز شوراها گفت : شورا در دین مبین ما نیز دارای جایگاه ویژه ای می باشد و کارهای بدون شورا و فکر آن ناقص می ماند. وی در پایان گفت : امیدواریم که جایگاه شوراها آنچنان که شایسته است جایگاه واقعی خود را بیابد چرا که اعضای شوراها همگی خود را خادمان واقعی ملت جهت رفع مشکلات آنان می دانند.