اخبار گچساران

دو خبر از فرمانداری
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱۱
 
فرماندار گچساران:
تمام عشایر و روستائیان گچساران فرم سهام عدالت دریافت کردند

 فرماندار گچساران گفت: در مجموع حدود 9 هزار فرم سهام عدالت در بین 45 هزار نفر از روستاییان و عشایر شهرستان توزیع شده است.منوچهر حبیبی امروز در گفتگو با خبرنگار مابا اشاره به اینکه سهام عدالت اجرای عدالت در نظام جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: سود سهام عدالت 9545 نفر از عشایر و روستائیان که در سال 1386 فرم دریافت کرده بودند به وسیله بانک‌های کشاورزی، صادرات، سپه و پست بانک در حال پرداخت است.
وی با بیان اینکه سهام عدالت در راستای توجه ویژه به قشر آسیب‌پذیر خصوصاً دهک‌های پایین جامعه است، بیان داشت: فرم سهام عدالت روستائیان و عشایر از طریق بخشداری‌ها، شوراهای اسلامی و دهیاری‌ها توزیع می‌شود و فرم‌های نهادهای حمایتی مرتبط و شاغلین به وسیله ادارات مربوط توزیع می‌گردد.
فرماندار گچساران سهام عدالت را بستر عملی اجرایی نمودن اصل 44 قانون اساسی و توسعه بخش خصوصی دانست و خاطرنشان کرد: تاکنون فرم‌های سهام عدالت در چهار مرحله بین مددجویان نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی و دیگر نهادها، روستائیان و عشایر، کارمندان و بازنشستگان و ایثارگران توزیع شده است.

 

فرماندار گچساران؛
210 میلیارد ریال به توسعه و عمران گچساران اختصاص یافت

 فرماندار گچساران گفت: از محل اعتبارات تملک و دارائی‌های سرمایه‌ای استان 210 میلیارد ریال به توسعه، عمران و آبادانی این شهرستان اختصاص یافت.

منوچهر حبیبی امروز در گفتگو با خبرنگار ما افزود: از محل اعتبارات و دارائی‌های سرمایه‌ای استان مبلغ 210 میلیارد ریال به توسعه، عمران و آبادانی این شهرستان اختصاص یافت که 150 میلیارد ریال آن از اعتبارات استانی و 60 میلیارد آن از اعتبارات دو درصدی نفت بوده است.
فرماندار گچساران اظهار داشت: اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان به تفکیک فصل، برنامه و دستگاه اجرایی توزیع شده است.
وی بیان داشت: این اعتبارات در چارچوب قوانین و مقررات برنامه چهارم، قانون بودجه سال 1388 و ضوابط اجرایی آن و دستورالعمل های مربوط به بودجه تصویب، اولویت بندی و تخصیص اعتبار شده‌اند.
حبیبی اظهار داشت: اعتبارات در 17 فصل از جمله آموزش، حمل و نقل، بهداشت و درمان، انرژی، محیط زیست، ارتباطات و فناوری، مسکن و عمران شهری، کشاورزی، تربیت بدنی، آب، صنعت و معدن، فرهنگ و هنر، رفاه و تأمین اجتماعی توزیع شده است.
رئیس کمیته برنامه‌ریزی گچساران اذعان داشت: بیشترین اعتبار با 48 میلیارد ریال به مسکن، عمران شهری، روستایی و عشایری اختصاص یافته است و فصل حمل و نقل با 37 میلیارد ریال و فصل آموزش با 32 میلیارد ریال در رده‌های بعدی قرار گرفتند.
وی خاطر نشان کرد: اولویت توزیع اعتبارات با پروژه‌های نیمه تمام بوده است به نحوی که پروژه‌ای با پیشرفت بالای 50 درصد از اولویت بیشتری نسبت به دیگر پروژه ها برخوردار بوده است.