اخبار گچساران

سالانه 15 هزار تن انواع فلز از کارخانه ماشین‌سازی دوگنبدان تولید می‌شود
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۳
 

فرماندار گچساران گفت: با بهره‌برداری از کارخانه ماشین‌سازی پارس دوگنبدان با ظرفیت تولید سالانه 15 هزار تن انواع مخازن و فلز نیاز کارخانه ماشین‌سازی کشور تامین می‌شود.

منوچهر حبیبی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در یاسوج، اظهار داشت: کارخانه ماشین‌سازی پارس دوگنبدان با ظرفیت تولید سالانه 15 هزار تن انواع مخازن و سازمان‌های فلزی بزرگ‌ترین کارخانه ماشین‌سازی کشور پس از کارخانه ماشین‌سازی اراک است.
وی با اشاره به اینکه با بهره‌برداری از این کارخانه 650 شغل مستقیم و غیرمستقیم فراهم می‌شود، افزود: این کارخانه نقش موثری در تأمین سازه‌های فلزی صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، فولاد و سیمان جنوب کشور دارد.
فرماندار گچساران بیان داشت: وجود 70 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی، سد کوثر و چم شیر و نزدیکی به بنادر جنوب کشور و وجود منابع سرشار فسفات، سنگ و سنگ گچ از جمله ظرفیت‌های شهرستان گچساران برای سرمایه‌گذاری است.
حبیبی در ادامه اذعان داشت: توسعه صنعتی نقش موثری در کاهش بیکاری و رونق اقتصادی دارد و باید زمینه سرمایه‌گذاری صنعتی را فراهم کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: این کارخانه با توجه به ظرفیت تولید روزانه 50 تن انواع سازه های فلزی می تواند نیاز بازار منطقه جنوب را برطرف کند.