اخبار گچساران

آب چشمه باغ فردوس شهر گچساران آلوده اعلام شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢٧
 

شورای سلامت و امنیت غذایی گچساران اعلام کرد که اب چشمه باغ فردوس این شهرستان آلوده است و قابل مصرف شرب نیست. اعضای شورای سلامت شهرستان گچساران گرد هم آمدند تا برای رفع مشکل آلودگی آب چشمه باغ فردوس این شهر چاره اندیشی کنند. سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: براساس آزمایشهای صورت گرفته آب چشمه باغ فردوس آلودگی میکروبی دارد و قابل مصرف شرب نیست.
محمدرضا محمدی افزود: حوضچه ساخته شده برای این چشمه دارای شیب مناسب نبوده و موجب جمع شدن طولانی مدت آب و درنتیجه آلوده شدن آن می شود.
وی گفت: هم اینک شهروندان و گردشگران از این آب آلوده برای تهیه چای و همچنین مصرف شرب استفاده می کنند که بیم آن می رود به بیماری های روده ای مبتلا شوند.
باغ فردوس یکی از نقاط دیدنی و گردشگرپذیر شهرستان گچساران است که هم اکنون در اختیار سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است. بخشدار مرکزی گچساران گفت:مقرر شده است در مدت سه روز یک گروه کارشناسی از ادارات ذیربط پس از بازدید و کار کارشناسی ، برای رقع آلودگی از آب چشمه باغ فردوس راهکار اجرایی ارایه دهند.
از دیگر راهکارهای ارایه شده توسط شورای سلامت گچساران برای عدم استفاده مردم از آب چشمه باغ فردوس تا رفع آلودگی، نصب تابلو مبنی بر غیر قابل استفاده بودن آب چشمه بود. سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران از بی توجهی اعضا به مصوبات شورای سلامت شهرستان انتقاد کرد و گفت: هیچکدام از مصوبات نخستین جلسه شورای سلامت که در فروردین ماه برگزار شد، عملیاتی نشده است.