اخبار گچساران

فرماندار شهرستان گچساران : پلیس نماد اقتدار یک جامعه است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٧
 

فرماندار گچساران گفت : اولین انتظار و درخواستی را که مردم از متولیان دارند امنیت است و اساسا اصلی ترین نیاز بشر امنیت می باشد چرا که زیربنای حیات تلاش ، کوشش و پیشرفت امنیت است .
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کهگیلویه و بویراحمد منوچهر حبیبی که در جمع فرماندهان نیروی انتظامی شهرستان گچساران سخن می گفت، افزود : مهمترین و اثر گذارترین بخش تأمین امنیت خود مردم هستند و همچنین سوابق و تاریخ نشان داده که هر جا مردم همراهی کردند و اراده کردند همان محقق شده است.
وی اظهارداشت : میزان تأمین امنیت ،همکاری و چگونگی برخورد دستگاه قضایی با مجرمان و متخلفین نظم و امنیت است که این موضوع از نظر محاکم تعیین مجازات اثر گذار و بازدارنده و همچنین سرعت و یا تسریع در اجرای حکم مجازات می باشد اما آنچه که از همه مهمتر و به تعبیری نماد امنیت می باشد پلیس و اقدامات نیروی انتظامی است.
وی اضافه کرد : پلیس نماد اقتدار، شکوه وعظمت و یک جامعه پوینده و زنده است جامعه ای که در آن پلیس مقتدر است با هر نوع ناهنجاری قهر است در حقیقت پلیس مخالف هر گونه ناهنجاری اجتماعی است.
وی ادامه داد : جنبه دیگر ویژگی دوم پلیس اقتدار در مقابل قانون شکنان و بر هم زنندگان نظم است موضوعی که خواست عمومی جامعه است و عاملی که باعث اقتدار جامعه اسلامی است .
حبیبی در پایان گفت : پلیس نباید به هر میهمانی و یا هر دوستی را بپذیرد ارتباط با مردم خوب است و باید در حد اعلاء باشد اما گاها برخی میهمانیها دام است و به تعبیر خودمانی نمک گیر کردن است با یک میهمانی خودمان را بدهکار نکنیم .