اخبار گچساران

امام جمعه گچساران: جناح‌های سیاسی فرصت سوء‌استفاده به دشمن ندهند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٧
 

امام جمعه گچساران گفت: از جناح‌ها و سلایق سیاسی کشور خواست که فرصت سوءاستفاده از مسائل داخلی را به دشمن ندهند. سید فرج‌الله موسوی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر افزود: دشمن در کمین است تا از اختلافات و دیدگاه‌های رسانه‌ای شده استفاده منفی کند، بنابر این صاحبان سلایق و جناح‌های سیاسی مختلف باید این فرصت را از دشمن بگیرند.
وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان نظام و انقلاب اسلامی اظهار داشت: البته همچون همه سال‌های گذشته ، هشیاری و تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و هوشمندی و حضور مستمر مردم همه نقشه‌های شوم دشمنان را برملا و خنثی خواهد کرد.
موسوی با فراخواندن همه جناح‌ها به تعامل و تفاهم تصریح کرد: امروز وقت مرحمت و دوستی است و زمان صرفنظر کردن از دلخوری‌ها وکدورت‌ها است روز انتقام نیست روز حفظ نظام جمهوری اسلامی به عنوان اوجب واجبات است.
وی گفت: اعتقاد داریم 70 میلیون جمعیت ایران به عنوان صاحبان اصلی انقلاب اجازه نخواهند داد دشمنان نظام و فتنه‌گران صدمه‌ای به ارزش‌های انقلاب و میراث گرانسنگ امام راحل وارد کنند.
خطیب جمعه گچساران با بیان این‌که پیروی ، اطاعت و حمایت از ولایت مطلقه فقیه رمز اقتدار و امنیت ملی ایران اسلامی بوده و هست، بیان داشت: براین مبنا روحانیان بهتر از هر قشر می‌توانند این اصل و جایگاه مترقی تبیین کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان بر غنی بودن محتوای تبلیغ و شیوه مناسب پیام‌رسانی مبلغان حوزه‌های علمیه در ماه مبارک رمضان تاکید کرد و گفت: پیام مبلغین در صورتی پرمحتوا خواهد بود که از آیات ، روایات و کلام اهل بیت(س) بهره‌مند باشد.
موسوی اضافه کرد: هر چه محتوای پیام تبلیغی روحانیان غنی‌تر باشد مردم بیشتر جذب خواهند شد و مبلغان در انجام وظیفه خود توفیق بیشتری کسب خواهند کرد.
وی با تاکید بر خودسازی ، افزود : انسان ابتدا باید به مرحله خودسازی برسد و سپس به امر تبلیغ بپردازد که در این صورت پیام او تاثیر زیادی بر روی مخاطبان خواهد داشت.
موسوی اذعان داشت: مبلغان باید موفقیت یا عدم موفقیت در تبلیغ را در خود جستجو کنند چرا که انسان خودساخته بر ایمان مردم نیز تاثیر‌گذار است.
وی داشتن منش مناسب بین مردم را از ویژگی‌های یک مبلغ برشمرد که تاثیر زیادی بر رفتار و رویکرد مردم دارد.