اخبار گچساران

رئیس مرکز فنی‌ و حرفه‌ای گچساران خبر داد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٤
 

انبارداری عمومی مهم‌ترین رشته آموزشی فنی‌ و حرفه‌ای گچساران

 رئیس مرکز فنی‌ و حرفه‌ای گچساران گفت: آموزش‌های ارائه‌ شده از سوی این مرکز به افراد علاقه‌مند طبق نیاز بازار کار این شهرستان اسعلی صفری امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در یاسوج گفت: هم‌اکنون 14رشته در مرکز فنی‌ و حرفه‌ای گچساران به افراد شرکت‌کننده در کلاس‌ها آموزش داده می‌شود. رئیس مرکز فنی‌حرفه‌ای گچساران بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون آموزش پیشرفته10رشته در این مرکز آغاز شده که از این تعداد پنچ رشته در حال آموزش و آموزش چهار رشته به پایان یافته است.
صفری ابراز داشت: مرکز فنی و ‌حرفه‌ای گچساران این آمادگی را دارد با توجه به نیاز بازار کار، صنوف، دانشگاه و جوانان جویای کار این شهرستان اقدام به برگزاری کلاس آموزشی در رشته‌های مورد نیاز کند. وی عنوان کرد: طبق بررسی‌های انجام شده از ابتدای سال جاری تاکنون رشته‌های فنی که منجر به اشتغال‌زایی می‌شوند، بیش از سایر رشته‌ها مورد استقبال جوانان جویای کار و بازار کار شهرستان گچساران قرار گرفته است.
صفری با اشاره به اینکه آموزش‌های فنی و ‌حرفه‌ای نقش بسزایی در ایجاد اشتغال دارد، بیان داشت: رشته‌های فنی که منجر به اشتغال‌زایی می‌شود، بیش از سایر رشته‌ها مورد استقبال بازار کار است. رئیس مرکز فنی و ‌حرفه‌ای افزود: با توجه به صنعتی بودن شهرستان گچساران و همجواری آن با مناطق صنعتی، آموزش برخی رشته‌های فنی از قبیل جوشکاری، لوله‌کشی گاز خانگی و تراشکاری بیشترین متقاضی را به خود اختصاص داده است. صفری گفت: به دلیل موقعیت خاص شهرستان گچساران رشته‌های پیشرفته از قبیل hysys، تحلیلگر چاه گاز و گاز مایع، تحلیل‌گر تصفیه آب و گاز و گاز مایع در بین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان بیشترین استقبال را داشته است.
وی عنوان کرد: برخی رشته‌ها از قبیل خیاطی ،گلدوزی در این شهرستان به بخش خصوصی واگذار شده و این اداره مسئولیتی در قبال دایر کردن کلاس‌های آموزشی این رشته ندارد.‌ صفری مهم‌ترین رشته‌ای که در این مرکز فنی‌ و حرفه‌ای این شهرستان آموزش داده می‌شود را انبارداری عمومی با رایانه حسابداری و روابط عمومی دانست.