اخبار گچساران

شش خبر از گچساران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢٦
 

رئیس اداره تربیت‌بدنی گچساران:

تیم هاکی نفت و گاز گچساران قهرمان لیگ برتر بانوان ایران شد‌

 رئیس اداره تربیت‌بدنی گچساران گفت: تیم هاکی بانوان نفت و گاز گچساران با غلبه بر تمامی حریفان خود قهرمان لیگ برتر بانوان ایران اسماعیل پناهپوری  در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به اینکه ورزش هاکی بانوان با استقبال بسیار زیاد جوانان و قهرمانان ورزشی در این شهرستان قرار گرفته است امیدواریم که مسئولان حمایت‌های لازم را برای توسعه ورزش در این شهرستان داشته باشند. رئیس اداره تربیت‌بدنی گچساران گفت: اقدام شرکت گاز و نفت شهرستان در حمایت از این رشته ورزشی ستودنی است. رئیس اداره تربیت‌بدنی گچساران با بیان اینکه تیم هاکی بانوان نفت و گاز گچساران قهرمان لیگ برتر بانوان ایران شد، اظهار داشت: تیم هاکی بانوان گچساران به سرپرستی اعظم صمیمی و سرمربی‌گری آذر تیموری توانست در یک بازی برتر که در زنجان برگزار شده بود با نتیجه دو بر یک تیم هاکی مازندران را شکست و مقام اول لیگ برتر کشور را به خود اختصاص دهد. تیم هاکی بانوان نفت و گاز گچساران برای رسیدن به مرحله نیمه پایانی هاکی لیگ برتر کشور تیم هاکی مازندران را با نتجه دو بر یک و تیم زنجان را با نتیجه هفت بر سه و تیم ایلام را با نتیجه هشت بر دو مغلوب کرده بود. لیلا گرجی زاده، اکرم فربود، محبوبه شفیعی، آذر تیموری، میترا حسن‌زاده، مرضیه رحیمی، فروزان منصوری، لیلا رحیمی، بهارک نظری، سمیه یوسفی، اعظم فخری، فاطمه احمدزاده، سیما حسین‌پور، خدیجه دریک‌وند، فرشته ابراهیمی، غزال قشقایی و ستاره فروغی‌فرد بازیکنان تیم هاکی بانوان نفت و گاز گچساران هستند و مربی‌گری تیم را فخری بخردی‌نسب به عهده دارد.

در نیمه نخست سال جاری در گچساران خبر داد؛

توزیع 6 هزار اظهارنامه مالیاتی بین مؤدیان گچساران

 رئیس اداره مالیات شهرستان گچساران گفت: در شش ماه نخست امسال 5 هزار و770 فقره اظهارنامه مالیاتی بین مؤدیان شهرستان گچساران توزیع شده است.سهراب امدادی‌فر امروز در گفتگو ی گفت: در شش ماه نخست امسال 62 میلیارد و 699 میلیون و 234 هزار ریال مالیات مستقیم و 9 میلیارد و 547 میلیون و 316 هزار ریال مالیات غیرمستقیم وصول شده در حالی که این میزان در مدت مشابه سال قبل 39 میلیارد و 93 میلیون و 193هزار ریال بوده است. رئیس اداره مالیات شهرستان گچساران با بیان اینکه وصول مالیات مستقیم و غیرمستقیم طی شش ماهه نخست سال جاری در این شهرستان مطلوب بوده است، گفت: وصول مالیات مستقیم در شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه قبل 60 درصد افزایش داشته است. امدادی‌فر ابراز داشت: در شش ماه نخست امسال 5 هزار و770 فقره اظهارنامه مالیاتی بین مؤدیان شهرستان گچساران توزیع شده که این تعداد در مدت مشابه سال قبل 3 هزار و 972 مورد بوده است. وی عنوان کرد: میزان توزیع اظهارنامه‌های مالیاتی بین مؤدیان شهرستان نسبت به مدت مشابه گذشته 45 درصد افزایش داشته است. وی اظهار داشت: اوراق تشخیص و قطعی مالیاتی توزیع شده طی شش ماه نخست سال جاری به تر تیب 2 هزار و 615 و یک هزار و 797 فقره بوده است. امدادی‌فر بر لزوم فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی به مردم شهرستان گچساران در زمینه اهمیت پرداخت مالیات و نقش بسزای آن در توسعه و پیشرفت اقتصادی این شهرستان تاکید کرد. رئیس اداره مالیات شهرستان گچساران افزود: ضروری است که متولیان امور مالیاتی شهرستان گچساران برای وصول مالیات مصوب سال 88 این شهرستان تمام توان خود را به کار گیرند. امدادی‌فر بیان داشت: بدون شک وصول کامل مالیات مصوب سال 88 شهرستان گچساران نیازمند همکاری همه دستگاه‌های اجرایی با اداره مالیاتتی این شهرستان است. وی ابراز داشت: در صورتی که مالیات مصوب سال 88 شهرستان گچساران به طور کامل وصول شود نتایج مطلوبی برای اقتصاد این شهرستان به دنبال دارد.

رِئیس مخابرات گچساران:
16درصد روستاها در گچساران دفتر خدمات الکترونیکی دارند
رِئیس مخابرات گچساران گفت: 232 روستا در شهرستان گچساران وجود دارد که از این تعداد 38 روستا معادل 16 درصد دارای دفتر خدمات الکترونیکی هستند.فریدون کرمی امروز در گفتگو ی گفت: تمام روستاهای پرجمعیت شهرستان گچساران از دفاتر ای سی تی برخوردارند و مردم روستاهای کم‌جمعیت این شهرستان می‌توانند با مراجعه به روستاهای پرجمعیت از خدمات الکترونیکی استفاده کنند. رِئیس مخابرات گچساران بیان داشت: در دفاتر الکترونیکی روستایی خدماتی از قبیل ارائه حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز، ارائه خدمات حساب پس‌انداز کوتاه مدت، اعطای انواع تسهیلات در قالب عقود اسامی، پرداخت حقوق مستمری بگیران تـأمین اجتماعی، پرداخت حقوق مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزستی، پرداخت سود سهام عدالت، پرداخت خرید وجه محصولات کشاورزی، افتتاح حساب برای دهیاران، شورای اسلامی روستاها، تعاونی روستایی و دامداران، تفاهم‌نامه کاری با مؤسسات مالی و اعتباری از قبیل صندوق مهر امام رضا(ع) به منظور پرداخت تسهیلات ازدواج، قبول پرداخت حواله، ثبت‌نام آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، ثبت‌نام تلفن‌های ثابت و همراه و دریافت وجوه مربوط به قبوض تلفن، آب، برق و گاز به مردم ارائه می‌شود. کرمی ابراز داشت: بخش عمده‌ای از خدمات ارائه شده به مردم روستاها شهرستان گچساران توسط دفاتر ای سی تی به صورت رایگان است. رِئیس مخابرات گچساران گفت: از آنجا که استقبال مردم روستاهای شهرستان گچساران از دفاتر آی سی تی محدود است، می‌بایست برای رفع این مشکل تبلیغات گسترده‌ای انجام شود. کرمی در پایان اظهار داشت: دفاتر آی سی تی روستایی دارای فواید متعددی است که مهم‌ترین آن کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها و پرداخت آسان و سریع قبض آب، برق، گاز و تلفن است.
رئیس اداره جهاد کشاورزی گچساران:
30 درصد از اراضی ‌گچساران به صورت مکانیزه کشت می‌شود‌
رئیس اداره جهاد کشاورزی گچساران گفت: 30درصد از اراضی کشاورزی این شهرستان به صورت مکانیزه کشت می‌شود.‌علی مرادی امروز در گفتگو ی اظهار داشت: کشت مکانیز اراضی کشاورزی گچساران متخصص به زمین‌های آبی این شهرستان است در صورتی که زمین های دیم به صورت نیم مکانیزه کشت می‌شود. وی مساحت اراضی کشاورزی این شهرستان را 36 هزار و 800 هکتار عنوان کرد و اظهار داشت: از این میزان 21 هزار هکتار دیم 8 هزار هکتار آبی و 7 هزار و 800 هکتار ‌باغات است. مرادی کشت مکانیزه اراضی کشاورزی گچساران را متغیر دانست و بیان کرد: با ترویج و تولید کشت مکانیزه و بالا رفتن اگاهی کشاورزان این نوع کشت در حال افزایش است. وی استفاده مطلوب از نهال‌های کشاورزی مانند بذر و کود، کشت اصولی و صحیح نسبت به کشت سنتی، کاهش هزینه‌های نگهداری و مراقبت، تقسیم عادلانه آب و آبیاری بین محصولات کشت شده که موجب سبز شدن یکنواخت بوته‌ها، افزایش نرمال تولید کاهش ریزش بذر در زمان برداشت، صرفه جویی در وقت و افزایش ‌سطح زیر کشت در مدت کمتر نسبت به کشت سنتی را از مزایای کشت مکانیزه عنوان کرد. ‌مرادی میزان اعتبارات اختصاص یافته به طرح مکانیزه اسیون را در سال جاری 700میلیون ریال اعلام کرد.
رئیس اداره ارشاد گچساران:
تشکیل شورای فرهنگ عمومی در شهر باشت ضروری است‌
رئیس اداره ارشاد گچساران گفت: تشکیل شورای فرهنگ عمومی در شهر باشت یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر به شمار می‌رود.سیدزمان علی‌پور در گفتگو ی  گفت: با توجه به نقش شورای فرهنگی در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی تشکیل این شورای در شهر باشت ضروری است. رئیس اداره ارشاد گچساران نقش شورای فرهنگ عمومی را در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و تصمیم‌گیری‌های فرهنگی مهم غیرقابل انکار ارزیابی کرد. علی‌پور ابراز داشت: از آنجا که شهر باشت شهرستان نیست و امام جمعه ندارد بخشدار این شهر به عنوان رئیس شورای فرهنگ عمومی تعیین می‌شود. وی عنوان کرد: طبق بررسی‌های انجام‌شده شورای فرهنگ عموی شهرستان گچساران فعال‌ترین شورای فرهنگ استان کهگیلویه و بویراحمد محسوب می‌شود. علی‌پور تدوین برنامه‌های فرهنگی، انتخاب 9 کمیته فرهنگی با توجه به مسایل و مشکلات موجود شهرستان، سازماندهی فعالیت‌های بزرگداشت اعیاد شعبانیه، راهکارهای تقویت نماز جمعه و بررسی طرح ارتقای اجتماعی را از مهم‌ترین وظایف شوراری فرهنگ عمومی برشمرد. وی اظهار داشت: مهم‌ترین اقدامات شورای فرهنگ عمومی شهرستان گچساران در شش ماه نخست سال جاری شامل پلمپ سالن عروسی، انتخاب 9 کمیته تخصصی فرهنگی شامل کمیته طرح اوقات فراغت، فرهنگ عفاف و حجاب، نظارت بر عرضه محصولات فرهنگی، اصلاح الگوی مصرف، فرهنگ ایثار و شهادت، برگزاری مناسبات دینی، راهکار حمایت از موسسات قرآنی، رایزنی جهت واگذاری زمین به موسسات قرآنی، بررسی طرح ارتقای امنیت اجتماعی و ابطال محور عرصه محصولات فرهنگی واحدهای مختلف و غیرمجاز است.

رئیس اداره تعاون گچساران:
مشکل اصلی تعاونی‌های گچساران کمبود نقدینگی است‌
رئیس اداره تعاون گچساران گفت: کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش مهم‌ترین مشکل کنونی تعاونی‌های این شهرستان است.منوچهر قلی‌زاده امروز در گفتگو ی گفت: کمبود امکانات، همکاری محدود بانک‌ها و نبود مواد اولیه از سایر مشکلات تعاونی‌های این شهرستان است. رئیس اداره تعاون گچساران بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 10 واحد تعاونی با سرمایه‌گذاری 106میلیون ریال با 87 نفر عضو در این شهرستان تاسیس شده است. قلی‌زاده ابراز داشت: از سال 86 تاکنون 30 تعاونی در شهرستان گچساران اقدام به دریافت 21 میلیارد و 739 میلیون ریال تهسیلات بانکی در قالب بنگاه‌های اقتصادی زودبازده کردند. وی تعداد اعضای و میزان اشتغالزایی 30 واحد تعاونی این شهرستان را 169 نفر اعلام کرد. قلی‌زاده تصریح کرد: 24 واحد تعاونی تولید مرکبات با عضویت 23 نفر در سطح شهرستان گچساران است که مواد اولیه آنها از طریق یک هزار و 523 هکتار از اراضی زیرکشت مرکبات شهرستان گچساران تأمین می‌شود. وی اظهار داشت: هم‌اکنون 871 شرکت تعاونی فعال و یا در دست اجرا در بخش‌های مختلف در شهرستان گچساران وجود دارد. قلی‌زاده افزود: این تعاونی‌ها در بخش مسکن مهر، کشاورزی، تولیدی، دامداری، صنعت و معدن، حمل ونقل و خدماتی فعالیت می‌کنند. وی تعداد اشتغالزایی شرکت‌های تعاونی در بخش کشاورزی، صنعت و معدن و حمل و نقل را به ترتیب یک هزار و 507، یک هزار و 762 و 2 هزار و 170 نفر عنوان کرد. رئیس اداره تعاون گچساران افزود: اداره تعاونی شهرستان گچساران برای راهنمایی متقاضیان بررسی طرح‌های مختلف آنان در بخش‌های کشاورزی، صنعتی، خدماتی، حمل و نقل عمومی و راه ساختمان آمادگی کامل دارد.