اخبار گچساران

فرماندار گچساران خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۳
 
برخورد جدی با نانوایی‌های متخلف گچساران‌

 فرماندار گچساران خواستار برخورد جدی و اصولی با نانوایی‌های متخلف این شهرستان شد منوچهر حبیبی امروز بعد از ظهر در نشست بررسی مشکلات نانوایی‌های شهرستان گچساران با اشاره به اینکه قوانین و جرایم باید با توجه نوع جرم مشخص شود، گفت: لازم است که نظارت بر نانوایی‌های این شهرستان قوی‌تر از گذشته باشد. وی مهم‌ترین دلیل فروش غیرمجاز آرد در شهرستان گچساران را نظارت ناکافی از مرحله توزیع آرد تا مرحله پخت نان اعلام کرد. فرماندار گچساران ابراز داشت: نظارت مستمر و منظم بر نانوایی‌های این شهرستان از بروز چنین مشکلاتی در آینده جلوگیری می‌کند و موجب رفع بسیاری از مشکلات کنونی می‌شود. حبیبی عامل اصلی بسیاری از تخلفات نانوایی‌های شهرستان گچساران را نظارت نکردن دستگاه‌های مسئول بر روند کار آنان است. وی اظهار داشت: مردم گچساران انتظار دارند که با نانوایی‌های متخلف این شهرستان برخورد جدی و اساسی شود. رئیس تعزیرات نان و آرد فرمانداری گچساران نیز در این نشست افزود: پنچ واحد نانوایی متخلف در سطح شهرستان گچساران شناسایی شده که از این تعداد سه واحد در شهر و مابقی در روستاها قرار دارند. سلطان علی رحمانی بیان کرد: نانوایی‌های متخلف شهرستان گچساران 7 میلیون و 763 هزار ریال جریمه نقدی شدند.
رحمانی ابراز داشت: مهم‌ترین جرایم نانوایی‌های متخلف این شهرستان شامل کم‌فروشی، تعطیلی خودسرانه، رعایت نکردن ساعت استراحت، رعایت نکردن بهداشت، مرغوب نبودن نان، خرید و فروش آرد غیرمجاز و وزن کم چانه‌ها بوده است.
وی عنوان کرد: برخورد با متخلفان، نظارت مستمر و آموزش همگانی از جمله راهکارهای رفع مشکلات نانوایی‌های این شهرستان است.
رحمانی اظهار داشت: هدف اصلی نانوایی‌های این شهرستان از تعطیلی خودسرانه و فروش آرد به قیمت آزاد، نپرداختن هزینه گاز و برق است.
وی افزود: نانوایی‌هایی که تخلفشان چندین بار تکرار شود سهمیه آرد آنها قطع یا کاهش می‌یابد.