اخبار گچساران

رئیس ثبت احوال گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٦
 
آمار طلاق در گچساران 10 درصد افزایش یافته است

 رئیس ثبت احوال گچساران گفت: در سال جاری 114 مورد طلاق در ثبت احوال شهرستان گچساران به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10درصد افزایش داشته است.قدرت‌الله آریایی امروز در گفتگو ی تعداد آمار طلاق سال گذشته را 103 مورد عنوان کرد و افزود: بیکاری، اعتیاد، وضعیت نامطلوب اقتصادی، حفظ حرمت به همدیگر، توقعات بالا و عواطف و احساسات زودگذر از عوامل مهم طلاق دراین شهرستان است.
وی با بیان اینکه در 114مورد طلاق به ثبت رسیده در این اداره، 94 مورد در شهر و مابقی در روستا‌های این شهرستان است، ابراز داشت: آمار ازدواج در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل یازده درصد افزایش داشته است.
وی تعداد آمار ازدواج درسال جاری را یک هزار و 66 مورد دانست و افزود: این درحالیست که در سال گذشته 944 مورد ازدواج در ثبت احوال این شهرستان به ثبت رسیده است.
آریایی اطلاع‌رسانی و ارتقای فرهنگ ازدواج در بین جوانان را از مهم‌ترین دلایل افزایش یازده درصدی ازدواج در این شهرستان دانست.
رئیس ثبت احوال گچساران آمار ولادت و وفات شهرستان گچساران را در سال جاری به ترتیب یک هزار و 170و 280 مورد ذکر کرد و افزود: آمار وفات نسبت به سال گذشته 38 درصد کاهش یافته است.