اخبار گچساران

سه خبر جدید
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱٢
 
رئیس اداره مسکن و شهرسازی گچساران:
25 درصد مردم گچساران فاقد مسکن هستند‌
ولی کریمی‌پور امروز در گفتگو ی وضعیت بد اقتصادی و مهاجرت روستائیان به شهرها را از مهم‌ترین دلایل این امر اعلام کرد. وی بیان کرد: توسعه مسکن مهر، ایجادامکانات رفاهی برای روستائیان و جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهرستان از راهکارهای مناسب برای رفع این مشکل هستند. کریمی‌پور ابراز داشت: اداره مسکن شهرسازی شهرستان گچساران 31 پروژه در دست اجرا دارد که از این تعداد 19 مورد مربوط به تعاونی‌های مسکن مهر و مابقی نیز مربوط به بخش عمرانی است.
وی مهم‌ترین پروژه در دست اقدام این اداره را پروژه مجتع فرهنگی و هنری گچساران عنوان کرد. کریمی‌پور تعمیر و تجهیز تملک زمین و توسعه فرمانداری گچساران با اعتبار مورد نیاز 2 میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی 97 درصد، احداث مجموعه فرهنگی هنری گچساران با اعتبار مورد نیاز 13 میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی 97درصد، تکمیل مجتمع دوازده واحدی آپارتمانی با اعتبار مورد نیاز 4 میلیارد و 200میلیون ریال با پیشرفت فیزیکی 50 درصد، تکمیل ساختمان اداره کل امور اجتماعی شهرستان گچساران با اعتبار مورد نیاز یک میلیارد و300 میلیون ریال و پیشرفت فیزیکی 70درصد، احداث سالن تشریع اجساد دوگنبدان با اعتبار مورد نیاز یک میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی 97درصد، احداث ده دستگاه خانه سازمانی شهر دوگنبدان با اعتبار مورد نیاز یک میلیارد و 100 میلیون ریال و با پیشرفت فیزیکی 60درصد، احداث مجتمع آپارتمانی 10 واحدی باشت با اعتبار مورد نیاز 800 میلیون ریال و پیشرفت فیزیکی 90 درصد و احداث ساختمان اداره صنایع گچساران با اعتبار مورد نیاز یک میلیارد و 600 ریال با پیشرفت فیزیکی 95درصد را از دیکر پروژه‌های این شهرستان دانست. وی مهم‌ترین مشکلات اجرای پروژه‌های اداره کل مسکن شهرسازی شهرستان گچساران را شامل کمبود اعتبار و تخصیص ندادن به موقع اعتبارات برشمرد. 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گچساران:
ایتام گچساران برای ادامه تحصیل با مشکلات جدی مواجهند
غلام‌محمد علی‌پور امروز در گفتگو ی گفت: پس از رسیدن ایتام به سن 18 سالگی هیچ فرد نیکوکاری حاضر به حمایت مالی از آنها برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها و یا مقاطع بالای تحصیلی نیست و به همین دلیل مشکلات متعددی برای ادامه تحصیل ایتام به وجود می‌آید. وی بیان کرد: دانش‌آموزان پس از سن 18 سالگی از حمایت کمیته امداد محروم می‌شوند و از چتر حمایتی این نهاد نمی‌توانند استفاده کنند در حالی که هر دانش‌آموز برای ادامه تحصیل مقطع متوسطه و یا دانشگاه نیازمند حمایت مالی است زیرا تحصیل هزینه‌بردار است. علی‌پور کمبود میزان مستمری خانوارهای افراد تحت حمایت کمیته امداد را از سایر مشکلات آنها اعلام کرد. وی ابراز داشت: دریافت مستمری به صورت هر دو ماه یک بار جوابگوی نیاز اقتصادی معیشتی افراد زیر پوشش کمیته امداد نخواهد بود. علی‌پورعنوان کرد: 314 یتیم در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد 160 نفر پسر و مابقی دختر و همگی دارای حامی هستند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: 2 هزار و 557 خانوار با جمعیتی افزون بر 6 هزار و 185نفر تحت حمایت کمیته امداد گچساران قرار دارند.
بخشدار مرکزی گچساران:
بسیجیان بدون ریا زیباترین عرصه‌های فداکاری را‌ به یادگار گذاشته‌اند.
بخشدار مرکزی گچساران گفت: بسیجیان مخلص‌ترین انسان‌هایی هستند که بدون ریا و با تأسی از مولای خویش زیباترین عرصه‌های فداکاری را در طول عمر پر برکت 30 ساله انقلاب به یادگار گذاشته‌اند.داوود ایوبی در گفتگو با خبرنگار فارس در یاسوج بیان داشت: بسیجیان مخلص‌ترین انسان‌هایی هستند که بدون ریا و با تأسی از مولای خویش زیباترین عرصه‌های فداکاری را در طول عمر پر برکت 30 ساله انقلاب به یادگار گذاشته‌اند. وی وجود روحیه بسیجی و ایجاد نشاط روحی حاصل از آن را زنده کننده منش جهادی نامید که وجود آن همواره بزرگ‌ترین مشکلات را از پیش روی انقلاب و کشور برداشته است. بخشدار مرکزی گچساران اظهار داشت: نام‌گذاری مدارس به نام مقدس شهدای بسیجی اقدام شایسته‌ای بود که هم‌اکنون نام بلند آوازه آنها و وجود تصاویر و تمثال مبارکشان نوعی روحیه شهادت و عشق به میهن و انقلاب را در اذهان دانش‌آموزان نمودار می‌سازد. ایوبی اذعان داشت: رونق بسیج دانش‌آموزی و اهمیت دادن به آن تداوم روحیه بسیجی و ایجاد تشکیلات مربوط به آن موجب تداوم فعالیت‌های بسیجی همه دوران عمر آنها می‌شود. بخشدار مرکزی گچساران تصریح کرد: عجین کردن روح و عمل بسیجی در نهاد پاک دانش‌آموزان در همه مقاطع تحصیلی ضرورتی انکارناپذیر است که می‌بایست با یک برنامه‌ریزی سنجیده و منظم از کمرنگ شدن آن که آرزوی دیرینه دشمنان انقلاب اسلامی است، خودداری کرد. وی اظهار امیدواری کرد با غنی کردن پشتوانه علمی و تخصصی دانش‌آموزان و ایجاد خودباوری و خود اتکایی بسیج در آنها شاهد شکست ذلت بار استکبار در ناتوی فرهنگی باشیم.