اخبار گچساران

در اعتراض به استخدام صورت گرفت؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۱٠
 
تجمع تعدادی از افراد جویای کار در شرکت نفت گچساران

خبرگزاری فارس: بیش از 300 نفر از جوانان بیکار شهرستان گچساران در اعتراض به نحوه پذیرش نیرو، در شرکت نفت گچساران تجمع کردند.به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، تعدادی از جوانان تحصیلکرده و جویای کار گچساران با در دست داشتن نامه نماینده مردم گچساران و باشت به مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی گچساران در شرکت نفت گچساران تجمع کردند. در این نامه آمده است: مدتی است واحدهای مختلف شرکت نفت گچساران نسبت به جذب نیرو اقدام کرده‌اند، آن تعدادی که بر اساس ضوابط پذیرش شده‌اند، قابل تقدیر است. در ادامه این نامه که یک نسخه آن در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته، آمده است: تعدادی زیادی از جذب شدگان فرزندان، دوستان و بستگان مدیران نفت و یا نیروهای غیربومی هستند که با مکاتبه و سفارش افراد خاصی پذیرش شده‌اند و به دلیل این عملکرد ناصحیح فعلا فضا در شهرستان گچساران ملتهب و شدیدا بر مسئولان استان و شهرستان فشار وارد می‌شود.
در پایان این نامه عنوان شده است: و بدین وسیله این افراد به حضورتان معرفی می‌شوند تا مانند بقیه جذب شدگان توسط واحدهای شرکت نفت گچساران، جذب شوند. عده‌ای از جوانان بیکار شهرستان گچساران در مورد عملکرد شرکت نفت درباره جذب نیرو در این شرکت ابراز نارضایتی کردند و از مسئولان خواستند به طور جدی در خصوص این معضل برنامه‌ریزی کنند. عده‌ای دیگر از این جوانان در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشتند: پارتی‌بازی در دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی این شهرستان در نزد مردم یک فرهنگ شده و این امر موجب شده است که مردم به این اعتقاد برسند که برای استخدام در ادارات و انجام کارهایشان در ادارت نیاز به پارتی است. مسلم ـ ک بیان کرد: پارتی بازی در شرکت نفت گچساران بیداد می‌کند ولی هیچکس جرات بیان آن را ندارد.
یک شهروند دیگر بیان کرد: تاکنون 20 مرتبه و شاید بیشتر در آزمون‌های شرکت نفت شرکت کردم ولی متاسفانه نتیجه‌ای نگرفتم چون این آزمون‌ها نوعی بازی است.
جوان دیگر افزود: مسئولان باید شیوه جذب نیرو در شرکت نفت گچساران را تغییر دهند ولی متاسفانه تلاش مسئولان تاکنون نتیجه عکس داشته است. رئیس دفتر نماینده مردم گچساران و باشت در نشست راهکارهای رفع این معضل از نحوه پذیرش نیرو در شرکت نفت گچساران انتقاد کرد و گفت: جذب نیرو در این شرکت به جای آنکه گزینه‌ای باشد به صورت گزینشی، سلیقه‌ای و پارتی بازی انجام شده است. جهانشیر نجفی بیان کرد: این امر خلاف قانون و شرح است و انتظار می‌رود برای جلوگیری از تکرار چنین مواردی در آینده کمیته برای نظارت بر نحوه پذیرش نیرو در شرکت نفت تشکیل شود.
مدیر عامل شرکت نفت گچساران نیز در این نشست گفت: در صورت صلاحدید و صدور مجوز از سوی مسئولان اجرایی کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد شرکت نفت اقدام به پذیرش نیروهای جدید خواهد کرد. عبدالحسین بشیری بیان کرد: پس برگزاری آزمون در اوایل امسال حدود 200 نفر به صورت پیمانی در شرکت نفت گچساران به کار گرفته شده‌اند که از این تعداد 170 نفر بومی و مابقی غیر بومی است. وی ابراز داشت: علاوه بر این تعداد 130 نفر به صورت غیر آزمونی در شرکت نفت گچساران جذب شده‌اند که 40 الی 50 درصد به سفارش برخی مقامات اجرایی کشور مشغول شده‌اند. بشیری عنوان کرد: از زمان آغاز به کار اینجانب در شرکت 300 سمت جدید در شرکت نفت گچساران ایجاد شد که این امر موجب وارد آمدن 30 میلیارد ریال هزینه اضافی بر دوش این اداره شد. وی اظهار داشت: نیروهایی که تاکنون بر اساس سفارش مقامات اجرایی کشوری و بدون آزمون در شرکت نفت گچساران مشغول به کار شدند قابل اخراج شدن توسط مسئولان شرکت نیستند و از این پس جذب نیرو در شرکت نفت گچساران شامل افراد است که دارای مدرک دیپلم است. بشیری از مسئولان اجرایی شهرستان گچساران خواست برای به کارگیری نیروهای جدید در شرکت نفت گچساران راهکار مناسبی ارائه دهند زیرا این امر موجب کاهش معضل بیکاری و توسعه روز افزون شهرستان خواهد شد. گفتنی است پس ار شش ساعت گفتگو و تبادل نظر هیچ نتیجه‌ و تصمیمی در مورد وضعیت بیکاری و نیز استخدام در شرکت نفت گچساران گرفته نشد.