اخبار گچساران

رئیس اداره برق گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۱۸
 

مصرف برق غیرمجاز در گچساران کاهش یافته است

رئیس اداره برق گچساران گفت: مصرف برق غیرمجاز در شهرستان گچساران به ویژه در روستاها کاهش یافته است.جمال معتمدی امروز در گفتگو ی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون برق غیرمجاز در سطح شهر و روستاهای این شهرستان وضعیت نامطلوبی داشته داشته که با تلاش و همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضایی این شهرستان وضعیت در سطح شهر تا حد قابل توجهی از نظر غیر مجاز بودن کاهش یافته است. وی تعداد انشعابات غیرمجاز برق در ابتدای سال جاری در شهرستان گچساران را 3 هزار انشعاب عنوان کرد و افزود: از این تعداد 50 درصد معادل یک هزار و 500 انشعاب در سطح شهرستان جمع آوری و به انشعاب دائم تبدیل شده است.
معتمدی با اشاره به 29 درصدی میزان تلفات برق در شهرستان گچساران ابراز داشت: بیشترین تلفات برق در استان کهگیلویه و بویراحمد مربوط به برق شهرستان گچساران است. وی عنوان کرد: بیشترین تلفات برق مربوط به فرسودگی شبکه‌های توزیع برق و سرقت شبکه‌های برق است. معتمدی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون دو نفر به علت رعایت نکردن و استفاده از برق غیر مجاز جان خود را از دست دادند.
رئیس اداره برق استفاده کنندگان از انشعاب غیرمجاز برق در این شهرستان شامل سه گروه بیان کرد: این گروه‌ها شامل افرادی هستند که شبکه دارند ولی انشعاب دائم ندارند، دسته دوم افرادی هستند شبکه و انشعاب دائم ندارند و دسته سوم افرادی هستند که شبکه و انشعاب دائم دارند. وی فرهنگ‌سازی برای خانواده‌ها، استفاده از لامپ‌های کم مصرف و همکاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی را از مهم‌ترین فاکتورهای مهم در زمینه الگوی صحیح مصرف برق دانست.